100 بازی برتر تاریخ از نگاه مجله معتبر EDGE

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,153
نام
حامد
مجله معتبر EDGE در یک رتبه بندی جدید به گردوآوری 100 بازی برتر تاریخ اقدام کرده که با هم مرور میکنیم:

super-mario-galaxy-656x370.jpg

در این رتبه بندی مجله سعی کردند تا در سری بازی یک عنوان رو انتخاب کنن و رویکرد مدرن رو داشتن.

In compiling the list, we worked to simple criteria: all formats – console, PC, portable, coin-op, touchscreen – were eligible; we could include only a single entry from any series that features straight-up sequels; and each game had to stand up today rather than making the cut for reasons of nostalgia or historic significance.”

100 – WarioWare Inc – GBA
99 – Spec Ops: The Line
98 – Papers, Please
97 – DriveClub
96 – Braid
95 – Super Hexagon
94 – Her Story
93 – Super Monkey Ball
92 – Final Fantasy XII
91 – Prince of Persia: The Sands of Time
90 – Katamari Damacy
89 – Animal Crossing: New Leaf
88 – Resogun
87 – Puzzle Bobble
86 – F-Zero GX
85 – The Sims 3
84 – R-Type Final
83 – Elite: Dangerous
82 – Bomberman
81 – Starcraft II
80 – Pac-Man Championship Edition
79 – BioShock
78 – CoD 4: Modern Warfare
77 – Puzzle & Dragons
76 – Tearaway
75 – League of Legends
74 – Super Meat Boy
73 – Xenoblade Chronicles
72 – Titanfall
71 – Outrun 2006: Coast 2 Coast
70 – Left 4 Dead 2
69 – Counter-Strike Global Offensive
68 – Civilization IV
67 – Rez
66 – Battlefield 4
65 – Metroid Prime
64 – Hearthstone
63 – Castlevania SotN
62 – Limbo
61 – Towerfall: Ascension
60 – Earthbound
59 – Batman: Arkham Knight
58 – Transistor
57 – Puyo Puyo
56 – FTL Advanced Edition
55 – Persona 4 Golden
54 – Mass Effect 2
53 – Okami
52 – The Stanley Parable
51 – XCOM: Enemy Unknown
50 – Monster Hunter 4 Ultimate
49 – The Witcher III
48 – Far Cry 4
47 – LittleBigPlanet 3
46 – Trials Fusion
45 – Nidhogg
44 – Fez
43 – Super Mario 3D World
42 – Journey
41 – Fire Emblem: Awakening
40 – Dead Space
39 – Dota 2
38 – Vanquish
37 – Super Mario Maker
36 – Shadow of the Colossus
35 – Halo 3
34 – Legend of Zelda: Majora’s Mask
33 – Spelunky HD
32 – Destiny
31 – Legend of Zelda: A Link to the Past
30 – Kerbal Space Program
29 – Dishonored
28 – Splatoon
27 – Legend of Zelda: Wind Waker
26 – Rock Band 3
25 – Skyrim
24 – Drop7
23 – Uncharted 2
22 – Ico
21 – Super Metroid
20 – Demon’s Souls
19 – Advance Wars
18 – Mario Kart 8
17 – Ultra Street Fighter IV
16 – MGS V: The Phantom Pain
15 – Super Mario World
14 – Red Dead Redemption
13 – Super Mario 64
12 – Portal
11 – Bayonetta 2

10 – Minecraft
9 – Resident Evil 4
8 – Legend of Zelda: Ocarina of Time
7 – Super Mario Galaxy 2
6 – Tetris
5 – Half-Life 2
4 – Bloodborne
3 – The Last of Us
2 – GTA V
1 – Dark Souls
منبع

آخرین ویرایش:

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
36​
– Shadow of the Colossus

نمیگم رتبه اول ولی حقش 10 تای اول بود.

ولی جدا از این، به نظرم لیست مسخره ای هست. دیگه دلایلشم بچه ها گفتن. فقط میتونم بگم خاک بر سرشون:D

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
واقعا حرکت خوبی نیست که بخوای از بین این همه بازی فقط 100 بازی رو به عنوان برترین ها گزینش کنی ، حتی با رویکرد مدرن یا غیر مدرن . هیچ جوره نمیشه لیستی داد که معقولانه باشه و در آخرشم کُمیتش می لنگه .
تنها تقسیم بندی خوب میتونه بر اساس ژانر باشه . از هر ژانر بهترین ها انتخاب بشن ...
چیزهایی که نظرم رو جلب کرد در رابطه با این لیست :
99 – Spec Ops: The Line
این بازی کلا هدف و بیانش نسبت به بقیه شوترها متفاوت بود ، نشون دادن زشتی جنگ چیزی نبود که در بازی های دیگه نشون داده بشه . فقط و فقط هم بخاطر داستانِ خوب و روانی که داشت ، باید مورد توجه قرار می گرفت .

38 – Vanquish

نمی دونم چرا این بازی اینقدر مورد تحویل قرار می گیره ، نمی دونم . یک بازی ناقص که فقط با زرق و برق توجه گیمر رو جلب می کرد . درسته که خیلی سرگرم کننده بود اما اگه این بازی بخواد شامل 100تای برتر بشه ، پس باید بازی های دیگه ای هم مثل Binary Domain مورد توجه قرار بگیرند . چند برابر سرگرم کننده تر ، داستان بهتر و البته طولانی تر ...
----------------------
نبود نسخه اول GeOW هم جای بحث داره ...

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
چرته :d
با این لیست واقعا با خودم میگم نمره ی مجلاتی مثل این مهمه؟! :d
واقعا چرته! از بودن برخی بازی ها و نبودن برخی دیگر تا رتبه بندی عجیب و قریب !!

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
gears of war...?
forza?
max Payne...?
...
drive club?!!!
:|

- - -ویرایش - - -

درسته هاف لایف بهترین شوتره تاریخه...اما از سری هیلو هیچ بازی تو ۱۰ تا نیست...اونوقت بلادبورن و دارک سولز...؟!
WTF...?
:|

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
اگه کلا 10 تا بازی باشه که بشه عنوان بهترین بازی تاریخ رو بهش داد یکیش دارک سولز هست
کلا واسه انتخاب بهترین بازی های تاریخ هیچ فکتی وجود نداره، فقط نظر شخصی توش دخیله و اثر داره، پس شما هم فکت صادر نکنید، به نظر خیلی ها هم دارک سولز جز بهترین بازی های تاریخ نیست!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا
عجب لیست افتضاحیه! البته این جور لیست ها همیشه سلیقه ای هستن و به هر حال سلیقه اینا این طور بوده، ولی یه سری چیزهای خیلی مسخره توی لیست هست که از سلیقه هم فراتر رفته. :D
مثلاً هیچ نسخه ای از GT توی لیست نیست، در حالی که نسخه های اول زمان خودشون غوغا کرده بودن. FM هم خبری ازش نیست، بعد DriveClub در لیست حضور داره که هرچند خودم هم ازش خوشم اومد، ولی به هیچ وجه در حد اون دو تا نیست و همین GTهای پر ایراد نسل قبل هم جلوتر از DC هستن.
God of War و Devil May Cry و Ninja Gaiden هم که گم و گور شدن.
سری بازی های دیگه ای مثل Silent Hill هم بودن که نسخه های اولیه ـشون میتونست بین 100 بازی قرار بگیره.
Gears of War به عنوان یکی از بهترین بازی های نسل قبل هم هیچی.
Doomهای کلاسیک هم که به درک واصل شدن!
من که اهل Fallout نیستم، ولی از این سری هم چیزی دیده نمیشه! :D یا World of Warcraft که خودم اصلاً سلیقه ـم به این جور بازی ها نمیخوره، ولی به هر حال یه عنوان عظیم و تاریخی بوده در نوع خودش.
دیگه بگذریم از نسخه هایی که انتخاب شدن و به نظرم حق نسخه های دیگه ای بود. مثل MGS و Portal و Batman و ... ولی خب توی این قسمت بحث سلیقه شدیدتر هست و نمیشه زیاد گیر داد.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
کلا واسه انتخاب بهترین بازی های تاریخ هیچ فکتی وجود نداره، فقط نظر شخصی توش دخیله و اثر داره، پس شما هم فکت صادر نکنید، به نظر خیلی ها هم دارک سولز جز بهترین بازی های تاریخ نیست!
من نگفتم باید بهترین باشه تو هر لیست. گفتم تو 10 تا میتونه قرار بگیره (که تو اکثر لیستا هم همینطور هست) و یکی هم بهترین انتخابش کرد نمیشه گفت ریلی؟؟ (Dead Island رو اول نکردن که :|) حالا نظر اج هم به نظر من و خیلیای دیگه نزدیکه از این بابت . وگرنه درسته از نظر خیلیا حتی هف لایف و ... جزو 50 تای اول هم نیست و هیچ فکتی هم وجود نداره

====
مساله اینجاست که بیشتر از اینکه کلیت لیست رو بررسی کنن (که واقعا ایرادای زیادی داره) اکثرا میان مثلا بازی مورد علاقشون حرف اولش X هست سریع حروف اول بازیای لیست رو میگردن ببینن X کجاست اگه رتبش خوب بود هیچ نبود همه بازیای لیستو میبندن به فحش :D

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
کلا من با این جمله "بهترین بازی تاریخ" مشکل دارم. یعنی چی این؟ کی میتونه این بازی رو مشخص کنه؟ آیا سنجشی برای این کار وجود داره؟ آیا اصلا میشه این کار رو انجام داد؟ کلا حرکت مسخره ایه این بهترین تاریخ انتخاب کردن.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
من نگفتم بباید بهترین باشه تو هر لیست. گفتم تو 10 تا میتونه قرار بگیره و یکی هم بهترین انتخابش کرد نمیشه گفت ریلی؟؟ :| حالا نظر اج هم به نظر من و خیلیای دیگه نزدیکه از این بابت .وگرنه درسته از نظر خیلیا حتی هف لایف و ... جزو 50 تای اول هم نیست و هیچ فکتی هم وجود نداره
البته اون پستتون اثری از این حرف که دارک سولز میتونه جز ده تا باشه، نبود و بیشتر به این میخورد که حتما باید باشه، به هرحال خیلی مهم نیست و انتخاب بهترین بازی همیشه یه چیز شخصی و سلیقه ای هست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر