در بازی Until Dawn میتوانید خصوصیات رفتاری شخصیت های بازی را تغییر دهید

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
bk3_until_dawn_psx_2.0-760x428.jpg

درود

یکی از عناوین انحصاری کنسول ps4 ، عنوان Until Dawn میباشد که قرار است در ماه اگوست وارد بازار شود.

طبق اطلاعاتی که از بازی منتشر شده است شما میتوانید در طول بازی خصوصیات رفتاری شخصیت ها را تغییر بدهید.

در صفحه رسمی توییتر بازی امده است:
سم میتواند کاملا معمولی یا یک موطلایی بی کله یا همانند شخصیت Buffy The Vampire Slayer باشد. این بستگی به تصمیمات بازیبازان دارد.

در این بازی در نقش چندین کاراکتر قرار خواهید گرفت و کنترل رفتار و واکنش های ان ها با شما خواهد بود.

خصوصیات رفتاری میتواند شامل صداقت ، مهربان ، شجاع ، شوخ طبع ، احساسی و... باشد. علاوه بر این نحوه برخورد شخصیت ها با یکدیگر مورد ارزیابی قرار میگیرد. به طوری که رفتار بعضی از شخصیت ها با یکدیگر دوستانه تر است.

سبک این عنوان ترسناک بقا به بازی زیبا و خاص heavy rain شباهت دارد.بازی پایان های مختلف دارد و اگر میخواهید همه پایان ها و اتفاقات بازی را ببینید باید بازی را چندین بار تمام کنید.

عنوان انحصاری Until Dawn قرار است در تاریخ ۲۵ اگوست برای کنسول PS4، منتشر شود.

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
این ایده Interactive game blah blah... مزخرف ترین چیزی هست که میشه در گیم ابداع کرد. لااقل اگر میخوان کامل حس فیلم دست بده گزینه Autoplay هم بذارن والا!.
این همه بازی ما داشتیم که مفاهیم عمیقی درش نهفته شده بود مثل جامعه آرمانی ، مفهوم خدا، ارزش علم و.. اما بخوبی به گیم پلی پرداخته شده بود..
نظر شخصیم هست​.

اتفاقا من از این سبک خیلی خوشم میاد (interactive game اسمش نیست البته). :d منتهی این سبک نیاز به نویسنده‌ی خوب داره (مثل تیمی که رو «TWD» و «TWAU» کار کردن) که خب این بازی به نظر میاد داستان کلیشه‌ای داره (و کارهای کیج :d). چندتا پازل هم تو بازی بذارن بد نیست، چیزی که تا الان از این بازی دیدم در حد تکون دادن دسته و این‌ها بوده. درست مثل بازی‌های جدید TT که از نظر پازل و این‌ها کلا ضعیف هست و حتی QTEهاش هم در مقایسه با بقیه می‌شه گفت ساده هست. به شخصه دوست دارم این بازی‌ها پازل‌های خوبی هم داشته باشن که تمرکز کاملا روی روایت نباشه. ولی خب وقتی QTE اضافه می‌کنن و خیلی هم آسون طراحی‌اش می‌کنن من توقع‌ام بالا می‌ره. یا یه چیز درست طراحی کنن یا کلا تمرکزشون رو بذارن رو داستان و شکل‌گیری شخصیت‌ها در طول بازی که اثرش رو بذاره. این استودیویی که داره «UT» رو می‌سازه سابقه‌ی خوبی نداره. بازی‌های خوبی نساخته ولی افتضاح هم نبودن. برای همین احتمال این که بازی‌شون چیز خوبی از آب در بیاد کم نیست، چون تا حالا رو بازی جدی‌اش و تو این سبک کار نکردن. ولی خب اگه کیج بود می‌گفتم نه. :d این خبر خودش یه نکته‌ی مثبته. باید ببینیم که چطور ایده‌شون رو روی بازی پیاده می‌کنن.

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
نمیخوام تاپیک رو با مسئله کیج منحرف کنم اما بعضیا یه جوری در مورد کیج صحبت میکنن انگار بازیهای کیج بسیار عمیق و فلسفی هستن، انگار کیج فلسفه کانت و نیچه رو با هم گره زده و یه معجون جادویی تحویل داده و آدم وقتی نگاش میکنه ناخودآگاه بخاطر مفاهیم عمیق فلسفیش کمر درد می گیره. موضوع Heavy Rain چی بود؟ قاتل اریگامی، قاتل سریالی. والا تو صنعت سینما به اینجور فیلم ها میگن B Movie (فیلم درجه ب). مقایسش کنید با مفاهیم عمیق Bioshock که اتفاقا گیم پلی بسیار خوبی هم داشت.
همین؟نه خداییش همین؟
چرا هیچ کدمتون beyond که 2013 اومد و بازی نکردین و همه گیر میدین به HR ؟؟؟
ملاک شماها meta هست متاسفانه و هیچوقت از نقد بازی سر در نمیارین
تو همون بلوری طریقه ساخت و پشت صحنه هاشو میدی کپ میکردی که کیج کجاست و نسل هفت کجا....پروژه kaya که کنسل شد دیوانه کننده بود
همین الانشم قسم میخورم یه قدم از نسل هشت جلوتره
بیوند چه از نطر گیم پلی که درگیرت میکرد با زندگی یه دختر بچه و نوجوانی و ... و چه از نظر گرافیک که شیره ps3 کشید واقعا 1 بینل بود.

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
بچه ها اینجا خیلی با فلسفه و اینا دارید خودتون رو درگیر میکنید، ببینید اینجوری بگم براتون یه داستان نیاز نداره حتما به مسائل خیلی پیچیده و دور از ذهن عوام بپردازه که داستان عمیقی داشته باشه، اتفاقا من به شخصه داستان هایی که بیشتر به Human experience میپردازن و میان احساسات انسانی رو توی سطح های خیلی جزئی Take apart میکنن رو ترجیح میدم تا عنوانهایی که میخوان با Extravagance بیش از حد به مسائل مذهبی و فلسفی و علمی بپردازن.....اونا هم قشنگی خودشون رو دارن ولی برای مثال داستانی مثل The Last of Us به نظر من داستان Infinite رو غورت میده با اینکه یکی راجع به رابطه بین یه دختر و یه Father Figure بوده و دیگری....................
یه داستان حتما نباید فرای درک انسان عادی هر روزه بره تا داستان خاصی باشه، گاهی وقتا Shallow ترین و سطحی ترین داستانها خیلی قشنگ تر از داستان های عمیق و فوق فلسفی هستن. :|

consl

کاربر سایت
May 28, 2015
68
من با دموی که از بازی دیدم شاید این بازی بتونه متای 83رو بگیره که واقعا خوب
گیم پلی خوبی داشت گرافیکش هم قابل قبول بود خیلی راحت هم حس ترس رو القا میکنه
اما حرف بازی دیوید کیج شد بازی هوی رین واقعا عالی بود اما من اصلا با beyond نتوانستم ارتباط برقرار کنم تنها یه بار توانستم تمومش کنم

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
اتفاقا HR از دید Human Experience خیلی کار سطحی هستش. ولی TLoU از این لحاظ خوب بود + اینکه گیم پلی خوبی هم داشت. درضمن اینکه داستان روی روابط انسان ها فوکوس میکنه ربطی به shallow بودن نداره و shallow بودن در هر حالتی بده. هم American pie و هم Amelie روی تجربه و روابط انسان ها فوکوس کردن ولی این کجا و اون کجا ! (American Pie رو با HR مقایسه نمیکنم لطفا برداشت بد نکنین. فقط یه مثال بود)

همه اینها در کنار یه گیم پلی که وجود نداره یه بازی رو برای من نابود میکنه کلا. حالا هرچقدر میخواد تکنولوژی بکار رفته در توش مدرن باشه یا گرافیکش بالا باشه. موسیقیش هم انصافا خوب بود. اینا همش در مورد HR بود. Beyond رو بازی نکردم و نظری در موردش ندارم.

با پوریا موافقم که این بازیا بهتره حداقل چندتا معما مثل بازی های ادونچر توشون باشه که آدم احساس کنه حداقل یه کاری داره انجام میده وگرنه کلا یه interactive fiction مثل یه visual novel ـه خیلی سطح بالا و سینمایی بشن بهتره و ما کلا فقط مسیر داستان رو انتخاب کنیم.

این خبر هم واقعا چیزه خاصی نداره که آدم بخواد سرش هیجان زده بشه. بستگی داره با چه عمقی پیاده بشه این ایده ها. من که چشمم از UD آب نمیخوره حتی اگر امتیازات بالایی هم داشته باشه فکر نکنم چیزی باشه که شخصا ازش لذت ببرم. راستی توی منبع ننوشته بازی "زیبا"ی HR.

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
دقیقا، قبلا هم گفتم این که فقط ایده‌ی بازی در رابطه با انسان‌ها باشه دلیل نمی‌شه خود اثر خوب باشه. «HR» پیش‌زمینه‌اش رو داشت ولی بدتر از این نمی‌تونست باشه چون به نظر من واقعا یه شوخیه، در بهترین حالت بازیکن (یا مخاطب خاص :d) رو گول می‌زنه. کاری که این بازی کرد مثل همین افرادی هست که فکر می‌کنن با سیگار کشیدن و کتاب خوندن تو کافه‌ها تبدیل به سارتر می‌شن. با اضافه کردن شخصیت و انتخاب کردن سبک لزوما یه بازی تبدیل به یه تجربه‌ی خاص نمی‌شه. البته «املی» هم فیلم خیلی ساده‌ای بودها، خیلی فانتزی بود و به نظرم بیشتر از این که روی روابط بین انسان‌ها تمرکز کنه روی زندگی فانتزی و رنگی تو پاریس تمرکز کرده بود. من فکر می‌کنم بازی‌های ادونچری که بین دهه‌ی هشتاد تا اواخر دهه‌ی نود اومدن بین گیم‌پلی و داستان تعادل رو رعایت کرده بودن و واقعا عالی بودن. همین «گریم فندنگو» داستانش رو خیلی عالی روایت می‌کنه، بازیکن با شخصیت‌ها آشنا می‌شه و پازل هم حل می‌کنه. اگه بعضی بازی‌ها تو روایت مشکل داشته باشن و نتونن خوب عمل کنن می‌تونن بین‌شون چندتا پازل بذارن تا بازیکن یه استراحتی بکنه و بیشتر با محیط آشنا بشه. کلا گفتم که موافقتم رو با حرفت اعلام کنم.

همین؟نه خداییش همین؟
تو همون بلوری طریقه ساخت و پشت صحنه هاشو میدی کپ میکردی که کیج کجاست و نسل هفت کجا....پروژه kaya که کنسل شد دیوانه کننده بود
بیوند چه از نطر گیم پلی که درگیرت میکرد با زندگی یه دختر بچه و نوجوانی و ... و چه از نظر گرافیک که شیره ps3 کشید واقعا 1 بینل بود.

برای این که «B:TS» خیلی بازی بدتری بود، دیگه حرفی باقی نمی‌مونه. :d بعد شما تو حرفی که نقل‌قول کردی اصلا حرفی از متا و نمره دیدی؟ طرف اومد گفت فیلمنامه‌اش ضعیف و تکراری هست، شما اومدی گفتی فقط به نمره اهمیت می‌دی! دیگه بحث رو به متا و حرفی که اصلا زده نشده نکشونید. :d

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
برای این که «B:TS» خیلی بازی بدتری بود، دیگه حرفی باقی نمی‌مونه. :d بعد شما تو حرفی که نقل‌قول کردی اصلا حرفی از متا و نمره دیدی؟ طرف اومد گفت فیلمنامه‌اش ضعیف و تکراری هست، شما اومدی گفتی فقط به نمره اهمیت می‌دی! دیگه بحث رو به متا و حرفی که اصلا زده نشده نکشونید. :d[/QUOTE]

کلی گفتم تا ته قصه رو بخونه
فیلمنامش تکراری بود؟قطر فیلنامشو دیدی؟میدونی یه سری از جاهای بازی زده شد؟
درک میکنم خیلیا از چیزی سر در نمیارن بهش میگن (بد،زشت،تکراری...)
همتونو درک میکنم گلم:))

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
همتونو درک میکنم گلم :))
فیلم های هندی و آمریکای جنوبی و نمونه های وطنی هم خیلی فیلم نامه قطوری دارن اما چیزهایی به اسم مفهوم/شخصیت پردازی/... براشون تعریف نشده.
من هم شما رو درک میکنم.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
امیدوارم مدیریت یه فکری به حال این Circle-فلان-فلانی که توی انجمن راه افتاده بکنن، کلا باید موافق با جمع حرف بزنی و اگه نظر مخالف بدی 200 نفر همزمان با اسنایپر کالیبر .50 هدشاتت می کنن:|

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
وجدانا از beyond چی میدونی؟از دیوید کیج چی میدونی که با اینا مقایسش کردی؟
اونقدری بازی کردم و میفهمم که در موردش نظر بدم.من خودم تا چند ماه از بیوند دفاع میکردم.الان دیدم عوض شده.حقیقتو میبینم!

- - -ویرایش - - -

این همون قبل همونجا که با حوله هست؟ :d
بله....:d

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
همتونو درک میکنم گلم:))

عزیزم وقتی نمیتونی درست حسابی بحث بکنی چرا اینطوری میکنی ؟

اشتباه از ما بوده که اصلا پست دادیم. با فن بوی های سونی در مورد ابر شاهکارهای قرن بیست یکم (!) نمیشه بحث کرد. وقتی یه بازی مثل TLoU متاش بالاست هرکی هرچی بگه متاش رو چنان میکنین تو چشه یارو طرف PTSD میگیره. اگر متای بازی پایین باشه میگی ملاک شماها متاست و هیچوقت از نقد بازی سر در نمیارین ! این جمله رو چجوری تایپ کردی ؟ چطور با چندتا پست درک و شعور مارو از نقد بازی سنجیدی ؟ نکنه خودت را با این منطقی که داری منتقد میدونی ؟ بیا منم کلی میگم تا ته قصه رو بخونی: اگر HR انحصاری سونی نبود شما عمرا میومدی اینطوری ازش دفاع کنی. اتفاقا اگر انحصاری 360 بود برعکس همین حرفا رو میگفتی. خیلی بده آدم بزاره چهارتا تیکه پلاستیک و یه اسم اینطوری روی سلیقه اش و طرز فکرش تاثیر بزاره. اگر از بازی سر در میووردی به بازی ای که داره روی PS3 اجرا میشه نمیگفتی یک نسل جلوتره !

دیدی ؟ منم میتونم بدون داشتن شناختی از تو در موردت قضاوت کنم. لطفا هم نیای بگی فن سونی نیستی !

farsham

کاربر سایت
Sep 12, 2014
378
عزیزم وقتی نمیتونی درست حسابی بحث بکنی چرا اینطوری میکنی ؟

اشتباه از ما بوده که اصلا پست دادیم. با فن بوی های سونی در مورد ابر شاهکارهای قرن بیست یکم (!) نمیشه بحث کرد. وقتی یه بازی مثل TLoU متاش بالاست هرکی هرچی بگه متاش رو چنان میکنین تو چشه یارو طرف PTSD میگیره. اگر متای بازی پایین باشه میگی ملاک شماها متاست و هیچوقت از نقد بازی سر در نمیارین ! این جمله رو چجوری تایپ کردی ؟ چطور با چندتا پست درک و شعور مارو از نقد بازی سنجیدی ؟ نکنه خودت را با این منطقی که داری منتقد میدونی ؟ بیا منم کلی میگم تا ته قصه رو بخونی: اگر HR انحصاری سونی نبود شما عمرا میومدی اینطوری ازش دفاع کنی. اتفاقا اگر انحصاری 360 بود برعکس همین حرفا رو میگفتی. خیلی بده آدم بزاره چهارتا تیکه پلاستیک و یه اسم اینطوری روی سلیقه اش و طرز فکرش تاثیر بزاره. اگر از بازی سر در میووردی به بازی ای که داره روی PS3 اجرا میشه نمیگفتی یک نسل جلوتره !

دیدی ؟ منم میتونم بدون داشتن شناختی از تو در موردت قضاوت کنم. لطفا هم نیای بگی فن سونی نیستی !

میگم جلوتره دیوید کیج رو میگم همیشه افکارش جلوتر از نسله
هیچوقت در مورد ایکس باکس نظر نمیدم چون چیزی ک بهش علاقه ندارم سمتش نمیرم و توهینم بهش نمیکنم
حالا ناراحت نشو،بیا با هم دوست باشیم;;)

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
همین؟نه خداییش همین؟

جناب ، KARA یه تکنیکال دمو بود ! پروژه ی کنسل شده دیگه چه صیغه ایه :D انقدر سنگ کیج رو به سینه میزنی حداقل در جریان کارهاش هم باش :D

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
من اصن درک نمی کنم...
منتظرن یسری ازین بازی خبر بیاد سریع بچسبوننش به کیج و کیج رو ترولش بکنن!
جالبه...:D
کاملا درک میشه نفرت کیج از کجا سرچشمه میگیره
OT:بازی بازی خوبی نمیشه :))
به سبک صاحب سبکان! :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر