مایکروسافت از HoloLens رونمایی کرد

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
6o1jdnzvo7fvsad21bkt.jpg

مایکروسافت از جدید ترین نوآوری خود، Windows Holographic رونمایی کرد. این تکنولوژی واقعیت افزوده، به وسیله یک هدست محقق می‌شود. این هدست شبیه به هدست‌های واقعیت مجازی (VR) است، اما بر خلاف واقعیت مجازی، مایکروسافت هولوگرام‌ها را به دنیای اطراف شما اضافه خواهد کرد. HoloLens نام این هدست واقعیت افزوده است که مایکروسافت از آن به عنوان "پیشرفته ترین کامپیوتر هولوگرافیک، که دنیا تا به حال دیده است." نام می‌برد. این هدست یک کامپیوتر درونی دارد که دارای یک CPU، یک GPU و یک پردازنده هولگورافیک اختصاصی است. چشم بند این هدست شامل یک نمایشگر شفاف است، این هدست همچنین از صداهای سه بعدی پشتیبانی می‌کند تا باعث شود صدای هولوگرام های پشت سرستان را بشنوید. HoloLens همچنین شامل تعدادی سنسور نیز است.
HoloLens همچنان در حال ساخت و توسعه است و در چهارچوب زمانی Windows 10 عرضه خواهد شد. Satya Nadella، مدیر عامل مایکروسافت اعلام کرد که HoloLens "هم برای مصرف کنندگان و هم برای شرکت‌ها قیمت گذاری خواهد شد."

HoloLens.jpg

ویدئوی نمایشی HoloLens، نمایی جاه طلبانه از پردازش و سرگرمی را در آینده ارائه می‌دهد؛ با HoloLens، بازی کردن Minecraft بر روی سطح اتاق نشیمن، پا گذاشتن بر روی کره مریخ یا قدم زدن با مشتریانتان در آخرین شاهکار معماریتان محقق خواهد شد. Alex Kipman مسئول این پروژه درباره Windows Holographic گفت: "HoloLens بیشتر به خاطر این نیست که شما را در دنیاهای مجازی، که شاید برای همه نباشد، قرار دهد؛ بلکه هدف این است که پا را فراتر بگذاریم و تجربه‌ایی عمیق تر و هولوگرام‌ها را در اختیار شما قرار دهیم."
Kipman خاطرنشان کرد که در ساخت HoloLens با شرکت فضایی NASA همکاری داشته است و در حال تشویق کمپانی‌هایی همچون Motion Leap و Oculus است تا شروع به ساخت هولوگرام‌های خود کنند. به نظر می رسد بزرگترین ویژگی HoloLens خودکفایی این محصول است به طوری که نیازی به اتصال سیم یا برقراری ارتباط با رایانه‌های شخصی یا تلفن های همراه ندارد.

منبع

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
بزرگترین انتقادی که به بالمر وارد میکردن این بود که اکثریت میگفتن مایکروسافت رو کند کرده و باعث شده مایکروسافت خیلی دیر به فعالیت رقباش واکنش نشون بده دلیلش رو هم خیلیا محافظ کار بودن والمر مخصوصا تو عوض کردن مدیرهای رده بالا و میانی مایکروسافت میدونستن البته استیو بالمر کم آدمی نبوده یه زمانی رهبری توسعه net framework. یکی از موفقترین و بزرگترین پروژهای نرم افزاری ، مهندسی دنیارو به عهده داشته.

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
بله سقوط، مثال می خوای؟
اون وضعیت سیاست ماکرو تو ابتدای معرفی Xbox one که هنوزم که هنوزه تاثیراتش مشاهده میشه....
اون فیدبک منفی طراحی windows 8 و رابط کاربریش....
اون وضعیت اسف بار internet explorer....
شکست تقریبی کینکت تو زمینه ای که براش طراحی شده بود...
اوضاع افتضاح windows phone که هیچ حرفی واسه چفتن نداشت...
درسته، خیلی از ابینا به بالمر ربطی نداشتن اما اون هم کاری براشون نکرد اما اخیرا ههمه مشکلات بالا داره حل میشه...
بازاریابی ،تبلیغات و سرویس های خوب Xbox که تو همین یک ماه فروشش از PS بیش تر شد...
طراحی ویندوز ۱۰ که قراره یک ویندوز all in all به تمام عیار باشه...
ساخت یک براوزر جدید بنام Spartan که اینطور که معلومه قراره بترکونه...
طراحی و ساخت hololens که اصلا تمرکزش گیمینگ نیست....
بهبود windows phone با یک سرعت سرسام اًور تو این یک سال و پیدا کردن قابلیت های منحصر بفرد مثل Cortana که تازه داره میاد واسه ویندوز...

سقوط در اعماق تاریکی :)) اکران بزودی
بسیار عالی اینطور که شما تعریف کردی ماکروسافت خیلی وقته ورشکست شده باید بره مرخصی :d
نظرتون درمورد سونی چیه ؟:-? دستاوردهایی که داشته چه کنسول چه سایر خدمات محصولات؟ از تعطیل شدن بخش pc گرفته تا بازنشتگی hd tv ها ضرر های مالی متعدد اوضاع وخیم اکسپریا . ابرو ریزی سونی پیکچرز و...
اونور همه چی تکمیله توپه توپه ؟؟؟؟ :d

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
سقوط در اعماق تاریکی :)) اکران بزودی
بسیار عالی اینطور که شما تعریف کردی ماکروسافت خیلی وقته ورشکست شده باید بره مرخصی :d
نظرتون درمورد سونی چیه ؟:-? خیلی دستاوردهایی که داشته چه کنسول چه سایر خدمات ؟ از تعطیل شدن بخش pc گرفته تا بازنشتگی hd tv ها ضرر های مالی متعدد اوضاع وخیم اکسپریا . ابرو ریزی سونی پیکچرز و...
اونور همه چی تکمیله توپه توپه ؟؟؟؟ :d
الان بخندیم؟ متوجه نیستی شما یا که فقط ترول کردن رو بلدی؟
من خیلی جدی گفتم همه ی این حرفارو و اصلا ارزش سهام ماکروسافت مورد بحث نبود چون مایکروسافت از خیلی زمینه های دیگه سود هنگفت می کنه...
بعدشم کجای حرفام غیر منطقی بود؟ حداقل دو عین آدم داشتم با اون دوستمون بحث می کردم...
بعدش شما اگه بخاطر گیمینگ از سونی سوزش داری دلیل نمیشه که الکی بپری وسط هر بحثی...
واسه اطلاعت میگم من هم تو زمینه گیمینگ سونی رو بیش تر قبول دارم و اکثر کنسولاشم دارم اما گوشیم windows phone هستش و نوکیا رو هم از لحاظ نوآوری و تکنولوژی خیلی سرتر از اپل و سامسونگ و سونی میدونم (اونم با دلیل نا با ترول) و مثل بعضیا الکی فن بازی در نمیارم...

Arachi

کاربر سایت
Jan 5, 2012
498
نام
سید مهدی
بالمر با سیاستهای دان متریک نابود شد. بالمر بعد از بازخوردهای بسیار منفی و عملکرد ضعیفش نسبت به PS4 عوض شد، دقیقا مثل اتفاقی که واسه رییس پیشین سونی کن کوتاراگی بعد از عملکرد ضعیف PS3 به بوجود اومد . یعنی دان متریک بدترین ضربه رو به مایکروسافت و بهترین لطف رو به سونی کرد. کنسولی که قبل از انتشارش به جای اینکه همه در عطشش باشن رو به کنسولی منفور و فضای اینترنت رو از نفرت از این کنسول جدید منفجر کرد. تا همینجاشم فیل اسپنسر بود که تونسته چراغ کم سو این کنسول رو روشن نگه داره ولی در عمل و مقایسه فروش همه می دونیم که چه افتضاح بزرگی به وجود اومده.

dd140f74f8d9697e39258d10688b84c596f312e1.jpg

همه یادشونه :))

آخرین ویرایش:

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
الان بخندیم؟ متوجه نیستی شما یا که فقط ترول کردن رو بلدی؟
من خیلی جدی گفتم همه ی این حرفارو و اصلا ارزش سهام ماکروسافت مورد بحث نبود چون مایکروسافت از خیلی زمینه های دیگه سود هنگفت می کنه...
بعدشم کجای حرفام غیر منطقی بود؟ حداقل دو عین آدم داشتم با اون دوستمون بحث می کردم...
بعدش شما اگه بخاطر گیمینگ از سونی سوزش داری دلیل نمیشه که الکی بپری وسط هر بحثی...
واسه اطلاعت میگم من هم تو زمینه گیمینگ سونی رو بیش تر قبول دارم و اکثر کنسولاشم دارم اما گوشیم windows phone هستش و نوکیا رو هم از لحاظ نوآوری و تکنولوژی خیلی سرتر از اپل و سامسونگ و سونی میدونم (اونم با دلیل نا با ترول) و مثل بعضیا الکی فن بازی در نمیارم...

طراحی و ساخت hololens که اصلا تمرکزش گیمینگ نیست....
نبایدم تمرکزش گیمینگ باشه پروژه ایی به این عظمت که باعث شد امثال گوگل سونی و خیلی از شرکتهای دیگه بهت زده بشن هنوز شوکه ازین که ماکروسافت چه عاصی رو کرده ..
یه محصول فرازمینی اینقدر کاربرد و جای کار داره که فکرشم نمیتونی بکنی مگه مغز خر خورده فقط تو گیمینگ محدودش کنه ؟
واسه اطلاعت میگم من هم تو زمینه گیمینگ سونی رو بیش تر قبول دارم و اکثر کنسولاشم دارم
نیازی هم به گفتن نبود بر منکرش لعنت حتی چشم بسته هم میشه فهمید شما به کدوم سمت تمایل داری :d

آخرین ویرایش:

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
نبایدم تمرکزش گیمینگ باشه پروژه ایی به این عظمت که باعث شد امثال گوگل سونی و خیلی از شرکتهای دیگه بهت زده بشن هنوز هضم نکردن ماکروسافت چه عاصی رو کرده ..
این محصول فرازمینی اینقدر کاربرد و جای کار داره که فکرشم نمیتونی بکنی مگه مغز خر خورده فقط تو گیمینگ محدودش کنه ؟

نیازی هم به گفتن نبود بر منکرش لعنت حتی چشم بسته هم میشه فهمید شما به کدوم سمت تمایل داری :))

خدایی اون پست منو تا آخر خوندی؟ دیدی که آخرش کامل گفتم که با سیاست کنونی مایکروسافت حال می کنم؟
بعدشم میشه بگی وسیله ای که تو e3 معرفی میشه(کینکت) و اولین نسخشم واسه کنسول هستش دقیقا چه زمینه ای رو هدف قرار داده؟ پزشکی؟
درباره hololens هم منم دقیقا حرف شمارو زدم بخدا....
نتاسفانه کسی که قش و ضعف رفته و اصلا نمی فهمه حرف طرف مقابلش چیه شمایی و اینم از پستای شما و من معلومه
شما یکی رو بیار یا خودت بگو کحای پستای من معلوم بود که من دارم فن بازی سونی رو در میارم، من شخصا از شما معذرت می خوام و دیگه پست نمیدم

- - -ویرایش - - -

ببین بردار من مثل شما حرف زدن که کاری نداره

مثلا:
سونی الان فقط بخش پلی استیشن که سود خوبی براش داره سایر بخش ها خوابیده
بخش گیمینگشم فقط بخاطر چندتا استدیو انحصاری امریکایی مثل ناتی داگ سانتامونیکا مگرنه هنر خاصی از خود ژاپنی ها دیده نشده

خلاصه خواستم بهت نشون بدم اینجوری نظر دادن کوبیدن یه شرکت کاری نداره;)

holo lens عاصی بود که از یه شرکت امریکایی دیدیم که با همکاری ناسا تهیه تولید شده .

حالا شما میگی سقوط ؟ من میگم پرواز در اسمان

موفق باشی

آقا جان هی نپیچون بحثو، جواب منو شما ندادی هنوز، کجای اون پست من فن بازی بود؟
تنها چیزی که تو اون پست گفتم این بود که سیلست های قبلی ماکیروسافت یسریش ایراد داشت اما الان عوض شده...
درضمن پیشنهاد می کنم شما که جو آمریکا گرفتتت یک نگاهی به همون کارمندای اون شرکتا بندازی تا ببینی چند تا هندی و چشم بادومی تو راسشون هستن، آخه شما که اینطوری نژاد پرستی می کنی (پست تو پروفایلم) قابل توجهت که ساتیا نادلا (که شخصا مخلصشم هستم) هندی هستش

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
ماکروسافت دوره بالمر هیچ مشکلی نداشت
اصلا فرهنگ سازمانی تو ماکروسافت با کل دنیا فرق میکنه و چیزی به اسم رئیس - مرئوسی اونجا وجود نداره و همه گروهی و مستقل عمل میکنن اصلا تو ماکروسافت امکان نداره مدیر عامل به یک بخشش بگه چی کار بکن چی کار نکن و یک خود مختاری دارن بخشهای اونجا و فقط پیرو اهداف کلی سازمان هستن
تو اکثر کتاب های مدیریت هم در مورد ماکروسافت و نجو ادارش توضیح دادن و اون رو یک استثناء میدونن

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
اصلا فرهنگ سازمانی تو ماکروسافت با کل دنیا فرق میکنه و چیزی به اسم رئیس - مرئوسی اونجا وجود نداره و همه گروهی و مستقل عمل میکنن اصلا تو ماکروسافت امکان نداره مدیر عامل به یک بخشش بگه چی کار بکن چی کار نکن و یک خود مختاری دارن بخشهای اونجا و فقط پیرو اهداف کلی سازمان هستن
تو اکثر کتاب های مدیریت هم در مورد ماکروسافت و نجو ادارش توضیح دادن و اون رو یک استثناء میدونن
خوب اگه ایرادی نداشت که عوضش نمی کردن!:d سیاست های دان متریک واقعا ضربه زد به ماکروسافت! حتی فک کنم سهام ماکروسافت هم از این قضیه یه مقدار تأثیر دید! ولی واقعا این ماکروسافت جدید خیلی برای من جذاب تره تا اون قبلیه! البته نباید این هولو لنز رو به پای ساتیا نادلا گذاشت چون این همین امروز که ساخته نشده! در زمان بالمر ساخته شده ! ولی این یکی خیلی ثابت قدم تر به نظر می رسه!

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794

طبق تفکر شما باید مثلا اسپنسر سخن گو باشه و مدیریتی وجود نداره اونجا!:|

اهداف برای هر گروه مشخص میشه و سعی میکنن با کار گروهی به اون هدف برسن و این اهداف رو هم مدیران رده بالا بعد از کلی مشاوره تعیین میکنن!b-)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,996
نام
محمد امین
خوب اگه ایرادی نداشت که عوضش نمی کردن!:d سیاست های دان متریک واقعا ضربه زد به ماکروسافت! حتی فک کنم سهام ماکروسافت هم از این قضیه یه مقدار تأثیر دید! ولی واقعا این ماکروسافت جدید خیلی برای من جذاب تره تا اون قبلیه! البته نباید این هولو لنز رو به پای ساتیا نادلا گذاشت چون این همین امروز که ساخته نشده! در زمان بالمر ساخته شده ! ولی این یکی خیلی ثابت قدم تر به نظر می رسه!

الان تو آمرانه ترین سازمانها هم اینجوری نیست یک نفر بخواد تصمیم بگیره که شما میگین سیاستهای دن ماتریک! چه برسه به ماکروسافتی که سیستمش بر پایه رابطه مداری صرف اداره میشه
مطمئن باش اون تصمیمات XO کار گروهی بود و همه از جمله فیل اسپنسر و باقی درش تاثیر گذار بودن ولی چون رهبرشون دن مارتیک بود همش سر اون خالی شد
بالمر مشکل خاصی نداشت روزی که رفت ماکرو تو اون سال 14 میلیارد دلار سود خالص داشت که یک رقم وحشتناک هست یعنی فرض کن این همه پول اضافی بیاری به غیر از هزینه حقوق و تحقیق و دخلو خرجو...
بالمر خیلی ماکرو رو گسترش داد از یک شرکتی که فقط ویندوز میزد الان اونو اورد تو صنعت موبایل تو صنعت تبلت و XBOX رو به اوج رسوند تو قسمت وب و سیستم های ابری خ پیشرفت کرد اسکایپ رو خرید همین الا این هلولنز و ویندوز 10 ثمره دوران اون هست

طبق تفکر شما باید مثلا اسپنسر سخن گو باشه و مدیریتی وجود نداره اونجا!:|

اهداف برای هر گروه مشخص میشه و سعی میکنن با کار گروهی به اون هدف برسن و این اهداف رو هم مدیران رده بالا بعد از کلی مشاوره تعیین میکنن!b-)

اهداف کلی هست مثلا نمیگن آقای دن ماتریک شما لطف کن کینکت بساز اهداف کلی تر از این حرفهاست و آزادی عملکرد بالای اونجا هست و همین اهداف کلی هم بازم با مشورت اعضا گرفته میشه
شما اصلا نوع مدیریتی که تو سازمانهای ایران هست رو از ذهنت پاک کن

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
الان تو آمرانه ترین سازمانها هم اینجوری نیست یک نفر بخواد تصمیم بگیره که شما میگین سیاستهای دن ماتریک! چه برسه به ماکروسافتی که سیستمش بر پایه رابطه مداری صرف اداره میشه
مطمئن باش اون تصمیمات XO کار گروهی بود و همه از جمله فیل اسپنسر و باقی درش تاثیر گذار بودن ولی چون رهبرشون دن مارتیک بود همش سر اون خالی شد
بالمر مشکل خاصی نداشت روزی که رفت ماکرو تو اون سال 14 میلیارد دلار سود خالص داشت که یک رقم وحشتناک هست یعنی فرض کن این همه پول اضافی بیاری به غیر از هزینه حقوق و تحقیق و دخلو خرجو...
بالمر خیلی ماکرو رو گسترش داد از یک شرکتی که فقط ویندوز میزد الان اونو اورد تو صنعت موبایل تو صنعت تبلت و XBOX رو به اوج رسوند تو قسمت وب و سیستم های ابری خ پیشرفت کرد اسکایپ رو خرید همین الا این هلولنز و ویندوز 10 ثمره دوران اون هست
گسترش مایکروسافت زمان بالمر که جای هیچ بحثی توش نیست! خرید نوکیا و تبلت سرفیس و گسترش بخش xbox همگی از اون دوره هستن! ولی من فک می کنم اون موقع خیلی بل بشو بود تو مایکروسافت و بالمر هم اصلا نمی تونست کنترل کنه! یه بار خبر ممیومد که هیئت مدیره ناراضین! یه بار خبر میومد از خرید نوکیا ناراضین! یه بار خبر میومد می خوان بخش گیمینگ رو بفروشن! نمی دونم می خوان بینگ رو تعطیل کنن و... بالمر هم به جای اینکه بیاد مدیریت کنه کارش این بود هرروز که بیاد این حرفا رو تکذیب کنه! ولی تو زمان ساتیا نادلا هیچ وقت همچین چیزایی رو ندیدیم!مدیریت فوق العاده ای داره و همه رو متحد کرده! با توجه به حرف شما که میگی سیاست های آنلاین در مورد xbox فقط از طرف متریک نبوده و با بالمر هماهنگ بوده! و با توجه به اینکه ما می دونیم این سیاست ها غلط بوده (که تو مدیریت ساتیا تغییر کرده!) پس سیاست های بالمر غلط بوده دیگه!:d

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
استیو بالمر شخصیت کاریزماتیکی اصلا نداشت بر عکس نادلا که خیلی درست و به جا به موقع حرف میزنه. صحبت های نادلا رو تو مراسم گوش میکردید همش میگفت میخوام مایکروسافت تبدیل به چیزی بکنم که همه دوس داشته باشنش یا همون برند سازی به سبک اپل و استیو جابز چیزی که بالمر یک در صد ازش بویی نبرده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر