کپکام علیه کونامی

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
capcom-logo-black.jpg

1867304-1283384332_konami_logo.jpg

[FONT=&amp]وقتش است که به جای صحبت از شرق علیه غرب ، یک جبهه را انتخاب کنیم. کپکام و کونامی [/FONT][FONT=&amp]هر دو از قدیمی های صنعت بازی محسوب میشوند و هر دو هم در سال های اخیر بیشتر به غرب متوصل شده اند. البته این حرف به معنی شکست یا حذفشان نیست.[/FONT][FONT=&amp]

کونامی و کپکام به ده ها سری محبوب و تحسین شده دسترسی دارند.[/FONT][FONT=&amp]انها هنوز تسلیم نشده اند و با ارتشی از اثار داغ خود را برای نسل جدید اماده می کنند.[/FONT][FONT=&amp]

تو این تاپیک قصد دارم این دو کمپانی را با یکدیگر در بعضی زمینه ها مقایسه کنم[/FONT].

[FONT=&amp]1- قدمت هر کدام چند سال است؟[/FONT]

[FONT=&amp]کپکام : 46 سال (1969)[/FONT]

[FONT=&amp]کونامی : 36 سال (1979 )[/FONT]

[FONT=&amp]
2-اولین بازی ویدیویی در چه سالی بعد از تاسیس شرکت عرضه شد؟[/FONT]

[FONT=&amp]کپکام : 10 سال (1979)[/FONT]

[FONT=&amp]کونامی : 4 سال ( 1983)[/FONT]

[FONT=&amp]
3- هنگام شکل گیری در چه زمینه هایی فعالیت داشتند؟[/FONT]

[FONT=&amp]کپکام : لوازم الکترونیکی برای تفریح[/FONT]

[FONT=&amp]کونامی : دستگاه های سکه ای برای پخش موسیقی[/FONT]

[FONT=&amp]
4- بیشترین تعداد دنباله برای یک سری؟[/FONT]
[FONT=&amp]
کپکام : 32 عنوان ( مگا من)[/FONT]

[FONT=&amp]کونامی : 35 عنوان ( کسلوانیا)[/FONT]

[FONT=&amp]5- انسان های تاثیرگذار[/FONT]

[FONT=&amp] کپکام : شینجی میکامی ، کیجی اینافونه ، هیدکی کامیا ، یوشینوری اونو[/FONT]

[FONT=&amp] کونامی : هیدئو کوجیما ، کوجی ایگاراشی ،اکیرا یامائوکا ،کیشیرو تویاما[/FONT]

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
هر دو شرکت بهترین فرانچیز های بازی ها رو خلق کردند،یعنی رزیدنت و متال گیر:d و البته سایلنت هیل،دیگه از اینا گنده تر که نداریم!ولی من کپکم رو بیشتر دوست دارم:d

Saee xbox 360

کاربر سایت
Aug 20, 2014
390
نام
ساعي
خخب اينكه ديگه جاي بحث نداره معلوم konami بهتره اخه اين جاي بحث داره كپكام يه رزيدنت اويل داشت كه گند زد توش اما كونامي سايلنت هيل داره و متال گير داره pes هم داره و هزاران بازي ديگه كه هيچ كدوم توش گند نخورده كونامي راه و رسم اين صنعت رو بلده ولي كپكام فقط به فكر سوده

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
خخب اينكه ديگه جاي بحث نداره معلوم konami بهتره اخه اين جاي بحث داره كپكام يه رزيدنت اويل داشت كه گند زد توش اما كونامي سايلنت هيل داره و متال گير داره pes هم داره و هزاران بازي ديگه كه هيچ كدوم توش گند نخورده كونامي راه و رسم اين صنعت رو بلده ولي كپكام فقط به فكر سوده

کپکام هم دویل می کرای داره ، داینو کرایسیس داره ، مگا من داره و البته شاهکارهایی چون اوکامی و گادهند داره که متاسفانه تبدیل به فرانچایزهای بزرگ نشدند!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
کپکام هم دویل می کرای داره ، داینو کرایسیس داره ، مگا من داره و البته شاهکارهایی چون اوکامی و گادهند داره که متاسفانه تبدیل به فرانچایزهای بزرگ نشدند!
okami دو نسخه ازش اومد ....
پتانسیلش رو داره ادامه بدن اما محصولیه که ساختش طول میکشه. کلی باید روش کار بشه. انتظارا بالاست از بس که فوق القعاده بود ....
^_^
ولی جفت company بازیهای خوبی دارن
Silent Hill ^_^

Saee xbox 360

کاربر سایت
Aug 20, 2014
390
نام
ساعي
دويل مي كراي رو قبول دارم ولي بقيه قديمي اند من الان رو ميگم كه كپكام داره به بازياش كم لطفي ميكنه ولي الان konami بازياي بزرگش هموز هم سر پا هستند نمونش متال گير

Saee xbox 360

کاربر سایت
Aug 20, 2014
390
نام
ساعي
اشتباه بزرگ کپکوم ازدست دادن مهرهای کلیدی خودش بوده با سیاستهای غلطش :|
دقيقا منم همينو ميگم اگه رزيدن اويل رو از سبك survival horror به سبك اكشن سوم شخص كامل كه در اون ترس معنايي نداشت درنمي اورد الان اين طور نميشد كلا من و خيلياي ديگه كپكاك رو به رزيدنت اويلش ميشناختيم كه خراب شد

live is life

کاربر سایت
Apr 11, 2010
1,812
نام
leon
دقيقا منم همينو ميگم اگه رزيدن اويل رو از سبك survival horror به سبك اكشن سوم شخص كامل كه در اون ترس معنايي نداشت درنمي اورد الان اين طور نميشد كلا من و خيلياي ديگه كپكاك رو به رزيدنت اويلش ميشناختيم كه خراب شد

هنوز که هنوزه بعد از چندین سال داره رزیدنت های کلاسیک به خوبی فروش میکنه :|.

و هنوز کپکوم داره پول ميسازه از اون شاهکار ها که معلومه چه کسانی درست کردن اون گيمها/:)

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
در حال حاضر مشخصه كه كونامي متال گير pes دو تا بازي فوق العاده داره البته سايلنت هيل رو نابود كردند
كپكام هم كه تقريبا تمام آيپي هاي بزرگش رو نابود كرده
ولي اگه به نسل 5 و 6 برگرديم من كپكام رو انتخاب مي كنم چون اون زمان نه تنها از كونامي بلكه از تمام شركت هاي بازي سازي بهتر بود ببنيد اون زمان كه چه عناوين فوق العاده اي داشت
رزيدنت اويل ، دويل مي كراي ، داينو كرايسيس ، شادو اف رم ، اوكامي و استريت فايتر و...
واقعا اون زمان كپكام فوق العاده بود ولي در حال حاضر :|

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
در حال حاضر مشخصه كه كونامي متال گير pes دو تا بازي فوق العاده داره البته سايلنت هيل رو نابود كردند
كپكام هم كه تقريبا تمام آيپي هاي بزرگش رو نابود كرده
ولي اگه به نسل 5 و 6 برگرديم من كپكام رو انتخاب مي كنم چون اون زمان نه تنها از كونامي بلكه از تمام شركت هاي بازي سازي بهتر بود ببنيد اون زمان كه چه عناوين فوق العاده اي داشت
رزيدنت اويل ، دويل مي كراي ، داينو كرايسيس ، شادو اف رم ، اوكامي و استريت فايتر و...
واقعا اون زمان كپكام فوق العاده بود ولي در حال حاضر :|

خیلی دوست دارم کپکام با موتور انریل انجین 4 داینوکرایسیس 4 را بسازه. نظرت چیه؟:d

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
خیلی دوست دارم کپکام با موتور انریل انجین 4 داینوکرایسیس 4 را بسازه. نظرت چیه؟:d

اصلا موافق نيستم كپكام 10 سالي ميشه شروع كرده به خراب كردن آيپي هاي بزرگش دوست ندارم بلايي كه سر رزيدنت اويل و دويل مي كراي اومد سر داينو كرايسيس هم بياد همون بهتره بيخيال شماره بعدي بقيه آيپي هاش باشه
ميگم شادو اف رم رو بازي كردي ؟؟؟؟:d عجب بازي توپي بود يادش به خير

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
اصلا موافق نيستم كپكام 10 سالي ميشه شروع كرده به خراب كردن آيپي هاي بزرگش دوست ندارم بلايي كه سر رزيدنت اويل و دويل مي كراي اومد سر داينو كرايسيس هم بياد همون بهتره بيخيال شماره بعدي بقيه آيپي هاش باشه
ميگم شادو اف رم رو بازي كردي ؟؟؟؟:d عجب بازي توپي بود يادش به خير

اره یادش بخیر بازی توپی بود.
خب پس چیکار کنیم تا دنباله ای محبوب بازی هامون را ببینیم؟:(

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
اره یادش بخیر بازی توپی بود.
خب پس چیکار کنیم تا دنباله ای محبوب بازی هامون را ببینیم؟:(

به نظر من بهتره با همون قديمي ها سر كنيم تا اينكه يه آيپي رو بدن دست يه تعداد سازنده جديد كه بازي رو خراب كنند ببين چي به سر رزيدنت اويل اومده طوري شده كه همه آرزو مي كنند كه ديگه شماره بعدي ساخته نشه دويل مي كراي هم داره اين راه رو طي مي كنه سايلنت هيل هم همينطور منه سايلنت هيل فن هيچ علاقه اي به نسخه هاي جديد ندارم چون مي دونم از موقعي كه تيم سايلنت از كونامي رفت و بازي افتاد دست غربي ها گند خورد بهش حتي به كوجيما هم اميدي ندارم
من كه شخصا علاقه اي ندارم ببينم داينو كراسيس همچين بلايي سرش بياد بهتره همون قديمي ها رو ريمستر كنند تا ما دوباره بازي كنيم تا اينكه يه آشغال تحويل بدند

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
به نظر من بهتره با همون قديمي ها سر كنيم تا اينكه يه آيپي رو بدن دست يه تعداد سازنده جديد كه بازي رو خراب كنند ببين چي به سر رزيدنت اويل اومده طوري شده كه همه آرزو مي كنند كه ديگه شماره بعدي ساخته نشه دويل مي كراي هم داره اين راه رو طي مي كنه سايلنت هيل هم همينطور منه سايلنت هيل فن هيچ علاقه اي به نسخه هاي جديد ندارم چون مي دونم از موقعي كه تيم سايلنت از كونامي رفت و بازي افتاد دست غربي ها گند خورد بهش حتي به كوجيما هم اميدي ندارم
من كه شخصا علاقه اي ندارم ببينم داينو كراسيس همچين بلايي سرش بياد بهتره همون قديمي ها رو ريمستر كنند تا ما دوباره بازي كنيم تا اينكه يه آشغال تحويل بدند

اره موافقم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر