تحلیل تریلر MGSV در 2015 E3

آیا با تئوری اسنیک و هیولای جدید درونش موافقید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    65
  • نظرسنجی بسته شده است .

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
درود

لیست تمامی مقالات مرتبط با سری MGS برای آشنایی بیشتر( گلیگ گنید )
این بازی به افراد زیر
17 سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

باز هم یک E3 دیگر و نمایش خیر کننده ای دیگر از Metal Gear Solid V: The Phantom Pan نمایشی که باز هم تمام توجهات را با وجود کارگردانی هیدئو کوحیما به خودش جلب کرد و نکته غم انگیزش می تواند این باشد که به احتمال بسیار این آخرین نمایشی است که به کارگردانی هیدئو کوجیما دیدیم و با اتفاقانی که ما بین شرکت Konami و Hideo Kojima رخ داد به احتمال بسیار زیاد نه تنها این آخرین متال گیری است که توسط کوجیما کارگردانی خواهد شد بلکه ممکن است آخرین نسخه از سری Metal gear Solid باشد که شاهد آن خواهیم بود. ( به احتمال زیاد Konami سری Metal Gear را به شیوه دیگری ادامه خواهد داد و این پایانی بر داستان اسنیک های محبوب دنیای بازی است )
هر روزی که به انتشار بازی نزدیکتر می شویم فرضیات و تئوری های بیشتری حول داستان این نسخه منتشر میشود که تَک تَک آن ها به صورتی قابل تامل و جالب هستند.
این مقاله به دو قسمت اصلی تقسیم می شود:

1. وجود دو بیگ باس متفاوت در فانتوم پین | Phantom Rises
2. حل پازل تریلرهای داستانی فانتوم پین و مشخص کردن نقش Skull Face در فانتوم پین

آیا ما دو بیگ باس متفاوت در بازی خواهیم دید؟

در بیست و پنجمین سالگرد سری متال گیر ( 3 سال پیش ) اولین تریلر رسمی MGSV منتشر شد تریلری که مربوط به Ground Zeroes بود، یاد آوری این تریلر که در سال 2012 به این علت است که با اولین نمایش از بیگ باس نوشته ای بر روی صفحه ظاهر میشود که به نوعی شعار این بازی محسوب می شود.
Two Phantoms Were Born/تولد دو شبح

رئیس بزرگ پس از خارج شدن از کما با یک درگیری بزرگی روبرو می شود! درگیری با خودش! او حالا دو شخصیت کاملاً متفاوت دارد، یک شخصیت مربوط به قبل از اتفاقات کما و آن بیگ باسی که در نسخه سوم و Peace Walker دیدیم و یک شخصیت جدید با نام !Venom Snake بیگ باس پس از بیدار شدن از کما هنوز آشنایی کاملی با شخصیت جدیدش ندارد و مشخص نیست کدام یک از شخصیت هایش کنترل کامل بیگ باس را در دست گرفته اند که همین موضوع باعث مشکلاتی برای رئیس بزرگ می شوند آن هم در شرایطی که به او دنبال انتقام است و باید تصمیمات بزرگی بگیرد! شاید کمی عجیب باشد اما بزرگترین دشمن رئیس بزرگ در Phantom Pain خودش است!

حال سوال اینجاست که چرا و چطور بیگ باس با این مشکل روبرو می شود؟ چطور با فاصله قبل و بعد از کما باعث می شود چنین اتفاقی بر سر رئیس بیافتند؟، خب دلیل ساده است! بیگ باس قبل از اتفاقات GZ در نسخه سوم و Peace Walker دوبار بازیچه دست ِ سیاستمدارن و افرادی به ظاهر صلح طلب شده بود ، هر انسانی حتی اگر یکبار هم مورد سو استفاده و بازیچه شدن قرار بگیرد مطمئناً خشم زیادی او را فرا خواهد گرفت، اما رئیس بزرگ با اینکه دوبار این اتفاق برایش افتاد خودش را گم نگرد و تغییری در شخصیتش ایجاد نشد ( خشم این اتفاقات را بروز نداد ) اما اتفاقات GZ کاملاً متفاوت است و فقط مربوط به رئیس نمی شود که بخواهد به راحتی از کنار آن عبور کند، او بعد از اتفاقات Peace Walker خودش را کنار کشید و یک پایگاهی ساخت ( Mother Base ) برای خودش و سربازانی مثل خودش. اما فکر کنید بدون هیچ دلیلی منطقی و حتی دشمن تراشی از جانب اسنیک او نزدیک ترین دوستانش، پایگاهش و بیشتر افرادش را به یکباره از دست داد! آن هم در حالی که کاری نکرده است که بخواهد چنین تاوان سنگینی را پرداخت کند! و بعد از آن هم رفتن به کمای 9 ساله! اینبار دیگه مسئله خود بیگ باس نبود، مسئله جان سربازانش که خیلی از آنان کشته شدند بود، مسئله نابودی پایگاهی بود که برای آن زحمات بسیاری کشیده شده بود به نظر می رسد رئیس در انتهای اتفاقات Peace Walker بیراه نمی گفت که از این به بعد همه دنیا دنبال ما می آیند تا مارا نابود کنند!

پس این می تواند دلیلی باشد برای شکل گیری یک شخصیت بی رحم، خشن و بدون احساس که به نام Venom Snake شناخته میشود! ( وقت آن است که خشم خود را نشان دهد! ) شخصیتی که نیمی از صورت بیگ باس را در اختیار خودش قرار داده است، شخصیتی هیولا مانند که برای اثبات این موضوع به ترکشی که فقط و فقط به همین دلیل بر روی صورت بیگ باس قرار داده شده تا به شما بگوید نیمی از وجود بیگ باس و حتی صورتش تبدیل شده به Venom Snake! اینکه آن ترکش/شاخ از کجا بر روی سر اسنیک قرار گرفته مهم نیست، مهم فلسفه وجود آن شاخ است!
خب بگذارید کمی به عقب بازگردیم، به زمانی که اولین تریلر فانتوم پین در همایش GDC منتشر شد، تریلری که به صورت پراکنده فرار بیگ باس از بیمارستان را به نمایش می گذاشت، اما در این تریلر و در قسمت هایی از آن، هیولایی را می بینیم که به صورت آتشین رئیس بزرگ را دنبال می کند و یا بر سر راه او قرار میگیرد، در یکی از صحنه ها وقتی رئیس و آسلات بر روی اسب در حال فرار هستند آن هیولا و یا شخص آتشین در کنار آن ها با اسبی تک شاخ در حال دنبال کردن آن ها هستند به طوری که من فکر می کنم تنها بیگ باس می تواند او را ببینید، به نظر هم نمی رسد که هیولای آتشین ما با اینکه به احتمال زیاد خیالی است قصد صدمه زدن به بیگ باس را داشته باشد.
خب شاید آن هیولا ساخته سایکو مانتیس برای باز کردن راه بیگ باس برای فرار باشد و خیلی دلایل دیگر اما به نظر من اون همان شخصیت دوم بیگ باس است و برای اینکه بیگ باس هنوز با او آشنا نشده به طوری از او می ترسد و از دستش فراری است، در برخی مواقع آن هیولا شاید شبیه ولگین معروف در نسخه سوم باشد اما در برخی مواقع هم شبیه رئیس بزرگ است و حتی می توان چشم بندی بر روی چشم راستش دید.

مقعول تر این است که بگوییم اینها تماماً ساخته سایکو مانتیس می باشد شاید به این دلیل که به بیگ باس کمک کند تا او کارهایی را انجام بدهد که مانع از گرفتار شدن او بشود شاید هم این یک آشنایی با شخصیت بی رحم خودش باشد حتی اگر این آشنایی به دست سایکو مانتیس باشد ( در اکثر صحنه های حضور آن هیولای آتشین می توان سایکو مانتیس را هم دید نکته دیگر این است که تمامی حالات هیولای آتشین با توجه به شرایط بیگ باس به همان شکل است، اگر بیگ باس سوار بر اسب باشد هیولا هم سوار بر اسب است و ..
بالاتر در مورد شعار و نوشته ای از بازی صحبت کردم { تولد دو شبح } آیا منظور Skull Face و Big Boss هستند؟ شاید قبلاً این را تایید می کردم اما در حال حاضر فکر می کنم بعد از خارج شدن بیگ باس از کما این تولدها درون او شکل می گیرد تولد Big Boss کم حرف و شکست خورده و Venom Snake بی رحم و خشمگین! باید ببینیم در انتها کدام یک از آنها پیروز خواهند شد! و کدام یک از آن ها انتقام را به سرانجام خواهند رساند! البته اگر برسانند!

نگاهی بیاندازیم به آرتی که روی باکس بازی قرار گرفته است:

خب تصویری از بیگ باس به صورت نیم رخ! نمی دانم یادتان باشد یا نه اما کوجیما در مورد این عکس جمله ای را توئیت کرده بود که بسیار زیرکانه بود:

" فقط نیمی از چهره بیگ باس را می بینید "

خب شاید به نظر جمله ای ساده باشد، اما این عکس به نحوی تقابل دو شخصیت رئیس را نشان میدهد، نیمی که آن را می شناسید و به نظر این قسمت مناسب تر است برای باکس آرت رسمی! و نیمی دیگر که ما آن را نمی بینیم، تنها چیزی که از آن هیولا در عکس مشخص است قسمتی از شاخ است و به شکلی در حال خودنمایی کردن است! در این عکس فلسفه کلی داستان بازی مشخص است! شاید بتوانم با یک مثال ساده بهتر منظورم را برسانم فکر نکنم کسی باشد که مردعنکبوتی 3 و درگیری که پیتر با خودش داشت را از یاد برده باشه! او با دو شخصیت در خودش درگیر بود! یکی که همان پیتر ساده و خوش قلب بود و یکی که بسیار خودخواه بود طوری که لباس مردعنکبوتی اش هم سیاه بود!. از آنجایی که کوجیما فیلم بین قهاری است به احتمال زیاد تمامی این جزئیات داستانی را از روی فیلم های مورد علاقه اش الگو برداری کرده است و از تلفیق آنها چیز جدیدی به وجود آورده است. ( منظور اشاره فیلم خاصی نیست )
اینکه آن شاخ چیست، ترکش است و یا هر چیز دیگه ای اصلاً مهم نیست، مهم این است که از گذاشته شدنش در آنجا چه منظوری قرار است رسانده شود، خب بگذارید کمی به این مسئله بپردازیم.
خب اگر بخواهیم مرزی بین Venom و بیگ باس خودمان قرار بدهیم و به طوری آنها از هم تشخیص بدهیم باید چندین مورد را بررسی کنیم، تریلرهای زیادی از بازی منتشر شده، در برخی از صحنه های تریلرها ما بیگ باس را با صورتی پر از خون می بینیم، عصبانی و پر از خشم و نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم ترکش/شاخ رئیس در این صحنه ها بسیار بزرگتر از آن چیزی است که در دیگر تصاویر می بینیم، آیا این موضوع را روشن می کند که ونوم در این مواقع کنترل کامل اسنیک را در دست میگیرد؟ آیا زمانی که بیگ باس با صحنه قتل عام سربازانش مواجه می شود به این شکل در می آید؟ و یا وقتی کشتار زیادی انجام میدهد؟

تفاوت هیولا و اسنیک!

به نظر می آید آن ترکش/شاخ به هر بهانه ای که بر روی پیشانی رئیس جای گرفته است دلیل اصلی اش این است که نشان بدهد بیگ باس افسانه ای که ما در کدام حالت خود قرار دارد، وقتی آن شاخ کوچک است بیگ باس همیشگی خودمان را داریم البته کمی کم حرف تر و البته با خشمی که آن را پنهان می کند و افسارش را در دست میگیرد، البته حضور ونوم در همان شاخ کوچک مشخص است و شاید همین دلیل کم حرفی او باشد وقتی شاخ بزرگ می شود آن ونوم وحشتناک و هیولای درون رئیس کنترل رئیس را در دست میگیرد و آن بیگ باس همیشگی خودمان نقش کوچک را در این لحظات به عهده میگیرد.
وقتی اسنیک تبدیل به ونوم می شود چه اتفاقاتی بعد از آن می افتد؟ آیا به هیچ کس رحم نمی کند و هر کسی که بر سر راهش قرار بگیرد را از بین می برد؟ آیا او بدون فکر کار انجام می دهد؟ آیا تولد ونوم باعث آینده تاریک رئیس بزرگ می شود؟ و در سال های آینده توسط پسر خودش کشته می شود؟
پایان بخش اول.

بخش دوم:
نگاهی به تریلر
E3

تریلری مرموز و عجیبی که به تازگی و در کنفرانس E3 از فانتوم پین منتشر شد، صحبت هایی که شخصیت های آشنا و حتی نا آشنا ( نا آشنا به منظور اینکه نمی دانیم صداپیشه چه شخصیتی هستند ) و حرفهایی معنادار در مورد شخصیت که محور منفی بازی را در تبلیغات و تریلرها به دوش می کشد، Skull Face ..

تریلر چگونه شروع می شود؟ در راهروی تاریکی نوار ضبطی شروع به پخش شدن می شود، بیگ باس را می بینیم، البته در سه چهر متفاوت ( به نظر نگارنده مقاله این صحنه یکی از زیباترین صحنه های است که در تمامی تریلرهای فانتوم پین دیده شده ) اولین صحنه بیگ باس قبل از اتفاقات فانتوم پین و در Ground Zeroes، دومین بیگ باس بعد از اتفاقات Ground Zeroes و احتمالاً در اوایل فانتوم پین، و سومین بیگ باس، با چهره خونین و شاخی که باز هم بلند تر از حالت عادی شده! اما منظور از این سه صحنه آن هم در یک مکان چیست؟ من فکر می کنم آن مکان پایگاه و یا همان مادر بِیس بیگ باس باشد ( در ابتدای تریلر آرم Diamond Dogs بر روی دیوار که به خون آغشته است دیده می شود ) اما در زمان و مکان های مختلف، فکر می کنم منظور کوجیما از نشان دادن این سه صحنه و تغییرات بیگ باس مروری سریع بر تغییر شخصیت بیگ باس از Ground Zeroes تا فانتوم پین است و همچنین نشان دادن اینکه چگونه رئیس بزرگ تبدیل به ونوم و یا همان هیولای ِ تازه ایجاد شده می شود.

اما چه اتفاق و دلیلی باعث تشویش و بزرگتر شدن ونوم و هیولای رئیس می شود؟ چه انفاقاتی در فانتوم پین می افتد؟ آیا بغیر از اتفاق وحشتناکی که در انتهای گراند زیرو می افتد، دو اتفاق وحشتناک دیگر هم آن هم شبیه به اتفاق گراند زیرو بر سر رئیس می افتد؟ و قرار است تبدیل شدن او به یک هیولا را به مرور در فانتوم پین ببینیم؟ فکر نمی کنم پایان خوشی داشته باشد!

خب این سوالی است که باید برای جواب آن تا روز انتشار بازی صبر کنیم، اما می توانیم به حدس ها و گمان ها هم نگاهی بیاندازیم.
اول بگذارید اتفاقات این تریلر را ربط بدهیم به تریلر سال گذشته ( 2014 E3 ) که شاید اتفاقاتی را برای ما روشن کند، همانطور که می دانید اکثریت Skull Face را به عنوان شخصیت اصلی و منفی بازی می شناسند که باید تا انتهای بازی برای انتفام گرفتن از این شخصیت جنگید و ادامه داد. اما من اینطور فکر نمی کنم و البته صدا پیشه شخصیت جمجه نما هم در مصاحبه ای گفته بود که ممکن است جمجمه نما نقش کوچکی در فانتوم پین داشته باشد. خب اگر بخواهیم این ادعا را با دلیل و مدرک مشخص به شما نشان دهم باید تریلر E3 پارسال و امسال را با ترتیب زمانی در کنار یکدیگر بگذاریم، ما اسکال فیس و رئیس را در دو تریلر پارسال و امسال در کنار همدیگر می بینیم، خب مطمئناً شاید این نظریه به میان بیاید که بیگ باس اطلاعی از مقصر بودن اسکال فیس در اتفاقات پایان GZ ندارد و اسکال فیس هم سعی دارد با نزدیکی به بیگ باس بار دیگر به او ضربه بزند و کار او را تمام کند.
به هر حال به هر شکلی است اسکال فیس خودش را به بیگ باس نزدیک می کند حتی در انتهای تریلر پارسال مشاهده کردیم که آنها بر سوار جیپی به پایگاه جدید بیگ باس میروند، جایی که متال گیر بسیار عظیم و جدیدی توسط Huey که به نظر می رسد بعد از شکنجه شدن توسط رئیس، میلر و آسلات بی گناهیش به آنها ثابت شده و باز برای آنها کار می کند ( اشاره به صحنه خوشحالی در ساخت مادر بیس در تریلر منتشر شدههمنیجا داستان را نگه دارید! باز برمی گردیم به اولین تریلر رسمی بازی در 25مین سالگرد متال گیر، در آن تریلر اسکال جمله ای به سربازانش می گوید:

دوباره به تئوری باز می گردیم تا به زمانش ربط جمله بالا با اتفاقات فانتوم پین را برای شما روشن کنم. اینکه چرا و چگونه اسکال فیس به رئیس نزدیک می شود و چطور می تواند خود را به رئیس نزدیک کند بر ما پوشیده است! اما چون رئیس در آن زمان یکبار همه چیز خود را از دست داده ( اشاره به اتفاقات GZ ) و اسکال فیس هم طبق صحبتهایی نوار کاست بر روی تریلر یک همچین حسی را قبل از رئیس و در ابعاد بزرگتری احساس کرده می تواند به عنوان همدرد و دوست خوبی برای بیگ باس به نظر بیاید!
به نظر می آید اسکال فیس و گروهش از زمان GZ تا فانتوم پین بر روی نوعی ویروس کار می کنند، ویروس که انسان ها را می تواند تبدیل به سربازان اسکال فیس کند! ( شاید هم اتفاق دیگری ) در تریلر پارسال می دیدیم که بیگ باس قصد دارد با چاقو قسمتی از بدن یک کودک آفریقایی را بشکافد! که در تریلر امسال قسمت دیگری از این صحنه به نمایش گذاشته شد! جایی که بیگ باس دستمالی را از روی شکم آن کودک کنار می کشد و با صحنه ای دردناک مواجه می شود! مثل اینکه درون شکم آن کودک ویروسی وارد شده و یک هندزفری هم در گردنش جاسازی شده است! بیگ باس سعی دارد آن را توسط چاقو خارج کند (می توان مطمئن بود که این ویروس کار اسکال فیس است به این علت که در شکم پاز هم بجای ویروس بمبی قرار داده شده بود و در سینه ی چیکو هندزفری قرار داده شده بود )

این نشان میدهد که اسکال فیس در حال ایجاد ارتش بزرگی در سراسر جهان است، آن هم در حالی که رئیس بزرگ فکر می کند او کسی است که قرار است کمک بزرگی به زخمش و اهدافش بکند و در همین حین اسکال فیس باز هم از رئیس برای نزدیک شدن به زیرو و مهین پرستان استفاده می کند ( چه بهتر کمک ار بزرگترین سربار تاریخ ) تا تاریخ انقضایش تمام شود! بیگ باس هم به هیچ عنوان به اسکال فیس مشکوک نمی شود چون عامل تمامی این اتفاقات را زیرو می داند.
در تریلر پارسال و انتهایش دیدیم که رئیس به سه سرباز خودش شلیک می کند!!، سربازانی که به نظر حالشان دست خودشان نیست که با عبور سرباز آخر کشته شدنش توسط بیگ باس این موضوع کاملاً مشخص می شود، خب به نظرتان این چه چیزی را نشان میدهد؟ من فکر می کنم اسکال فیس پس از استفاده کامل از رئیس آن تروجان ( اشاره به جمله اولین تریلر رسمی بازی که در بالا اشاره شد ) و البته ویروسی که سال هاست بر روی آن کار کرده اند را به طوری وارد پایگاه رئیس می کند، رئیس در حین این اتفاق در عملیات است و در حین بازگشت یکی از سربازانش او را نشانه میگیرد ( اشاره به تریلر پارسال که یکی از سربازان بیگ باس از یک هلیکوپتر دیگر آن را نشانه میگیرد )

بیگ باس به پایگاه می رسد هرج و مرج آنجا را فرا گرفته است، سربازان به حالت عادی ندارند، بخش هایی از پایگاه آتش گرفته است، بیگ باس سراسیمه به سمت جایی می رود که متال گیر در آنجا قرار گرفته در این راه مجبور به کشتن سربازان خودش می شود ( اشاره به انتهای تریلر پارسال فانتوم پین و قسمتی از تریلر امسال ) به هر حال وقتی به متال گیر می رسد لیکوئید را می بیند که سوار بر آن است. به هر شکلی که می تواند کنترل پایگاه خود را تقریباً به دست می گیرد آن هم بعد از کشتار سربازانش! اما اینبار روش بازی دشمنش خیلی فرق کرده بود! در GZ سربازان بیگ باس توسط دشمن کشته شدند اما اینبار خود بیگ این کار را انجام داد. حالا وقت رودرویی با اسکال فیس است ( اشاره به قسمتی از تریلر امسال ) فکر می کنم رئیس در همین رودر رویی کار اسکال فیس را تمام می کند ( و شاید هم نه! اما سوالی که پیش می آید اینجاست، حالا برای چه چیزی مبارزه می کند؟ آیا با هیولای خود؟ و آیا اسکال فیس رازهایی را به او می گوید که او را به سمت دیگری هدایت می کند؟

اتفاقاتی که ممکن است مانند یک پازل باشند! شما چگونه آنها را در کنار هم قرار می دهید؟

از آنجایی که قبلاً گفتم فکر می کنم نقش اسکال فیس در بازی بسیار کوتاه باشد، برای همین باید بگویم نقش اسکال فیس دقیقاً در همین اتفاق به پایان میرسد که فکر نمی کنم این اتفاق حتی به اواسط بازی هم نزدیک باشد و مربوط به اوایل بازی می باشد، چون کوجیما به هیچ عنوان به جز کات سین های اوایل بازی قسمت دیگری را لو نخواهد داد ( طبق تریلر های منتشر شده نسخه های قبلی ) صحنه انتهایی تریلر جایی که بیگ باس با شاخ بزرگش، خون الود و چشمان شیطانی به طور کلی تبدیل به آن هیولا و ونوم شده است! او طاقت دیدن خود را ندارد! و به همین دلیل آینه را با یک ضربه می شکند! ( در واقع بیگ باس را نه ونوم درونش ) چون او بارها بازیچه دست این و آن شده و باز هم این اتفاق برایش افتاده و خون سربازانش بر روی دستها و صورتش خودنمایی می کند! او آینه را می شکند! چون دیگر بیگ باسی وجود نخواهد داشت از این به بعد او یک هیولای بی رحم خواهد بود ...

بعد از کشتار جمعی سربازان خود آن هم بدست خودش، پس از تخریب متال گیر و صدمه دیدن پایگاهش و بعد از نبرد با کسی که ( اسکال فیس ) فکر می کرد می تواند از کمک هایش استفاده کند و باز هم بازیچه شدن! باز هم صدمه دیدن! آن هم چندین برابر بدتر از اتفاقات GZ ! اما خب کار اسکال فیس را تمام کرده است و کم کم هیولا و وِنومش طبق اتفاقاتی که دوباره برایش افتاده کنترل کامل او را دست گرفته است. جنازه های تریلر پارسال را یادتان است؟ به یاد دارید بیگ باس با چه اندوهی خاکستر آن ها را به صورت خود میکشید؟ به یاد دارید بیگ باس چگونه به سوختن جنازه های سربازانش نگاه می کرد؟ آیا این صحنه ها بعد از همان اتفاق است؟

بیگ باس چندین بار بازیچه می شود؟

دوباره بازگردیم به صحنه اول تریلر، سه اسنیک متفاوت از دیگری را می بینیم، اسنیک گراند زیرو، اسنیک فانتوم پین و باز هم اسنیک فانتوم پین اما با چهره خونین و خشن تر
من فکر می کنم قسمت اصلی بازی بعد از اتفاقاتی باشد که در اوایل فانتوم پین می افتد، اسنیک یکبار در گراند زیرو با از دست دادن کامل پایگاهش روبرو می شود، یکبار طبق حدسی که در بالا زده شده ( که اینبار بسیار بدتر از دفعه اول خواهد بود چون بیگ باس دست به کشتن سربازان خود از روی اجبار می زند ) و بار سوم که بیگ باس را در کنار جنازه های سوخته در آفریقا می بینیم و طبق زانو زدن رئیس، چهره خونین، بلند شدن شاخ و فریادش نشان از یک اتفاق ناگوار دیگری است، این سه اتفاق را می توان به عنوان روند تبدیل شدن کامل رئیس به یک هیولا و ونوم دانست، حال اینکه چه اتفاقی در آفریفا بر سر او و یارانش افتاده طبق تصاویری محدودی که از بازی منتشر شده مُیسر نیست. اما می توان گفت آن سه تصویر متفاوت از اسنیک در ابتدای تریلر نشان در سه اتفاق مهم می دهد که شخصیت اسنیک را به کلی دگرگون و آن را تبدیل به یک هیولا و ونوم می کند.

شاید بعد از این اتفاقات شاهد سنگدلی ها و بی رحمی های زیاد از سوی بیگ باس و حتی نزدیکانش ( کاز و آسلات ) باشیم، شاید همین اتفاقات باعث سیاه بودن داستان این نسخه باشد و شاید آینده تاریک بیگ باس از همینجا کلید می خورد، کلیدی که ما بعد از مدت ها می توانیم از نزدیک آن را ببینیم، گرچه دیدارمان شاید باعث خشنودیمان نباشد در انتها، انتهای که شاید برای این سری واقعاً انتها باشد!.

دو تصویر متفاوت که به نظر مربوط به یک اتفاق هستند

دو شبح! ( نگاهی دیگر ) یکی از زمان کودکی تمام هویت، زبان، خانواده و .. را از دست داده او تبدیل به یک شبح شده است ( Skull Face ) و دیگری که میان انسان و شبح درونش سرگردان است و اسکال فیس می خواهد همه چیز او را بگیرید تا دردی که می کشد را بیگ باس حس کند!، شاید دلیل اینکه در GZ وقتی قصد سوار شدن بر هلیکوپتر و حمله به پایگاه اسنیک را داشت آرم های خود و سربازانش را از روی لباس هایشان در آوردند چون می دانست شاید اسنیک از مهلکه جان سالم به در می برد ( شاید هم تصمیم همین بوده ) و برای همین آن ها را پنهان کرد و در تریلر امسال می بینیم که دقیقاً با همان آرم ها در کنار اسکال فیس سوار بر جیپی در حال حرکت هستند که فکر می کنم همان ماشینی باشد که در تریلر پارسال به پایگاه اسنیک می رسد. برهر حال احتمالات زیاد است، شاید در مورد برخورد و اتفاقاتی که در بالا توضیح دادم اشتباه کنم اما مطمئن هستم که اسکال فیس نقش بزرگی در این بازی نخواهد داشت و فقط به عنوان تبدیل کردن رئیس بزرگ به عنوان یک شبه ( مانند خودش ) و هیولا کار خودش را انجام خواهد داد و به احتمال زیاد توسط بیگ باس کشته خواهد شد! زودتر از آن چیزی که فکرش را بکنید! بی شک اسنیک دارای دو شخصیت است این موضوع را می توانید در گوشه کنار تمامی تریلرها، تصاویر و صحبت های کوجیما پیدا کنید، اما این تفاوت شخصیت های اسنیک چه چیزی را در بازی رقم می زند؟ باید صبر کرد بعد از انتشار بازی دید!

آن جنازه ها چه کسانی هستند؟! اسکال فیس و رئیس در حال رفتن به مادر بِیس هستند؟

تریلر امسال E3 و سال پیش، کاملاً با هم هماهنگ هستند و مانند دو پازلی هستند که همدیگر را تکمیل می کنند، جدای از این مقاله پیشنهاد می کنم که اول تریلر پارسال و سپس تریلر امسال را ببینید، متوجه می شوید که بیشتر صحنه ها را وقتی کنار همدیگر قرار بدهید، همدیگر را تکمیل می کنند و معناهایی را به شما می رسانند که من سعی کردم در بالا همگی آنها را تا آنجایی که می توانستم برای شما توضیح دهم. یک چیز را مطمئن هستم داستان فانتوم پین بسیار عمیق و تاریک است، بسیار بسیار تاریک و خشن.

Code Talker

مثل اینکه کوئیت و کُد تالکر هم به اتاق شکنجه مادر بیس رفتند و مانند Huey از همه چیز مبرا و جزو تیم بیگ باس می شوند

به عنوان یک بزرگ و راهنما برای اسنیک به نظر می رسد، کسی که بخاطر کمبود همچین شخصیتی در داستان و کسی که بتواند صحبت ها بزرگ و استادانه کوجیما را روایت کند حضور دارد، فکر می کنم به عنوان رئیس و استاد Quiet هم در بازی نقش داشته باشد چون تصویری را مشاهده می کنیم که در کنار کوائیت در اتاق بازداشتگاه مادربیس قرار دارند! که به نظر آنها مثل Huey از اتهامات مُبرا و به تیم اسنیک ملحق می شوند ( یا حداقل طبق صحبت های بیگ باس خطاب به میلر در مورد کوائیت فعلاً از اتهامات مبرا می شوند! ) فکر می کنم کوایئت برخلاف صحبت های بیگ باس تنها کسی باشد که در این نسخه تا آخر حامی بیگ باس باشد! دلیلش را نمی دانم فقط احساس می کنم!
عکس کوئیت و کد تالکر در اتاق شکنجه

Liquid Snake and Solid Snake?

خب به نظر می رسد بالاخره از سالید اسنیک افسانه ای رونمایی شد آن هم در کنار برادرش لیکوئید اسنیک که در همین حین بیگ باس با تعجب می گوید: Les Enfans Teriible " زیرو اینطور صدا می کرد! " به نظر می آید بیگ باس این نام را تازه شنیده است و از کسی در این مورد در حال سوال است، پس نباید با پیشینه داستان که بیگ باس کِی و در چه زمانی متوجه این داستان شده است نداریم یا اینکه لیکوئید و سالید در آن زمان همدیگر را نمی شناختند، از آنجایی که کوجیما یکبار اشاره کرده که به علت جذابیت دادن به این نسخه مجبور شده است حتی بعضی از نکات اصلی داستان را تغییر بدهد پس اینطور نتیجه می گیریم که بیگ باس خبر ندارد که پسرانی دارد که در این پروژه به دنیا آمده اند و فکر می کنم این داستان را جذاب تر می کند مخصوصاً برخورد بیگ باس، الی و احتمالاً سالید اسنیک افسانه ای.

پاز؟

در این مورد واقع نمی دانم چه بگویم! به هر شکلی به موضوع نگاه می کنم به نتیجه خاصی نمیرسم! پاز؟؟ آن دختر بچه بنظر پاز است! پس چطور پازی که جلوی چشمان بیگ باس منفجر شد زنده است؟ آن هم در همان سن؟ و آن هم به همان شکلی که 9 سال پیش زنده بود؟ آیا رئیس در زمان به عقب بازگشته؟ یا پاز بدل دارد؟ و خیلی از جواب های عجیب و غریب دیگر! فکر نمی کنم جواب سوال این ها باشند، چون بسیار دور از ذهن و زیادی تخیلی هستند! به احتمال زیاد آن دختر/پسر بچه پاز نیست و باید باز هم بازیجه یکی از ادیت های زیرکانه کوجیما شد باشیم.

نتیجه کلی:

باید صبر کرد و دید که عاقبت شبه ما چیست، آیا در انتها به عنوان یک ونوم و هیولا به انتقامش می رسد؟ اصلاً به انتقامش می رسد؟ پشت پرده تمامی این اتفاقات چه ارگان و چه کسی است؟ چه شخصیت هایی را خواهیم داد؟ و هزاران سوال دیگر که برای جواب آنها باید صبر کرد، صبر کرد و منتظر آخر و عاقبت سیاه و تاریک رئیس بزرگ ماند.
شاید نوع روایت پازل رسیدن بیگ باس و برخورد آن با اسکال فیس یک احتمال باشد، اما تاکیدی که در این مقاله می شود به دو شخصیت ِ شدن و تغییر شخصیت جدید ِ بیگ باس است آن هم به علت بلاهایی که اسکال فیس بر سر او می آورد تا عمق دردی که خودش در بچگی کشیده را به بیگ باس تحمیل کند. تاکید بر شکست های بزرگتری به مانند پایان گراند زیرو، اما اینبار رئیس برای از بین نرفتن پایگاهش حتی از کشتن سربازانش هم ترسی ندارد. اتفاقاتی که باعث می شود رئیس زخمی ما حتی از یک شخصیت مثبت و خنثی تبدیل به یک شخصیت منفی شود!
همه انسان ها درون خودشان هیولایی دارند که برای سرنگونی اش تلاش می کنند، اگر آن هیولا طغیان کند و برخیزد چه خواهد شد؟ اگر بتواند کنترل را در دست خودش بگیرد؟ حال فکر کنید هیولای سرباز افسانه ای قرن بیستم بیدار شود، باید ترسید و منتظر ماند، شاید بیشتری از تاریکی که در مورد این نسخه می زند زیر سر هیولای بیگ باس باشد، شاید هم نه!.

ترجمه نوار کاست پخش شده در تریلر ( ترجمه : .:BigBoss:. )

Skull Face : من در يک روستاي کوچک متولد شده بودم. در حالي که يک بچه ي کم سن و سال بوده ام, روستاي من توسط سربازهاي بيگانه و خارجي مورد حمله و تجاوز قرار گرفت. آن ها بزرگان روستاي من را کشتند و اين در حالي بود که من به گونه اي تربيت و بزرگ شده بوده ام تا به زبان آن ها سخن بگويم ( انتخاب زبان اوليه شخص) .

با هر پست و مقام جديد, رئيس هاي من نيز بنا به تغيير مقام من عوض مي شدند و من را مجبور مي کردند تا با زبان آن ها سخن بگويم. با هر گونه تغيير و دگرگوني, من نيز تغيير کرده بودم. افکار و شخصيت من تغيير کردند, موارد درست و غلطي در طول زندگي ام مشاهده مي کردم و ديدگاه من ( احتمالا افراد بالا سر وي اين موارد را تعيين مي کردند ), کلمات, [همه ي آن ها] مي توانستند براي من کشنده و آزار دهنده باشند.
پ ن: اسکال فيس اين را به مخاطب مي گويد که از بدو تولد هيچ گونه حق انتخاب در زندگي خود نداشت و شيوه تربيت و ارزش هاي زندگي او توسط ديگران اعمال شده بود.

Ocelot : در طول زماني, کشور او تحت حکومت يک زبان بيگانه و خارجي اداره مي شد ( آسلات در مورد اسکال فيس صحبت مي کند ). زماني که اسکال فيس پسري جوان بود, او زبان مادري و اصلي خود را از دست داد و اين اساسي بود که يک بچه مي توانست بنا بر آن بزرگ شود ( حوادثي دردناک براي يک انسان در حال رشد و تربيت ). جدا از زبان مادري او , وي چهره و خانواده و کشور و هويت خود را نيز از دست داده بود. همه چيز از او توسط افرادي گرفته و دزديه شد.

شخص ناشناخته ( احتمالا Code Talker باشد ) : از زمان هاي قديم, حاکم هر تمدني از همان روش براي حکم راني استفاده مي کرد ( روشي که در مورد براي اسکال فيس رخ داد ) . وقتي که مردم تحت يک خواست و يک اراده با يکديگر متحد شوند, آن ها قوي خواهند شد. چه موردي است که يک حاکم در حکم راني باعث آن مي شود تا مردم کنار يکديگر قرار بگيرند؟ آن مورد زبان است

Zero ( ديالوگ لهجه ي انگليسي دارد و احتمالا Zero باشد ) : روزي فرا خواهد رسيد که ديگر حد و مرز هاي بين المللي در اين دنيا وجود نخواهند داشت و دنيا يکپارچه خواهد شد و من راه و روش يکپارچه کردن دنيا را پيدا کرده ام.
نژاد, وابستگي هاي قبليه اي و مزرهاي بين المللي و حتي چهره ي ما که با وجود يکپارچه بودن دنيا, همه ي اين موارد بي ربط و بيهوده خواهند بود.
دنيايي که The Boss آن را پيش بيني مي کرد, در نهايت به واقعيت بدل خواهد شد و بشريت دوباره از نو آغاز مي شود.

Skull Face : آمريکا کشور آزادي است, کشوري که در آن مهاجران مختلف در کنار يکديگر حضور دارند. مهاجراني از مناطق گوناگون دنيا را به خود جذب مي کند و يا مي توان گفت که شهروندان آن در کنار ديگر انسان ها و مهاجران زندگي مي کنند.
بنابراين, Major به دنبال سيستمي است که از اطلاعات استفاده کند ( منظور از "Major" احتمالا Zero باشد و "اطلاعات" هم در مورد سوابق و هويت شهروندها و انسان ها است ). او به دنبال کلمات و روش هايي براي کنترل ناخودآگاه جوامع بشري است.

Ocelot : از ديدگاه او ( اسکال فيس ), بزرگ ترين اَنگل هم زيست جهان که تاکنون شناخته شده است "ميکروب" نيست بلکه "زبان" است! کلماتي که تمدن ها را پايدار و دنياي ما را زنده نگه داشته اند. کار آن افراد براي حکومت خود به بهانه ي آزاد کردن دنيا به قيمت گرفتن زبان مردم است نه با گرفتن جان آن ها.

Skull Face : با وجود اين مورد, من دنيا را از هجوم زبان بين المللي آزاد و رها خواهم کرد و بدون وجود آن زبان, دنيا از وجود يکپارچگي خلاص خواهد شد. سپس آن موقع است که دنيا بايد آزاد باشد . حرکتي تلافي جويانه براي رها کردن دنيا از اسير بودن يکپارچي.

Big Boss : پروژه ي "Les Enfants Terribles"! زیرو اینطور صداش میکرد!.

پایان.

کپی با ذکر منبغ و نویسنده بلامانع است
نویسنده: امید درکه

آخرین ویرایش:

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,822
نام
بردیا دلوشی
درود .

امید جان واقعا نمیدونم چی بگم !!!

هر دفعه مطالبت رو میخونم اول به خودم افتخار میکنم که فن این سری هستم و دوم حال میکنم که با تو آشنا شدم و همچین آنالیز های زیبا و خفنی رو میخونم و میبینم.
{با اینکه حوصله ندارم کامل بخونم} :d

البته جاهایی که رنگ قرمز کردی رو مثل علامت سوال و ... رو بیشتر تمرکز میکنم حال میکنم با این روشت , خیلی آموزندست دمت گرم .

کلا Role Model هستی به عنوان یک فن !!

عاشقتم امید {البته In a Good Way} :-"

اینم یک تشکر ژاپنی خوشگول برات امید :

آریگاتو امید !!

:x

البته این رو اضاف کنم که خیلی حال میکنم کوجیما یک آرت از اون ور صورت بیگ باس که برای کاور بازی استفاده کرده رو هم رونمایی کنه همینطوری که بیشتر به عمق فاجعه پی ببریم !!

{البته نمیدونم تا الان اومده اون ورش یا نه} چون امید میدونه بزور خودم رو از بیشتر تاپیک ها این بازی دور نگهداشتم ولی خوب ترکش های نارنجک های امید بهم خورده و تریلر جدیده رو دان کردم و دیدم . :|

البته بگم این تریلر از اون تریلر های Must See هست که جزو اون کارایی حساب میشه که قبل از مردن باید انجام بدید وگرنه بهشت نمیرید...
حححححححح...
:d

به هرحال , دستت درد نکنه امید واقعا محشری !!

اینم یدونه بوس : :-*

البته بگم امید جان ببخشید تو فاز تحلیل تریلر نظری نمیذارم چون زیاد نمیخوام چیزی برام اسپویل بشه فقط اون کاست نوار Sony خیلی تو تریلر حرف میزنه !!

آخرین ویرایش:

t33

کاربر سایت
Nov 29, 2013
441
نام
داود
امیدجان دست گل درد نکنه خیلی تکمیله مقاله خسته نباشی یکی از بهترین تحلیل ها بود که واقعا با عقل جوور در می یاد دمت گرم.

آخرین ویرایش:

shayan1741

کاربر سایت
Aug 1, 2011
106
نام
shayan
امید دست درد نکن خیلی خوب بود ولی امید کوجیما ادمی نیست سالید به این راحتی روکنه از دید من ان بچه شاید decoy octopus باشه

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
مقالت در حد خوده فانتوم پین شاه کار بود دمت گرم.
فقط یه سوال یا شایدم نکته به نظر مسخره دارم:
اگر اشتباه نکنم بعد از اتمام بازی میشه برگشت و ماموریت های فرعی رو کامل کرد.پس یعنی قرار نیست مادربیس نابود بشه یا افرادی که توی بازی استخدام کردیم رو از دست بدیم؟ در واقع به نظرم سربازهای خودمون رو که توی بازی اگر به تعبیر تو قرار باشه بکشیم به خاطر ویروس یا هرچی این سربازها همه جزء افراد تحت تاثیر گیم پلی ما که اموزششون دادیم نیستن و به قول معروف افرادی که لول اپشون کردیم نیستن و این ها همون شخصیت های(سربازهای) مختص داستانن یا اینکه اگر از مادر بیس به همراه کوئیت فرار کنیم قرار نیست دیگه برنرگدیم یا اونجا خراب بشه چون توی بازی قراره یه کلی اونجا رو ارتقا بدیم بعد یهویی همه چی رو از دست بدیم !
در کل لپ کلام اینه که داستان هرچقدر هم بد تموم شه تاثیری توی تجهیزات و توانایی های که توی گیم پلی بازی بدست اوردیم در هر زمینه ای چه پایگاه چه افراد چه تجهیزات چه مهارت ها نداره البته این نظره منه چون از کوجیما هیچ چیزی بعید نیست.
من این حرف ها رو از نتیجه ی صحبت های اون یارو زدم که 20 روز پیش اومد گفت من کل بخش داستانی رو تموم کردم و الان میخوام بشینم 50درصد باقی مونده بازی رو که مراحل فرعی هست ببرم.

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
بعد از MGS V امید با رئیس تو افق هر دو با هم محو می شوند در حالی که دارن برای هم سیگار روشن میکنند! :d

خیلی خوف بود.

درباره ی Trojan Horse من فکر میکنم اسم ماموریت بود و شخص خاصی مد نظر نیست.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
مقالت در حد خوده فانتوم پین شاه کار بود دمت گرم.
فقط یه سوال یا شایدم نکته به نظر مسخره دارم:
اگر اشتباه نکنم بعد از اتمام بازی میشه برگشت و ماموریت های فرعی رو کامل کرد.پس یعنی قرار نیست مادربیس نابود بشه یا افرادی که توی بازی استخدام کردیم رو از دست بدیم؟ در واقع به نظرم سربازهای خودمون رو که توی بازی اگر به تعبیر تو قرار باشه بکشیم به خاطر ویروس یا هرچی این سربازها همه جزء افراد تحت تاثیر گیم پلی ما که اموزششون دادیم نیستن و به قول معروف افرادی که لول اپشون کردیم نیستن و این ها همون شخصیت های(سربازهای) مختص داستانن یا اینکه اگر از مادر بیس به همراه کوئیت فرار کنیم قرار نیست دیگه برنرگدیم یا اونجا خراب بشه چون توی بازی قراره یه کلی اونجا رو ارتقا بدیم بعد یهویی همه چی رو از دست بدیم !
در کل لپ کلام اینه که داستان هرچقدر هم بد تموم شه تاثیری توی تجهیزات و توانایی های که توی گیم پلی بازی بدست اوردیم در هر زمینه ای چه پایگاه چه افراد چه تجهیزات چه مهارت ها نداره البته این نظره منه چون از کوجیما هیچ چیزی بعید نیست.
من این حرف ها رو از نتیجه ی صحبت های اون یارو زدم که 20 روز پیش اومد گفت من کل بخش داستانی رو تموم کردم و الان میخوام بشینم 50درصد باقی مونده بازی رو که مراحل فرعی هست ببرم.

حدود یکسال پیش کوجیما گفته بود همونطور که اسنیک پایگاهی که براش اونقدر زحمت کشیده بود رو از دست میده برای اینکه این حس رو ( زحمت ساختن یک پایگاه و از دست دادنش ) به بازیکن هم القا کنیم در بازی استفاده کردیم ( استفاده از موشک های اتمی ) پس احتمالش زیاد که این اتفاق بیافته، حالا آیا تاثیر می زاره یا نه روی روند گیم پلی و مادر بیس هنوز مشخص نیست اما شاید بر روی مادر بیس آفلاین تاثیر بزار و تاثیری بر روی مادر بیس آنلاین نداشته باشه.

اون دوستی هم که 20 روز پیش همچین حرفی زده، امیدوارم زودتر به راه راست هدایت بشه.

بعد از MGS V امید با رئیس تو افق هر دو با هم محو می شوند در حالی که دارن برای هم سیگار روشن میکنند!

خیلی خوف بود.

درباره ی Trojan Horse من فکر میکنم اسم ماموریت بود و شخص خاصی مد نظر نیست.

آره محو میشیم، اما تو خودتو برای بعد از انتشار و تموم کردن فانتوم پین آماده کنه که باهم قرار بریم تو افق من و اسنیک سیگار و می زنیم تو خودتو آماده کن واسه تحلیل داستانی :D :|

آره اینی که میگی احتمالش زیاد، اصلاً این قضیه تروجان هورس ِ مربوط میشه به همون داستان قدیمی که برای نفوذ کردن به دمشن وارد یه مجسمه اسب میشن و وارد شهر میشن و .. دقیقاً چیزی که اسکال فیس سر مادر بیس میاره شبیه به همین ِ برای همین این اسم رو روش گذاشته.

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
خسته نباشی دوست عزیز واقعا فوق العاده بود و لذت بردم =d>=d>

لامصب فقط قضایای مربوط به Skullface به اندازه یک بازی داستانشه و تصور عظمت TPP آدم رو Poker Face :| میکنه8-}

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان

به عنوان کسی که همه ی مقاله هات رو خوندم به نظرم این جزو بهترین مقاله هات بود امید. عالی بود و تحسینت میکنم:bighug:.
نمیدونم مصاحبه جیمز هوران رو دیدی یا نه این بشر اصلا یک بارم تو عمرش بازی نکرده بود! یانگ پرسید به شما چیزی از کاتسین یا شخصیت ها نشون دادن گفت: "نه فقط چند تا Artwork فکر کنم اسکال فیس زیاد شخصیت مهمی نباشه." من فکر میکنم دیدن طرف اصلا تو این فازا نیست اونا هم زیاد در جریان بازی قرارش ندادن چون هر سوالی که از شخصیت اسکال فیس میپرسید همش میگفت "واقعا یادم نمیاد... من از شخصیت اسکال فیس فقط همون داستان کودکیش رو خوندم."
اصلا هم به نظر نمیرسید نخواد بگه یعنی معلوم بود شوت بود:d خلاصه به نظر من اسکال نقش مهمی داره تو داستان و فکر نکنم کوجیما یه شخصیت با این پتانسیل رو نقش کمرنگی براش در نظر بگیره.
یه نکته ای که ندیدم تو تریلر بهش اشاره کنی اون صحنه ی آخر بود که نشون میده پشت بیگ باس هیچ کی نیست اما تا برمیگرده اسکال فیس رو میبنه! که این تئوری رو به وجود آورده که اسکال فیس تو ذهن بیگ باسِ!

MIND=BLOWN!:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر