World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
ینی اگه یکی پیدا بشه و بگه این تیم بلیزارد چی مصرف میکنه که دست به انجام همچین ایده هایی میزنه، واقعا ممنونش میشم!
[h=2]In Development: PvP Mercenary Mode[/h]به تمام معنا R.I.P faction pride احتمالا تو اکسپنشن بعدی هم کلا فکشنا رو برمیدارن و همه با هم دوست میشن...

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
ینی اگه یکی پیدا بشه و بگه این تیم بلیزارد چی مصرف میکنه که دست به انجام همچین ایده هایی میزنه، واقعا ممنونش میشم!
In Development: PvP Mercenary Mode

به تمام معنا R.I.P faction pride احتمالا تو اکسپنشن بعدی هم کلا فکشنا رو برمیدارن و همه با هم دوست میشن...

خوبه که من و یکی از دوستام سر اینکه اون ally بود و من horde یه چند وقت نمیتونستیم بازی کنیم باهم, بعد با کلی زحمت اون نشست یه horde لول up کرد
الان دیگه این faction ها محدودیت ایجاد نمیکنند :d
ولی اگر فقط برای pve باشه بهتره, بیشتر با عقل جور در میاد:d

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
In Development: PvP Mercenary Mode

به تمام معنا R.I.P faction pride احتمالا تو اکسپنشن بعدی هم کلا فکشنا رو برمیدارن و همه با هم دوست میشن...

من چند ساله بازی نمی کنم ولی اون موقع که بازی می کردم queue برای pvp طرف horde چیزه ناجوری بود، بعضی وقتا برای هر match نزدیک 30 تا 45 دقیقه باید صبر میکردیم. از همون اوایل BC یادمه این ایده وجود داشت ولی blizzard میگفت باعث از بین رفتن lore میشه ولی مثل اینکه نظرشون برگشته.

کلا از اواخر WotlK بلیزارد یه سری سیاست ها رو در پیش گرفت که یواش یواش بازی رو از اون چیزی که برای من لذت بخشش میکرد در اورد. الان هم شاید خیلی خوب باشه ولی من نمی تونم تحملش کنم.

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
سلام دوستان...

یه سایت مطمئن بهم پ.م میکنید که شارژ ماهیانه بفروشه...

مرسی.

درود
دوست عزیز دیگه کسی گیم تایم خرید نمی کنه و همه خیلی راحت داخل خود بازی از تب آخر AH توکن میخرند و قیمت الان تو سرور اروپا 46-48 هزار گلد متغییر هست
این تگ من هست اگر اروپا بازی میکنی ادد کن تا قیمت رو هر لحظه خواستی برات چک کنم و راهنمایی نیاز داشتی HamiD#2800
البته میتونی قیمت ها رو از این سایت هم چک کنید :
https://wowtoken.info/

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
سلام دوستان. من به چند وقت تو فکر این بازی نبودم الان میخوام دوباره شروع به بازی کنم فقط سوالم اینه که هنوز برای بازی کردن نیاز به خرید بازی با گیم تایم هست یا فقط بازی رو بخریم میشه بازی کرد؟

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
این Mercenary Mode رو بد منظورش رو فهمیدین یا کلا پستش رو نخوندین ، گقته توی بتلگزاند و اینا اگر یکی از فکشن ها پلیر توی Queue از اون یکی کمتر داشته باشه ، پلیر های فکشنی که بیشتر پلیر داره موقتا میتونن با فکشن مقابل Join بشن.
سلام دوستان. من به چند وقت تو فکر این بازی نبودم الان میخوام دوباره شروع به بازی کنم فقط سوالم اینه که هنوز برای بازی کردن نیاز به خرید بازی با گیم تایم هست یا فقط بازی رو بخریم میشه بازی کرد؟
با گلد میتونی پول گیم تایم رو بدی ، گیم تایم نداشته باشی موقع لاگین پیغام میده X گلد برای 30 روز کم میکنیم ازت. اون مقدار گلد رو روی یک کارکتر باید داشته باشی حتما.
http://wowtoken.info/
قیمت ها هم اینجا اپدیت هست.

NimSa

کاربر سایت
Mar 18, 2006
100
نام
Nima
بلاخره زورم نرسید بچه ها رو بکشونم Rift یا ESO و در نهایت خودم راضی شدم WoW بگیرم:d
حالا یه سوال دوستان، خفن ترین کلاس کدومه؟!
:p just Kidding
خیلی فروم و سایت چک کردم و واسه Tank Healer که می خوام شروع کنم به Desc Priest و Holy Pal رسیدم. هر دو خیلی خوبن ولی ظاهرا باز هم تا حدی به تانک بر میگرده که کدوم بهتر نتیجه بگیره.چون فردا به دستم میرسه و Boostم رو استفاده می کنم خواستم مطمئن شم که ترجیحا بهترین انتخاب رو بکنم.
خیلی ممنون. فقط چون اصلا با مکانیزم های WoW آشنایی ندارم لطفا یکم آماتوری شرایط خوب بودن Healer های مختلف رو بگید، سپاس

Edit
راستی دوستان اگر کسی Main Tank بازی می کنه از روی تجربش میشه بگه با چه Healerی راحت تره؟

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
بلاخره زورم نرسید بچه ها رو بکشونم Rift یا ESO و در نهایت خودم راضی شدم WoW بگیرم:d
خیلی فروم و سایت چک کردم و واسه Tank Healer که می خوام شروع کنم به Desc Priest و Holy Pal رسیدم. هر دو خیلی خوبن ولی ظاهرا باز هم تا حدی به تانک بر میگرده که کدوم بهتر نتیجه بگیره.چون فردا به دستم میرسه و Boostم رو استفاده می کنم خواستم مطمئن شم که ترجیحا بهترین انتخاب رو بکنم.
خیلی ممنون. فقط چون اصلا با مکانیزم های WoW آشنایی ندارم لطفا یکم آماتوری شرایط خوب بودن Healer های مختلف رو بگید، سپاس

Edit
راستی دوستان اگر کسی Main Tank بازی می کنه از روی تجربش میشه بگه با چه Healerی راحت تره؟

تنها هیلری که 100% واسه mythic progress نیازه دیسک هست بدون دیسک فایت میشه جهنم و سخترین هم هست چون باید به فایت بیشتر دفت کنی که جلو incoming damage ها رو به موقع بگیری

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,083
نام
سالار

Edit

خب دوسته عزیز هر هیلر یه مزیت هایی داره
مثلا پالادین هیل خروجیش زیاده و معمولا وظیفه اصلیش هیل دادن تانکه
پریست معمولا به خاطر شیلدش خیلی تاثیر میزاره تا هیلینگش
شمن چون BL داره و با انواع توتم میتونه رید رو ساپورت کنه باید تو یه رید حتما حضور داشته باشه (البته Chain heal اش هم خیلی خوبه )
دروید رستو چون میتونه چند نفر رو هم زمان هیل کنه خوبه . مخصوصا رو باس هایی که زیاد AOE (منظور از AOE يعنی دمیجی که به *همه* کسایی که تو یه منطقه خاص هستن میخوره ) میزنن

اینا تجربه های من تو زمینه هیلینگ بود
البته بنده قط تا WOTLK بليز بودم و WoW بازی کردم
پس اگه الان و تو این پتچ ها حرف من صدق نکرد عذر میخوام ازتون

raminlich

کاربر سایت
Dec 24, 2014
39
این Mercenary Mode رو بد منظورش رو فهمیدین یا کلا پستش رو نخوندین ، گقته توی بتلگزاند و اینا اگر یکی از فکشن ها پلیر توی Queue از اون یکی کمتر داشته باشه ، پلیر های فکشنی که بیشتر پلیر داره موقتا میتونن با فکشن مقابل Join بشن.

با گلد میتونی پول گیم تایم رو بدی ، گیم تایم نداشته باشی موقع لاگین پیغام میده X گلد برای 30 روز کم میکنیم ازت. اون مقدار گلد رو روی یک کارکتر باید داشته باشی حتما.
http://wowtoken.info/
قیمت ها هم اینجا اپدیت هست.
سلام به همگی
آقا ما همیشه دلمون می خواست بلیز بازی کنیم ولی به دلیل مشکلات مالی نمی شد( الان هم نمیشه:d)
می خواستم سوال کنم میشه استارتر ادیشن رو بازی کنم بعد با گیم تایم آپ کنم؟
یا باید برم سرور های رایگان؟

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی

Edit

boost رو به هیچ وجه استفاده نکن.اگه می خواهی تازه شروع کنی و همین طور بار اولت هست که قصد داری کلاس هیلر بازی کنی بهتره از همون لول 1 بازی کنی اصلا به فکر استفاده از boost نباشی . در مورد کلاس هم می تونم بگم کلا بازی wow بازی هست که بر می گرده به این که خود شخصی که داره بازی می کنه چطور بازی رو بخواد انجام بده اصلا دنبال این نباش که کدوم قوی تر یا بهتر هست ببین با کدوم کلاس بیشتر لذت می بری در ضمن این رو هم بگم بازی رو با تمام کلاس ها بعد از اینکه مدتی بگذره انجام میدی ولی سعی کن تمر کز اصلیت بیشتر رو کلاسی باشه که باهاش بیشتر از بازی لذت می بری . در مورد دو تا کلاسی هم که گفتی به نظر من pala بیشتر single target هیل هست . در حالی که کلاس priest انعطاف بیشتری داره و چه در مورد single target و چه AOE بهتر عمل می کنه. من خودم main tank از بین هیلر ها کلا priest رو در اولویت انتخاب قرار می دم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر