تاثیر بازی های ویدیویی بر یادگیری زبان انگلیسی

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
سلام به همه ی گیمر های عزیز
حدفم از این تاپیک جمع آوری یک سری اطلاعات برای یک تحقیقی که من در حال انجام اون هستم میباشد و همین طور که از اسم تاپیک بر میاد هدف این هست که بفهمیم بازی های ویدیویی جدای از بحث تفریح آیا تاثیر بر یادگیری زبان اینگلیسی در شما گیمر های ایرانی داشته یا نه واقعیتش این تحقیق پروژه من برای دانشگاه هست و احتمالا در صورت تایید چاپ میشود و خیلی خوب هست که مسئولان با بعد دیگری از این صنعت روبه رشد آشنا شوند .البته از اونجایی که این صنعت در ایران به صورت حرفه ای و توسط استدیو های بازی سازی وجود ندارد یا حداقل تعدادشان از انگشتان دست بیشتر نیست و اینکه رشته تحصیلی من مترجمی زبان انگلیسی است , زبان انگلیسی هدف این تحقیق میباشد از این رو در این نظر سنجی شرکت کنید چون مستقیما وارد آمار های تحقیقی من میشود و به عنوان داده استفاده خواهد شد و فکر کنم بهترین جا همین سایت بود که به نظرم هر گیمر و حتی تازه کاری اینجا را به عنوان مرکز اطلاعات بازی های ویدیویی ایران میداند البته سایت های دیگری هم هستند ولی از نظر من اینجا تعدا بیشتری از گیمر ها حظور دارند و از این رو آمار دقیق تری به دست می آید ؟
اما سوالاتی که با درج شماره سوال به اون بایستی جواب بدهید
در ابتدا سن خود و جنسیت و محل زندگی خود را بگویید (در حد نام بردن اسم استان )
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....)
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان)

با تشگر از شرکت شما در این نظر سنجی

arena93

کاربر سایت
Dec 24, 2011
37
نام
Ellen Page
سلام عزيز :)
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ يه کمي l-)
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) action
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی هرگز :-b
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟ بازي ها
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) شنيدن و تلفظ

BigMafiaBoy

همه چیز آرومه :D
کاربر سایت
Mar 3, 2011
608
نام
رضا محمد میرزائی
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ زیاد
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) action
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی هرگز
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟ بازي ها
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) شنیدن - خواندن درک کردن

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....)
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان)

مذکر، 28 سال، تهران.

1- بله.
2- Adventure. مخصوصا Point and Click ـی های قدیمی زمان Dos زمان Lucas Arts و Sierra.
3- هیچوقت نرفتم.
4- مسلما وقتی کلاس زبان نرفتم، میشه بازی. البته یه بخش بزرگ دیگش رو مدیون موسیقی هستم.
5- خواندن و شنیدن و بعضا اصطلاحات.

مخلصیم.

شاهزاده دَستان

کاربر سایت
Sep 18, 2011
538
1-واقعا زیاد ... زیرنویس هر بازی رو اولش فعال میکنم و تقریبا 80 % داستان بازی رو از روی دیالوگ ها متوجه میشم .
2-خب اینکه دیگه پرسیدن نداره ! RPG ، با اینکه طرفدارای ایرانیش ( حداقل بین دوستای خودم ) کم هستن ولی بیشتری تاثیر رو توی یادگیری زبان دارن . چون اول اینکه دیالوگ های بیشتری داره ( به همین خاطر با اصطلاحات و جملات بیشتری آشنا میشید ) دوم اینکه دیالوگ اشتباه باعث میشه فناشی ، مجبوری که همرو بفهمی !!!!
3-بله ولی الآن حدود 5 ماهه بخاطر کنکور وقت ندارم برم
4-بهتره که بگیم بازی های ویدیویی کمکم کرده که توی چیزهایی که تو آموزشگاه یاد گرفتم خیلی پیشرفت کنم و Listening قوی داشته باشم
5-شنیدن و خواندن و تلفظ کردن و درک مطلب و واژگان !!!! همونطور که گفتم بنده زیرنویس همه بازیام فعالن و همیشه مو به مو همرو دنبال میکنم ! بخاطر همین موضوع هم همیشه زمان تموم کردن یک بازی برام 1/3 بیشتر از افراد دیگه هستش که یا خیلی زبانشون فوق العادست یا اینکه اصلا نگاه نمیکنن !!!

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
22، کرج، مذکر قاعدتا:d
1-بلی
2-تقریبا تمام ژانر ها تاثیر داشتن ولی قطعا RPG که بیشتر بازی مکالمه کاراکترهاس تاثیر بیشتری داشته.
3-خیر
4-هیچکدام. هیچکدمشون تاثیری ندارن. برمیگرده به علاقه و تلاش خود شخص!
5-همه موارد ذکر شده.

از کدوم شبکه قراره پخش شه؟:d

.:Mahdi:.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,614
نام
ʍʎɦɖї
15 سالمه و کلاس هم تقریبا نرفتم ولی فک میکنم یه چیزهایی بلدم
آره متوسط
همه شون.بیشتر داستان هایی که باید به دیالوگ ها و داستانش توجه کنی
آره
هر دو + فیلم اصلی خیلی خوبه.یه بار هم اگه با زیرنویس فارسی ببینی تاثیرش خیلی میشه
درک مطلب،شنیدن

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
ممنون از پشتیبانی همتون فقط بچه های یک نکته را فراموش نکنید سن و جنسیت را و استان محل زندگی را هم ذکر کنید ممنون میشم

HAMED FIRE

کاربر سایت
Feb 9, 2012
27
نام
Hamed
سلام به همه ی گیمر های عزیز
حدفم از این تاپیک جمع آوری یک سری اطلاعات برای یک تحقیقی که من در حال انجام اون هستم میباشد و همین طور که از اسم تاپیک بر میاد هدف این هست که بفهمیم بازی های ویدیویی جدای از بحث تفریح آیا تاثیر بر یادگیری زبان اینگلیسی در شما گیمر های ایرانی داشته یا نه واقعیتش این تحقیق پروژه من برای دانشگاه هست و احتمالا در صورت تایید چاپ میشود و خیلی خوب هست که مسئولان با بعد دیگری از این صنعت روبه رشد آشنا شوند .البته از اونجایی که این صنعت در ایران به صورت حرفه ای و توسط استدیو های بازی سازی وجود ندارد یا حداقل تعدادشان از انگشتان دست بیشتر نیست و اینکه رشته تحصیلی من مترجمی زبان انگلیسی است , زبان انگلیسی هدف این تحقیق میباشد از این رو در این نظر سنجی شرکت کنید چون مستقیما وارد آمار های تحقیقی من میشود و به عنوان داده استفاده خواهد شد و فکر کنم بهترین جا همین سایت بود که به نظرم هر گیمر و حتی تازه کاری اینجا را به عنوان مرکز اطلاعات بازی های ویدیویی ایران میداند البته سایت های دیگری هم هستند ولی از نظر من اینجا تعدا بیشتری از گیمر ها حظور دارند و از این رو آمار دقیق تری به دست می آید ؟
اما سوالاتی که با درج شماره سوال به اون بایستی جواب بدهید

1.بله 2. نقش آفرینی به طور مثال فال آوت3.خیر ولی اگه می رفتم خیلی بیشتر به یادگیری کمک می کرد افسوس:(4.بازی های5.خواندن ، شنیدن ،تلفظ کردن ، درک مطلب ، واژگان
اصفهان ، 23 سال ، جنسیت هم که دیگه پرسیدن نداره

still life

کاربر سایت
Apr 2, 2010
70
32 سالمه و متولد و ساکن مشهدم، شاید واستون جالب باشه ولی جزء اون معدود افرادی هستم که تمامی کنسول های رایج رو تجربه کردم و تا دلتون بخواد گیم زدم. در ضمن این رو هم بگم که کلاس زبان 2 ترم بیشتر نرفتم و رشته تحصیلیم هم زبان نیست، اما زبانم به قدری خوبه که اگه وقت داشته باشم به صورت جانبی ترجمه هم میکنم.
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کرده؟ بذارید اینطوری جواب بدم: هیچ چیزی بیشتر از بازی های کامپیوتری به پیشرفت زبانم کمک نکرده!
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) بیشتر از همه ژانر بازی های ادونچری (point and click) که اگه دوستان خاطرشون باشه تو آمیگا و بعدا کامپیوتر های خانگی اولیه زیاد بودن، در نسل حاضر هم از هیچ سبکی بیشتر از RPG خوشم نمیاد فقط به خاطر صحبت های انگلیسی میان بازی.(در مجموع بیشترین توقع من از یک بازی خوب داستان اونه)
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی؟ همونطور که گفتم تا حالا که 2 ترم بیشتر نرفتم و کلا به کلاس رفتن واسه یادگیری زبان اعتقادی ندارم.
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟ خوب این رو هم که در بالا جوابشو دادم.
5:به نظرتون کدام یک از مهارت های شما در بازی های کامپیوتری بیشتر تقویت شده؟(خواندن.شنیدن.صحبت کردن.تلفظ کردن .درک مطلب.واژگان) درک مطلب و واژگان
در مجموع من معتقدم اگر کسی به زبان انگلیسی علاقه داشته باشه و بازی های کامپیوتری رو هم دوست داشته باشه میتونه بهترین روش باشه واسه یاد گیری زبان، وقتی بک کلمه ای رو که تازه یاد گرفتید تو یک بازی میشنوید باعث میشه اون صحنه از بازی رو به اون کلمه ربط بدین و اینطوری هرگز یادتون نمیره.

ps3amir

کاربر سایت
Aug 19, 2008
677
نام
مسعود

18 سال تمام(تو 19 ام 2 ماه دیگه میرم 20) ، مذکر ، تهران
1.تقریبا زیاد چیزی از طریق بازی ها یاد نگرفتم.
2.اکشن
3.کلاس که فقط درس های زبان انگلیسی مدرسه بوده.
4.من تقریبا همه چیو که حالا میدونم از همون کلاس های مدرسه بوده.
5.بیشتر برای تلفظ خوب انگلیسی مناسب بوده.
کلا برای من این طور بوده که فقط میتونم با استفاده از درسی که خوانده ام متن های داخل بازی ها را ترجمه کنم و بیشتر از بازی استفاده کنم.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
21 و دقیقا 13 روز دیگه میرم تو 22 و از استان فارس هستم و مذکر
1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان اینگلیسی به شما کمک کرده؟ تا حدودی چون اکثرا متوجه نمیشم چی میگن برای اینکه مهارت گوش کردن من ضعیف هست
2:چه ژانری از بازی های کامپیوتری بیشترین تاثیر را در این زمینه در شما داشته (action.rpg.strategic و ....) بهترینش RPG هست چون مکالمات زیاد هست و همون طور که بقیه گفتن باید همه رو متوجه بشی اما من اهل این سبک نیستم ولی 2 سبک adventure point & click و strategy چون بیشتر بازی کردم بیشتر هم به یاد گیری من کمک کرده ( همون طور که در جواب 1 گفتم تا حدودی کمک کرد ) .... سبک action هم که باید بیخیال زبان شد چون در این سبک شما درگیر کشتن میشی و خیلی کم پیش میاد که به مکالمه ها توجه کنی به جز مواردی که مجبور هستی cut-scene ها را نگاه کنی البته این سبک معمولا داستان قوی ندارند پس یعنی نیاز نیست انگلیسی قوی داشته باشی مثل سبک RPG
3:آیا شما به کلاس های خارج از منزل هم میروید به طور مثال موسسات آموزشی ..... خیر اما اموزش زبان نصرت گوش کردم
4:به نظر شما بازی های کامپیوتری بیشتر بر یادگیری شما تاثیر داشته یا کلاس های زبان ؟ کلاس زبان اصولی و طبق قائده یاد میگیری که خیلی خوبه اما اگر صبر نداشته باشی سخته .... ولی بازی و یا فیلم که من بیشتر فیلم توصیه میکنم شما از روی علاقه نگاه میکنی که میشه در کنارش زبان انگلیسی هم تقویت کرد
با صحبت کردن و تلفظ کلمات مشکل دارم

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
19 ساله دارای مدرک TOELF (نود و پنج از صد و بیست) بدون اینکه کلاس رفته باشم.

نه اونقدر. بیشتر فیلم و کتاب.

RPG مسلما. JRPG ها هم به شرطی که خوب ترجمه شده باشن.

نه دیگه لازم ندارم.

سوال null.

شنیدن.

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
مذکر 26 تهران

1:آیا بازی های کامپیوتری در یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک کرده؟

در یادگیری انگلیسی زیاد نه، بیشتر تو فراموش نشدنش. البته خیلی چیزها رو واقعا از تو گیم یاد گرفتم.

RPG قطعا و بازی هایی مثل Stalker که دیالوگ زیاد دارن.

الان که نه. ولی 10 سالی بچگی رفته بودم.

قطعا کلاس. بازی چون حالت کاربرد پیدا می کنه، جنبه یادگیری نداره، تثبیت داره.

صحبت کردن که شوخیه یه کم رو سوالت دقت کن! تمام فاکتورهای دیگه در کنار هم استفاده میشن.

-------------------------------

این بحث مربوط به انگلیسیه اما برای زبانهای دیگه هم صدق می کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر