Nintendo: از وضعیت فعلی Wii U راضی نیستیم

Mr. Worldwide

کاربر سایت
Feb 10, 2014
562
نام
Profesoer Charles Francis Xavier
satoru-iwata-l-global-president-nintendo-co-ltd-and-reggie-fils-aime-president-nintendo-america-speak-during-a-news-conference-after-the-unveiling-of-the-new-game-console-wii-u-at-the-elect-805492-cap-870.jpg

Reggie Fils-Aimé و Satoru Iwata دو مدیر Nintendo در مورد وضعیت فعلی کنسول این شرکت یعنی Wii U مصاحبه ای انجام داده اند. در ادامه با بازی سنتر همراه باشید.

Reggie Fils-Aimé در گفتگو با Time بیان کرد:
«دید ما درمورد رونمایی که به تازگی انجام دادیم، ترکیب سخت افزار با نرم افزار برای ارائه یک تجربه کامل هست.»
Satoru Iwata درمورد وضعیت فعلی Wii U گفت:
«اگر ما رویکرد و چشم اندازی همه جانبه به، پلتفرم های بازی های ویدئویی در آینده نداشته باشیم، پس ما بعد از 10 سال قادر نخواهیم بود که در جایگاه خود باشیم. ما می خواهیم چند عنوان بزرگ را ارائه دهیم و از IPهای Nintendo به شکل موثری بهره ببریم. قطعا شرایط فعلی از نظر ما راضی کننده نیست، کنسول ما ممکن هست، اولین انتخاب مردم نباشد، اما شاید دومین انتخاب موثر مردم باشد.»

Yves Guillemot مدیرعامل Ubisoft هم به تازگی درمورد وضعیت فعلی Wii U بیان کرده«
در حال حاضر چالش Nintendo این هست که مردم را به اندازه کافی برای خرید، سخت افزار خود قانع کند.»

منبع

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
والا همه کنسول های شناخته شده ای که تا الان عرضه شدن به این اندازه یا خیلی بیشتر بازیهایی با متا اسکور بالا و خیلی بالاتر هم دارن....اینا دلیل نمیشه.....(حتی کنسول های شکست خورده دو نسل پیش: Game Cube & Original Xbox این تعداد بازی خوب و بیشتر از اینهم داشتن، تازه از لحاظ گرافیکی یک نسل عقب نبودن از رقبا و کنترلرشون مثل دسته بیل نبود.

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
والا همه کنسول های شناخته شده ای که تا الان عرضه شدن به این اندازه یا خیلی بیشتر بازیهایی با متا اسکور بالا و خیلی بالاتر هم دارن....اینا دلیل نمیشه.....(حتی کنسول های شکست خورده دو نسل پیش: Game Cube & Original Xbox این تعداد بازی خوب و بیشتر از اینهم داشتن، تازه از لحاظ گرافیکی یک نسل عقب نبودن از رقبا و کنترلرشون مثل دسته بیل نبود.

ببخشید آیا انحصاری های رقیب فعلی این کنسول هم خیلی متاهای بالایی دارند ؟ آیا خیلی تعدادشون بالاست ؟ (انحصاری های رقیب ها که متای بالای 75 دارند در اصل منظورم هست)
(البته وی یو نزدیک به یک سال از رقیباش زودتنر اومدش)

کنسول هایی که بازی های انحصاری با ارزششون حتی 4 تا 5 تا هم به زور نیست اما چه میلیون میلیون میفروشند , اونم به لطف گرافیک قوی و 3rd party قوی

کنسولی مثل gamecube بابت اینکه مدت زنده بودنش یا در بازار بودنش از wii u (تا به الان) بیشتر بوده , طبیعی هست که بازیهای متای بالای بیشتری داشته .

منتسفانه wii u خیلی سر 3rd party ضعیف هست , یعنی واقعا ! اگر این انحصاری ها هم نداشت هیچی نبود دیگه رسما ! باز خوشم میاد که مثل یک کنسول دستی از شرکت رقیبش نیست که انگار نه انگار اون شرکت همچین چیزی ساخته ! اصلا ما ساختیم این کنسول دستی رو ؟

تقریبا اکثر بازیهای wii u از کنترلر های زیر پشتیبانی میکنند (نکته ی جالب اینه که حتی با یه تبدیلمیشه از کنترلر Gamecube در بازی super smah bros for wii u استفاده کرد)

wii-u-controller-neutral.jpg

کنترلر های مورد پشتیبانی توسط بازی super smash bros for wii u که فکر کنم رکورد هست !
Smash-Screenshot-18.jpg

خیلی ممنون

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
نینتندو سر Wii که بعد از اون شکست افتضاح سر گیم کیوب بود فکر کرد دیگه حالا اگر دوباره همون راه رو ادامه بده تموم هست! اما اینطور نبود و فروش افتضاح Wii U نشون داد که فروش Wii به دلیل بازیهای انحصاری Wii نبود. بازیهای انحصاری نینتندو همیشه خوب هستن و از طرف منتقدین خیلی خیلی مورد تحسین واقع میشن چون اکثرا یه سری فرانچایز چندساله هستن مثل زلدا یا ماریو. همین الآنم ببینید که چقدر بازیهای انحصاری Wii U مورد توجه منتقدین بودند البته همون زلدا و ماریو و ... همان عناوین خاطره انگیز گذشته. پس دلیل اختلاف فروش این دو کنسول چیزی نیست جز کژوآل پسند بودن و خانواد پسند بودن Wii. کنسول Wii طیف وسیعی از بازیهای حرکتی ورزشی کژوآل و خانوادگی داشت که این موضوع باعث شد جمعیت زیادی این بازی رو تهیه کنند. جمعیتی که اکثرا گیمر حرفه ای نیستن و حالا هم با ظهور کنسول جدید نینتندو تمایلی به خرید این کنسول ندارن چون همون بازیها رو دارن روی کنسول Wii تجربه میکنند. نینتندو در مورد Wii طیفی رو به سمت خودش جذب کرد که اکثرا گیمر یا گیمر حرفه‌ای نبودن و برای همین تونست افتضاح GC فراموش کنه. اما حالا دوباره برگشت به همون دوران خودش و دیگه نتونست خریداران Wii رو ترغیب به خرید کنسول جدید بکنه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
نینتندو سر Wii که بعد از اون شکست افتضاح سر گیم کیوب بود فکر کرد دیگه حالا اگر دوباره همون راه رو ادامه بده تموم هست! اما اینطور نبود و فروش افتضاح Wii U نشون داد که فروش Wii به دلیل بازیهای انحصاری Wii نبود. بازیهای انحصاری نینتندو همیشه خوب هستن و از طرف منتقدین خیلی خیلی مورد تحسین واقع میشن چون اکثرا یه سری فرانچایز چندساله هستن مثل زلدا یا ماریو. همین الآنم ببینید که چقدر بازیهای انحصاری Wii U مورد توجه منتقدین بودند البته همون زلدا و ماریو و ... همان عناوین خاطره انگیز گذشته. پس دلیل اختلاف فروش این دو کنسول چیزی نیست جز کژوآل پسند بودن و خانواد پسند بودن Wii. کنسول Wii طیف وسیعی از بازیهای حرکتی ورزشی کژوآل و خانوادگی داشت که این موضوع باعث شد جمعیت زیادی این بازی رو تهیه کنند. جمعیتی که اکثرا گیمر حرفه ای نیستن و حالا هم با ظهور کنسول جدید نینتندو تمایلی به خرید این کنسول ندارن چون همون بازیها رو دارن روی کنسول Wii تجربه میکنند. نینتندو در مورد Wii طیفی رو به سمت خودش جذب کرد که اکثرا گیمر یا گیمر حرفه‌ای نبودن و برای همین تونست افتضاح GC فراموش کنه. اما حالا دوباره برگشت به همون دوران خودش و دیگه نتونست خریداران Wii رو ترغیب به خرید کنسول جدید بکنه
البته به نظر من نینتندو نباید این مسیر رو پیش میگرفت
بهترین حرکت نینتندو میتونست این باشه که به جای game pad الانش از همون pro controller فوق العاده ای که داره به عنوان main controller استفاده میکرد و روی سخت افزارش مانور میداد
نینتندو در طول تاریخ ( به غیر از wii ) نشون داده که کنسولش در همه ی نسل ها از کنسول های موجود قوی تر بودند پس قدرت ساخت کنسول بالا رو داشته اما برنامه اش رو روی کاری دیگه ای گذاشتن
اگر wiiu حداقل سخت افزار قوی تری داشت باز هم موفقیت خوبی میتونست کسب کنه اما مشکل اینجاست که اولین مانع این کنسول سخت فزار ضعیفش هست برای ساخت بازی های گرافیک بالا
البته نینتندو بازم میگم این نسل روی انحصاری هاش خیلی کم کاری کرده هم روی 3ds و هم روص wiiu
اگر این نسل رو با نسل قبل مقایسه کنید متوجه حرف من میشید

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب

خیلی قشنگ گفتی.

- - -ویرایش - - -

ببخشید آیا انحصاری های رقیب فعلی این کنسول هم خیلی متاهای بالایی دارند ؟آیا خیلی تعدادشون بالاست ؟ (انحصاری های رقیب ها که متای بالای 75 دارند در اصل منظورم هست)
(البته وی یو نزدیک به یک سال از رقیباش زودتنر اومدش)

یه هفته دیگه اولین انحصاری مهم سونی عرضه میشه که از دید من یه تنه حریف 5 تا انحصاری هر کنسولی توی هر نسلی هستش.....:d

در مورد ویتا هم راست میگی اصلا شکی نیست، من تازگیا 3DS گرفتم برای بازی کردن Bravely Default و یکی دوتا بازی دیگه، ویتام داره خاک میخوره، با اینکه ویتا از لحاظ سخت افزاری فوق العاده است ولی از لحاظ بازی به پای 3DS نمیرسه و برعکس 3DS سخت افزار به شدت بیخودی داره....یه کنسول موفق کنسولی هستش که هم سخت افزار خوبی داشته باشه و هم آرشیو بازیهای خوبی...متاسفانه WiiU از لحاظ سخت افزار افتضاحه در برابر رقیب (چه دسته و چه قدرت پردازش و ....) و بجز یه تعداد محدود بازی، هیچ بازی که گیمر Core بره دنبالشون نداره....یعنی من یه WiiU بگیرم و فقط توش Bayonetta بازی کنم خب منطقی نیست.....Playstation 4 تا الان انحصاری چشم گیری نداشته ولی از لحاظ سخت افزاری از رقبا سر تر هستش و وعده انحصاری های فوق العاده داره....یعنی من خیالم راحته که کنسولم حداقل تا 3-4 سال دیگه Relevant باقی میمونه و بازیهای عالی هم براش میان، بدون بازی نمی مونه خاک بخوره یه گوشه اگرم انحصاری نداشته باشه وقتی میخوام باهاش بازی کنم حداقل هر 2-3 ماه یه بار یه Third Party واقعا خوب میاد براش.....

آخرین ویرایش:

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
بزرگترین اشتباهی که کرد این بود که سعی کرد شبیه به کنسول‌های رقیب بشه. اشتباه بزرگترش هم این بود که کاملاً این کار رو غلط انجام داد. وقتی می‌رن سمت بازی‌های هاردکور و با گرافیک فنی بالا باید توانایی سیستم رو هم ببرن بالا، نه که به اندازه‌ی نسل قبل پیشرفت کنن. نتیجه‌اش این شد که بازی‌هایی که باید نسل قبل رو Wii میومدن الان روی Wii U میان. کنترلرش هم برای جماعت هاردکور مناسب نیست. به نظرم باید روی قشر کژوال تمرکز می‌کردن، مثل گذشته.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
خیلی قشنگ گفتی.

- - -ویرایش - - -

یه هفته دیگه اولین انحصاری مهم سونی عرضه میشه که از دید من یه تنه حریف 5 تا انحصاری هر کنسولی توی هر نسلی هستش.....:d

در مورد ویتا هم راست میگی اصلا شکی نیست، من تازگیا 3DS گرفتم برای بازی کردن Bravely Default و یکی دوتا بازی دیگه، ویتام داره خاک میخوره، با اینکه ویتا از لحاظ سخت افزاری فوق العاده است ولی از لحاظ بازی به پای 3DS نمیرسه و برعکس 3DS سخت افزار به شدت بیخودی داره....یه کنسول موفق کنسولی هستش که هم سخت افزار خوبی داشته باشه و هم آرشیو بازیهای خوبی...متاسفانه WiiU از لحاظ سخت افزار افتضاحه در برابر رقیب (چه دسته و چه قدرت پردازش و ....) و بجز یه تعداد محدود بازی، هیچ بازی که گیمر Core بره دنبالشون نداره....یعنی من یه WiiU بگیرم و فقط توش Bayonetta بازی کنم خب منطقی نیست.....Playstation 4 تا الان انحصاری چشم گیری نداشته ولی از لحاظ سخت افزاری از رقبا سر تر هستش و وعده انحصاری های فوق العاده داره....یعنی من خیالم راحته که کنسولم حداقل تا 3-4 سال دیگه Relevant باقی میمونه و بازیهای عالی هم براش میان، بدون بازی نمی مونه خاک بخوره یه گوشه اگرم انحصاری نداشته باشه وقتی میخوام باهاش بازی کنم حداقل هر 2-3 ماه یه بار یه Third Party واقعا خوب میاد براش.....

به نظره من زمانه عرضه Wii U زمانه خوبی نبود ... جدای اینکه نبود سخت افزار قویتر رو یه نکته - هم میشه حساب کرد اگر مقداری زمان عرضه بهتر بود به نظرم بیشتر میتونست مانور بده . یه زمانی عرضه شد که همه درگیره نسل بعد و 1080 و 60 fps این طور چیزا داشتن میشدن ×_×
به نظرم از این رو مقداری عجله کرد ... مگرنه سخت افزار لزوما نمیتونه تنها دلیله عقب موندنه یه کنسول به نسبت بقیه باشه ( ×_×* )

در مورده ویتا هم به نظره من کنسولهای دستی نیازی به سخت افزار خیلی بالا ندارن. نیاز به یک هویت خاص و متفاوت ازبقیه دارن - توی بحثه portable همه دنباله گرافیک اینا نیستن ... دیگه اون چیزا به اندازه کافی توی کنسول و Pc هست ... ادم یه بازی میخواد بشینه بازی کنه که مفهموه Portable بودن داشته باشه و gameplay درست حسابی داشته باشه تا اینکه مثلا گرافیکش یا UE4 ساخته شده باشه و ... و .... - . سونی سره ویتا اشتباه "تمام" رو کرد از این نظر که سعی کرد با زور concept شباهات ویتا به کنسول خونگی بودن رو نشون بده که اخرش هم به خاطره قیمت بالا و نبود هویت خاص با سر خورد زمین - فروش کم هم سره همین قضیه منجر شدن به کم شدنه روز افزونه third party ها و وابسته شدن ویتا به indie - remote play و اینا - . در حالی که 3ds از ابتدا شروع کرد به نشون دادن اینکه این کنسول میتونه تجربه متفاوتی رو داشته باشه که انصافا هم داره ! - با اینکه 1 سال از vita زودتر اومد اما کتابخونه ای از بازیهای خیلی خوب رو داره که حتی الانشم شما میتونی بری بازیهای قدیمیش رو بخری بازی کنی و حال کنی ... ضمن اینکه کلی بازیهای درست حسابی براش تو راهن D:

کلا من خودم انتخابه بعد 4 ام 100% همین Wii U هست اونم فقط به خاطره انحصاریاش ... ولی حیف که سخت افزارش و مقداری زمان عرضه بدش ( به نظره من ) باعث شد کمتر مورده توجه مردم و third party ها قرار بگیره.

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474
چند تا سوال دارم از شما
میشه از شما بپرسم چرا هر دفعه که خبری چیزی از Nintendo میشه شما آماده میرید وشروع میکنید حرفهایی که دقیقا 2 سال پیش اسفند ماه زدید و شروع یک دعوا شد و باعث بن شدن خودتون و دوستتون و چند تا از فن های نینتندو شد که بعدش یکسری از فن هاش کلا از BC رفتن رو هر بار تکرار می کنید
چه مشکلی دارید که هی میاید که بگید پلیر هایی که با نینتندو یا زلدا حال می کنن کژوآل هستن
خوب شما که میگید کژوآل پسندند چرا Wii خریدی

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
چند تا سوال دارم از شما
چه مشکلی دارید که هی میاید که بگید پلیر هایی که با نینتندو یا زلدا حال می کنن کژوآل هستن
خوب شما که میگید کژوآل پسندند چرا Wii خریدی

دوست عزیز فبل از نقل قول کردن درست کامنت بنده رو بخونید. من کجا همچین حرفی زدم؟ این جمله من هست
بازیهای انحصاری نینتندو همیشه خوب هستن و از طرف منتقدین خیلی خیلی مورد تحسین واقع میشن چون اکثرا یه سری فرانچایز چندساله هستن مثل زلدا یا ماریو. همین الآنم ببینید که چقدر بازیهای انحصاری Wii U مورد توجه منتقدین بودند البته همون زلدا و ماریو و ... همان عناوین خاطره انگیز گذشته.

من خودم برای تجربه انحصاری‌های نینتندو Wii تهیه کردم. ولی دلیل فروش Wii نسبت به GC رو گفتم و دلیل عدم فروش Wii U.

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
من که از کنسولم خیلی راضی هستم و بر خلاف یه عده که بهم میگن بعضی وقتا اشتباه کردی خریدی ، خیلی کنسول عالی هست .
من تا قبلش معنی بازی اوریجینال رو نمیدونستم ولی وقتی assassins creed 3 و 4 و watch dogs و کل سری بتمن واسه وی یو و ... به صورت اوریجینال براش خریدم تازه فهمیدم اقا بازی کپی یعنی چی ؟ :| تازه لذت بازی کردنم هم بیش تر میشد چون بازی با زحمت به دست اومده و همین طوری عین بازی های ps3 ، پنج تومن ندادم واسش !

..Preacher..

کاربر سایت
May 20, 2013
162
نام
ori
خیلی قشنگ گفتی.

- - -ویرایش - - -

منطقی نیست چون ب بازیاش علاقه نداری...
کی میخوای به اون سطح برسی تا بفهمی کسی که wii u میگیره فقط سلیقش با شما فرق داره...؟

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474
دوست عزیز فبل از نقل قول کردن درست کامنت بنده رو بخونید. من کجا همچین حرفی زدم؟ این جمله من هست

من خودم برای تجربه انحصاری‌های نینتندو Wii تهیه کردم. ولی دلیل فروش Wii نسبت به GC رو گفتم و دلیل عدم فروش Wii U.
جناب گفتی کژوآل پسند هست این کنسول یا اینم من گفتم
همان عناوین خاطره انگیز گذشته. پس دلیل اختلاف فروش این دو کنسول چیزی نیست جز کژوآل پسند بودن و خانواد پسند بودن Wii.
GC خراب کرد رفت ( Ok ) این بحثش جداست از چیزی که گفتین
شما هر از چند گاهی هی تشیف میارین همینارو دقیق تکرار می کنید
من 2 سال پیش فقط نگاه کردم به کجا میرسه که دیدم همتون بن شدین اون زمان هم تو 2 تا تاپیک اینهارو پشت هم می گفتید
یا بعضی ها هی سلیقه خودشون رو تحمیل می کنن و اینکه هی بگن ما Pro Gamer هستیم بقیه نوب ( مثل جرایان قسمت بازی های آنلاین که طرف گیر داده بود که WoW ها حرفه ای هستن بقیه نوب ) شما رو نگفتم این تیکه ـآخر رو کلی گفتم
ولی دیگه خدایی خسته شدم از حرفای تکراری از بالانگاه کردن بعضی از دوستان
سال نو شد بس کنید خواهشا ( اینم کلی گفتم )
تو خونمون از همینای که بهشوت میگید Hardcore Gamer داریم و با کارخونه عسل پایین نمیره ( صبح تا شب COD تو7 8 تا مپ دور هم می چرخن به هم بدو بیاره میگن ) اگه اینا نشونه Hardcore بودن خوب مبارک همه Hardcore ها

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
3ds عالی عمل کرده اما wiiu افتضاح فکر نمی کنم نیازی به بحث باشه من از اول گفتم wiiu چرنده باید Nintendo راه wii در پیش می گرفت با سخت افزار بهتر با کنترل به مراتب دقیق تر از motion plus

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر