نیل دراکمن : THE LAST OF US 2 احتمالا به زودی ساخته خواهد شد

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
the_last_of_us-600x337.jpg

درود

در ماه ژوئن بود که صدا پیشه ی شخصیت نیتن دریک ، نولان نورث اشاره به ساخت دنباله ی اثر تحسین شده ی THE LAST OF US کرد. در همین رابطه نیل دراکمن در مقاله ای مرتبط با عنوان Uncharted 4 که در مجله رسمی پلی‌استیشن منتشر شده در رابطه با ساخت دنباله ی اخرین ما صحبت کرده است.

اقای نیل دراکمن اشاره میکند که ما قبل از کار بر روی انچارتد 4 ، کار بر روی یک نمونه اولیه از THE LAST OF US 2 را اغاز کرده بودیم. در واقع در ان زمان ما به طور همزمان بر روی نمونه اولیه چند عنوان کار میکردیم اما در حال حاضر فقط بر روی انچارتد 4 کار میکنیم.

ما ایده هایی برای عنوان THE LAST OF US 2 با شخصیت های جدید ، THE LAST OF US 2 با شخصیت های نسخه اول ، ایده هایی برای یک بازی علمی تخیلی و همینطور ایده هایی برای یک بازی فانتزی در ذهن داشتیم و برای هر کدام از ایده هایمان نمونه های اولیه ای طراحی کردیم.

بنابر این من فکر میکنم منظور نولان نورث طرح های اولیه THE LAST OF US 2 باشد.در حال حاضر ایده ای در مورد پروژه آینده مان نداریم و احتمالا تا چند ماه بعد از پایان ساخت Uncharted 4 نیز در این مورد چیزی نخواهیم دانست.

به عبارت دیگر The Last of Us 2 ممکن است ساخته شود (خصوصا با فروش 6 میلیونی نسخه اول)، اما هنوز ساخت آن آغاز نشده است.

منبع

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
به نظر من ساختن دوباره انچارتد کار درستی نبود،ناتی داگ با لست آو آس جهش بزرگی برداشت و کلاس کاری خودش رو کلا عوض کرد،از هر جهت نگاه کنی لست آو آس بازی بزرگتر و عمیق تریه تا انچارتد،آنچارتد مث یک فیلم شاهکار هالیوودی میمونه و لست آو آس یه فیلم شاهکار اروپایی.

شما فکر کن لست آو آس اگه همین یه نسخه باشه چطور میتونه جاودانه باشه،اینکه الی بزرگ میشه ده سال بعد از این دست داستانا یه جوری میکنه قضیه رو،تاثیر رو کمتر میکنه،متوجه میشین چی میگم که؟:D اونایی که میگن خیلی راحت میشه داستان رو ادامه داد مث این که رسالت بازی رو خوب درک نکردن،داستان لست آو آس داستان فایرفلای و بقای بشر و اینا نبود که ادامش بدن،داستانِ رابطه الی و جوئل بود که به بی نقص ترین شکل ممکن تکمیل شد.

ناتی با لست او اس کاری کرد که من واسه بازی بعدیشون منتظر یه اثر به همین شدت تکان دهنده با ایده نو باشم،نه نسخه چهارم انچارتد و باز هم یه بازی صرفا فان.میدونم بازی یعنی سرگرمی و آنچارتدم بازی سرگرم کنندست و اینا :D اما من ساختن آنچارتد رو پیشرفت نمیدونم،بره کرش بسازه که دیگه هیچی رسما ریسِت میشه :D

پا نوشت ها:

فکت شخصی :D
این پست اصلا در هجو انچارتد نیست
این پست سوا از مسائل تکنیکیه

من خودم داستانِ تاریک و تمِ افسرده و خسته رو بیشتر می‌پسندم :D به نظرم TLOU بهترین ساخته‌ی ND و بهترین بازی تاریخ (در کنار یکی دو بازی دیگه) هست. و به نظرم داستانِ بازی به بهترین شکلِ ممکن تموم شد و امیدوارم اگه می‌خوان این IP رو ادامه بدن، تو یه محیط دیگه و با شخصیت‌های جدید باشه :D

امـّــا، فراموش نکن که این تمِ داستانی مطابق سلیقه همه نیست و عده‌ی زیادی فضای داستانیِ فان و پر از شوخیِ Uncharted رو بیشتر می‌پسندن. چیزی که باعث شد TLOU بهترین ساختشون باشه، فقط جدی بودنِ داستان نبود. توی کارگردانی به بلوغ بیشتری رسیده بودن، نحوه روایت داستان نسبت به (مثلا) آنچارتد 1 خیلی بهتر شده بود. مکانیزم گیم‌پلی بازی خیلی نسبت به بازی‌های قبلشون به روزتر شده بود، لول دیزاین بازیشون بهتر شده و ... خلاصه تو همه قسمت‌ها نسبت به بازی قبلشون (آنچارتد 2، که خودشم از بهترین‌های تاریخه) پیشرفت داشتن. خلاصه صرفاً تکان‌دهنده بودنِ بازیشون نبود که باعث شد TLOU اونقدر سر و صدا کنه، تو همه قسمت‌ها به بلوغ بیشتری رسیده بودن. حالا یکی مثل من و تو که کلاً تمِ داستانیش رو هم خیلی می‌پسندیم دیگه برامون تبدیل شد به یه اثر رویایی :D

afshinranj

کاربر سایت
Jun 13, 2015
136
من خودم داستانِ تاریک و تمِ افسرده و خسته رو بیشتر می‌پسندم :D به نظرم TLOU بهترین ساخته‌ی ND و بهترین بازی تاریخ (در کنار یکی دو بازی دیگه) هست. و به نظرم داستانِ بازی به بهترین شکلِ ممکن تموم شد و امیدوارم اگه می‌خوان این IP رو ادامه بدن، تو یه محیط دیگه و با شخصیت‌های جدید باشه :D

امـّــا، فراموش نکن که این تمِ داستانی مطابق سلیقه همه نیست و عده‌ی زیادی فضای داستانیِ فان و پر از شوخیِ Uncharted رو بیشتر می‌پسندن. چیزی که باعث شد TLOU بهترین ساختشون باشه، فقط جدی بودنِ داستان نبود. توی کارگردانی به بلوغ بیشتری رسیده بودن، نحوه روایت داستان نسبت به (مثلا) آنچارتد 1 خیلی بهتر شده بود. مکانیزم گیم‌پلی بازی خیلی نسبت به بازی‌های قبلشون به روزتر شده بود، لول دیزاین بازیشون بهتر شده و ... خلاصه تو همه قسمت‌ها نسبت به بازی قبلشون (آنچارتد 2، که خودشم از بهترین‌های تاریخه) پیشرفت داشتن. خلاصه صرفاً تکان‌دهنده بودنِ بازیشون نبود که باعث شد TLOU اونقدر سر و صدا کنه، تو همه قسمت‌ها به بلوغ بیشتری رسیده بودن. حالا یکی مثل من و تو که کلاً تمِ داستانیش رو هم خیلی می‌پسندیم دیگه برامون تبدیل شد به یه اثر رویایی :D

من تا حالا uncharted بازی نکردم وقتی کالکشنش اومد میخرم. با شما هم موافقم داستان غم انگیز و تاریک که مخاطب رو به ناراحتی بندازه به نظر من خیلی بهتره.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan

افشین من باپست صفحه قبل رضا خیلی موافقم.

بازی های رایانه ای یه قابلیتی دارن که تو سینما وجود نداره و اونم اینه که گیم پلی دارن:d ( یعنی این جز بزرگترین اکتشافات اخیرم بود لول:d) همین ویزگی باعث شده که بازی ها بعلت تمرکز بیشترشون روی گیم پلی نتونن داستان پردازی به عمق سینما داشته باشن. اکثرا داستان هاشون محدود میشه به قضایای تکراری و ساده ای که توی فیلمای درجه دو و سه دیده میشن. آنچارتد داستان سرگرم کننده ای داشت ولی جز همین دستست. داستانی که در عین سرگرم کننده بودن عمق نداره. البته این قضیه در مورد 99/99 در صد بازی ها صدق میکنه. اما TloU جز اون یک صدم در صد بازی هاست که داستان پردازی رو به فیلمهای درجه یک جایزه بر نزدیک میکنن. واقعا TloU میتونست فیلم باشه و جشنواره هم بره. بیخود نیست که انجمن نویسندگان آمریکا هم بازی رو تحسین کرده. اصلا بعضی ها میگن بازی ها هم باید مثل سینما جز انواع هنر تقسیم بندی بشن و اتفاقا برای اثبات نظریه شون از مثالهایی مثل TloU استفاده میکنن.

اینکه TloU باید ادامه پیدا کنه یا نه کاملا بستگی داره شماره بعدیش چی از آب در بیاد شاید واقعا دومی حتی بهتر هم بشه. ولی خودم هم فکر میکنم اگر بخوان ادامش بدن بهتره برن سراغ یه سری شخصیت جدید. داستان جوئل و الی به بهترین شکل تموم شد و اینکه ما نمیدونیم بعدش چه برسرشون اومد خودش جز بزرگی از شاهکار بودنشه. الان تو ادبیات و سینمای عصر جدید معمولا آثار فاخر رو همینطور باز تموم میکنن و بقیش رو به عهده ی تصورات خواننده/بیننده میزارن تا خودش تو فکرش کاملش کنه

The Last of Us (2013, PlayStation 3) – A game set in the aftermath of a zombie apocalypse, the Naughty Dog-developed title has been stated to be "a masterful marriage of storytelling and game design" and considered the "most riveting, emotionally resonant story-driven epic of [the seventh] console generation

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین
هر بازیی رو نمیخوایم ادامه بدن،ادامه میدن(مثل TLOU و GOW ! ) از اونطرف هر بازیی رو دوست دارم ادامه بدن،ادامه نمیدن! :(
بازی به بهترین شکله ممکن تموم شد! واقعا حیفه که یک تک بازیه جاودان نمونه! :(

به جای TLOU2 (و همین آنچارتد:-" ) پاشن برن IP جدید بسازن! و یا ... اون مرحوم رو زنده کنند دیگه :((

afshinranj

کاربر سایت
Jun 13, 2015
136
هر بازیی رو نمیخوایم ادامه بدن،ادامه میدن(مثل TLOU و GOW ! ) از اونطرف هر بازیی رو دوست دارم ادامه بدن،ادامه نمیدن! :(
بازی به بهترین شکله ممکن تموم شد! واقعا حیفه که یک تک بازیه جاودان نمونه! :(

به جای TLOU2 (و همین آنچارتد:-" ) پاشن برن IP جدید بسازن! و یا ... اون مرحوم رو زنده کنند دیگه :((
از هر. 100 نفر 1 نفر همیچین چیری میگه(البته بر نخوره بهتونا)
من که بهترین بازیهای ک تو عمرم کردم لست اف اس بوده و مکس پین 1 تا 3.
امیدوارم اگر لست ادامه پیدا کنه داستان ناراحت کننده تری داشته باشه
اینم اضافه کنم که من 1 بار لستم رو فروختم پریروز دوباره خریدمش این تنها بازی هست که حاضرم بودم 2 بار بخرمش

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین
از هر. 100 نفر 1 نفر همیچین چیری میگه(البته بر نخوره بهتونا)
من که بهترین بازیهای ک تو عمرم کردم لست اف اس بوده و مکس پین 1 تا 3.
امیدوارم اگر لست ادامه پیدا کنه داستان ناراحت کننده تری داشته باشه
اینم اضافه کنم که من 1 بار لستم رو فروختم پریروز دوباره خریدمش این تنها بازی هست که حاضرم بودم 2 بار بخرمش
دقیقا چون فن این 2تا بازی هستم اینو میگم! جفتشون در اوج تموم شدن! اینطرف داستان جول و الی! اونطرفم داستان کریتوس توی GOW III !
واقعا نمیدونم چرا باید ادامه پیدا کنند :( (غیر از مسائل $$$ برای ناشر :-" )

جفتشون هم مطمئنم اگر ادامه پیدا کنند بازم شاهکار از توشون در میاد! ولی خوب... همینجا هم خیلی ها هستن که میگن امیدوارن ادامه پیدا نکنند! :d

afshinranj

کاربر سایت
Jun 13, 2015
136
دقیقا چون فن این 2تا بازی هستم اینو میگم! جفتشون در اوج تموم شدن! اینطرف داستان جول و الی! اونطرفم داستان کریتوس توی GOW III !
واقعا نمیدونم چرا باید ادامه پیدا کنند :( (غیر از مسائل $$$ برای ناشر :-" )

جفتشون هم مطمئنم اگر ادامه پیدا کنند بازم شاهکار از توشون در میاد! ولی خوب... همینجا هم خیلی ها هستن که میگن امیدوارن ادامه پیدا نکنند! :d
من اگه لست رو نسازن میرم فن x1 میشم چون تنها بازی ک تا حالا باهاش خیلی حال کردم لست بود البته امیدوارم heavy rain هم بیاد برا نسل 8
این طرف لست من رو گرفته اون طرف geow و QB

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
اما من ساختن آنچارتد رو پیشرفت نمیدونم

احتمالا چون نمیدونی اصلا UC4 چی هست!:D فکت!:D

من واقعا نمیدونم این فیلم آمریکایی و اروپایی و چه میدونم ساخت بازی اشتباهه و ... رو از کجا در میارید!:D یکی بشینه استدلال کنه چرا؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
با تمام ارادتی که به TLoU دارم، بهترین بازی نسل قبل واسه من Uncharted 2 بود، لامصب از همه نظر شاهکاری بود واسه خودش :D الان هم به نظرم اگه بازی کنم هیچ چیزی از جذابیتش کم نشده. ولی خب از نظر داستان و اینا، TLoU تو یه سطح خیلی خفنی به سر میبره که از یه طرف آدم دلش میخواد اون داستان برای همیشه تو ذهنش جاودانه بشه، از یه طرف دیگه دوست داره دوباره اون شخصیت ها رو ببینه و از گیم پلی خفن بازی لذت ببره. به نظرم ساخت دنباله واسه Uncharted کار درستی بود، از این طرف دنباله TLoU هم هر جوری حساب کنیم (حتی با اون قضیه ای که گفتم)، اینقدر خفن هست که آدم از شنیدن خبرش تا 3 شب خوابش نبره :D

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti
به به ، به شرط خوب بودن داستان که خیلی بعیده و اینکه اون باند بین الی و جوئل خیلی تک بود اونو دیگه نمیشه ساخت هیچ جوره، ولی بازم حال میده تو اون دنیا با این قدرت سخت افزاری پا بگذاریم

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,137
نام
طائل

من واقعا نمیدونم این فیلم آمریکایی و اروپایی و چه میدونم ساخت بازی اشتباهه و ... رو از کجا در میارید!:D یکی بشینه استدلال کنه چرا؟

من نمیدونم تو واقعا متوجه منظورم نشدی یا واسم تله گذاشتی که بعدش 25 خط بیای بنویسی که نمیدونم رسالت بازی ها در واقع سرگرمیه و انچارتد این کار رو به نحو احسن انجام میده و این حرفا.چیزایی که خودم هم میدونم :D

به هر حال سلیقه و دید هر کس فرق میکنه و نمیشه خرده گرفت به کسی،من از کسی که استعداد بسیار بالایی داره و مهم تر استدیوش از نظر تکنیکی در بالاترین سطح قرار داره،انتظار دارم که ایده‌ی نو بده،چون نشون داده که میتونه،نه نسخه چهارم یه بازی رو بسازه.

الان آنچارتد بیاد و متاش بشه 95 نیاد یکی پست بده که «این همون بازی بود که ساختنش درست نبود» :D من منظورم اصلا این چیزا نیس

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,692
نام
علی
واقعا من نمیدونم چجوری میگین tlou 2 ساخته نشه.چون به نظرم دنیای این بازی هم خیلی میتونه بزرگ و دارای شاخ و برگ بشه
اما من فکر کنم بهتره برن سراغ شخصیت های جدید و محیط های جدیدتر و یه داستان متفاوت رو روایت کنن چون در غیر این صورت میره زیر سایه ی نسخه قبلی

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan

نمیدونم واقعا قصدت ترول معکوس ما بود یا اینکه سوالت جدیه:d

اگر واقعا به این مباحث علاقه مندی و وقتش رو هم داری بهت کتاب Literature: Sound and Sense رو معرفی میکنم این کتاب منبع درسی رشته ادبیات انگلیسی در سطح کارشناسیه و تو ترم سوم تدریس میشه جلد دومش در مورد داستان و نقد ادبی داستان هست.

توی فصل سوم ( اگر درست یادم باشه) میاد داستانها رو به دو دسته ی Escapist و Interpretative تقسیم میکنه حالا بحث هم زیادی تخصصی نشه یه تعریف خیلی ساده از هر دو تا داشته باشیم:

داستانهای Escape همونجور که از اسمش معلومه کارشون اینه که شما رو از دنیای واقعی بیرون میارن راه فراری بهت میدن تا چند ساعتی از دنیای واقعی و مشکلاتش بیای بیرون و سرگرم شی. تنها خاصیت این داستانا سرگرمیه مثالش داستان Uncharted

داستانهای Interpretative دقیقا برعکسن تو رو به دنیای واقعی میکشونن و بهت میگن این دنیاست حالا از یه زاویه ی دیگه بهش نگاه کن. روابط انسانها رو به تصویر میکشن و پیچیدگی های ادبی و فلسفی زیادی دارن. مثل داستان TloU این نوع داستان مخاطبش نخبگان و تحصیل کرده های جامعست و نه عوام

البته این تقسیم بندی ربطی به تخیلی بودن داستان نداره و یه داستانی که در تهران امروز اتفاق می افته میتونه Escape باشه و یه داستانی که در فضا یا آخر الزمان اتفاق می افته Interpretative و بالعکس

واقعا در حوصله تاپیک نیست که من بیام نقد ادبی درس بدم یا اینکه TloU رو نقد کنم فقط در همین حد که TloU داستان خیلی روشنفکرانه تری داره تا آنچارتد و جز دسته دومه.

حالا در مورد اروپا و آمریکا:
معمولا اروپایی ها معروفن که داستانای فیلماشون به سمت Interpretative گرایش داره و آمریکایی ها به سمت Escape. اینکه اسکار توی آمریکا برگزار میشه و برلیناله و کن در اروپا تصادفی نیست.

و در نهایت اینکه لزوما یه داستان Escape بد نیست و یه Interpretative هم شاهکار محسوب نمیشه. توی هر گروه خوب و بد هست. یه فیلم Escape میشه اخراجی ها که واقعا دیدنش باعث خجالته و یکی هم میشه ارباب حلقه ها که خیلی جوندار و خوب نوشته شده. تو گروه دوم هم این قضیه وجود داره

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
هرچند اصلا دوست ندارم این خاص بودن و جاوانه بودن نسخه ی اول برام از بین بره (از اون طرف هم دوست ندارم با IP کلا خدا حافظی کنم)، ولی (متاسفانه یا خوشبختانه) راه های خیلی جالبی هست که میتونه داستان نسخه ی بعدی IP رو گسترش بده. مثلا داستان چند سال قبل از بازی اصلی و دیدار جوئل و تس!

اگر یادتون باشه گفته بودن که داستان دیگری تو ذهنشون بود که تس در اصل دشمن بازی بود و بخاطر مرگ برادرش دنبال جوئل و الی بود. بعد اخر داستان تس جوئل و میکشه و الی تس رو میکشه، (همچین داستانی. که ارتورکشم هست)
ساختن یک داستان بر محوریت جوئل و تس و برادرش (و کاراکتر های دیگه مثل یک شخص مونث دیگه و یا ...) میتونه داستان جالبی تعریف کنه. و فکر نکنم با استاندارد ها و خاصیت نسخه ی اول منافاتی داشته باشه.

ویرایش: میتونن هم مثل LB یک داستان دیگه هم در موازاتش بگن... ولی اصلا دوست ندارم الی و جوئل رو در اینده ببینم. دوست دارم فقط با چند Art-Work خفن اینها رو تجسم کنم اینجوری یادشون در ذهن زنده شه.
نمیدونم درک میکنین یا نه ولی ترجیح میدم همیشه اینها تو ذهنم بمونم و شاید حتی همیشه منتظر نسخه ی بعدیش بمونم تا اینکه واقعا الی و جوئل رو ببینم...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر