فرهنگ گیمینگ|Gaming Culture

riden.17

کاربر سایت
Jul 25, 2012
272
نام
محمد
آخه اینجا که قرار نیست فقط راجب یک بازی بحث بشه
این همه تاپیک های من داروری هست حالا این تاپیک باعث میشه همه چی بهم بریزه؟؟؟؟؟؟

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
آخه اینجا که قرار نیست فقط راجب یک بازی بحث بشه
این همه تاپیک های من داروری هست حالا این تاپیک باعث میشه همه چی بهم بریزه؟؟؟؟؟؟
نه عزيز قرار بود براي هر بازي تاپيك جداگونه اي ايجاد بشه و يك سري تاپيك مرتبط باشن.اين طرح خوب تو بازي سنتر مسئولاي سايت موافقت نكردن،توي يك فروم ديگه اي قرار اجرا بشه،شايد با بازخوردي كه اونجا بگيريم،بازي سنتر هم اجازه بده.

Super Friend

کاربر سایت
Jul 25, 2015
103
نام
چوبک
کی مثل من از قضیه ی GamerGate شدیدا عصبانیه؟

من از هر دو طرف قضیه عصبانیم. اول اینکه اعتقاد دارم زنها اگر میخوان جدی گرفته بشن نباید خودشون رو مثل عروسک درست کنن. اگر هم میخوان بازی بسازن اول بسازن، بعدش ما پیرسینگشون و موهای رنگ شدشون رو فراموش میکنیم. دوم اینکه، مردها نباید تا یک دختر خوشگل که بازی میسازی رو دیدن دست به تفنگشون (واقعا تفنگشون) ببرن.

قضیه ی آنیتا سارکزیان که کاملا جداست... منهم مثل خیلی از دخترها و پسرهای گیمر ازش متنفرم.

اصلا نباید جنسیت در هرجایی مهم باشه. GamerGate نشون داد اکثر گیمرهای آمریکایی یک مشت آدم بیکار، احمق، جنسیت گرا، نژادپرست، وحشی و کلا فرهنگی ندارن که بخواد بحثی در موردش بشه.

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت

من از هر دو طرف قضیه عصبانیم. اول اینکه اعتقاد دارم زنها اگر میخوان جدی گرفته بشن نباید خودشون رو مثل عروسک درست کنن. اگر هم میخوان بازی بسازن اول بسازن، بعدش ما پیرسینگشون و موهای رنگ شدشون رو فراموش میکنیم. دوم اینکه، مردها نباید تا یک دختر خوشگل که بازی میسازی رو دیدن دست به تفنگشون (واقعا تفنگشون) ببرن.

قضیه ی آنیتا سارکزیان که کاملا جداست... منهم مثل خیلی از دخترها و پسرهای گیمر ازش متنفرم.

اصلا نباید جنسیت در هرجایی مهم باشه. GamerGate نشون داد اکثر گیمرهای آمریکایی یک مشت آدم بیکار، احمق، جنسیت گرا، نژادپرست، وحشی و کلا فرهنگی ندارن که بخواد بحثی در موردش بشه.

من عصبانی نیستم (اصلا دعوای یه سری کم عقل عصبانیت هم میخواد واقعا ؟) ولی اتفاقا منم با هردو طرف قضیه مشکل دارم ولی چرا این موضوع که بعضی از زنها خودشون رو مثل یه عروسک درست می کنن باید باعث بشه که ما اونا رو جدی نگیریم ؟ این به نظر شما سطحی نگری نیست ؟ آدم نباید عقلش تو چشش باشه که. آخه چه ربطی به پیرسینگ و رنگ مو داره ؟ موزارت کلاه گیس سفید میزاشت سرش و به صورتش پودر میزد :d اینا که نشد دلیل.

اینکه بازی درست حسابی نساختن هنوز خودش قابل بحثه و قبول دارم که کلا دارن ضعیف عمل میکنن در این ضمینه. ولی indie از طرف مردها هم یه خورده ریخته بهم و خیلی وقته کلی hipster ریختن و آشغال تحویل میدن و طرفدارای خنگتر از خودشون به به و چه چه میکنن.

مشکلی که از طرف فمنیستها من دارم اینه که مثل قضیه کمبود زنها توی رشته های علمی و صنعتی فقط یه گوشه نشستن و از patriarchy مینالن و هیچ راهکاری ارائه نمی کنن. خب وقتی خودشون نصف بیشترشون میرن Women Studies میخونن و کمتر میرن دنیال علم یا توی قضیه GG صنعت بازی معلومه تعداد زنها توی اون رشته ها کم میشه.

سرکسیان رو به عنوان یه ارمنی از همه جهانیان طلب بخشش میکنم :d ما آدمای خوب هم داریم بخدا :d

این حرف رو که گفتین "اصلا نباید جنسیت در هرجایی مهم باشه." رو کاملا موافقم. بجز دستشویی و یه سری جاها بخاطر مسائل بهداشتی کلا باید بزاریم کنار این تفکرات زن/مرد رو.

GamerGate نشون داد اکثر گیمرهای آمریکایی یک مشت آدم بیکار، احمق، جنسیت گرا، نژادپرست، وحشی و کلا فرهنگی ندارن که بخواد بحثی در موردش بشه.

از جهتی همین که این بحث بلاخره شکل گرفته باید شکرگذار بود. هرچند خیلی بهتر میشد یه آدم آماتور مثل سرکسیان کار رو شروع نمی کرد. ولی فکر میکنی گیمر های ایران اگر یه همچین بحث جدی از طرف دخترا و زنها راه میفتاد چجوری واکنش نشون میدادن ؟

کلا آمریکا (حداقل از چیزی که توی اینترنت دارم میبینم و یه سری از برنامه هایی که دنبال میکنم) داره به سمت یه درگیری لفظی کلی برای نژاد و جنسیت و دین و سیاست و فاصله طبقاتی و ... میره. تا یه مدت نگذره معلوم نمیشه دقیقا چی به چیه.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
^

همه این بحث‌ها رو کوئین شروع کرد. مستند سارکیسیان نشانه‌ی بی‌اطلاعی بود؛ رفتاری هم که باهاش شد غیرقابل تحمله ولی نیومد مثل کوئین ادای قربانی‌ها رو در بیاره

nv7bl8j1oieo2kffjhhp.jpg

Super Friend

کاربر سایت
Jul 25, 2015
103
نام
چوبک
من عصبانی نیستم (اصلا دعوای یه سری کم عقل عصبانیت هم میخواد واقعا ؟) ولی اتفاقا منم با هردو طرف قضیه مشکل دارم ولی چرا این موضوع که بعضی از زنها خودشون رو مثل یه عروسک درست می کنن باید باعث بشه که ما اونا رو جدی نگیریم ؟ این به نظر شما سطحی نگری نیست ؟ آدم نباید عقلش تو چشش باشه که. آخه چه ربطی به پیرسینگ و رنگ مو داره ؟ موزارت کلاه گیس سفید میزاشت سرش و به صورتش پودر میزد :d اینا که نشد دلیل.

اینکه بازی درست حسابی نساختن هنوز خودش قابل بحثه و قبول دارم که کلا دارن ضعیف عمل میکنن در این ضمینه. ولی indie از طرف مردها هم یه خورده ریخته بهم و خیلی وقته کلی hipster ریختن و آشغال تحویل میدن و طرفدارای خنگتر از خودشون به به و چه چه میکنن.

مشکلی که از طرف فمنیستها من دارم اینه که مثل قضیه کمبود زنها توی رشته های علمی و صنعتی فقط یه گوشه نشستن و از patriarchy مینالن و هیچ راهکاری ارائه نمی کنن. خب وقتی خودشون نصف بیشترشون میرن Women Studies میخونن و کمتر میرن دنیال علم یا توی قضیه GG صنعت بازی معلومه تعداد زنها توی اون رشته ها کم میشه.

سرکسیان رو به عنوان یه ارمنی از همه جهانیان طلب بخشش میکنم :d ما آدمای خوب هم داریم بخدا :d

این حرف رو که گفتین "اصلا نباید جنسیت در هرجایی مهم باشه." رو کاملا موافقم. بجز دستشویی و یه سری جاها بخاطر مسائل بهداشتی کلا باید بزاریم کنار این تفکرات زن/مرد رو.

از جهتی همین که این بحث بلاخره شکل گرفته باید شکرگذار بود. هرچند خیلی بهتر میشد یه آدم آماتور مثل سرکسیان کار رو شروع نمی کرد. ولی فکر میکنی گیمر های ایران اگر یه همچین بحث جدی از طرف دخترا و زنها راه میفتاد چجوری واکنش نشون میدادن ؟

کلا آمریکا (حداقل از چیزی که توی اینترنت دارم میبینم و یه سری از برنامه هایی که دنبال میکنم) داره به سمت یه درگیری لفظی کلی برای نژاد و جنسیت و دین و سیاست و فاصله طبقاتی و ... میره. تا یه مدت نگذره معلوم نمیشه دقیقا چی به چیه.
اتفاقا یادمه زمانی که جید ریموند اکسکیوتیو AC بود وقتی حرف میزد علی رغم اینکه چرت میگفت بیشتر توی سایت NeoGAF و Reddit بحثهای مزخرفی میشد نسبت به جنسیتش ولی اینجا نه. کلا از وجوهیات یک جامعه ی آپرس شده مثل ایران اینه که اگر زنی متریآرچیش رو اسرت کنه اکثر مردها رو خفه میکنه، برای همینه که میگم نباید زنها خودشون رو مثل عروسک درست کنن اگر میخوان توی همچین صنعتی جدی گرفته بشن. آخه به Notch و پن من ریشش نگاه کنید. استاندارد من برای ایندی ساز اونه.

همه این بحث‌ها رو کوئین شروع کرد، مستند سارکیسیان نشانه‌ی بی‌اطلاعی بود و نیومد مثل کوئین ادای قربانی‌ها رو در بیاره
سرکسیان برای بازی گدایی کرد. پرچم قرمزش رو از همون اول رو کرد. کویین آبروداری کرد. من براش نقاشی کشیدم فرستادم تویتر تا ساپورت کنم.

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
اون آشغال (کوئین) سر بازیش (که اصلا نباید چراغ سبز استیم رو میگرفت) از قضیه مردن رابین ویلیامز هم سو استفاده کرد. آدمی که خودش گیمر بود در حدی که اسم دخترش رو گذاشت زلدا.

ولی زوئی زیاد توی مدیای سطح بالاتر سر و صدا نکرد (یا شایدم من چیزی ندیدم) کسی که سر و صدا کرد و رسما جدی گرفتنش سرکسیان بود در حدی که توی برنامه هایی مثل Colbert Report هم رفت. حیف شد من Colbert رو خیلی دوست دارم ولی سر این قضیه تحقیق درست حسابی نکردن. البته چندتا تیکه هم میندازه ولی سرکسیان کلا میپیچونه قضیه رو. مصاحبه اش توی یوتوب هست.

اتفاقا سرکسیان هم ادای قربانی ها رو دراورد. میگفت تهدیدش کردن و حتی به پلیس شکایت کرده.

کویین آبروداری کرد.

کجا آبروداری کرد ؟

- - -ویرایش - - -

اتفاقا یادمه زمانی که جید ریموند اکسکیوتیو AC بود وقتی حرف میزد علی رغم اینکه چرت میگفت بیشتر توی سایت NeoGAF و Reddit بحثهای مزخرفی میشد نسبت به جنسیتش ولی اینجا نه. کلا از وجوهیات یک جامعه ی آپرس شده مثل ایران اینه که اگر زنی متریآرچیش رو اسرت کنه اکثر مردها رو خفه میکنه، برای همینه که میگم نباید زنها خودشون رو مثل عروسک درست کنن اگر میخوان توی همچین صنعتی جدی گرفته بشن. آخه به Notch و پن من ریشش نگاه کنید. استاندارد من برای ایندی ساز اونه.

اتفاقا من اینجا هم دیدم نظرات منفی بخاطر جنسیت ریموند بدن. منظورم همین سایت نیست البته. درضمن این بحث اونطور که اونجا شروع شده اینجا نشده. نمیشه مقایسه کرد. هروقت دخترای اینجا شروع به بازی سازی کردن و خواستار این شدن که کاملا وارد جامعه بازی سازی و گیمینگ اینجا بشن اون موقع باید ببینیم چی پیش میاد.

Super Friend

کاربر سایت
Jul 25, 2015
103
نام
چوبک
اون آشغال (کوئین) سر بازیش (که اصلا نباید چراغ سبز استیم رو میگرفت) از قضیه مردن رابین ویلیامز هم سو استفاده کرد. آدمی که خودش گیمر بود در حدی که اسم دخترش رو گذاشت زلدا.

ولی زوئی زیاد توی مدیای سطح بالاتر سر و صدا نکرد (یا شایدم من چیزی ندیدم) کسی که سر و صدا کرد و رسما جدی گرفتنش سرکسیان بود در حدی که توی برنامه هایی مثل Colbert Report هم رفت. حیف شد من Colbert رو خیلی دوست دارم ولی سر این قضیه تحقیق درست حسابی نکردن. البته چندتا تیکه هم میندازه ولی سرکسیان کلا میپیچونه قضیه رو. مصاحبه اش توی یوتوب هست.

اتفاقا سرکسیان هم ادای قربانی ها رو دراورد. میگفت تهدیدش کردن و حتی به پلیس شکایت کرده.

کجا آبروداری کرد ؟

- - -ویرایش - - -

اتفاقا من اینجا هم دیدم نظرات منفی بخاطر جنسیت ریموند بدن. منظورم همین سایت نیست البته. درضمن این بحث اونطور که اونجا شروع شده اینجا نشده. نمیشه مقایسه کرد. هروقت دخترای اینجا شروع به بازی سازی کردن و خواستار این شدن که کاملا وارد جامعه بازی سازی و گیمینگ اینجا بشن اون موقع باید ببینیم چی پیش میاد.
حقیقتش راست میگی. مردم ایران صرفا مشکل ریپرشن دارن. مثلا یک بار رفتم برای یک گروه بازیساز آندروید کار گرافیکی انجام بدم، دوتا برنامه نویس آقا بودن یک خانم، با یک میز خودشون رو صرفا از هم جدا کرده بودن. منطق نداشت.

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
راستی این رو هم اضافه کنم که بنظر من زنها نباید ظاهرشون رو عوض کنن تا جدی گرفته بشن بلکه مردها باید طرز فکرشون رو عوض کنن. زنها و خصوصا فمنیست ها هم باید یه سری طرز فکرشون رو عوض کنن و بدونن وقتی فقط ناله می کنن و هیچ راهکاری ارائه نمیدن هیچ چیز درست نمیشه. اگر میخوان زنها بیشتر بازی درست کنن خب برن درست کنن.

- - -ویرایش - - -

دوتا موضوع دیگه :d اولی یه خورده بی ربطه و من سعی میکنم دیگه در مورد مسائل اجتماعی / فرهنگی که ربطی به گیم ندارن چیزی نگم. (هرچند بحث فمنیسم همه جا هست و همه بهم ربط دارن)

آمریکا الان واقعا داره در مورد رئیس جمهوری یک زن تصمیم میگیره. حالا اینکه بشه یا نشه مهم نیست (خودم دوست دارم برنی سندرز بشه) ولی همین موضوع چیزه کمی نیست. خودم واقعا نمی تونم همچین چیزی رو توی اینجا تصور کنم. نصف چیزایی که ضد زن روی اینترنت گفته میشه رو نباید زیاد جدی گرفت. توی اینترنت ملت هویتی ندارن و هرچی دلشون خواست میگن. یه سری هم که کلا ترولن و فقط دارن لذت میبرن و فقط آتیش بیار معرکن. واسه همین باید ببینیم کدوم یکی از این بحثا واقعا میاد روی مدیای سطح بالا و ساپورت میشه.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

از طرفی به نظر من چیزی که طرفدارای GG دارن خودشون رو باهاش گول میزنن اینه که فکر میکنن دارن سرگرمی خودشون رو نجات میدن. از نظر من این سرگرمی همون موقع که صنعت n چیلیون دلاری شد معلوم بود تکلیفش چیه. همینم که در سال چندتا بازی پدر مادر دار گیرمون میاد باید کلاهمون رو بندازیم هوا.

Super Friend

کاربر سایت
Jul 25, 2015
103
نام
چوبک
راستی این رو هم اضافه کنم که بنظر من زنها نباید ظاهرشون رو عوض کنن تا جدی گرفته بشن بلکه مردها باید طرز فکرشون رو عوض کنن. زنها و خصوصا فمنیست ها هم باید یه سری طرز فکرشون رو عوض کنن و بدونن وقتی فقط ناله می کنن و هیچ راهکاری ارائه نمیدن هیچ چیز درست نمیشه. اگر میخوان زنها بیشتر بازی درست کنن خب برن درست کنن.

- - -ویرایش - - -

دوتا موضوع دیگه :d اولی یه خورده بی ربطه و من سعی میکنم دیگه در مورد مسائل اجتماعی / فرهنگی که ربطی به گیم ندارن چیزی نگم. (هرچند بحث فمنیسم همه جا هست و همه بهم ربط دارن)

آمریکا الان واقعا داره در مورد رئیس جمهوری یک زن تصمیم میگیره. حالا اینکه بشه یا نشه مهم نیست (خودم دوست دارم برنی سندرز بشه) ولی همین موضوع چیزه کمی نیست. خودم واقعا نمی تونم همچین چیزی رو توی اینجا تصور کنم. نصف چیزایی که ضد زن روی اینترنت گفته میشه رو نباید زیاد جدی گرفت. توی اینترنت ملت هویتی ندارن و هرچی دلشون خواست میگن. یه سری هم که کلا ترولن و فقط دارن لذت میبرن و فقط آتیش بیار معرکن. واسه همین باید ببینیم کدوم یکی از این بحثا واقعا میاد روی مدیای سطح بالا و ساپورت میشه.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

از طرفی به نظر من چیزی که طرفدارای GG دارن خودشون رو باهاش گول میزنن اینه که فکر میکنن دارن سرگرمی خودشون رو نجات میدن. از نظر من این سرگرمی همون موقع که صنعت n چیلیون دلاری شد معلوم بود تکلیفش چیه. همینم که در سال چندتا بازی پدر مادر دار گیرمون میاد باید کلاهمون رو بندازیم هوا.
جدی نیستن؟ Reddit.com/r/KotakuInAction چندین نفر رو داکس کرده. جان الیور یک سگمنت برای اینها گذاشت. مردم تو اینترنت واقعا جدین. من الان عقایدم رو ابراز نمیکنم ولی اگر ابراز کنم، واقعین. انسانیت از درون کثیفه.

پ.ن: برای من اهمیت نداره کلینتون رییس جمهور شه یا سندرز، فقط یک دموکرات بشه بسه.

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
جدی نیستن؟ Reddit.com/r/KotakuInAction چندین نفر رو داکس کرده. جان الیور یک سگمنت برای اینها گذاشت. مردم تو اینترنت واقعا جدین. من الان عقایدم رو ابراز نمیکنم ولی اگر ابراز کنم، واقعین. انسانیت از درون کثیفه.

پ.ن: برای من اهمیت نداره کلینتون رییس جمهور شه یا سندرز، فقط یک دموکرات بشه بسه.

آخه بازم چیزی از خودشون (منظورم هویتشون) نشون نمیدن. تا وقتی که کسی رسما با اسم رسم نیاد بیرون بگه ما نمیدونم دقیقا کیه و چرا داره این کار رو میکنه.
البته من نگفتم کلا نباید جدی گرفت. گفتم نصفشون رو نباید زیاد جدی گرفت. اصولا تعدادشون زیاد بنظر میاد ولی اینطور نیست (هرچند راهی ندارم که ثابت کنم)

فکر کنم دیدگاه من در مورد انسانیت یه خورده مثبت تر باشه هرچند خودم تا حد زیادی امیدم رو باختم :d
سگمنت جان الیور رو فکر کنم دیدم اونی نبود که یه تبلیغ قدیمی در مورد اینترنت رو دوباره سازی کردن و امروزیش کردن ؟
والا منم توی اینترنت تهدید شدم. حالا نمیدونم یه خوردش بزرگنماییه یا نه. منکر نمیشم نیست. هست و باید کاری کرد ولی همش رو بخوایم جدی بگیریم از اونور باعث دردسرای دیگه میشه. همین الان خیلی از کمدین ها دارن از PC شکایت میکنن.

پ.ن. حالا میزنه و ترامپ میشه و کل دنیا بدبخت میشن ولی عوضش کلی میخندیم :d

Super Friend

کاربر سایت
Jul 25, 2015
103
نام
چوبک
آخه بازم چیزی از خودشون (منظورم هویتشون) نشون نمیدن. تا وقتی که کسی رسما با اسم رسم نیاد بیرون بگه ما نمیدونم دقیقا کیه و چرا داره این کار رو میکنه.
البته من نگفتم کلا نباید جدی گرفت. گفتم نصفشون رو نباید زیاد جدی گرفت. اصولا تعدادشون زیاد بنظر میاد ولی اینطور نیست (هرچند راهی ندارم که ثابت کنم)

فکر کنم دیدگاه من در مورد انسانیت یه خورده مثبت تر باشه هرچند خودم تا حد زیادی امیدم رو باختم :d
سگمنت جان الیور رو فکر کنم دیدم اونی نبود که یه تبلیغ قدیمی در مورد اینترنت رو دوباره سازی کردن و امروزیش کردن ؟
والا منم توی اینترنت تهدید شدم. حالا نمیدونم یه خوردش بزرگنماییه یا نه. منکر نمیشم نیست. هست و باید کاری کرد ولی همش رو بخوایم جدی بگیریم از اونور باعث دردسرای دیگه میشه. همین الان خیلی از کمدین ها دارن از PC شکایت میکنن.

پ.ن. حالا میزنه و ترامپ میشه و کل دنیا بدبخت میشن ولی عوضش کلی میخندیم :d

میان بیرون... مثلا آقای Supreme Gentleman الیوت راجر که تمام مشکلاتش رو عدم نارسایی با جنس مخالف میدونست. ازینجور آدمها کم نیستن که، زیاد هم هستن. یک دختر چینی اومده بود پنل ال ای دی نصب کرده بود به دامنش. بحث مدیریت شده ای بود ولی اکثر زنها کتمان کردن که امکان نداره حتی دامن رو بدون چراغ بپوشن. خود دختر هم خیلی آفنسیو بود. کلا وقتی Hooters وجود داره وضعیت حقوق زنها در این دوره و زمونه مشخصه. نه اینکه مثل قرون وسطا یا عربستان سعودی باشه، ولی یکی هست.

آره همون سگمنت که کالین هنکس رو آورده بودن برای تبلیغه. آنیتا سارکسیان هم توش بود. البته مطمئنم جان الیور و تیم نویسنده های لست ویک تونایت از GG خبر ندارن ولی، خداییش، سارکسیان هر غلطی که کرده، دلیل نمیشه با پلیس اینور و اونور بره از ترس جونش. الان از وضعیت کویین خبر ندارم ولی باید مشابه باشه.

یکبار آمار گرفتم سایت Interpals، دخترها اکثرا، 40%، ترکیه رو بلاک کرده بودن. از هرکی پرسیدم چرا دلیل آوردن که میان چرت و پرت میگن بعد شروع به تهدید میکنن. این نشون میده قضیه بیشتر فرهنگی هست تا طبیعی. البته تنفر من رو از انسانیت کم نمیکنه.

Esmralda

کاربر سایت
Jul 11, 2015
123
نام
شانت
میان بیرون... مثلا آقای Supreme Gentleman الیوت راجر که تمام مشکلاتش رو عدم نارسایی با جنس مخالف میدونست. ازینجور آدمها کم نیستن که، زیاد هم هستن. یک دختر چینی اومده بود پنل ال ای دی نصب کرده بود به دامنش. بحث مدیریت شده ای بود ولی اکثر زنها کتمان کردن که امکان نداره حتی دامن رو بدون چراغ بپوشن. خود دختر هم خیلی آفنسیو بود. کلا وقتی Hooters وجود داره وضعیت حقوق زنها در این دوره و زمونه مشخصه. نه اینکه مثل قرون وسطا یا عربستان سعودی باشه، ولی یکی هست.

آره همون سگمنت که کالین هنکس رو آورده بودن برای تبلیغه. آنیتا سارکسیان هم توش بود. البته مطمئنم جان الیور و تیم نویسنده های لست ویک تونایت از GG خبر ندارن ولی، خداییش، سارکسیان هر غلطی که کرده، دلیل نمیشه با پلیس اینور و اونور بره از ترس جونش. الان از وضعیت کویین خبر ندارم ولی باید مشابه باشه.

یکبار آمار گرفتم سایت Interpals، دخترها اکثرا، 40%، ترکیه رو بلاک کرده بودن. از هرکی پرسیدم چرا دلیل آوردن که میان چرت و پرت میگن بعد شروع به تهدید میکنن. این نشون میده قضیه بیشتر فرهنگی هست تا طبیعی. البته تنفر من رو از انسانیت کم نمیکنه.

آره امثال الیوت راجر رو دیگه نمیشه کاری کرد. فقط امیدوارم انقدر نباشن که کلا به مشکل بر بخوریم. این قضیه دامن رو کلا خبر ندارم جریان چیه. اولین باره میشنوم.

کاش جان الیور یه خورده تحقیق درست حسابی میکرد یه سگمنت کلا برای GG میداد که به هردوطرف بکوبونه.

قبول دارم سارکسیان هرچیزی هم که گفته باشه اصلا نباید تهدید بشه. کویین هم با اینکه خیلی ازش بدم میاد ولی اون هم نباید جونش در خطر باشه بخاطر کاری که کرده یا حرفی که زده. اون موقع هم توی تویتر فقط نظرم رو در موردش گفتم و هیچوقت تهدیدش نکردم. کلا تهدید کردن چه از اینور چه از اونور باعث از بین رفتن آزادی بیان میشه. طرفدارای GG از اونطرف دم از آزادی بیان توی رسانه ها میزنن ولی از اینور کاری که میکنن برای آزادی بیان مخربه. از اون طرف هم PC میتونه برای آزادی بیان مخرب باشه.

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا

من چند وقت پیش یه وبلاگی خوندم که فکر کنم توسط دوست‌پسر سابق کوئین درست شده بود. توضیح می‌داد که این آدم فقط نمایش بازی می‌کنه و برای منافع خودش دروغ می‌گه و از داستان‌های ساختگی و بحث حقوق زن و این‌ها فقط سواستفاده می‌کنه و اصلا اهمیت نمی‌ده. بعد یه سری اسکرین شات هم گذاشته بود از پیغام‌هایی که به هم رد و بدل کرده بودن که چطور کوئین باهاش بازی کرد و پشت سر هم دروغ گفت و نقش یک قربانی رو جلو رسانه‌ها بازی کرد. نمی‌دونم چقدر از حرف‌هاش راست یا دروغ بوده ولی اینقدری مدرک داشت و عکس گذاشته بود که من بتونم حرف‌هاش رو باور کنم. به جز این یه سری کار دیگه هم کرده که خودت بهتر از من می‌دونی. همیشه می‌گن که آدم‌ها رو براساس ظاهرشون قضاوت نکنین ولی آدم یه نگاه به قیافه‌اش میندازه قشنگ می‌فهمه که با چه جور آدمی طرفه. بدتر از این همون سارکزیان هست. کلا این چند وقته یه سری زن و مرد—بی‌سواد و باسواد—الکی راه افتادن بدون دلیل به مردها گیر می‌دن. آدم احساس می‌کنه بیشتر از این که نگران جنس زن باشن برای جلب توجه یا خالی کردن عقده‌شون دست به این کار می‌زنن. بدبخت سیمون دوبوار اگه زنده بود فکر کنم با یه حرکت اساسی از خجالتشون در میومد. اینقدر بی‌سواد هستن که دو تا کتاب هم نخوندن، صرفا دو روز تو tumblr بودن با یه سری feminazi گشتن فکر کردن واقعا کسی هستن.

دقت کردی تمام کسایی که شعار می‌دن یا از نظر روانی سالم نیستن یا موهاشون رنگیه یا پیرسینگ دارن؟ دقیقا مثل این دخترهایی که تو اینستاگرم از همه جای بدنشون عکس می‌ذارن و یه عکس بدون آرایش یا duckface ندارن، ولی پست می‌ذارن که «من رو به خاطر قیافه‌ام نخواه. من یک زن قوی هستم و باید من رو به خاطر شخصیتم دوست داشته باشی». خب آخه آدمی که به خودش اعتماد داشته باشه کل بدنش رو که نمی‌ره عمل کنه و موهاش هر رنگی باشه به جز رنگ اصلی‌اش. هر کی هر طور دوست داره آرایش کنه و به من ربطی نداره ولی این که فقط این یه عده—که بعید می‌دونم به جز کتاب‌های درسی کتاب دیگه‌ای خونده باشن—این‌طور اعتراض می‌کنن لابد یه نکته‌ای داره. یه نفر ندیدم که ادبیاتش حداقل طوری باشه که من فکر نکنم تا high school بیشتر نخونده باشه. تو این صنعت به زن‌ها ظلم می‌شه، حقوق‌شون پایمال می‌شه، نادیده گرفته می‌شن درست. ولی این‌طور اعتراض کردن راهش نیست. اینقدر بچگونه با این موضوع برخورد می‌کنن که من فکر می‌کنم این براشون بیشتر از این که دغدغه باشه یه جور trend هست. من یه emoیی که یه ذره سواد نداره و خودش رو شبیه شخصیت‌های انیمه در میاره رو نمی‌تونم جدی بگیرم. کسی که تو هر چیزی extreme هست رو نمی‌تونم جدی بگیرم. امثال دوبوار رو می‌تونم جدی بگیرم چون با دید منطقی و علمی به قضیه نگاه می‌کنن، اما نه یه مشت بچه که برای جلب توجه خودشون رو قربانی نشون می‌دن. این‌ها از این قضیه سواستفاده می‌کنن و هیچ راه حلی ارائه نمی‌دن. اگه واقعا دغدغه‌شون بود همین الان هم دست به کار می‌شدن. مردها هم به همین اندازه مقصر هستن، چون هیچ کاری نمی‌کنن و فقط مسخره می‌کنن. کلا هر دو طرف GG یه مشت آدم بی‌سواد و عقده‌ای بودن که به جز فحش دادن و تیکه انداختن کار دیگه‌ای نکردن، چه کوئین که استاد دروغ گفتنه و چه مرد/زن‌هایی که علیه GG نوشتن.

Super Friend

کاربر سایت
Jul 25, 2015
103
نام
چوبک
اونهایی هم که دم از باسواد بودن میزنن اکستریمیست هستن. مثلا عیان علی هرسی که کتابهاش فقط برای بوک کلابهای محافظه کارها نوشته شده. اصلا راهی هست که بدونیم این خانم روش پروسه ی FGM انجام شده؟ اگر هم انجام شده، دلیلش دین هست نه اجتماع... به هم گره نخوردن. جنسیت گرایی یک مشکل اجتماعی هست. بعد از هزاره ها پدرسالاری ما نمیتونیم بگیم بعد از 160 سال دنیا کاملا ازین رو به اون رو شده، هنوز تعصبهای اجتماعی، نه صرفا مذهبی وجود داره. و راست میگی. وقتی سکان دار حرکت فمنیسم مدرن، فمناتزیها و تامبلریناها باشن به هیچجا نمیرسیم.

چیزی که ازین تامبلریناها بدم میاد اینه که تمرکز کردن روی مشکلات کوچیک، عوض مشکلات بزرگ. این نشون میده هیچی بارشون نیست. فقط میخوان خودشون رو متفاوت نشون بدن... اعتراض به جنسیت گرایی در صنعت بازی احمقانه ست و نشون از بیسوادیشون داره. میتونم ده تا شخصیت زن توی بازیهای معروف نام ببرم. الی در The Last of Us آخرین نمونه ی یک زن قدرتمند بود. فکر نکنم هم وجودش به اعتراضات هیچکسهایی چون سارکسیان ربط داشته باشه. خیلیها برای سارکسیان ام جی اس رو علم کردن... نصف باسهاش زنن، دیگه بس نیست؟ من از جرز دیوار متنفرم برای همین 3ـش رو بازی نکردم ولی مگه این بازی که توسط یک ماچوئیست با ذهنیت یک نووجوون 13 ساله ساخته شده بود، اصلا توش جنسیت گرایی داشت؟ خیلی از بازیها از لحاظ گیم پلی زنها رو دیسکریمینیت میکنن. ولی برعکسش هم زیاده. میتونم بایوشاک اینفینیت رو اسم ببرم.

یکم عمیقتر به قضیه نگاه کنیم میبینیم اصلا جنسیت گرایی در بازیها وجود نداره یا خیلی کم هست. توی یکی از کنفرانسهاش سارکسیان مادرن وارفیر رو برای دیوونه هایی که نشسته بودن سر کلاسش علم کرد. آخه تو جنگ واقعگرا مگه زن هست؟

نمونه ی دیگه ش میرورز اج هست. اصلا همه توی این بازی زنن. نه نیودیتی وجود داره نه جنسیت گرایی.

ولی همونطور که گفتم اینور قضیه گیمیرهای وحشی و عصبانی و گیمیرگیتی داریم که به ماجرا وجهه ی بدی میدن. من با Kotaku in Action موافق نیستم. به نظرم بهتره بیخیالشون این آدما شیم. توی کردستان ایران FGM هنوز اجرا میشه، و قضیه دینی نیست، اجتماعی هم نیست، سیاسی هست. این مشکل بزرگ جنسیت گرایی در ایران هست نه حجاب، و در دنیا هم مشکلات بزرگتری هست تا فیزیک مدلهای سه بعدی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر