3DM یک سال از کرک بازی های تک نفره کناره گیری می کند

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
74906485234822632568.jpg

گروه کرک چینی 3DM اعلام کرده که با شروع سال جدید چینی از تاریخ 8 فبریه به مدت حداقل یک سال هیچ بازی تک نفره ای کرک نخواهد کرد.
این خبر را Bird Sister مدیر این تیم که چندی پیش با غیر قابل کرک خواندن بازی ها در 2 سال آینده و ناامید شدن اعضای تیمش از کرک Just Cause 3 جنجالی به پا کرده بود، اعلام کرد.
Bird Sister اعلام کرده که که این تصمیم را در جلسه داخلی ای که با اعضای تیم داشتند اتخاذ کردند و هدف از این تصمیم را مشاهده تاثیر بر روی فروش قانونی بازی ها عنوان کرد.
3DM کماکان به بومی سازی و ترجمه بازی ها به زبان چینی ادامه خواهد داد اما فعالیت های مربوط به Piracy بازی حتی پست کردن کرک های انتشار یافته توسط گروه های دیگر درون انجمن این گروه متوقف می شود.

این اقدام با توجه به وجود گروه های کرک متعدد کمی عجیب به نظر می رسد چرا که تنها برتری 3DM نسبت به سایر گروه ها کرک Denuvo بود و چه بسا سایر گروه ها در بقیه موارد در سطح 3DM و یا بهتر از آن عمل می کنند اما با اعلام این خبر، در حال حاضر تنها گروهی که به طور علنی بر روی کرک نسخه های جدید Denuvo کار می کرد به صورت موقت دست از Piracy کشیده است.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
خوب مشخص شد شما زیاد تجربه خرید دیجیتالی و تخفیف های کنسولی رو ندارید مثل اینکه.

اینکه pc یه پلتفرم واحده و هر چند سال یه بار نسل عوض نمیکنه ... و بعضی بازی ها مختص به یه کنسول میمونن ربطی به قیمت بازیا و تخفیف ها نداره .. چه بسا که اگه شما مثلا هم ویتا هم ps3 و هم ps4 داشته باشی ... اون وقت متوجه میشی این تخفیف ها چقدر وسوسه بر انگیزه ... به علاوه اینکه اگه عضو پلاز باشی همون تخفیف ها رو هم با تخفیف میخری ...

مثلا سه گانه مس افکت در بیاد 7.99 دلار .. مثلا چیزیه که من تو خوابمم ندیدم؟

یا سه گانه بایوشاک بشه ۱۵ دلار اصلا کنسول تو خوابشم ندیده؟

مثلا پرسونا گولدن 4 رو من نخریدم ۴ دلار .. داشتم خواب میدیدم!

کیلزون مرسناری رو یه ماه بعد عرضه .. به جای 40 دلار من ۸ دلار نخریدم ...

همین الان سری tales ..ژیلیا ۱-۲ و گریس و سمفونیا .. برام در اومده باشه نزدیک بیست دلار اصلا خالی بندیه !

همین الان میتونید برید ps store .. اخرین روز تخفیف های نامکو بانداییه .. لیست کامل تخفیفاشون رو ببینید .

من بازم تاکید میکنم که استیم صد در صد بهتره ... ولی اطلاعات و اگاهی که از استور های کنسول ها دارید تقریبا نزدیک به صفره
گرون خریدی:
Save 85% on BioShock Triple Pack on Steam

Last edited by a moderator:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار

اولا من نخریدم .. چون بایوشاک ۲ رو فیزیکی گرفتم ۲۵ تومن و اینفینیتی رو با پلاز مجانی گرفتم ... شما گرون گرفتید ... تو پستمم درست میخوندی اشاره نکردم که خریذمش

دوما این پک شده است که معمولا ارزون تر در میاد ... تا هر بازی جدا به فروش برسه ...

سوما شما نمیدونم از عمد دارید بحث رو میکشونید سمت استیم و کنسول ... در حالی که من هیچ بحثی روی برتری استیم ندارم و خودمم تاییدش میکنم . منتها این دوستان شما هستن که حس میکنن استور کنسول ها وجود خارجی نداره یا اگه هست در حد شنبه بازاره ... و بازی تخفیفی سالی یه بار توش پیدا میشه در حد 20-30 دلار

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
خیلی جالبه این خبر تقریبا تو روزایی منتشر شد که اخبار ضد و نقیض در مورد هک PS4 دارن بیشتر میشن و جدیدا هم میگن تیم کبری میخواد دانگل عرضه کنه و نمیدونم همین تیم 3DM بود یا تیم دیگه کرک بازیهای PC که گفته بود تا دو سال دیگه کلا از بازی کپی کلا خبری نیست ولی میبینیم که PS4 داره هک میشه برخلاف گفته شون. بهتر بود به جای جا زدن و کم کاری تو صحنه میموندن البته تو کنسولها هم از این دست هکرا کم نداریم نمونه ش Fail0verflow که PS4 رو کامل هک کرد روش لینوکس اجرا کرد ولی نم پس نداد. به هر حال به قول شاعر گر ز حکمت ببند دری. گشاید ز رحمت در دیگری. نمیتونن کرک کنن نکنن گروههای دیگه میان جلو همونطور که PS4 یه سری هکرها نیومدن جلو و الان به جاشون یه عده دیگه دارن کار میکنن و بزودی کار رو تموم میکنن

داداش جوری میگه به زودی ادم فکر میکنه شما خبر های زیادی داری

اجرا سیستم عامل لینکوس ربطی به اجرا بازی کپی روی ps4نیست مطمن باشید اگه بازی برا pcهک نشه که غیر ممکن هست زمان میربره ولی انجام میشه هیچگونه لررشی در بازار نداره فقط ممکن تو ایران لرزشی پیدا کنه چون ما همیشه با واژه قانونی خریدن مشکل داریم در هر صورت میخوام این رو بهت میگم تا اخر سال فکر هک ps4رو از سرت بنداز بیرون

تمام شرکت بازیسازی این رو باید یادشون باشه جلوگیری کردن از کپی شدن بازی روی pcغیر ممکنه

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
داداش جوری میگه به زودی ادم فکر میکنه شما خبر های زیادی داری اجرا سیستم عامل لینکوس ربطی به اجرا بازی کپی روی ps4نیست مطمن باشید اگه بازی برا pcهک نشه که غیر ممکن هست زمان میربره ولی انجام میشه هیچگونه لررشی در بازار نداره فقط ممکن تو ایران لرزشی پیدا کنه چون ما همیشه با واژه قانونی خریدن مشکل داریم در هر صورت میخوام این رو بهت میگم تا اخر سال فکر هک ps4رو از سرت بنداز بیرون تمام شرکت بازیسازی این رو باید یادشون باشه جلوگیری کردن از کپی شدن بازی روی pcغیر ممکنه
اجرای لینوکس یعنی کنسول تا فیها خالدون هک شده و هکرها باید برن استراحت تا کنسول بعدی سونی. دسترسی اجرای لینوکس یه هک کوچیک یا باگ نیست یعنی کنسول هک شده و دسترسی کامل به همه چیش داشتن روش لینوکس اجرا کنن. رو پلی3 هم اگه هکش کرده باشین حتما یادتونه اون محیط لینوکس مانند توی مولتی من رو. اجرای لینوکس = هک کامل. اینکه گفتن لینوکس رو اجرا کردیم ربطی به هک نداره یعنی هکش رو منتشر نمیکنیم (چون از سونی میترسن:D) و منتظر نباشید نه اینکه این دو تا بهم ربط نداشته باشن! خودشون تو کنفرانسشون گفتن انقدر هک راحته اصلا نیاز به کمک ما ندارید. بماند کرنلش فکر کنم یه سال و خورده ای پیش هک شده بود کسی که هک کرده بود بازی دراورد منتشر نکرد. خب حالا شما از کجا میدونین تا آخر سال (میلادی یا شمسی؟) PS4 هک نمیشه؟ منم بهتون اطمینان میدم هروقت تیم کبری رسما اعلام کرد دانگل رو میده بیرون PS4 رو جزو کنسولهای هک شده بدونین. شما هم میگید ماها کلا اکثرمون با اریج خریدن مشکل داریم (البته فقط ما نیستیم-طبق قانون درآمد و خرید خیلی ملل دیگه مثل روسها، چینیها و برزیلیها و... هم مشکل دارن و خدمت شرکتهای مربوطه میرسن با پایرتخوری:D) تو هر زمینه ای خب منم همینو میگم. برای پایرتها پلتفرمی که بیشتر هک شده باشه مورد پسندتره اینطوری پلی4 یه کنسول پرفروش مثل پلی1 و 2 میشه تو ایران. این اریج خوبه و... هم من الان پستام هست، چند روز پیش یه بازی فیزیکی 39 دلاری خواستم بگیرم دیدم فروشنده های محترم 200 میفروشن. اینطوری بیشتر داریم پول به دلال و فروشنده و آقای این X که این وسط زرنگی میکنه بازی میکنه تو پاچه ملت میدیم تا سازنده. جلوگیری از هک ممکنه تو کنسول حالا یا هک کنسولها به مرور زمان نسل به نسل طول میکشه و سختتر و با بند و بساط بیشتر میشه و تو پی سی هم بازی AAA روشون قفل میذارن و... (وگرنه به قول دوستمون همین الانش کلی بازی هست کدکس و ریلودد کرک میکنن) این وسط هکرها رو هم میشه خرید یا ترسوند نمونه ش همون هک کرنل فریمور 1.70 پلی4 امیدوارم هم پلی4 هک شه و هم این قفل Denuvo جوری منهدم شه که به ابدیت بپیونده که اکثریت گیمرهای ایرانی بتونن مثل قبل از بازی لذت ببرن.

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
اجرای لینوکس یعنی کنسول تا فیها خالدون هک شده و هکرها باید برن استراحت تا کنسول بعدی سونی. دسترسی اجرای لینوکس یه هک کوچیک یا باگ نیست یعنی کنسول هک شده و دسترسی کامل به همه چیش داشتن روش لینوکس اجرا کنن. رو پلی3 هم اگه هکش کرده باشین حتما یادتونه اون محیط لینوکس مانند توی مولتی من رو. اجرای لینوکس = هک کامل. اینکه گفتن لینوکس رو اجرا کردیم ربطی به هک نداره یعنی هکش رو منتشر نمیکنیم (چون از سونی میترسن:D) و منتظر نباشید نه اینکه این دو تا بهم ربط نداشته باشن! خودشون تو کنفرانسشون گفتن انقدر هک راحته اصلا نیاز به کمک ما ندارید. بماند کرنلش فکر کنم یه سال و خورده ای پیش هک شده بود کسی که هک کرده بود بازی دراورد منتشر نکرد. خب حالا شما از کجا میدونین تا آخر سال (میلادی یا شمسی؟) PS4 هک نمیشه؟ منم بهتون اطمینان میدم هروقت تیم کبری رسما اعلام کرد دانگل رو میده بیرون PS4 رو جزو کنسولهای هک شده بدونین. شما هم میگید ماها کلا اکثرمون با اریج خریدن مشکل داریم (البته فقط ما نیستیم-طبق قانون درآمد و خرید خیلی ملل دیگه مثل روسها، چینیها و برزیلیها و... هم مشکل دارن و خدمت شرکتهای مربوطه میرسن با پایرتخوری:D) تو هر زمینه ای خب منم همینو میگم. برای پایرتها پلتفرمی که بیشتر هک شده باشه مورد پسندتره اینطوری پلی4 یه کنسول پرفروش مثل پلی1 و 2 میشه تو ایران. این اریج خوبه و... هم من الان پستام هست، چند روز پیش یه بازی فیزیکی 39 دلاری خواستم بگیرم دیدم فروشنده های محترم 200 میفروشن. اینطوری بیشتر داریم پول به دلال و فروشنده و آقای این X که این وسط زرنگی میکنه بازی میکنه تو پاچه ملت میدیم تا سازنده. جلوگیری از هک ممکنه تو کنسول حالا یا هک کنسولها به مرور زمان نسل به نسل طول میکشه و سختتر و با بند و بساط بیشتر میشه و تو پی سی هم بازی AAA روشون قفل میذارن و... (وگرنه به قول دوستمون همین الانش کلی بازی هست کدکس و ریلودد کرک میکنن) این وسط هکرها رو هم میشه خرید یا ترسوند نمونه ش همون هک کرنل فریمور 1.70 پلی4 امیدوارم هم پلی4 هک شه و هم این قفل Denuvo جوری منهدم شه که به ابدیت بپیونده که اکثریت گیمرهای ایرانی بتونن مثل قبل از بازی لذت ببرن.

شما باید یادتونه باشه وقتی ps3برا بار اول هک شد دانگلی عرضه شد بعد از اینکه سونی ابدیت داد نزدیک چند ماه بازی جدید عرضه نمیشد تا Cfwعرض شد من میگم مطمن باشید اگه هک شد تا سال اول بخور نمیر هست این هک

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
شما باید یادتونه باشه وقتی ps3برا بار اول هک شد دانگلی عرضه شد بعد از اینکه سونی ابدیت داد نزدیک چند ماه بازی جدید عرضه نمیشد تا Cfwعرض شد من میگم مطمن باشید اگه هک شد تا سال اول بخور نمیر هست این هک
ایندفعه فرق میکنه یه تیم درست و حسابی (کبری) قصد دانگل بیرون دادن داره نه اینکه مثل پلی3 - اون اوایل با گوشی و انواع دانگل ارزون هم بشه هکش کرد... یه نگاهی به سایتشون بندازید کارنامه و کیفیت محصولاتشون رو ببینید. جنس بد دست کسی نمیدن.
حالا بزار خودشون رسما اعلام کنند! فعلا که همه اش شایعه است و خبری نیست!
شایعه هم باشه مهم نیست چون تیم ریباگ (که کارنامه فریمورهاش رو پلی3 رو همه میدونن) ماه پیش رسما اعلام کرد که در حال کار بر روی پلی4 هست: Team Rebug started researching PS4 exploits - Wololo.net

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
ایندفعه فرق میکنه یه تیم درست و حسابی (کبری) قصد دانگل بیرون دادن داره نه اینکه مثل پلی3 - اون اوایل با گوشی و انواع دانگل ارزون هم بشه هکش کرد... یه نگاهی به سایتشون بندازید کارنامه و کیفیت محصولاتشون رو ببینید. جنس بد دست کسی نمیدن.
حالا بزار خودشون رسما اعلام کنند!
فعلا که همه اش شایعه است و خبری نیست!

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دوست دارم بدونم چقدر این Denuvo واسه publisher ها خرج داره و شرایطش چیه؟ ممکنه با این خبر کم کم خیلی ها برن سراغش! بعد این گروه سر سال که شد باز می خواد شروع کنه؟ یعنی به محض شروع سال کارشون رو از سر می گیرن؟!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
PC Gaming به خاطر پایرت‌ها (از جمله خودم :D) پا نگرفته که بخواد بخاطر تعطیل شدنش سقوط کنه.
PC Gaming به چندین و چند علت رُشد کرد. وجود یه پلتفرمِ قوی مثل استیم. هزینه‌های ثانویه به مراتب کمتر از کنسول ( از جمله پولِ سرویس‌های آنلاین، هزینه خرید بازی کمتر و ...). قابلیت مادپذیری و کاستومایز کردنِ بازی‌ها. گرافیک و پرفرمنس بهتر بسته به سیستم و ... .
هزینه اولیه شاید 300-400 دلار بیشتر از کنسول بشه (اونم در صورتی که قصد داشته باشید سیستم High End بخرید)، ولی در طول چند سال چندین برابرِ اون هزینه جبران می‌شه. تازه می‌شه خیلی راحت اواسط نسل با یه خرج 100-150 دلاری کارت گرافیک رو ارتقاع داد و خروجی سیستم رو به مراتب بهتر کرد (در صورتی که خودتِ شخص بخواد).

خلاصه اونی که خارج از ایران هست و سالی 400-500 دلار برای گیم کنار میذاره، می‌تونه توی PC به آپشن‌هایی دست پیدا کنه که تو کنسول وجود ندارن. می‌تونه از چندین و چند فروشگاه مختلف خرید کنه که تخفیفاتشون به مراتب بهتر از کنسول هست، همین بازی Tomb Raider یکی دو هفته پیش با قیمت 9$ قابل تهیه بود! حالا شما سه سال صبر کنید تا تخفیفِ کریسمسِ کنسولی بازی رو بیاره زیر 10 دلار. با PC می‌تونه از چندین و چند گزینه مختلف برای پارتی چت استفاده کنه و خودشو از شر سرورهای بی‌خودِ سونی و مایکروسافت خلاص کنه که کُدک‌های صوتی افتضاحشون باعث می‌شن بهترین هدست‌ها هم بدترین صدای ممکن رو تولید کنن. توی PC می‌شه بازی‌ها رو بین چندین نفر شیر کرد و کاملاً هم قانونی. می‌تونید تا چند روز بعد از تهیه بازی درخواست ریفاند بدید و پولتون رو پس بگیرید. دستتون برای تهیه سیستم صوتی به مراتب بازتر از کنسول هست. کاستومایز کردنِ دسته و کنترل و ... هم به کنار. پرفرمنسِ بهتر و گرافیک بهتر از کنسول هم به همه اینا اضافه کنید. خلاصه این که کافیه بحث‌های فروم‌های اون ور آبی رو دنبال کنید و می‌بینید که کامیونیتیِ PC روز به روز داره بیشتر و گسترده‌تر می‌شه و علتش عمدش هم گرافیک بیشتر و کرک نیست، مزایایی هست که فقط توی PC Gaming قابل دستیابی هستن.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
با این دزدگیری که گذاشتن روی بازیها بعیده فعلاً حداقل دنبال خبر خوب نباشید.3dm هم بهانه فروش کرده مگرنه گروهشون زیادم خبره نبودن سر کرک سالم Gta دهن خودشون صاف کردن.از قول Skidrow شرکت ها بجای هزینه کردن و وقت گذاشتن صرف این قفلها بهتره کیفیت بازیهاتون رو ببرید بالاتر تا دلیل کم فروشی عنوانهاتونو نندازید تقصیر Pirate شدن، یجورایی شرکتها EA منظورش بوده که Get the life بشن خیلی بهتره :d

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
با PC می‌تونه از چندین و چند گزینه مختلف برای پارتی چت استفاده کنه و خودشو از شر سرورهای بی‌خودِ سونی و مایکروسافت خلاص کنه که کُدک‌های صوتی افتضاحشون باعث می‌شن بهترین هدست‌ها هم بدترین صدای ممکن رو تولید کنن.
فقط در این یه مورد لازم دونستم یه چیزی رو بگم: ایکس باکس وان که در این زمینه نیاز به توضیح نداره. مایکروسافت شرکتیه که اسکایپ رو زیر دستش داره و فکر نکنم لازم باشه توضیح بیشتر داد ما روی 360 هم مشکلی از این بابت نداشتیم چه برسه روی وان.
ولی درمورد پلی4 فکر کنم شما خیلی وقت پیش تجربه کردید: https://www.google.com/search?q=PSN...&ie=utf-8&oe=utf-8#q=PSN+party+chat+after+2.0
https://www.reddit.com/r/PS4/comments/2o0kt6/online_experience_party_chat_lag_etc_for_psn_vs/
PSN party chat is actually crystal clear since 2.0. Even using the headset that comes with the PS4.
Well, PSN's part chat recently got updated and the sound quality is almost on par with Skype's sound quality in my experience. So I'm pretty sure Playstation has the better chat. I could be wrong though.
After the system upgrade 2.0, the voice chat quality on PS4 is crystal clear (party chat that is).

آخرین ویرایش:

Simorq

کاربر سایت
Oct 8, 2012
702
نام
علیرضا
با این دزدگیری که گذاشتن روی بازیها بعیده فعلاً حداقل دنبال خبر خوب نباشید.3dm هم بهانه فروش کرده مگرنه گروهشون زیادم خبره نبودن سر کرک سالم Gta دهن خودشون صاف کردن.از قول Skidrow شرکت ها بجای هزینه کردن و وقت گذاشتن صرف این قفلها بهتره کیفیت بازیهاتون رو ببرید بالاتر تا دلیل کم فروشی عنوانهاتونو نندازید تقصیر Pirate شدن، یجورایی شرکتها EA منظورش بوده که Get the life بشن خیلی بهتره :d

هر چه بود میشد با کرک 3DM بازی رو تموم کرد البته بجزء GTA V
من فکر میکنم بعد از اینکه 3DM در عرض 1 هفته تونست هم MGSV و MAD MAX رو کرک کنه دایمو فهمید از پس این گروه بر نمیاد و خریدش چون دیگه 3DM هیچ گونه فعالیتی بعد از کرک این دو بازی انجام نداد حداقل میتونست آپدیت Batman AK کرک کنه و یا کرک کامل MGSV رو میداد.
مطمئن باشید بعد 1 سال مثل هلو کرک تمام بازیهایی که از دایمو استفاده کردند منتشر میشه توسط این گروه
پس بهتره گیمرهای عزیز انرژی خودشونو برای سال دیگه نگه دارند:d

AGHA FARIBORZ

کاربر سایت
Jan 24, 2015
458
نام
(master)استاد
این نتیجه یک سیاست درسته.وقتی که بشه بازی رو به صورت پک و با قیمت مناسب خرید دلیلی برای کرک وجود نداره.تازه اونور این کارا زندان داره
البته متاسفانه این یک حرکت خیلی زشت و نامردانه در حق گیمر های مظلوم مثل گیمر های ایرانی و پاکستانی و امثالهم هست

- - -ویرایش - - -

ی
ا
استیم یه چیزی داره به اسم Family Sharing. میدونی چیه؟ اکانت های افراد با هم شیر میشن و به بازی های هم دسترسی دارن. من الان با @Destruction اکانت هامون رو شیر کردیم و من به 293 تا بازی اون دسترسی دارم و اونم به 165 تا بازی من. لازم به ذکره من میتونم با 5 نفر اکانت شیر کنم و از بازی هاشون استفاده کنم.
در مورد خرید بازی ها هم اونی که PC داره میتونه:

مستقیم از استیم بخره،
میتونه از GreenMan Gaming بخره،
میتونه از GoG بخره،
میتونه از G2A بخره،
از استور روس بخره،
میتونه از Humble Bundle بخره،
میتونه ترید کنه،
و هزاران روش دیگه که من حوصله-م نمیذاره بنویسمشون.

توی استیم اینقدر گزینه پیش روت هست که واقعا میمونی توش. تمام این هایی که بالا ذکر شد، باز خودشون به مناسبت های مختلف تخفیف کیلویی میزنن به بازی ها و هر روز چند ده تا بازی آف میخوره توشون. اینقدر ملت توی استیم بازی دارن و بازی مفت به دست میارن، که فکرش رو هم نمیتونی بکنی. اوه راستی SteamGifts رو هم یادم رفت.
خداییش اصلا به مسایل جانبی هم فکر کردی .؟؟مثلا مصرف برق pc شما 10 ها برابر یک کنسوله و شما پول بسیار بیشتر خرج می کنید.

kurosh8030

کاربر سایت
Jan 18, 2016
94
PC Gaming به خاطر پایرت‌ها (از جمله خودم :D) پا نگرفته که بخواد بخاطر تعطیل شدنش سقوط کنه.
PC Gaming به چندین و چند علت رُشد کرد. وجود یه پلتفرمِ قوی مثل استیم. هزینه‌های ثانویه به مراتب کمتر از کنسول ( از جمله پولِ سرویس‌های آنلاین، هزینه خرید بازی کمتر و ...). قابلیت مادپذیری و کاستومایز کردنِ بازی‌ها. گرافیک و پرفرمنس بهتر بسته به سیستم و ... .
هزینه اولیه شاید 300-400 دلار بیشتر از کنسول بشه (اونم در صورتی که قصد داشته باشید سیستم High End بخرید)، ولی در طول چند سال چندین برابرِ اون هزینه جبران می‌شه. تازه می‌شه خیلی راحت اواسط نسل با یه خرج 100-150 دلاری کارت گرافیک رو ارتقاع داد و خروجی سیستم رو به مراتب بهتر کرد (در صورتی که خودتِ شخص بخواد).

خلاصه اونی که خارج از ایران هست و سالی 400-500 دلار برای گیم کنار میذاره، می‌تونه توی PC به آپشن‌هایی دست پیدا کنه که تو کنسول وجود ندارن. می‌تونه از چندین و چند فروشگاه مختلف خرید کنه که تخفیفاتشون به مراتب بهتر از کنسول هست، همین بازی Tomb Raider یکی دو هفته پیش با قیمت 9$ قابل تهیه بود! حالا شما سه سال صبر کنید تا تخفیفِ کریسمسِ کنسولی بازی رو بیاره زیر 10 دلار. با PC می‌تونه از چندین و چند گزینه مختلف برای پارتی چت استفاده کنه و خودشو از شر سرورهای بی‌خودِ سونی و مایکروسافت خلاص کنه که کُدک‌های صوتی افتضاحشون باعث می‌شن بهترین هدست‌ها هم بدترین صدای ممکن رو تولید کنن. توی PC می‌شه بازی‌ها رو بین چندین نفر شیر کرد و کاملاً هم قانونی. می‌تونید تا چند روز بعد از تهیه بازی درخواست ریفاند بدید و پولتون رو پس بگیرید. دستتون برای تهیه سیستم صوتی به مراتب بازتر از کنسول هست. کاستومایز کردنِ دسته و کنترل و ... هم به کنار. پرفرمنسِ بهتر و گرافیک بهتر از کنسول هم به همه اینا اضافه کنید. خلاصه این که کافیه بحث‌های فروم‌های اون ور آبی رو دنبال کنید و می‌بینید که کامیونیتیِ PC روز به روز داره بیشتر و گسترده‌تر می‌شه و علتش عمدش هم گرافیک بیشتر و کرک نیست، مزایایی هست که فقط توی PC Gaming قابل دستیابی هستن.

افشین من خودم pc گیمر هستم ولی قبول کن امار پایرت رو pc وحشتناک بالاست.
بازیها چه نسل قبلی چه این نسل حداقل 50 درصدشون مشکل پرفورمنس دارن و اصلا بهینه نیستن برای pc نمونه بارزش هم همین تام رایدر و جاست 3 که مورد دارن ولی قابل بازی هستن {قدرتی حداقل 2 برابر کنسول لازمه تا بتونی مناسب بازی کنی !اگرم بخوای رو تنظیمات اخر بازی کنی یه چیزی معدل 3 تا 4 برابر کنسول باید قدرت pcیت باشه!}بتمن و که همه دیگه دیدن چه فاجعه ایی بود.

اگر بخوای گرافیک بازیهایی که میکنی بروز باشه و بالاترین تنظیمات و فیوچر های جدید رو هم داشته باشی باید 1.5 برابر پول کنسول هر 2 یا 3 سال پول کارت گرافیک بدی.

من خودم مورتال کامبت ایکس رو اورجینال گرفتم رو استیم ولی حتی نتونستم یک دست هم انلاین با کسی بازی کنم!!مشکل حالا یا از پورته یا از استیم یا از چیز دیگه کاری ندارم ولی رو پلی استیشن با اینکه پول پلاس رو هم میدی ولی خدایی مشکل خاصی نداری و بشین صبح تا شب انلاین بازی کن و من تا حالا مشکلی نداشتم.

پشتیبانی استیم فاجعه هست!!

گاهی موقعها اپدیتهای وحشتناکی میاد مثل مورتال کامبت ایکس که فقط 2 دفعه دو تا 20 گیگابایت اپدیت داشت و یا ویچر3 که تا حالا کلی ترافیک حروم کرده و تا اپدیت بازی کامل نشده نمیشه بازی کرد.عملا چند روز باید گیر اپدیت باشی یا چند هزار تومن همینطور باید پول ترافیک بدی!!

گاهی موقعها استیم سر یه اپدیت دوباره کل بازی رو از نو دانلود میکنه.برای خودم سر ویچر3 همینطور شد.

بنظرم تنها حسن pc گیمینگ اینه که میتونی بازیها رو 60 فریم و با تنظیمات اخر اجرا کنی اونم اگه سیستمش رو داشته باشی!!

من خودم اصلا اهل بازیهای انلاینی مثل کانتر و dota2 و اینطور بازیها نیستم و بیشتر اون بازیهایی که گفتم رو میپسندم.

اینا تجربیات من از چند سال کار با استیم و خرید بازی اورجینال از استیم و پشتیبانیش بوده.موفق باشید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر