َArmored Warfare

نمیدونم اطلاع دارید یا نه ولی یک شرکت امریکایی بازیی مشابه World of tanks منتها با تانکهای مدرن و امروزی درست کرده که چند وقتیه در فاز الفا هست. از 27 می یعنی 24 روز دیگه بازی وارد فاز closed beta میشه. و الان میتونید با پرداخت 5 تا 64 یورو برای فاندرز پک جاتون رو تو کلوز بتا رزور کنید.
من یکی از این پکها رو خریدم و الان این تاپیک رو زدم که تا 24 روز دیگه وارد بازی شدم اطلاعات بیشتری رو اینجا براتون بذارم.
اما چیزهایی که از بازی تاحالا فهمیدیم اینهاست:
1- سیستم بازی خیلی شبیه به WOT هست و برای کسایی که اون بازی رو انجام میدن چیز غریبی نیست
2- متاسفانه همچنان ارتی در این بازی مشاهده میشه اما با این تفاوت که اگر ارتی روی شما نشونه بره به شما اخطار داده میشه و شما میدونید که الان طرف داره روتون کار میکنه.
3- ارتی با چند بار شلیک جاش روی نقشه مشخص میشه.
4- سیستم نشونه گیری ارتی شبیه به مود battle assist در wot هست.

Armored Warfare - Official Website

اگر دوست داشتید یکی از اون پکها رو خرید کنید به این سایتهایی که برای بازی ها گلد و اینجور چیزها میفروشن ایمل بزنید براتون میخرن.

به زودی با اطلاعات بیشتر اینجا تکمیل میکنم.

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
خوب فاز الفای بازی بعد از 5 فاز به اتمام رسید و در قدم بعدی امت میتونن بازی رو بصورت بتا انجام بدن
من چنتا عکس از محیط بازی میذارم
اگه WOT بازی کردید بازی انچان براتون غریب نیست اما تفاوتهایی داره:
- تو بازی RNGیی وجود نداره و اینکه توی فول ایم گلوله شلیک کنی یهویی به هوا بره یا به زمین برخورد کنه وجود نداره. امکان میس دادن قبل از اینکه رتیکل کاملا بسته بشه خیلی بالاست و این هم از برکات نبود RNG هست.
- توی بازی 2 تا اسلحه فروش هستن که یکی تانکای امریکایی و غرب اروپا رو داره و یکی دیگه تانکهای روسی و شرق اروپا رو.
- در قسمت Tech tree شما میتونید با زوم کردن صفحه مشخصات کامل تانکها رو با چارت ببینید و اونها رو با هم مقایسه کنید.
- گرفتن XP و انلاک کردن تانک بعدی سیستم جالبی داره. به اینصورت که شما با اپگرید کردن مودولهای تانک تا وقتی اون رو فول اپگرید کنید نصف راه رو برای گرفتن تانک بعدی میرید و نصف دیگه رو باید با بازی کردن با اون تانک انجام بدید. یعنی اینطوری نیست که مثل wot یه زمان طولانی فقط صرف اپگرید کردن مودولها کنید بعد تازه برید سراغ xp جمع کردن برای تانک بعدی.
- بازی مثل WOT دارای چند کلاس هست MBTها، TDها، Arty، خودورهای زرهی سبک.

MBT(Main battle Tanks):
بیشترین تانکهای بازی مخصوص این رده هستن و تا تیر 10 میرن منتها تا اونجا که من دیدم اخرین تیر 10و تنها تیر 10ی که به بازی اضافه شد تانک روسی armata بود. تو این کلاس هم تانکهای هوی هست هم مدیوم ها و باید عرض کنم بخوبی میتونن از پس هم بر بیان.

TD : این کلاس از تانکها عملا فاقد زره مناسبی هستن اما سرعت ریلود بالا دارن و camo و شعاع دید مناسب. و تو تیرهای بالا قدرت دمیج زنی خیلی خوبی هم دارن.
arty: همچنان بصورت pain in the *** در بازی هستن با این تفاوت که کارشون غیر از دمیج زدن میتونه کمک کردن به تیم باشه به این صورت که میتونن از شل هایی استفاده کنن که بعد از اصابت به زمین تانکهای دوژمن رو در شعاعی محدود اسپات کنه یا میتونه خمپاره دود زا پرتاب کنه و کسایی که مثلا جایی تو مخمصه افتادن رو با این کار امکان فرار رو براشون محیا کنه. البته من تیرهای بالا رو ندیدم چقدر دمیج میزنن اما تا تیر 4-5
خیلی سریع شلیک میکنن و 300-400 تا دمیج میزنن. اسپلش دمیج هم همچنان وجود داره. تنها فرق جریان اینه که با هر بار شلیک موقعیتش روی نقشه برای تیم دشمن پینگ میشه و امکان اینکه ارتی خودی اونها رو کانتر کنه خیلی بالاست.
خودروهای زرهی : این دست از خودروها دارای مسلسلهای سنگین هستن و خیلی هم محبوب هستن. camo بسیار عالی دارن و حین حرکت camo value شون رو از دست نمیدن. (در موقع شلیک همه تانکها camo value رو از دست میدن) گلوله هاشون نفوذ کمی داره اما میتونید با HEAT با هر گلوله 20-30 تا دمیج بزنید که اگه اینو ضرب در 50-100 گلوله ای که در هر ریلود انجام میدن بکنید کلی میتونن دمیج بزنن.

- - -ویرایش - - -

این تانک terminator پرمیوم/اکسکلوسیو (اختصاصی تیر 6) هست و اگه از این ارلی اکسس ها (که الان شده فاندرز پک ) بخرید 4 مدل مختلف به شما داده میشه که این مدل تو رده خودورهای زرهی سبک جا میگیره منتها زره خیلی کت و کلفتی داره.
یک تانک MBT70 (پرمیوم/اکسکلوسیو تیر 6)
یک TD اکسپریمنتال (مفهمومی) (پرمیوم تیر 6)
و یه TDبه نام Zhalo به شما داده میشه به همراه 90 روز پرمیوم (این پک 64 دلاره) (پرمیوم تیر 4)
اون دوتا تانک اکسکلوسیو تا یکسال فقط برای کسایی که این پک رو خریدن قابل استفاده هست و احتمالا بعد از یکسال تو فروشگاهشون برای عموم عرضه میشه.

دو عکس بالا هردو تانک m60a3 هستن همونطور که میبینید با اپگرید کردن تانک چیزهایی به تانک اضافه میشه و این خیلی جالبه

نمایی از مودولهای قابل اپگرید برای تانک m60

این تانک m60 starship این تانک علاوه بر قابلیت شلیک گلوله های APو HEAT قابلیت شلیک موشک هم داره که تو عکس مشخص هست. برای شلیک موشک باید تانک ساکن باشه و در حال حرکت با تانکهایی که این قابلیت رو ندارن نمیشه موشک پرانی کرد.

قسمت دمیج پنل یه قسمت اضافی زیرش داره که عکس یه تانک هست این نشون دهنده camo شما هست وقتی در حال حرکت باشید بسته به اینکه تو چه تانکی هستید میتونه خالی باشه یا اگه تو یه خودرو زرهی باشه تا قبل از اینکه شلیک کنید همیشه تقریبا پر هست و برای کارهای اسپاتینگ عالی جواب میده. اما همونطور که گفتم با اولین شلیک camo شما از بین میره.
همچنین این تانک قابلیت پرتاب تنها یک نارنجک دود زا رو داره که با زدن دکمه G فعال میشه و یبار میتونید با استفاده از اون فرار کنید.
البته از تیر 4 به بعد فکر کنم همه تانها این قابلیت رو داشته باشن.
در قسمت رتیکل یا نشانه گیر با قرار دادن اون روی تانک دشمن اون قسمت وسطی به سه رنگ سبز-زرد یا قرمز تبدیل میشه که
سبز یعنی بزنی میره تو زرد یعنی با heat غیر قابل نفوذ هست و با AP هم ممکنه نره و باید از های اکسپلوسیو استفاده بشه. قرمز هم باشه یعنی عملا نفود ناپذیره/
تفاوت شلها با هم در اینه که تو این بازی پرمیوم شل وجود نداره و دیگه کسی نمیتونه بناله که گلد شلیک میکنی و ... .
بالاترین میزان نفوذ و دمیج رو موشک ها دارن (ایراد موشکها اینه که تا برسن به هدف مهدی موعود هم ظهور کرده، تانک هدف میدونه شما روش لاک کردید و در میره بعد از شلیک گفته بودن میشه این موشکها رو هدایت کرد که هنوز کسی نفهمیده چطوری)
بعد از اون شلهای AP یا APFSD بالاترین میزان نفوذ رو دارن و شل های HEAT هم بعد از موشکها بالاترین میزان دمیج زدن رو اما میزان نفوذشون پایین تر از AP یا APFSD هست. و اگر هم به یه تانکی خوردید که خیلی هوی ارمور بود باید با high explosive یه کوچولو بهش دمیج بزنید.

نکته بعدی به اضافه اپگرید هایی که روی تانکها انجام میدید. یه قسمتی هست به اسم retrofit که بسته به نوع تانکتون میتونید
تکنولوژی های خاصی رو به اون اضافه کنید مثلا میتونید چیزی اضافه کنید که دمیج گلوله هاتون بالاتر بره یا شعاع دید افزایش پیدا کنه و یا مثلا اسپیس امور به تانک اضافه بشه و خیلی چیزای دیگه. مزیتش هم اینه که شما تو WOT فقط 3 تا مودول میتونید اضافه کنید. توی این بازی خیلی از اون مودولها جز اپگریدهای خود تانک هستن و شما در اینجا میتونید چیزهای بیشتری رو اضافه کنید. ایرادش هم اینه که اینها فقط برای همون تانک هست و نمیشه از روی این تانک برش داشت سوار کرد رو یکی دیگه.

crew :
این بازی همونطور که گفتم بجای کشورهای مختلف دوتا arm dealer داره مزیتش اینه که شما در حال حاضر کلا 2 تا کامندر دارید که هرکدوم مربوط به یکی از اون ارم دیلرها هستن و تمام تانکهایی که میخرید بسته به اینکه از کی میخرید همون 1 کامندر رو داره و اسکیلهایی که میگیره همیشه همراه شما هست اما بقیه کرو اینطوری نیست و هر تانکی کرو خودش رو داره.
کامندر بصورت دیفالت دارای اسکیل sixth sense و eagle Eye هست. که خودش کلی به شما کمک میکنه.

gameplay:
گیم پلی تفاوت انچنانی با WOT نداره و براتون غریبه نیست زاویه دادن به تانک برای افزایش احتمال بانس دادن اینجا هم رعایت شده. ترک شدن تانک، آتش گرفتن، امو رک شدن، کشته یا زخمی شدن خدمه و ... همه تو بازی هست.
چیزی که برای من جالب بود سیستم هشدار بازی هست. فرض کنید یکی از تیم دشمن روی شما request fire بده در این حالت اگه تیم دشمن به سمت شما شلیک کنه در صورت نفوذ دمیج بیشتری خواهید خورد. در این حالت کامندر سریع اطلاع میده که درخواست لاک شدن روی تانک شما صادر شده.
مورد دیگه لاک شدن تانک توسط تانکهایی با سیستم پرتاب موشک یا آرتی هست. به محض اینکه آرتی نشانه گیرش رو روی شما بیاره هشدار داده میشه یا اگه کسی بخواد موشک بسمت شما پرتاب کنه هشدار داده خواهد شد. این سیستم چنتا مزیت کلی داره. اول اینکه یکی نمیتونه یه گوشه بگیره بشینه حالشو ببره به محض دیدن هشدار به خودش تکون میده و تا مورد اصابت قرار نگیره. و این شانس رو برای تیم مقابل بوجود میاره که پیشروی کنه یا اون تانک رو هدف قرار بده. برای ارتی پلیر ها هم میتونن از این سیستم جهت گول زدن تانک مورد نظر استفاده کنن یعنی برن روی تانکه در نتیجه تانک هدف شروع به حرکت میکنه و اینجا میتونن یکم عقبتر یا جلوتر بسته به مسیری که هدف انتخاب میکنه رو نشونه بگیرن و طرف رو بزنن.
-PVE
اگر دوست ندارید تو رندوم بتلها تانک گرایند کنید یا تانک رو گرفتید و هیچی اپگرید نشده و مثل تیم ملی کومور هر دو ثانیه از یه جایی یه چیزی فرو میره بهتون و البته دوست دارید که با دوستان و اشنایان و خانواده هم بازی کنید این اپشن خوبیه 5 نفر میرن تو یه تیم و با کامپیوتر بازی میکنن. سه حالت آسان و نرمال و سخت داره که در حال سختش بازی بصورت ناجوانمردانه ای به نفع کامپیوتر میشه و البته حالش هم دو برابره.

بازی حالات آب و هوایی و حتی زمانی هم داره. تو بعضی مپها بارون میاد تو بعضی برف میاد تو بعضی هم وسط بیابون هست.
این مپها میتونن صبح- عصر یا شب باشن. در شب شما میتونید چراغ تانک رو هم روشن کنید :D دکمه H.

در اخر عکسهایی که گذاتشم مربوط به فاز alpha بازی هست و به نظر میاد خیلی از ریزه کاریهای رو تانکها یا توی مپها بهشون اضافه نشده و در بعضی جاها خیلی ابتدایی به نظر میرسه و به نظر من در صورت اضافه شدن از نظر گرافیکی کاملا به WOT سر هست. ممکنه ایراداتی هم در بازی یا در خود گیم پلی باشه اما WOT دو سال ازمون خطا کرد تا فعلا یه حالت استیبلی پیدا کرده.
و این بازی از نظر من رقیب خوبی میتونه براش باشه و دو رقیب قدر یعنی داشتن دوتا بازی بهتر!

آخرین ویرایش:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
خوب فاز الفای بازی بعد از 5 فاز به اتمام رسید و در قدم بعدی امت میتونن بازی رو بصورت بتا انجام بدن
ممنون بابت اطلاعات کامل.

سوال اینه که آیا با این وضعیت پینگ ما با کشورهای دیگه، می‌شه اینو بازی کرد؟
مثلاً یادمه چند ماه پیش که یه ویدیو از گیم‌پلی بازی دیدم، موشک‌ها هدایت‌شونده بودن به صورتی که بعد از شلیک، بازیکن با حرکت دادن موس، موشک رو هدایت می‌کرد به نقطه‌ای که میخواست. آیا این قضیه برای ما که با پینگ بالا بازی می‌کنیم مشکل ساز نیست؟

و... الان سِرور اروپاش راه افتاده؟ (که پینگمون باهاش بهتر باشه نسبت به پینگمون با آمریکا)

اِدیت: الان رفتم توی سایتش، سمت راست صفحه وضعیت سرورها رو نوشته و سرور اروپا هم به راه هست.

آخرین ویرایش:

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
بله میشه بازی کرد پینگش از WOT مقداری بهتر هست برای من تا 80 هم پایین میومد . الان روی استرس تست هستن. فردا سرورها خاموش میشن تا وقتی اپن بتا شروع بشه.
سرور اروپا از اول توی بازی بود. فقط دقت کنید اگه یه موقعی از این فاندرز پک ها خریدید باید برای اون سروری که میخوایید بازی کنید بخرید چون تو این بازی با یه کلاینت میشه یه دو سرور وصل شد اما پروفایل شما منتقل نمیشه.

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,968
نام
احمد
می گم شما خودت در مقایسه با wot به نظرت کدوم بهتر هست ؟
بعد سیستم پول در آوردنش مثل wot هست؟ ینی از مثلا تیر 6-7 به بعد هر بازی با تانک نرمال برید باید یک پولی هم بدین یا تا آخرین تیر همه تانک ها پول در میارن؟ بعد قیمت تانک ها چطوره؟ مثلا از تیر 1 تا 10 به طور متوسط بدون استفاده از تانک پرمیوم چقدر طول می کشه؟

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
والا به نظر میومد زمان بیشتری نسبت به WOT برای گرفتن تانکهای تیر بالا لازم هست که قرار بود این موضوع بررسی بشه و جریان بالانس بشه البته تو توضیحات هم نوشتم فرض کنید برای گرفتن یه تیر 10 تو WOT اگه 200 هزار XP لازم باشه شما اول باید یه چیزی حدود 100 هزارتا خرج کنی تا تانک تیر 9ت رو کامل اپگرید کنی تازه شروع کنی به XP جمع کردن واسه تیر 10 تو این بازی اپگرید تانک خودش مرحله از گرفتن تانک بعد هست یعنی شما وقتی تانک رو کامل اپدیت کردی دقیقا نصف راه رو رفتی.
نکته مثبت بعدی که قبلا هم گفتم crew هست اولا اینکه شما نیازی نداری گلد خرج کنی تا همون اول کاری کرو 100% ترین شده داشته باشی چون کامندر که تو تانکها یکی هست بقیه خدمه هم در صورتی که از قبلیا استفاده نکنید 100% هستن و فقط باید اسکیل بگیرن.

در حال حاضر بازی فقط 1 تانک تیر 10 داره و بقیه فکر میکنم نهایتا تا تیر 8 فعلا موجود هست البته تانکهای تیر 10 خیلی مدرنی قراره به بازی اضافه بشه
مثل این :
Polish-PL-01-Concept-MBT.jpg

اضافه کنم که تانکها از تیر 6 بعد بشدت OP میشن هم دمیج بالایی میزنن هم ارمورهاشون قوی میشه و حتی میشه با چیزهایی مثل زره انفجاری و از این دست چیزها زره ها رو قوی تر هم کرد. تیر 1 تا تیر 4 تقریبا تانکهای تیر 9-10 WOT هستن مثل m48 (تیر 2) leopard(تیر 3)یا سه مدل m60 (تیر4) که شامل m60و m60 starship(تیر 5) و m60A3(تیر 6) میشه. مثلا تانک t54 تیر 2 هست که تو WOT تیر 9 هست.
تانکهایی مثل m41 یا m49 هم تو بازی هستن که فکر کنم اولی تیر 1 و m49 تیر 2 یا 3 هست و تو این بازی قابلیت پرتاب موشک هم داره و بشدت خطرناک هست.
خوبی این بازی از نظر من اینه که شما همیشه شانس داری حتی با یه تیر 3 به یه تیر 6 هم دمیج بزنی ( که البته MM بازی به نظر من خیلی منصفانه تر از WOT هست همچین چیزی رو هیچ وقت کسی نمیبینه) اونم نه مثل WOT پنج تا 10 تا اچ پی ازش بگیری اگه پن کنی 200-400 تا HP ازش میگیری
در مورد پول و... هم بازی تا الان تو فاز الفا بوده و باید صبر کرد تا بصورت رسمی چند وقت دیگه رلیز بشه ببینیم چطوریه. اما تو فاز الفا به راحتی میشه تا تیر 8 بالا رفت.
تانکها نسبت به WOT گرون تر هستن اما تا اونجا که من بازی کردم حتی در صورت باخت هم پول میگیرید. باز هم میگم میتونید تانک مورد نظر رو از طریق PVE گرایند کنید
که واقعا فان هست و اعصاب خورد کنی های رندم بتل یا PVP رو شاید نداشته باشه که این بسته به خودتون داره تو این حالت هم مولتی پلیر بازی میکنی هم اینکه دوژمن از نوع هوش مصنوعیه.

یسری تانکها مثل آرتی یا همین m49 یا شاخه های دیگه بعضیاشون اصلا نیازی به گرایند کردن ندارن و ماموریتی میشه آنلاکشون کرد مثلا از نزدیک 20 هزارتا دمیج با تانکی که مشخص کرده بزنی که معمولا تیرش پایین تر از اون تانکی هست که میخوای بگیری.

در نهایت این بازی مشخصا رقیب خفنی برای WOT میشه خیلی فیچر هایی داره که WOT نداره یا اگرم داره باید براش پول بدی.
از لحاظ گرافیکی از موتور گرافیکی جدید تری بهره میبره و اگه بازی نهایی عین این اسکرین شاتهایی که میذارن باشه در بیاد با WOT غیر قابل مقایسه خواهد بود تو اینجا WOT خیلی عقب میافته.
نزدیک به چند هزار نفر فقط تو فاز الفای بازی شرکت کردن و خوب این مقدار مطمئنا با ورود به مرحله بتا بیشتر هم میشه. از این جهت هر دوی این بازی ها تمام سعیشون رو خواهند کرد تا با ارائه بازی بهتر خدمات بهتر یا ارزونتر پلیر بیشتری از اون یکی بازی به سمت خودشون جذب کنن که نفع نهایی جریان رو پلیر ها میبرن.

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,968
نام
احمد
ممنون واسه جوابت. من مشکل اصلیم تو wot این بود که واسه گلد بدست آوردن آدمو مجبور می کرد یا با تانک تیر پایین بازی کنی یا با تانک پرمیوم اگه نه با exp گرفتن مشکلی نداشتم. به حدی هم این کار کسل کننده بود که من حتی با lowe رغبت نمی کردم برم گلد در بیارم و خیلی از تانک ها رو با این که ریسرچ کرده بودم نمی خریدم . این اگه به اون شکل نباشه واقعا عالی می شه ...

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
ببينيد به هرحال بازي انلاين رو جوري ميسازن كه اول و اخرش خيليا براش پول خرج ميكنن. من هم عرض كردم تيرهاي پايين اين بازي تيرهاي ٩-١٠ wot هستن. يعني شما از تير ٢ تانكي داريد كه واقعا شبيه تانكه هم زره داره هم ميتونه خوب دميج بزنه. شما تير ٢ تو wot نداري كه توپ ٩٠ ميليمتري روش روش سوار باشه همگي مسلسلهاي كاليبر بالا دارن يا با اغماض توپهاي كاليبر كوچك دارن. و عملا زره ندارن.
و اينكه يكي تو حسرت داشتن يه تانك كه واقعا شبيه تانك باشه تا تير ٨ صبر كنه نميمونه.

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
این پایین ترین سیستمی هست که برای ران کردن بازی در فاز الفا در نظر گرفتن :

Video card: GeForce GTX 275 or equivalent
Processor: Intel (R) Core (TM) i5-4440 CPU @ 3.10 GHz (4 cores), ~ 3.1 GHz or equivalent
Memory: 4GB
Operating system: Windows Vista x64, Windows 7 x64, Windows 8 x64

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,968
نام
احمد
Introducing the Open Beta | Armored Warfare - Official Website

The Open Beta phase will consist of two parts

Head Start - 1st of October to 7th of October, 2015
Open Beta - 8th of October and onwards

اپن بتا برای کسایی که founder's pack رو خریدن از 1 اکتبر شروع می شه که پسفردا هست برای کسایی که نخریدن هم یک هفته بعدش .

After the launch of the Head Start phase, there will not be any progress resets.

بعد از اپن بتا پیشرفت بازیکن ها ریست نمی شه.

Minimal requirements
Operating system: Windows Vista/7/8/10 (x32), Windows Vista/7/8/10 (x64)
Processor: Intel Celeron E3400 @ 2.60GHz
RAM: 2,0 Gb
Video card: NVIDIA GeForce 9500 GT 512 MB

Recommended requirements
Operating system: Windows Vista/7/8/10 (x32), Windows Vista/7/8/10 (x64)
Processor: Intel Pentium CPU G3420 @ 3.20GHz
RAM: 4,0 Gb
Video card: NVIDIA GeForce GT 440 1 GB

من خودم به احتمال زیاد میام واسه اپن بتا :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر