Sony: فضا برای Vita 2 مناسب نیست

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
144327336814.jpg

به نظر می‌رسد فعلا نباید منتظر جانشینی برای Playstation Vita باشیم.

امروز در بخشی از مراسم EGX رئیس بخش سرگرمی سونی، Yushida، به سوالاتی پیرامون Vita جواب داد و مسائلی را روشن کرد.
او در بخشی از صحبت‌هایش، اشاره کرد که او و تیمش از کار بر روی Vita بسیار لذت بردند اما فضا برای عرضه نسخه‌ای جدیدتر به خاطر وجود گوشی‌های هوشمند،"ناسالم" است.
"به نظرم این سوال سختی است.(سوال پیرامون Vita 2) امروزه استفاده از گوشی هوشمند بسیار ساده‌تر بوده و در عین حال بازی‌های مجانی نیز برایش فراوان است. من یکی از طرفداران پروپاقرص Vita هستم و ما روی طراحی آن بسیار کار کردیم. بازی‌های لمسی بسیار جذاب هستند اما وقتی پای دکمه و آنالوگ به میان می‌آید همه چیز تعییر می‌کند.
من هم مثل شما آرزو می‌کنم که فرهنگ بازی‌های قابل حمل ادامه پیدا کند اما فعلا فضا به خاطر سلطه‌ی بازی‌های موبایلی، نامناسب است."
سال 2011 ویتا در ژاپن و 2012 در اروپا عرضه شد و در ابتدا به اقبال عمومی روبرو شد، اما پس از مدتی تنها فروش در ژاپن به خوبی پیش رفت و در بقیه‌ی دنیا کاهش یافت.

طبق آخرین آمار هر دو کنسول قابل حمل، 3DS و Vita نسبت به گذتشگان خود فروش کمتری داشته‌اند.

منبع

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
واقعا زمونه کنسول دستی تموم شده!
یه آیپد میگیری 1000 برابر لذت بخشتره!
برای شما و یکسری ها دیگه (شایدم خیلی زیاد باشند) شاید اینطور باشه ولی برای من مثلا یه کنسول دستی میتونه لذت بخش تر باشه .
من 3ds رو به خاطر آیپد فروختم ! و چند وقت بعد پشیمون شدم . ای کاش نمیفروختم ! :( البته آیپد رو عوض کردم با یه کنسول و زیاد دستم نموند
در کل نظر شما و حتی نظر من شخصی هست بیشتر به نظرم
به علاقه ی شخص بستگی داره به نظرم .
برای یکسری ها لذت بازی کردن با دکمه و گیم پد یک چیز دیگه است و برای عده ای بازیهای موبایل و .... (میدونم میشه به موبایل و یا تبلت مثلا گیم پد وصل کرد)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
تا حدود زیادی باهاش موافقم.

به عنوان مثال کلش رو الان هر تیپ ادمی تو گوشیش داره بازی میکنه.
گوشی ها با پیشرفت خوبی که دارن کم کم جای کنسول های دستی رو پر میکنن.

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,476
نام
Nightwing
ویتا ۲ ؟! حتی فکر کردن بهش خنده داره
سونی باید کلا بیخیال کنسول دستی بشه
ویتا ۲ هم بیاد با قدرت ۴ برابر ویتا خب چی میشه آخر؟ حتی بد تر ازین میشه

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
مصاحبه کامل رو میتونید تو YT ببینید. کسانی که طرفدار Yoshida هستن که نباید از دست بدن :D عزیزانی هم که نمیشناسنش ببینن خوبه شاید بیشتر با ایشون اشنا بشن دیگه بهش نگن "مردک" lol

watch?v=THoOapIs8oA

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
مصاحبه کامل رو میتونید تو YT ببینید. کسانی که طرفدار Yoshida هستن که نباید از دست بدن :D عزیزانی هم که نمیشناسنش ببینن خوبه شاید بیشتر با ایشون اشنا بشن دیگه بهش نگن "مردک" lol

watch?v=THoOapIs8oA
در مورد قضیه ویتا چیزی فراتر از مردک لایقشه.وگرنه ما با ایشون مشکلی نداریم:d ولی خب ویتا رو بعد دوسال ول کرد پس خاک بر سرش

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
فکر نمیکنم کاملا کنسولای دستی از بین برن ولی مسئله اینجاست بصورت واضحی بازارشون کمرنگ شده. 3DS هم با اینکه خیلی وضعش از ویتا بهتره در نهایت تا آخر عمرش بعیده به ۸۰ میلیون برسه این یعنی نصف DS در نسل قبل

به هر حال سونی اگر بخواد برای نسل بعد هم در بازار دستی باقی بمونه ( البته اگر بمونه) باید تغییرات اساسی تو سیستم کاریش ایجاد بکنه. یکی از دلایل شکست ویتا قیمت بالاش مخصوصا قیمت بالای رمش بود. باید نسل بعد در عین اینکه قدرت قابل قبولی رو ارائه میده قیمت رو هم پایین نگه داره

بنظرم مدل Wii برای ویتا 2 جوابگو هست یعنی بیان ویتا رو یکم آپگرید کنن و همون رو بعنوان کنسول نسل بعدی بیرون بدن منتها اولا قیمتش باید معقول باشه و دوما دنبال بلندپروازیهای ویتا هم نباشه.

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444
اینکه فضا به خاطر بازیهای موبایلی نامناسبه شاید 40 تا 50 درصد ماجرا باشه
اوایلی که ویتا عرضه شده بود خیلی علاقه مند به خریدش بودم. مخصوصا بعد از عرضه بازیهایی مثل Little Big planet و Gravity Rush و Tearsaway تا آستانه خریدشم رفتم. اما بعد از یه مدت صبر که حس کردم انگار سونی روی PS4 متمرکزه و بازیهای ناب ویتا در حال کمتر و کمتر شدنن تصمیم گرفتم PS4 بخرم.
الانم که میبینیم همه بازیهای مورد علاقم روی ویتا با پُلیش بهتر به PS4 اومدن کاملا از تصمیمم راضیم. ویتا واقعا ول شد! و به نظرم علت ناموفق بودنش بیش از پنجاه درصد همین موضوعه.

یوشیدا مرد بزرگیه ولی مسلمه که نمیاد علت اصلی ناموفق بودن ویتارو صراحتا تو این زمان اعلام کنه اما سالهای آینده و بعد از کنار رفتن ویتا گفته خواهد شد که علت اصلی ناموفق بودن ویتا قطع روند ساخت بازیهای خاص و بزرگ برای ویتا و تمرکز بروی PS4 به خاطر فروش رویاییش بوده.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,992
نام
sami
به نظر من بهترین کاری که سونی میتونه بکنه اینه که بیاد xperia play 2 رو تولید کنه...نسل اول متاسفانه مشکلاته زیادی داشت

این مشخصاتو اگه بتونه جمع کنه یک سوپر فون میشه که میتونه جای هر کنسول دستی رو بگیره و به عنوان اسمارت فون هم استفاده بشه
صفحه 5.7 اینچی فول اچ دی
طراحی خوب مثل نسل قبل فقط باید رو دکمه ها و جوی استیک بیشتر کار بشه نسل قبلی جالب نبود
یک باتری فوق خر:d
سخت افزارم میتونه tegra x1 یا tegra k1 بزنه که خدای gpu هستن اینا...اسنپ 820 هم خوبه

بازی های انحصاری هم بزنه براش با نرم افزار مخصوص play station
xperia-play-white-frontview-android-smartphone-940x529.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر