مکس پین یا الن ویک؟ کدام یک شخصیت پردازی بهتری دارند؟

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
max_payne_title_wallpaper-hd.jpg

aw_big.jpg

من عاشق مکس پین و الن ویک هستم. دو تا از بهترین اثار هنر هشتم. چند وقتی بود به این مسئله فکر میکردم که کدام یک شخصیت پردازی بهتری دارند؟
تو این مطلب کوتاه اما پرمحتوا! قصد دارم این دو را با هم مقایسه کنم

[FONT=&amp]بسیاری از بازیبازهایی که با ساخته های قبلی [/FONT]remedy [FONT=&amp] اشنا هستند با دیدن الن ویک بی شک یاد عنوان محبوب مکس پین نیز خواهند افتاد، شخصیتی که به اعتقاد بسیاری از بازیبازان و کارشناسان به عنوان یکی از شخصیت های محبوب و معروف صنعت بازی شناخته می شود.[/FONT]

[FONT=&amp]
با توجه به اینکه هر دو این شخصیت ها ساخته و پرداخته [/FONT]remedy [FONT=&amp]هستند تفاوت ها و تشابهات بسیاری میانشان وجود دارد ، اما فکر میکنید کدام یک پرداخت بهتری دارند؟[/FONT]

[FONT=&amp]
الن و مکس هر دو شخصیت هایی هستند که سرخورده از روزگار تنها با انگیزه های درونی خود بااخرین قدرت دبه سوی هدفی نامشخص حرکت میکنند. هر دو همسران خود را از دست داده اند [/FONT][FONT=&amp]و در نهایت تلاش میکنند به هر نحوی انتقام بگیرند.[/FONT][FONT=&amp]اما حس انتقام جویی هر کدام تفاوت هایی دارد.[/FONT]

[FONT=&amp]با اینکه داستان مکس پین ساده و سرراست تر از داستان الن ویک دنبال میشود اما حس انتقام جویی مکس پین دیوانه تر و قابل لمس تر از الن ویک است.[/FONT]
[FONT=&amp]
کشته شدن همسر و کودک مکس پین در طول بازی تاثیرات عمیقی بر روی او میگذارد و این کاملا در چهره ی او هویداست.[/FONT]
[FONT=&amp]
در حالی که ثانیه ای لبخند برچهره ی افسرده و پر از نفرت مکس نمیبینید ، در طرف دیگر شاهد صحنه هایی از شادی الن با بری هستیم، گویی که اتفاق تلخی در روحیه او وجود ندارد.[/FONT]
[FONT=&amp]
در حالی که مکس پین شخصیت پیچیده ای ندارد ، در مقابل الن ویک شخصیت چند وجهی دارد که از همان ابتدای داستان قابل تشخیص نیست.[/FONT]
[FONT=&amp]
مکس پین در تعامل با دیگر شخصیت ها بسیار مصمم و جدی است و در حالی که نفرت و خشم سراسر وجودش را فرا گرفته با شور و حال خاصی با دیگر شخصیت ها رفتار میکند و برای رسیدن به هدفش عجله دارد ، در مقابل الن تعامل خوبی با با دیگر شخصیت ها ندارد ، سرد و بی روح است و برای گرفتن انتقام از تاریکی هم عجله ای ندارد.[/FONT]
[FONT=&amp]
مکس پین در طول داستان که سراسر وجودش پر از کینه و خشم و نفرت است به تحول خاصی میرسد در نهایت این عشق و انتقام است که در او باقی می ماند اما شخصیت الن ویک تا انتهای داستنان تحول خاصی به خود نمیبیند.[/FONT]
[FONT=&amp]
در کل اگر قرار باشد یکی از این دو شخصیت را انتخاب کنم مکس پین انتخاب اول خواهد بود.[/FONT]

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: amir code

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
درسته دوتاشونم کار سم لیکن اما جایگاه مکس تو کل صنعت گیم یه چیز خیلی خاصیه و شاید بشه گفت بهترین شخصیت صنعت گیم از نظر طراحیه ما با مکس زندگی کردیم به تاریک ترین گوشه های مغزش رفتیم و با تمام وجود حسش کردیم ما با تک تک دیالوگای مکس با اون صدای خسته و اون جو وحشتناک زندگی کردیم و ارتباط برقرار کردیم واقعا مکس برای منو خیلیای دیگه مهم ترین شخصیت صنعت گیمه و کلا با الن قابل مقایسه نیست الن از نظر شخصیت پردازی کلا خوب بود اما هیچوقت اون قدرتو تاثیر گذاریه مکسو نداشت شاید بخاطر اینکه یه شخصیت کاملا درون گرا بود یا شایدم به خاطر جو خاص بازی بود. در کل با اختلاف مکس یه چیز دیگست:x

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
خب بدون شک مکس پین بهتر هستش. رمدی در مکس پین 1 و 2 واقعا فوق العاده عمل کرد. در مکس پین 3 هم که راکستار توسعه دهنده اون بود، با وجود اینکه نتونستم با هسته اصلی داستانش و رابطه اون با سایر مکس پین ها ارتباط برقرار کنم اما باز هم با این وجود، نمیشه منکر شخصیت پردازی عالی او بود. بیشتر میشه با مکس پین و خصوصیات و کلا اخلاقش آشنا شد. البته بازم میگم این مبنی بر ضعف شخصیت پردازی آلن ویک نیست

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا
شخصیت پردازی آلن ویک رو انگار قبلا در بازی های مثل Alone in the dark 2008 و خود سری بازی های مکس پین دیده بودم... انصافا الن ویک داستان گیرایی داره و من رو بد جور جذوب خودش کرده بود... شاید اگه گیم پلی تکرای و خطیش رو بشه فاکتور گرفت بقیه بازی از گزافیک و شخصیت پردازی گرفته تا داستان و اهنگ و صدا گذاری رو کم نظیر دونست... برا کسی که داستان و شخصیت بازی براش مهمه خیلی الن ویک رو دوست دارم

مکس پین 1و 2 رو بیش از ده سال پیش بازی کردم...درست یادم نیست اما حقیقتش بیشتر درگیر گیم پلیش شدم تا چیز دیگه... شاید دلیش هم این بود که اون وقت کوچیک بودم و زبان نمی دونستم و تو دنیای دیگه ای بودم...

با این حال هم آلن ویک و هم مکس هر دو عالی بودند... مکس پین در زمان خودش خیلی بهتر از آلن ویک عمل کرده بود... نقطه ضعف آلن ویک هم گیم پلیش بود که خیلی زود تکراری میشد وگرنه در بقیه موارد وحشتناک عالی بود و مدتها ذهن من رو مشغول کرده بود.

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
مکس پین خیلی خیلی خیلی "خیلی" بهتر بود. شخصیت منظورمه! آلن ویک بازی خوبی بود با داستان و شخصیت خوب نه بیشتر. مکس پین یه چیز دیگست!

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,299
نام
shahab
البته که مکس پین .
ولی الن ویک تنها یک شماره اصلی ازش امده و انچنان گیمر ها مثل مکس باهاش نزدیک نیستن.
البته خود الن ویک هم عالی بود و لی مکس پین یه دنیا دیگه ای بود اصلا...:d

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
مکس پین با الن ویک قابل قیاس نیست. این دوتا خیلی باهم فرق دارن. مکس پین زن و بچه ش کشته شدن ولی الن ویک اصلا نمیدونه زنش کجاست! دنبال انتقام نبود اصلا! فقط میخواست بفهمه اینجا چه خبر شده و از اون مهمتر زنشو پیدا کنه! حالا نکته جالب اینه که اصلا الن ویکی در کار نیست و همه ی اینا ساخته ی ذهن کسی نیست جز توماس زین. در اصل الن ویک همون توماس زینه که زنشو کشته و تو تیمارستان به سر میبره!
الن ویک اسم آخرین کتاب توماس زینه که تمومش نکرده بود و ظاهرا تو تیمارستان، داستانش رو بالاخره تموم میکنه!
حالا این بحثش خیلی مفصله و جاش اصلا تو این تاپیک نیست

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
چرا با هم مقایسه شدن؟چون هر دو کت بلند پوشیدن؟:d
مکسپین مرد انتقام جو هست و الن جنگیره:d
ولی مکس خوشتیپ تره:p
(راستی دوستت الکساندرا استن کجاست؟:d)

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
911
نام
amin
ONLY MAX . با اومدن چندین هزار بازی بعد از MAX1 هنوز هیچ شخصیتی مثل مکس نتونسته تو ذهن گیمرها نقش ببنده و با گیمرها ارتباط برقرار کنه و گیمر رو درگیر زندگی و دردها و غصه های درونی خوردش کنه . ( بابا مکس یه دونست که تو زندگیش زندگی بی مکث ادامه داشت اشاره به اون تیکه ای که واسه رسیدن به هدفش عجول بود . واقعا که همین طور بود چون توی دیالوگ هاش با طرز حرف زدن و بیان جملات نسبت به دشمنان جهت از برداشتن موانع موجود بر سر راهش کاملا مشخص بود این طور نشون میداد که، هیچ چیزی جز انتقامِ خون زن و فرزندش نمیتونه این درد و تسکین بده و اون دیالوگ ها طوری بیان میشدند تا اون حس انتقام و سریع رسیدن به هدف رو، به گیمر منتقل کنند . واقعا که عالی بود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر