احیاء داینوکرایسیس

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
dino_crisis_wallpaper_by_cepillo16-d40uoh1.jpg

بیش از 15 سال از عمر فرانچایز داینوکرایسیس میگذرد. بازی که خیلی زود تبدیل به یکی از بهترین سری بازی های کپکام و کنسول پلی استیشن شد و خاطرات فراوانی را برای بازیبازها به ارمغان اورد.

مدت ها گذشت و خبری از ادامه این فرانچایز محبوب نشد. کار به جایی رسید که شینجی میکامی خالق معروف سری در جریان نمایشگاه گیم لب ، لب به سخن گشود و ادعا کرد ایده هایی نو برای این سری دارد.

چه چیزی باعث محبوبیت این سری بازی شد و ان را تا این حد نمادین و محبوب کرد؟

داستان قوی ، شخصیت پردازی های خوب ، حس ترس و دلهره ، دایناسورهای دوست داشتنی وحشتناک ، پایان های چند گانه داستان ، همه و همه دست به دست هم دادند تا داینوکرایسیس افتخاری دیگر برای ناشر پراوازه ژاپنی و همچنین سامورایی محبوب صنعت بازی استاد شینجی میکامی باشد.

حال تو این مدت زمان مقالات مختلفی در رابطه با احیا این سری خواندم و قصد دارم یکی از این مقالات را در اختیارتون قرار بدهم.

وبسایت 5 دلیل را اورده که کپکام را ملزم میکند این سری را احیا کند. پس کمربندها را ببندید تا شروع کنیم.

1-داستان و پایان های چند گانه

همان طور که میدانید سری داینوکرایسیس همانند سری رزیدنت اویل داستان غنی و گسترده ای دارد. همانند ان مجموعه میشود ده ها عنوان از این سری ساخت و به بازار عرضه کرد.

یکی از تفاوت های سری داینوکرایسیس با بعضی از عناوین ترسناک دیگر پایان های مختلف ان بود که ارزش تکرار بازی را بالا برده بود.

علاوه بر ان همانند دیگر اثار میکامی که ذاتا قصه گو و تاکید شدیدی بر شخصیت های بازی دارد این عنوان هم به همین شکل بود و رابطه ای عمیق و تنگا تنگی را بین شخصیت ها شاهد بودیم.

حیف این دنیای غنی که دست نخوره باقی بماند و از ان استفاده ای نشود.

2- گرافیک قدرتمند کنسول های نسل جدید

تصور کنید دایناسورهای نسل هشتمی با جنگل های طبیعی ، افکت هایی چون باران ، رعد و برق ، نورپردازی و سایه زنی خیره کننده ، طراحی میحط های رعب انگیز و دلهره اور!

واقعا تصور یک داینوکرایسیس در نسل هشتم تصوری بس زیبا و دوست داشتنی است!

3- هویت خاص و بی مانند بازی

درست است که بازی در سبک اکشن ادونچر و ترسناک بقا دسته بندی میشود اما این به معنا نیست که داینوکرایسیس یک بازی تکراری است. هنوز که هنوزه هیچ بازی نتوانسته انقدر دایناسور را به عنوان یک موجود رعب انگیز و دلهره اور نشان بدهد.

شاید این بازی به معنای واقعی دایناسور و ترس از ان را در دنیای بازی تعریف کرد

بازی اینقدر خاص هست که وقتی اسم از دایناسور می اید همگان یا اکثرا ناخوداگاه یاد این سری بازی بزرگ می افتند.

4-زامبی!

از زامبی ملولم و دایناسورم ارزوست!

خسته شدیم از بس زامبی دیدیم! دیگه موجودات ترسناکی نیستند! این یک دلیل دیگر برای بازگشت سری داینوکرایسیس است

مدت هاست دایناسور ان هم از نوع نسل هشتمی ندیده ایم!

دایناسورها متوانند دوباره ترس و و حشت را به دنیای بازی برگردانند!

5- رجینا

همان طور که جیل ولنتاین تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های تاریخ بازی شد رجینا هم میتواند این عنوان را داشته باشد.

این شخصیت دوست داشتنی خاطرات فراوانی را برای ما رقم زد و بازگشت ان در نسل هشتم میتواند خبر خوبی باشد.

در بین لیست های کارکترهای برتر زن از رجینا هم یاد میشود.

سخن اخر

وقتش است که بحران دایناسور ، بحرانی را برای همه بازیبازها رقم بزند. وقت انتقام بحران دایناسور است! وقت بازگشت بحران دایناسور به اغوش طرفداران قدیمی سری و بازیبازان جدیدی است که میخواهند طعم این معجون به یادماندنی از استاد سبک ترس و بقا را بچشند!

آخرین ویرایش:

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
یه دلیلش هم میتونه این باشه که گندکاری شماره سوم رو جمع کنن. :d کلا شماره جدید رو اگر ساختن باید اسمش رو بزارن Dino Crisis 3: Lets Pretend Other One Doesn't Exist

از بازی دایناسور دار درست حسابی هم کاملا استقبال میشه. به نظر من دایناسور از زامبی خیلی جذابتر و هیجان آورتره.
اگر بسازن من تم شماره دوم که ادونچری تر و اکشنتر از اولی بود رو بیشتر دوست دارم. شماره اول خیلی حس RE میداد. دومی تنوع دایناسورهاش هم خیلی عالی بود و خود بازی هم کلی تنوع داشت مثلا زیر آب میرفت و تانک سواری می کردیم و ... اون معمای کارتی که توی آبشار بود شماره دوم رو هم باید دوباره سازی کنن. یکی از احمقانه ترین تیکه های بازی بود حیفه از دست بره :d

راستی اگر دایناسورها علمی باشن و پر داشته باشن بیشتر استقبال میشه. :d

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
داداش بهزاد فوق العاده بود پسر دمت گرم:(( :x
یه جور عطش خالص تو مقاله بود برای بازی

4-زامبی!

از زامبی ملولم و دایناسورم ارزوست!

خسته شدیم از بس زامبی دیدیم! دیگه موجودات ترسناکی نیستند! این یک دلیل دیگر برای بازگشت سری داینوکرایسیس است

مدت هاست دایناسور ان هم از نوع نسل هشتمی ندیده ایم!

دایناسورها متوانند دوباره ترس و و حشت را به دنیای بازی برگردانند!

5- رجینا

همان طور که جیل ولنتاین تبدیل به یکی از بهترین شخصیت های تاریخ بازی شد رجینا هم میتواند این عنوان را داشته باشد.

این شخصیت دوست داشتنی خاطرات فراوانی را برای ما رقم زد و بازگشت ان در نسل هشتم میتواند خبر خوبی باشد.

در بین لیست های کارکترهای برتر زن از رجینا هم یاد میشود.

سخن اخر

وقتش است که بحران دایناسور ، بحرانی را برای همه بازیبازها رقم بزند. وقت انتقام بحران دایناسور است! وقت بازگشت به اغوش طرفداران قدیم سری و کسانی که میخواهند طعم این معجون به یادماندنی از استاد سبک ترس و بقا را بچشند!
این قسمتش به نظرم از همش مهم تر بود

اگه به جای این چندتا RE ‌آخری کاپکام DC میساخت این طوری تو گل نمیموند

آخرین ویرایش:

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
موافقم، درسته من اولیو یکم بازی کردن وقتی خیلی بچه بودم، حتی بیشتر رزییدنت 3 منو ترسوند اون موقع :D عالی میشه اگه یه نسخه ی ترسناکش بیاد نه اکشنش البته :D

• Like
Reactions: ehsanservat

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
ای جان ای جان
خدارو شکر مثل اینکه من همدرهایی هم دارم تو این دنیا
یادش بخیر صدبار DC2 رو بازی کردم دیگه تک تک مکانهاشو حفظ بودم
یادتونه یه جاش چوپون میشدیم باید یه دایناسور کوچولو رو میفرستادیم تو لونش خخخخ
شماره یکم خدایی اون قسمت کد باز کردنش خیی رو مخ بود
فقط همین
ای جونم

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,369
نام
علی
کپکام اگه بخواد این بازیو احیا کنه فقط باید بره پیشه خوده استاد! همونجوری که اگه بخواد رزیدنت بسازه! این که بیایم بگیم خودش میتونه، باور کردن به واقعیت پیوستنه فیلم The Matrix از این که CapCom خودش بتونه اینکارو کنه واسم راحت تره!

• Like

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
ممنون بابت تاپیک

واقعا نسخه یک و دو زندگی بود خدا لعنت کنه کپکام رو یک نسل کامل منتظر موندیم به جای DC بازی های ضعیفی مثل DR3 و RE 5 .6 رو تحویلمون داد

اصلا ربطی به سری رزیدنت نداره. رزیدنت اویل پرفروش ترین سری بازی کپکام هست و همیشه باید ادامه داشته باشه. علاوه بر ان رزیدنت یک بازی داستان محور هست و باید قسمت های مختلف ان ساخته بشه.

اما در رابطه با ددرایزینگ موافقم که واقعا جای تعجب داره که ان را ادامه دادند ولی داینو را نه. البته داینو احتیاج به یک ایده جدید داره و کار هر کسی نیست. جون ان هم شبیه به رزیدنت هست و داستان محور:d

• Like
Reactions: BROTHER LOUIE

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
بدون شک هر کی که بازی دینو کراسیس چه نسخه 1 و 2 بازی کرده باشه عاشق این بازی هست و دوست داره نسخه جدیدش باید

نسخه سوم بازی روی xbox قدیمی فامیلیمون بازی کردم از نظر کیفیت خیلی پیشرفت کرده بود و بخاطر علاقه ام به دینو کراسیس باهاش حسابی حال کردم درسته یکمی ضعف داشت اما نه انقدر که بعضی دوستان بکوبنش

من شماره 3 را بازی نکردم ولی اکثرا متفق القول هستند که یک فاجعه به تمام معنا هست.

UnlovelyWriter

کاربر سایت
Sep 14, 2014
441
نام
رضا
من یادم نیست توی کدوم شمارش بود که یه در داشت که یه کد میخوست؛ پیرم سوخت تا کدشو پیدا کنم!!! اگه حافظم نامیدم نکنه فک کنم رمزش آخر OpenHead بود. :d

• Like

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
صد دلیل هم هست که کپکام نمیتونه دیگه عنوانی از توش در بیاره وجود داره با اینکه دوست دارم این عنوان رو با نسل جدید تجربه کنم اما یک معجزه از کپکام میتونه این عنوان رو خوب درست بکنه یک چیزی مثل گرافیک deep dawn

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,005
نام
اسماعیل
من یادم نیست توی کدوم شمارش بود که یه در داشت که یه کد میخوست؛ پیرم سوخت تا کدشو پیدا کنم!!! اگه حافظم نامیدم نکنه فک کنم رمزش آخر OpenHead بود. :d

نا امید نشی ولی شماره یک بود کد DDK در که HEAD بود...:d

• Like

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
صد دلیل هم هست که کپکام نمیتونه دیگه عنوانی از توش در بیاره وجود داره با اینکه دوست دارم این عنوان رو با نسل جدید تجربه کنم اما یک معجزه از کپکام میتونه این عنوان رو خوب درست بکنه یک چیزی مثل گرافیک deep dawn

5 تا دلیلش را شما بگو:d

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
5 تا دلیلش را شما بگو:d

کپکام دیگه سازندگان خوبی برای روایت داستان نداره
بازی هاش دیگه کیفیت سابق رو ندارن به جز استریت فایتر
بازی هاش عین البوم های این خواننده های تجاری شده که برای پول میخونن و کیفیت کارشون در حد توهینه
خیلی وقته مثل گذشته نتونستن تو بازی هاشون از معماهای جالب استفاده کنن
و خیلی خیلی موارد دیگه کلا توی این چند وقت افت کپکام به شدت مشهوده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر