نسل بی‌پایان

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

slipkboy

Apollo 13
Loyal Member
Mar 3, 2009
3,916
نام
محمد. تـ
آیا PC Gaming مرده؟ آیا بازی کردن بر روی رایانه های شخصی امری اشتباه است؟
شما چطور فکر می کنید؟
با بازیسنتر همراه باشید.
images

نسل پایان ناپذیر

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
مطلب خیلی جهت دار بود ‍‍!! diablo رو PC هقته اول 6 میلیون فروخت درسته.ولی diablo رو میشه با یه سیستم 100 دلاری هم بازی کرد.خیلی خوب میشد به فروش بازی های مولتی پلتفورم هم اشاره میکردی :d.مثل Crysis 3 که یه جورایی انحصاری معنوی PC به حساب میاد . حرف اول و اخر رو فروش بازی ها میزنه که PC در این زمینه خیلی از کنسول ها عقبه حداقل تو بازی های AAA. اون مطالب در مورد VR و اینده نگری هم خیلی جالب . از کی تا حالا PC شده اینده نگری ؟؟ با 400دلاز 8 تا 10 سال میشینی با خیال راحت بازی میکنه اینده نگری نیست ؟؟ بعدشم کنسول VR نداره ؟؟ سرکاریه ؟؟
دوربین مخفیه؟
اگه به فروشه بازیهایی هستن برای pc که از زمان عرضه تا الان به میزان تمام فروش کنسولها و بازیها شون فروش داشتن ولی افسوس که فروش یکی از ۱۰۰۰ آیتمی هستش که حرف آخرو میزنه با ۴۰۰ دلار میشینی با چه کیفیتی بازی میکنی ؟ اسم اون بازیه؟ 720 p و 900 p با ۳۰ فریم تو سال 2015 اسمش بازی کردنه یا مجبور بودن به تحمل کردن و استفاده هر چی که به خورد آدم میدن؟ من به شخصه حاضر نیستم ۴۰۰ دلار که هیچ 40 دلار هم به همچین کالای تحمیلی، بسته ، انحصاری و غیر حرفه ایی بدم که خودم هیچ کنترلی روش ندارم و میشینم ببینم چی به خوردم میدن پس دوباره میرسیم به حرف من هر کدوم برای یه قشر خواص ساخته شده اونکه نهایت رو میخواد میره سمت pc اون که متوسط و پایینتر ولی ارزونتر رو میخواد سمت کنسول

@
vector

کسی انحصاری های فوق العاده بخواد میره سمت کنسول...

به همون فوق العادگی و حتی بیشتر انحصاری هست برای pc ولی چون شاید عده ای به سبکش علاقه ندارن نمی تونن انکارش کنن

اخه چرا یه عده از pc حمایت میکنن!!!مگه چیداره!!چیش از کنسول ها بهتره.؟؟خدا تومن پول باید بدی تا یک pc بخری که بعدش بری یه بازی که برای کنسول هم هست رو بازی کنی.
باور کنید این افرادی که ازش حمایت میکنن هیچ دلیل منطقی ندارن.N میلیون پول کارت گرافیک میدن بعدش میان اینجا عکس میزارن که ببین تا 100 سال دیکه کنسول به این نمیرسه.
به نظر من شرکت های کنسول ساز باید با اراعه یک موس و کیبورد مخصوص برای بازی کردن بازی های استراتژیک برای همیشه pc gaming رو از بین ببرند تا حال شرکت های کلاهبردار سخت افزاری جا بیاد

کار شرکت های سخت افزاری عین لطف و خدمته و جای قدر دانی داره که امکان این رو ایجاد میکنن که بازیهایی مثل
The Witcher 3: Wild Hunt و​
Grand Theft Auto V و... رو بتونیم خیلی راحت بصورت fhd و حتی 4k با کیفیت ultra و ۶۰ فریم اجرا کنیم و لذت دو عالم رو ببریم​
اگه تکنولوژی دست دوستانی مثل شما کنسولی ها بود رو همون سگا مگا درایو و حتی قبل تر متوقف میشدیم و جالبیش این می بود که همتون هم راضی می بودید و مشغول بازی های انحصاری اما این pc که اجازه این توقف رو نمی ده

حالا خوبه بازیهای مولتی آنچنان فرقی نداره با نسخه PC اینجوری میگید

اصلا فرقی نداره یعنی الان تمامی بازیهای مولتی مثل wd و unity و The Witcher 3: Wild Hunt و ... دارن رو کنسولها هم مثل pc بصورت ۱۰۸۰p با ۶۰ فریم و ultra texture و aa 8x و af 16x و phyxs high و ... اجرا میشن و ما خبر نداریم !!!!!!!!!!​

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
ماشین‌های هیبریدی قدری از ماشین‌های بنزینی گران‌تر هستند، چون در آنها از تکنولوژی پیشرفته‌تری استفاده شده است. افرادی که اقدام به خرید این ماشین‌ها می‌کنند افرادی آینده‌نگر هستند. آنها میدانند که از راه صرفه‌جویی در مصرف سوخت مبلغی بیش از هزینه‌ی اولیه جهت خرید خودروی هیبریدی را به دست خواهند آورد.
واقعا مثالی بهتر از این نمیشد زد قشنگ در وصف حال روز PC GAMING ....
دست نویسنده طلا :x

CS

کاربر سایت
Feb 24, 2008
81
نام
جان تراولتا
اخه چرا یه عده از pc حمایت میکنن!!!مگه چیداره!!چیش از کنسول ها بهتره.؟؟خدا تومن پول باید بدی تا یک pc بخری که بعدش بری یه بازی که برای کنسول هم هست رو بازی کنی.
باور کنید این افرادی که ازش حمایت میکنن هیچ دلیل منطقی ندارن.N میلیون پول کارت گرافیک میدن بعدش میان اینجا عکس میزارن که ببین تا 100 سال دیکه کنسول به این نمیرسه.
به نظر من شرکت های کنسول ساز باید با اراعه یک موس و کیبورد مخصوص برای بازی کردن بازی های استراتژیک برای همیشه pc gaming رو از بین ببرند تا حال شرکت های کلاهبردار سخت افزاری جا بیاد
خیلی باحالید شماها حال میکنم پستاتونو میخونم
صفا کنید با remastered . .720p.900p 30FPS LOW Setting ها ... اودر اپیک فیل

07877150877708475037.jpg

همیشه یادت باشه
PC GAMER
Always In Next Gen

آخرین ویرایش:

Iago

کاربر سایت
Mar 27, 2015
28
نام
I'm the enemy of Cassio
مقاله خوبی ـه. Master Race را پایم شدید.

خود developerها به برتری PC اشراف دارند اما دقیقا به همین دلیله که در سال های اخیر بهش پشت کردن! همین برتری _بی مرزی، بی نهایتی_ کار دست PC داده و اون امکان pirate ـه و بس! وگرنه اگه devـی پیدا بشه که کیفیت رو بر کمیت (پول) ترجیح بده قطعا انتخاب اول و آخرش PC خواهد بود.

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
بعد از Steam ، کیک استارتر مهمترین اتفاق ممکن برای PC Gamer ها بود، به لطف کمک های مردمی دنباله معنوی خیلی از بازیهای قدیمی که همه دوست داشتیم ساخته شدن.
بهترین بازی که تو چندسال اخیر بعد از Portal 2 تجربه کردم PoE بود . کاملا حس نقش آفرینی اصیل (بدون اضافاتی مثل مولتی پلیر/کات سین/تکسچرهای حجیم) بهم داد.مطمئناََ 20 سال دیگه زمانیکه اکثر بازیهای AAA فراموش شدن مردم هنوز Pillars of Eternity رو بعنوان شاهکار یاد میکنن.
بابت مقاله هم تشکر فراوان!
تاپیک System Wars نیست بنابراین دلیلی هم برای حضور hater ها وجود نداره. خیلی سادس کسی خوشش نمیاد هم بازی نکنه. نیازی هم به ارشاد نیست.!

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
جدا از بحث گرافیک به نظر من چیزی که توی مورد PC Gaming خیلی مهم هست کل Community هست،مواردی مثل Modification ها،کمپین های کیک استارتر و بازی های مستقل و بازی های که اجراشون روی کنسول ها امکان پذیر نیست...
مثلا با Mod Support عمر و ارزش بازی خیلی بیشتر میشه،با این قابلیت مواردی به بازی از طرف community به بازی اضافه میشه که هم به گیمر و هم به developer ها کمک زیادی میکنه،به گیمر بخاطر اینکه مدام برای اون بازی که خریده content رایگان و جدید منتشر میشه و به سازنده ها بخاطر اینکه بازیشون طبیعتا بیشتر میفروشه و حتی خودشون میتونن از این mod ها درس بگیرن و بازی بعدیشون رو بهتر کنن.برای مثال skyrim،خود بازی به اندازه کافی بزرگ بود ولی با Mod Support الان بی نهایت گسترده تر شده،از نظر فروش هم روی استیم فوق العاده عمل کرده (حدود 8 ملیون نسخه)
یا بازی مثل DayZ یا Insurgency،سازنده های این 2 بازی کارشون رو با ساخت ماد شروع کردن و الان تونستن بازی کامل خودشون رو بسازن،هر دو هم عناوین خیلی پرطرفداری هستن...
در مورد بازی های مستقل و indie هم که باز pc بهترین پلتفرم هم برای سازنده و هم برای گیمر هست و همونطور که توی مقاله بهش اشاره شده Greenlight و Kickstarter کمک خیلی بزرگی میکنن به اینجور بازی ها و هر روز هم شاهد انتشار بازی های مستقل فوق العاده هستیم.

برای همین به نظر من با اینکه گرافیک هم مورد مهمیه ولی بیش از حد داره بهش توجه میشه،برا من مهم نیست که بتونم یه بازی مثل Battlefield Hardline یا Assassin's creed رو با رزولوشن بالاتر اجرا کنم،برای من مهمه که ببینم یه بازی شبیه Half Life,Witcher,Arma,Skyrim چقدر به کمک community پیشرفت میکنه یا اینکه هر چند وقت یه بار بازی هایی مثل Star Craft ,Divinity Original Sin,Pillars of Eternity,Sunless Sea,Darkest Dungeon,Insurgency و... رو روی Pc ببینم.

pc و کنسول هر دو برتری هایی دارن (قیمت پایین کنسول و بازی های انحصاری قوی و از اون طرف مواردی که گفتم برای pc + بازی های ارزونتر ) و ترجیح میدم هر دوشون رو داشته باشم ولی اگه مجبور باشم انتخاب کنم،بدون شک pc رو انتخاب میکنم چون میدونم که حق انتخاب با PC نا محدود هست،چه از نظر تعداد بازی و محتوا و چه از نظر قطعات و کیفیت اجرایی،کنسول ها همونطور که گفتم عناوین انحصاری فوق العاده ای دارن ولی میدونم که هیچوقت نمیتونم چیزی شبیه Stalker: Misery,Oblivion:Nehrim,Arma 3:Epoch,Project Reality BF2, Pillars of Eternity,Kerbal Space Program,Garry's Mod رو با کنسول ها تجربه کنم.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
به نظر منم خیلی کوتاه بینی هست که فرق این دو پلتفرم رو صرفا تو گرافیک دید.....گرافیک شاید برای همه pc دارها هم ملاک نباشه

مزایای کنسول قیمت جمع و جور و انحصاریهای متنوعتر و فوق العادشون و ساپورت طولانی مدتتر دستگاه.......
از اونطرف هم مزایای pc قدرت گرافیکی بیشتر و همین مادها و کامیونیتی ها و انحصاریهای خاص خودشه

کسی که میخواد انتخاب کنه باید همه این موارد رو لحاظ و درموردشون فکر کنه نه فقط گرافیک و ..... .

.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
به نظر من مهم ترین نکته ی PC Gaming جامعه ی Dedicated ـشه. یه جور Sub-culture هست یه جورایی:D پیدا کردن Fix ها برای بازی هایی که باگ های عجیب غریب پیدا می کنن، داشتن Command Console یا مادهای مختلف این ها نکته هایین که بخاطر این جامعه بوجود اومدن.
همین چند وقت پیش یه ماد از HL2 گذاشتم برید ببینید:D طرف چه کرده بود. عالی بود!

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
به شخصه به عنوان یه PC گیمر قدیمی این پلتفرم نه تنها نمرده بلکه در سال های اخیر جانی دوباره گرفته. اما من تو چند سال اخیر به کنسول رو آوردم با اینکه PC همیشه از لحاظ کیفیت از کنسول بهتر بوده و خواهد بود اما خود من به شخصه حاضر نیستم به خاطر کیفیت بالاتر قید بازی هایی مث RDR آنچارتد گیرز و... رو بزنم به همین دلیل به سمت کنسول رو آوردم :d از طرفی من خودم به شخصه جدیدا وقتی با PC بازی میکنم بعد یکی دو ساعت خسته میشم اما کنسول برام اونجور نیست وساعت ها هم بازی کنم خسته نمیشم. لم میدی میشنی داراز میکشی. به نظر من برا کسی که فقط میخواد از بازی لذت ببره و سرگرم بشه کنسول گزینه ی بهتریه

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
متاسفانه PC نه تنها مرده بلکه هفت (یا بیشتر) کفن هم پوسونده و تبدیل به فسیل شده ! :(

Amir_Music

کاربر سایت
Sep 23, 2011
329
نام
Amir
منx360دارم و همPs4برایPs4هم7تا بازی دارم و بیشتر این ها بازی داشتم
اما زمانی که یک Pc High-Endخریدم کلا دیگه سمت کنسول نمیرم کنسول 2ماه بود که خاک خورده بود حتی اپدیتش نکرده بودم دسته ی بازی رو هم گم کرده بود!LOL
بازی بر روی کنسول و Pcهر دو لذت بخشه اما بازی روی Pcقطعا متفاوت خواهد بود بحث گرافیک و رزولوشین و وضوح تصویر بسیار مهمه انجام یک بازی با گرافیک بیشتر واقعا لذت بخش تر هست
ضمن اینکه میشه تغییراتی هم درش ایجاد کرد
من Evil Witinرو اولین بار بر روی Ps4تموم کردم فریم30 و نوار سیاه بالا و پایین تصویر برام آزار دهنده بود
من تنها با یک آپدیت 150مگاباتی برای نسخه ی Pcفریم بازی رو به 60رسوندم که در حین بازی کردن گاهی اوقات به 63هم میرسه و نوار بالا و پایین رو هم حذف کردم و از یک تجربه ی ناب لذت بردم
چند روز پیش از یکی از بچه های بازی سنتر بازی Infamous second sonرو خریدم حدودا 2ساعت بازی کردم و دیگه سمتش نرفتم الانم در حال نصب بازی FallOut 3 Game Of Year Editionهستم عاشق این سبکم که فعلا برای نسل هشت همچین شاهکاری نیست!
Pcپلتفرمی برای تمامی نسل هاست و هرگز از بین نمیره همیشه یک قدم از کنسول جلوتر خواهد بود

آخرین ویرایش:

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
به نظر من که هم کنسول و هم PC هردوتاش عالین...

فقط انحصاری PC یکم بیشتر باشه خیلی خوب میشه

.Maximum.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
298

خب دیگه شاید درکش برات سخت باشه!اما خدا تومن!!پول PC میدن تا بازی ایی رو که تو اینجوری زیر 30 فریم بازی میکردیو

اینجوری بالای 60 فریم بازی کنن!

خیلی باحالید شماها حال میکنم پستاتونو میخونم
صفا کنید با remastered . .720p.900p 30FPS LOW Setting ها ... اودر اپیک فیل

داداش از اون باحالتر اونیه که لایکش کرده:lol:

به نظر من که هم کنسول و هم PC هردوتاش عالین...

فقط انحصاری PC یکم بیشتر باشه خیلی خوب میشه

مثلا چقدر ؟
اینقدر کافیه واسه 1 سال!

آخرین ویرایش:

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
من اگه wwe و ufc واسه پی سی میومد هیچ وقت سمت این کنسول ها نمیرفتم.
بازی انحصاری هم اصلا واسم مهم نیست.هر بازی بالاخره فراموش میشه.
ای کاش هیچ وقت کنسول ساخته نمیشد.تا همه تقریبا از یک چیز واحد لذت میبردیم.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
حالا خوبه بازیهای مولتی آنچنان فرقی نداره با نسخه PC اینجوری میگید #:-s

الان اول نسله این طوره، اواسط نسل خیلی خیلی فرق میکنن. تو سالای آخر نسل قبل یه بازی مثل BF3 رو روی کنسول هم موجود بود، ولی نسخه PC چیزی بود که شما مجبور بودید تا آخر نسل صبر کنید و با BF4 روی کنسول نسل بعد تجربش کنید!
خیلی ازین بازیهایی که ریمستر شدن هنوزم در حد نسخه PCـشون در نسل قبل نیستن! همین بازیهایی مثل Metro, Sleeping Dogs, DmC و ... که ریمستر شدن همون نسخه های PC هستن که PCـبازها چندین سال پیش تجربه کردن!
بستن PC هزینه اولیه بالاتری داره، ولی اینم در نظر بگیرید که برای آنلاین بازی کردن پول نمیدید، قیمت بازیها به مراتب ارزونتر از کنسول هست و شما بلافاصله بعد از عرضه بازیها میتونید با کلی تخفیف بازیهای PC رو تهیه کنید.
قابلیت مادپذیر بودنِ بازیها و پچهایی که خودِ کامیونیتی برای بازیهای مختلف عرضه میکنن و خیلی وقتا تجربه بازی رو بالکل عوض میکنن.
قابلیت Backward Compatibility که باعث میشه شما بتونید بازیهای دو نسل پیش رو با خیال راحت بازی کنید و خیلی وقتا با یه سری tweak میتونید با کیفیتی بهتر از خیلی ریمسترها اونا رو تجربه کنید (مثل PoP HD Collectionـی که برای کنسولای نسل قبل اومده بود، در حالی که شما همون نسخه PC رو با یه ماد میتونید با کیفیت بهتر تجربه کنید).

همه موارد بالا برای خیلی از افراد ارزش هزینه کردن داره و حاضرن به خاطرش پول بدن. یه عده هم فکر میکنن ارزش نداره و به همون کنسول بسنده میکنن. اینارو کسی داره میگه که توی یه سال گذشته دو بار کنسول سونی رو خریده و نزدیک به 5 میلیون برای کنسول گیمینگ هزینه کرده.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر