شبیه ساز PS2 بر روی PS4 توسط سونی تایید شد

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
درود

3d97_ps2.jpg

سوني مي‌تواند قابليت اجراي بازي‌هاي PS2 بر روي کنسول PS4 را فراهم کند اما اين کار با قابليت Backward Compatibility در Xbox One تفاوت دارد.

در اوابل سال 2014، سوني اعلام کرده بود که بازي‌هاي PS1 و PS2 از طريق شبيه ساز بر روي PS4 اجرا خواهند شد. اين ويژگي در PS4 مايه خوشحالي همگان بود که متاسفانه دبگر خبري از اين ويژگي نشد.
اما به نظز مي‌رسد سوني تصميم گرفته است که حداقل بازيهاي PS2 اجرا شوند. طي بررسي باندل PS4 توسط Digital Foundry که بازي‌هاي کلاسيک «Starwars» به همراه «Battlefront» را شامل مي‌شود، در حين بررسي نسخه‌هاي کلاسيک «Starwars» اين نکته را متوجه شدند که سه بازي PS2 توسط شبيه ساز بر روي PS4 اجرا مي‌شوند.

طبق به روز رساني سوني، وجود شبيه ساز در کنسول PS4 که بازي‌هاي PS2 را اجرا کند تاييد شد اما سوني اطلاعات بيشتري را در مورد شبيه ساز منتشر نکرد.

«ما در حال کار بر روي تکنولوژي شبيه ساز PS2 بر روي PS4 هستيم تا بازي‌هاي PS2 در نسل حاضر اجرا شوند. در حال حاضر هيچ اظهار نظري در مورد اين موضوع نداريم.»

طبق گزارش Digital Foundry، کيفيت تصاوير و ويژگي‌هاي گرافيکي دو بعدي بازي‌هاي PS2 توسط اين شبيه ساز بهتر خواهند شد (Upscale شدند). اين شبيه ساز توسط نوارهاي سياه در بالا و پايين تصاويز، بازي‌ها و ويژگي‌هاي سه بعدي را با رزولوشن 1080p اجرا خواهد کرد، بنابراين تعداد پيکسل‌ها چهار برابر خواهد بود.

منبع

zagr0s

کاربر سایت
Sep 22, 2011
101
پس ایشالا بازی های ps3 بر روی ps4 رو هم میبینیم
فک نکنم این موضو اسن اتفاق بیفته! مادامی که میشه از ریمستر کردن بازی های PS3 پول به جیب زد! هیچ وقت این اتفاق که بازی های PS3 روی PS4 اجرا بشه , شدنی نیست.
شاهد از غیب رسید:

عنوان Resident Evil 6 برای پلتفرم‌های PS4 و Xbox One لیست شد

آخرین ویرایش:

mafia4

کاربر سایت
Jun 26, 2010
66
نام
عرفان
فک نکنم این موضو اسن اتفاق بیفته! مادامی که میشه از ریمستر کردن بازی های PS3 پول به جیب زد! هیچ وقت این اتفاق که بازی های PS3 روی PS4 اجرا بشه , شدنی نیست.
شاهد از غیب رسید:

دوست عزیز ریمستر کردن خوبه ولی چند تا بازی باید ریمستر شه اصلا خیلی از بازی های خوب هستند که ریمستر نشدند
سونی باید به فکر همچین کاری باشه

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
شاهد از غیب رسید:

بخش سرگرمیهای سونی خودش بزرگتری حامی این ریمستر شدنها هستش! اینکار رو از نسل قبل شروع کرد که کار خیلی چیپ و مسخره ای هستش!
بنظر من اینکار باعث پیشرفت توی صنعت گیم که نمیشه هیچ, درجا هم میزنه!
من هم امیدوارم با این حرکات ب زمین گرم بوخورن!
:d:d:d:d:d:d:d
تنها حرکت قابل ستایش نسل قبل حرکت platinum games بود که وقتی بازی bayonetta 2 رو انحصاری برای WIIU ساخت شماره یک ـش رو بصورت رایگان داخل پک بازی گزاشته بود! فک کنم ریمستر هم بود! (فک کنم)

- - -ویرایش - - -

پس این بازیا قدیمی ps2 خودمو چیکار کنم :d
http://8pic.ir/images/fjetcju9zmb3c2h3n70e.jpg
اونهارو که شما هیچ کاریش نمیتونی بکنی با PS4!
فقط میتونی با Emulator روی کامپیوتر , یا بایه PS2 بازیشون کنی!
غیر این اسن کاریشون نمیتونی بکین! مگر اینکه کلاً PS4 کرک (کپیخور) بشه تا شاید بشه بازی های کپی PS2 هم روش بازی کرد!
چون توی نسل قبل هم با XBOX 360 میتونستی بازی های XBOX Original رو بازی کنی دستگاه اگر کپی بود بازی های کپی XBOX اول رو هم میشد بازی کرد!

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
اونهارو که شما هیچ کاریش نمیتونی بکنی با PS4!
فقط میتونی با Emulator روی کامپیوتر , یا بایه PS2 بازیشون کنی!
غیر این اسن کاریشون نمیتونی بکین! مگر اینکه کلاً PS4 کرک (کپیخور) بشه تا شاید بشه بازی های کپی PS2 هم روش بازی کرد!
چون توی نسل قبل هم با XBOX 360 میتونستی بازی های XBOX Original رو بازی کنی دستگاه اگر کپی بود بازی های کپی XBOX اول رو هم میشد بازی کرد!
با pc که حسش نیست بازی کرد چه برسه به شبیه ساز کردن که مشکلات خودشو هم داره - خود ps2 هم خوبه تازه میشه با فلش روش بازی اجرا کرد اما خوب ps2 خیلی قدیمیه
پول ps4 هم که نداریم پس بریم بمیریم :)) البته الانشم میتونم یه ps2 بخرم اما نمیدونم ارزش داره یا نه
قبلا خود xbox original داشتم یادش بخیر
http://8pic.ir/images/ync6ohe8kvjmc54vtjws.jpg

hitman_ravani

کاربر سایت
Aug 10, 2006
1,253
نام
علی
با pc که حسش نیست بازی کرد چه برسه به شبیه ساز کردن که مشکلات خودشو هم داره - خود ps2 هم خوبه تازه میشه با فلش روش بازی اجرا کرد اما خوب ps2 خیلی قدیمیه
پول ps4 هم که نداریم پس بریم بمیریم :)) البته الانشم میتونم یه ps2 بخرم اما نمیدونم ارزش داره یا نه
قبلا خود xbox original داشتم یادش بخیر
http://8pic.ir/images/ync6ohe8kvjmc54vtjws.jpg

اتفاقاً شبیه ساز (
Emulator ) هم خیلی خوبه هم خیلی راحت! شاید باورت نشه! ولی خیلی خیلی خیلی سال پیش من بیشتر بازی های PS2 رو روی شبیه ساز بازی کردم! تازه الان که دیگه برنامه نویسی براشون پیشرفت چشمگیری هم داشته! خیلی بهتر شده! اگه میخای بازی های PS2 رو بازی کنی همون از شبیه ساز استفاده کن! پولتم هزینه نکن برای خرید ی PS2

در مرود این خبر جایی خونده بودم که قابلیت شبیه سازی و اجرای بازی های PS1 و PS2 به کنسول PS4 اضافه خاهند شد!

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
اتفاقاً شبیه ساز (
Emulator ) هم خیلی خوبه هم خیلی راحت! شاید باورت نشه! ولی خیلی خیلی خیلی سال پیش من بیشتر بازی های PS2 رو روی شبیه ساز بازی کردم! تازه الان که دیگه برنامه نویسی براشون پیشرفت چشمگیری هم داشته! خیلی بهتر شده! اگه میخای بازی های PS2 رو بازی کنی همون از شبیه ساز استفاده کن! پولتم هزینه نکن برای خرید ی PS2

در مرود این خبر جایی خونده بودم که قابلیت شبیه سازی و اجرای بازی های PS1 و PS2 به کنسول PS4 اضافه خاهند شد!

ps2 قیمتی نداره یه در حد و تمیز با همه لوازمش با بازی میشه با 150 خرید البته psp هم میشه خرید که بازیا مشترک زیادی با ps2 و ps3 داره
البته یه زمانی میخواستم playstation tv بخرم از فروشگاه dc که پک استاندارد میگفت 250 هزار تومن با کد دانلود 3 تا بازی اما دسته نشد تا اومدم بخرم تموم شد =((
دیگه هم نیاورد - خوبیش اینه که playstation tv در اصل یه ویتا کنسول خونگی شده اس اما بازیا psp و ps1 هم اجرا میکرد
یه زمانی هم پولدار شدم ps4 میخرم

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
اتفاقاً شبیه ساز (

والا من که هرکاری کردم نتونستم با شبیه ساز پلی 2 روی کامپیوتر حتی یک بازی اجرا کنم !

هر بازی که اجرا کردم فول لگ بود !!! هم لگ تصویر بود هم صدا !

بدترین شبیه سازو همین پلی 2 داره ....

جالبه حتی شبیه ساز PSP که گرافیک بازی هاش از پلی 2 بیشتره چنین مشکلاتی نداره

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
امولاتور PS2 از همون سال اول عرضش شروع به کار کرد. منتها اواخر سال 2012 و اوایل 2013 بود که به جایی رسید که تونست بعضی از بازیها رو بدون مشکل اجرا کنه. الان وضعیتش خوبه و تا حد زیادی قابل بازیست ولی برای بعضی بازیا نیازه که دستکاریهای زیادی تو قسمت Haks انجام بشه و در نهایت هم نتیجه 100 در صد دلخواه نیست

حالا من نمیدونم دوستان چجوری از سالها پیش با امولاتور PS2 بازی تموم میکردن لابد به تکنولوژی هایی دست پیدا کرده بودن که ما نکردیم

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
والا من که هرکاری کردم نتونستم با شبیه ساز پلی 2 روی کامپیوتر حتی یک بازی اجرا کنم !

هر بازی که اجرا کردم فول لگ بود !!! هم لگ تصویر بود هم صدا !

بدترین شبیه سازو همین پلی 2 داره ....

جالبه حتی شبیه ساز PSP که گرافیک بازی هاش از پلی 2 بیشتره چنین مشکلاتی نداره

مشخصات کامپیوتر من اینه
http://8pic.ir/images/8p31dv54pkc71y7fwgdr.jpg

چند وقت پیش تو تاپیک شبیه ساز ps2 تو همین سایت عکس از مشخصات کامپیوتر خودم گذاشتم پرسیدم که شبیه ساز ps2 روی سیستم من کار میکنه؟
جواب دادن که کامپیوترت ضعیفه برای اجرا بازی ها ps2
http://forum.bazicenter.com/thread65961/page13/#post3909365

درسته سیستم من قویی نیست و قدیمیه اما دیگه انقدر بدرد نخورم نیست که
خودم رو سیستمم مثلا بازی آن ویک تموم کردم راحت -- مگه بازیا ps2 چقدر قدرت میخوان

شبیه ساز psp روی کامپیوتر اجرا کردم خیلی راحت اجرا شد البته تو بازی خدا جنگ گیر داشت
یه سوال چون من میخوام بازی پرتابل باشه شبیه ساز psp روی اندروید نیاز به چه سخت افزاری داره؟
رو گوشی من جواب میده؟ این لینک گوشی منه
ديجی کالا - گوشی موبایل اسمارت کورال S5201 دو سیم کارت - Smart Coral S5201 Dual SIM

امولاتور PS2 از همون سال اول عرضش شروع به کار کرد. منتها اواخر سال 2012 و اوایل 2013 بود که به جایی رسید که تونست بعضی از بازیها رو بدون مشکل اجرا کنه. الان وضعیتش خوبه و تا حد زیادی قابل بازیست ولی برای بعضی بازیا نیازه که دستکاریهای زیادی تو قسمت Haks انجام بشه و در نهایت هم نتیجه 100 در صد دلخواه نیست

حالا من نمیدونم دوستان چجوری از سالها پیش با امولاتور PS2 بازی تموم میکردن لابد به تکنولوژی هایی دست پیدا کرده بودن که ما نکردیم

اگر تو خرید 2 کنسول psp و ps2 دو به شک باشی کدوم بهتره واسه خرید؟
این گوشی منه فکر نکنم شبیه ساز psp روش جواب بده
http://www.digikala.com/Product/DKP...IM/گوشي-موبايل-اسمارت-کورال-S5201-دو-سيم-کارت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر