به جای Ubisoft برای کنسل کردن key ها ، فرهنگ قیمت بیش اندازه بازی هارا سرزنش کنید

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
به جای Ubisoft برای کنسل کردن key ها ، فرهنگ قیمت بیش از اندازه بازی هارا سرزنش کنید

Matt Martin می گوید : ناشران برای جلوگیری کردن از بازار خاکستری (بازار موازی) باید قیمت های نسخه PC بازی ها را کاهش دهند.

40469142237970031262_Captuscsce.JPG

"چگونه شما Farcry 4 را به قیمت £45 به من می فروشید ؟ در صورتی که با £30 میتوانم Far Cry , Far Cry 2, Far Cry 3, Far Cry: Blood Dragon را به علاوه DLC اضافه خریداری کنم !"

تعدادی از بازیکنان کامپیوتر های خود را روشن کرده اند و متوجه شده اند که بازی هایشان کاملا ناپدید شده اند. من زمانی که حتی برای پنج دقیقه نمی توانم Log-in کنم و یا مجبور هستم که آخرین DLC را دانلود کنم عصبانی میشوم ! تصورش را بکنید ، چه حسی خواهید داشت وقتی بفهمید بازی شما کاملا غیبش زده است ! بازیی که شما پول خوبی برایش پرداخت کرده اید.

دیروز مشخص شد که یوبی سافت کپی های بازی Farcry 4 که از سایت غیر مجاز Third-Party خریداری شده اند را غیرفعال کرده است. ناشر بازی به Eurogamer گفته است که فروشندگان قبل از فروش key ، با کلاه برداری key ها را از سایت G2A خریداری کرده اند و با قیمت ارزان تر به کاربران فروخته اند.

هرکسی که متوجه شود بازی او ناپدید شده است شوکه خواهد شد و اولین برخورد او سرزنش کردن یوبی سافت است ، کمپانی که پیشینه بسیار ضعیفی در ارائه محصولات فروشی خود دارد. یوبی سافت در این مورد راه درست را انتخاب نکرده است . باید در مورد کنسل کردن بازی های مشتریان به آنها از قبل هشدار می داد .

ولی شما نمی توانید یوبی سافت را برای این حرکت سرزنش کنید. آنها نیاز دارند که از کسب و کار و سود دهی خود محافظت کنند. اجازه دادن به شخص یا کمپانی ها برای تضعیف و فروش غیرقانونی در دراز مدت به ضرر خریداران می باشد. این کلاه برداری ها نیز تنها به افزایش قیمت ختم خواهند شد و قیمت دیجیتالی بازی ها همین الان هم خیلی گران هستند.

ریشه مشکلات اینجاست : چرا در وهله اول فروش key بازی با قیمت کمتر یک بیزنس است؟ برای اینکه قیمت بازی های دیجیتالی PC گران هستند درست مانند قیمت گران بازی های دیجیتالی کنسول ها

381614223791755496_facr_cry_bundle.jpg

Farcry 4 در Steam و یوپلی £44.99 قیمت دارد. و قیمت آن در G2A.com هم £20.83 است ( یعنی نزدیک به کمتر از نصف قیمت این بازی در سایت های معتبر ). بازی کردن یک سرگرمی گران قیمت است ، با این وجود گیمر ها کدام فروشگاه را انتخاب می کنند؟ اگر در مورد گذشته یک خرده فروش نمی دانید ( مگر اینکه شما یک dedicated player باشید و در آن صورت چرا باید بدانید ؟) سپس شما از فروشگاهی که بهترین قیمت را دارد خرید می کنید. و شما برای انجام دادن اینکار نمی توانید سرزنش شوید.

فرهنگ فروش ارزان و باندل ها برای PC گیمینگ هم تا حدودی اینجا مقصر هستند . Steam sales یک موقعیت است که پلیر ها بازی های با کیفیت را با قیمت ارزان تر خریداری کنند و یا حتی کل یک فرنچایز را با قیمت یک بازی جدید خریداری کنند . مصرف کنندگان با توجه به این معاملات (پیشنهاد های استیم و تخفیف ها) ، بازی هایی که تخفیف نخورده اند را نادیده می گیرند. چگونه می خواهید Farcry 4 را به قیمت £45 به من بفروشید ؟ در صورتی که با £30 میتوانم Far Cry , Far Cry 2, Far Cry 3, Far Cry: Blood Dragon را به علاوه DLC اضافه خریداری کنم !

ما باید به استیم و یوبی سافت به عنوان نگهبانان سرویس هایشان و بازی هایشان اعتماد کنیم . این بخشی از بازی کردن با PC است. چیزی که ما در قبال این اعتماد از آنها می خواهیم یک محصول رسمی است که در سرویس درست با قیمت معقول کار کند. وقتی ما احساس می کنیم که به آن چیز نمی رسیم ، به معاملات "مقرون به صرفه" مانند خرید از سایت های نامعتبر روی می آوریم. چیزی که قبلا در مورد اینگونه خرید ها کاملا مشخص نشده بود این بود که شما در حال انجام یک قمار £20 هستید ، و شانس با شما یار نیست. ( اشاره به اینکه خرید از سایت G2A مثل یک قمار بوده و تازه فهمیدیم )

در حالی که مصرف کنندگان در حال درس گرفتن از داستان key های سایت G2A هستند ، ناشران نیز باید از این قضیه درس بگیرند. این گزنده است ، ولی تنها راه قانونی بازی کردن بازی بزرگی به مانند Far cry 4 در PC خرید آن در ازای قیمتی که فروشندگان معتبر تعیین میکنند است . حتما دلیلی وجود دارد که گیمر ها منحرف می شوند . این صنعت نیاز دارد که همین الان موضوع قیمت گذاری محصولات دیجیتالی اش را مورد بررسی قرار دهد.

قیمت بالا باعث می شود که فروشندگانی که معتبر نیستند رشد کنند. قیمت ها را پایین بیاورید و ناشرها بازی های بیشتری خواهند فروخت و درگیری کمتری با فروشگاه های موازی خواهند داشت و با اینکار پلیر ها را دوباره به سمت خود باز می گردانند. رای مردم چیزی است که یوبی سافت الان بیشتر از هر زمانی به آن احتیاج دارد.

منبع

متن برای قابل فهم تر شدن موضوع ویرایش شد.

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
اون 60 دلار رو شما برای یکسری محتویات مشخص میدی،بازی ابدیت میشه و یسری مورد جدید اضافه میشه،اگه تمایل داشتی میخری نداشتی هم که خب هیچی !
این در واقع همون اثر بزرگ بازی های F2P به روی کل صنعت هست که چند سال پیش مدام بهش اشاره میشد .
نه برادر، شما انگار خیلی وقته بازی نخریدی. جدیدا امکان نداره بازی بیاد و از همون روز اول چیزایی برای فروش جداگانه نداشته باشن.

- - -ویرایش - - -

دوست عزیز هزینه ساخت بازی ها نسبت به قبل کاهش که نداشته افزایش چشم گیری هم داشته یکی از دلایلی ساخت ip های جدید کم شده همینه هزینه ها بالاست و ساخت Ip جدید یه ریسک بزرگه.
نه، مسئله اینجاس که میان بیشتر از اینکه خرج بازی کنن خرج تبلیغات می کنن.

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
نه اتفاقا من یادم رفت اون جا ضمیمه کنم ولی باز هم وقتی به تجربه کلی بازی صدمه نزنن موردی نداره.از نظر من حداقل.
در کل اگه قراره تغییری صورت بگیره،به نظر من اول از همه یه کمپین جدی راه بندازن برای مقابله با حجم سنگین ابدیت های DAY 1 بعضی از بازی ها !
این دیگه نهایت اجحاف ـه که شرکت سازنده حتی زحمت رفع کردن باگ و مشکلات اساسی بازی رو توی زمان انجام پروسه اصلی به خودش نده..

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
قصد دفاع ندارم! ولی الان با توجه به بالا رفتن هزینه ساخت بازیها، اکثر ناشرها بعد از منتشر شدن خود بازی، برای بازی یه سری DLC و کوفت و زهرمار میدن! الان مثلا tomb rider بیست و شش تا!! downloadable content داره که شامل اسکین و اسلحه فلان و بهمان میشه!! ارزش این محتوای اضافی هم نزدیک 40 دلاره!:) ناشرش هم یوبی سافت نیست. :) خیلی از ناشرها هم همچین مواردی دارن.
اغلب ناشرها هم دارن این کار را می کنن که اتفاقا خودم هم مخالف همچین چیزی هستم.

فرق بین یوبی سافت و خیلی جاهای دیگه اینه که، مثلا TR میاد یک عالمه DLC میده که ربطی به بخش اصلی داستان نداره، یعنی با نگرفتنش چیزی از اصل بازی رو از دست نمیدی. ولی یوبی سافت میاد خیلی وقت ها DLC ها رو در قابل داستانی از بازی میده مثل AC II که یک قسمت از بازی رو شامل میشد یا مثل POP 2008 که عملا پایان بازی رو جزء DLC قرار داده بدن!

کنار این مسئله، بازی هایی که عرضه میکنه به خصوص روی PC عموما پر از باگ و مشکل هستند نمونه اش Unity که کاملا واضح بود بازی ناقصی بود و وقتی بازی نزدیک 10 گیگ آپدیت براش عرضه میشه و هنوز هم پر باگ و مشکله تا ته ماجرا رو میشه خوند.
کنار این مسئله تبلیغات دروغی که برای بازی هاش ایجاد میکنه مثل Watchdogs که معروفه، اصلا نسخه ی اصلی که عرضه شد از لحاظ گرافیک نسبت به نسخه ای که نشون دادن یک بازی جدید و متفاوت بود!!

بهترین حالت DLC رو میشه توی GTA IV دید، یا حتا پک های BF که همیشه عرضه میشند، دوست داشتی میخری، دوست هم نداشتی نمیگیری چیزیو از دست نمیدی ولی خیلی از شرکت ها مثل Ubi انواع و اقسام ضرر هارو به مشتری میزنن ولی وقتی مشتری میاد یک نسخه ی غیر قانونی از بازیشون رو تهیه میکنه یا هرچی، دادشون در میاد! ولی وقتی بازی ناقص میدن یا تقلب میکنن و کیفیت نهایی نیست یا بخشی از بازی رو حذف میکنن و دوباره به مشتری میفروشن یا تو بازی قابلیت ای نرو میزارن که هرکی پولدار تره بتونه با پرداخت پول از شما سر تر بشه! کسی حق نداره حرف بزنه!

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
فقط یک چیز میتونم بگم یوبی سافت قشنگ تو سال 2014 میتونست با وجود چند بازی در سبک های مختلف تبدیل بشه به محبوب ترین ناشر بازی های ویدیوی سال 2015 هم همین روند رو ادامه بده ولی به خاطره پول بیشتر انواع کلاه برداری ها تبدیل شده به منفور ترین (کاملا بر عکس روندی که Ea در پیش گرفته )

مدیر عامل یوبیسافت : MORE MORE MORE MORE MORE MORE

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
فرق بین یوبی سافت و خیلی جاهای دیگه اینه که، مثلا TR میاد یک عالمه DLC میده که ربطی به بخش اصلی داستان نداره، یعنی با نگرفتنش چیزی از اصل بازی رو از دست نمیدی. ولی یوبی سافت میاد خیلی وقت ها DLC ها رو در قابل داستانی از بازی میده مثل AC II که یک قسمت از بازی رو شامل میشد یا مثل POP 2008 که عملا پایان بازی رو جزء DLC قرار داده بدن!

کنار این مسئله، بازی هایی که عرضه میکنه به خصوص روی PC عموما پر از باگ و مشکل هستند نمونه اش Unity که کاملا واضح بود بازی ناقصی بود و وقتی بازی نزدیک 10 گیگ آپدیت براش عرضه میشه و هنوز هم پر باگ و مشکله تا ته ماجرا رو میشه خوند.
کنار این مسئله تبلیغات دروغی که برای بازی هاش ایجاد میکنه مثل Watchdogs که معروفه، اصلا نسخه ی اصلی که عرضه شد از لحاظ گرافیک نسبت به نسخه ای که نشون دادن یک بازی جدید و متفاوت بود!!

بهترین حالت DLC رو میشه توی GTA IV دید، یا حتا پک های BF که همیشه عرضه میشند، دوست داشتی میخری، دوست هم نداشتی نمیگیری چیزیو از دست نمیدی ولی خیلی از شرکت ها مثل Ubi انواع و اقسام ضرر هارو به مشتری میزنن ولی وقتی مشتری میاد یک نسخه ی غیر قانونی از بازیشون رو تهیه میکنه یا هرچی، دادشون در میاد! ولی وقتی بازی ناقص میدن یا تقلب میکنن و کیفیت نهایی نیست یا بخشی از بازی رو حذف میکنن و دوباره به مشتری میفروشن یا تو بازی قابلیت ای نرو میزارن که هرکی پولدار تره بتونه با پرداخت پول از شما سر تر بشه! کسی حق نداره حرف بزنه!

حرف شما درسته :( بدبختی که همون موقع AC 2 کسی صداش در نیومد یعنی از سال 2009 این مسئله رو یوبی در پیش گرفته بود و کسی هم صداش در نیومد متاسفانه..!!اگر کسی میخواست صداش دربیاد باید اونموقع درمیومد :( نه تو ساله 2014 با بازیه AC Buggty ببخشید unity :) قشنگ به ریش گیمر جماعت بخندن..!!بازی رو که شروع کردم رفیقم که از بازی هیچی سرش نمیشد میگفت چرا بازی اینقدر پرش داره و گیر میکنه..؟اونجا من برای دوستم افت فریم رو توضیح دادم که برای خودم تو این نسل بسیار مسخره بود..!!جلوتر که رفتم فهمیدم دقیق بازی رو روی هوا تحویل ملت دادن اعصابم داشت خورد میشد بعد هم به قول شما 10 گیگ آپدیت..!!خوب این روند پیش بره اوضاعه دنیای گیم خیلی مسخره میشه اونوقت اکثرا به سمت پایرت خوری میرن..!!یعنی نسبت به پولی که میدن از محصول راضی نیستن..!!مشکل ما اینجاست..!

LOST

کاربر سایت
Jun 27, 2008
3,122
نام
مهراد
Ubi حای هیچ گونه دفاعی برای حودش نذاشته همه با ip های دوست داشتنیش خاطزه دارن ولی دلیل نمیشه الکی طرفشو بگیریم سیاستی که پیش گرفته اصلا جالب نیست کاری به گذشته و گند کاری هاش تو نسل قبل ندارم! با همین دو سه بازی آخرش فشنگ تیر حلاصی به خودش زد مخصوصا با Unity احترام باید دو طرفه باشه نه این که 60 دلار بگیری بازی دست گیمر بدی که با 10 15 فریم هزاز یک باگ و مشکل بازی کنه یا ملت تا مو سر با گرافیک بازیت های‍‍پ کنی بعد اخر بازی تا دسته دانگرید شده تحویل بدی بعد انتظار داشته باشی حمایت هم بشی به نظر من اکثر بازی هاش در حال حاضز فقط به درد پایرت کردن میخوره و بس :)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
هزینه ساخت بازی ها رفته بالا؟تکنولوژی هم پیشرفت کرده به همون نسبت و فکر نکنم هزینه ساخت بازی ها زیاد شده باشه.
بقیه شرکت ها هم که از یوبیسافت و ea یاد میگیرن
ببین، قبلا اون آرتیست باید تکسچر های 512*512 میساخت، الان باید 2048*2048 بسازه.
قبلا باید مدل هاش 1000 پولیگونی می بودن، الان باید 100,000 پولیگونی باشن.
اون پیشرفت تکنولوژی، مال چیز هایی مثل Shader ها و ... ـه که توی خود موتور یا API هستن؛ که البته همون ها رو هم تا حد خیلی زیادی باید شخصی سازی کرد واسه یه بازی حرفه ای.

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
اکثرا از Ea انتقاد میکنن ولی به نظرمن الان این شرکت داره خودشو جمع و جور و بهتر میکنه... من الان فیفا رو خریدم سی دلار:D
در مورد یوبی سافت هم چیزی نگم بهتره...

ⓘceғℓoฬer

کاربر سایت
Dec 10, 2011
1,187
نام
Mahdi D.K
سایت G2A در مورد کدهای از کار افتاده کاملا توضیح داده ومیشه گفت خوبم گفته.
G2A, one of the third-party sellers that were named in the ongoing episode of deactivated Far Cry 4 keys has decided to release a statement.
G2A is a well known third-party key sellers online. Most users know it through its sponsorship deals with many YouTube and Twitch channels.
The service sells keys both through its own stock as well as act as an eBay-esque mediator for others to sell theirs. The site was among those that sold Far Cry 4 PC keys to consumers, many of which were deactivated and removed from Uplay accounts by Ubisoft.
Today, G2A has released a statement through Facebook to clarify its position.
“As some of you may already know, steps have been taken to remove games purchased indirectly from a publisher, via main marketplaces in the web. G2A.COM is not in any case responsible for any of these procedures. However, we are well aware of this process and will do everything possible to compensate for that.
“For users who have made transactions without G2A Shield, we will check if the corresponding merchant was responsible for the withdrawal of the code. If so, these users will get a compensation. Any user who used G2A Shield affected by the current process will get either a new code for the game or the money back.
“G2A.COM will make every possible exertion to prevent this kind of procedures in the future and exclude merchants responsible for such incidents from the marketplace.”
G2A Shield is an optional service the site provides whereby you pay an extra fee to guarantee receiving a valid cd key, should you choose to buy it from a marketplace reseller. It’s interesting that the statement seems to only deal with keys bought through this method and not through the site’s main stock.
Earlier this morning, Ubisoft confirmed that deactivated keys were fraudulently purchased through Origin. EA has since removed all Ubisoft products from the service to prevent further fraudulent purchases.

داداش یه چیزی رو میگی کامل بگو نکته مبهم باقی نذار . کلا میشه گفت که هر گندکاری زده میشه دست EA هم توی کاره نمیدونم شده مافیای صنعت گیم
منبع : VG247

Sent from my HTC using Tapatalk

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
واقعاََ یوبیسافت به جای اینکه این مسخره بازیارو دربیاره و نفرت هرچه بیشتر بین طرفداراش ایجاد کنه باید قسمت بازیهای دیجیتالی رو به مقدار خیلی محسوسی بیاره پایین
الان به استور اوریجین سر بزنید می بینید که دو تا از پر طرفدارترین بازیهای EA یعنی BF4 و Titanfall فقط 20دلار قیمت دارن و این احترام به PCگیمرهاست
حالا بازی AC Rogue رو ببینید که نسخه معمولیش برای پیش فروش 50دلاره و نسخه دلوکس که چندتا سلاح و لباس اضافه داره 60 دلاره .
خوب یوبیسافت واقعاََ پیش خودش چه فکری کرده که بازی نسل قبل رو که تازه داره روی PC میاد و تقریباََ چیز جدیدی توش دیده نمیشه رو داره 60 دلار میفروشه:| ؟
-----------------
آیا حقش نیست که این بازی رو پایرت کنیم ؟!:>

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر