Hatred دومین بازی است که به خاطر کلام و خشونت درجه AO را دریافت کرد است.

khashayar king

کاربر سایت
Jun 27, 2009
313
Hatred بازی شوتر کمپانی Destructive Creations ، برخلاف عدم وجود محتوای نامناسب درجه AO (فقط بزرگسالان) را از ESRB در US دریافت کرده است.

299314215924865103_hatred_jan-600x377.jpg

در حالی که سازندگان گفته اند ترجیح داده می شد تا درجه M (بزرگسالان) را دریافت کند اما اینطور حس می شود که طرفداران ما نا امید می شدند که برای گرفتن درجه سنی پایین تر ، محتوای بازی را حذف کنیم.

سازنده بازی در فروم سایت بازی گفت : "[ما] ترجیح می دادیم تا درجه استاندارد M را دریافت کنیم، چون با درجه AO بعدا برای انتشار در کنسول مشکل پیدا خواهیم کرد، اما از سوی دیگر من فکر می کنم شما (طرفداران) نا امید می شدید. من کنجکاو هستم تا ببینم که PEGI چه درجه ای به ما می دهد."

ESRB معمولا به بازی هایی که دارای محتوای نامناسب یا قمار با پول واقعی هستند درجه AO را می دهد، در این مورد ، به سازنده بازی توسط یک نماینده از طرف ESRB گفته شد که به دلیل خشونت و کلام خشن بازی این تصمیم گرفته شد.

سازنده بازی ادامه داد :" ما متقاعد نشدیم که چرا Hatred باید با توجه به عدم وجود محتوای نامناسب درجه AO را دریافت کند ، اما این مانند یک اچیومنت است که دومین بازی در تاریخ را داشته باشی که فقط به خاطر خشونت و کلام خشن این درجه را دریافت کند."

"حتی اگر این خشونت به آن بدی نباشد و از کلام خشن زیاد استفاده نشده باشد. شخصی که از طرف ESRB بود (خیلی محترم ، با ادب و همکارانه) به من گفت همه اش مربوط است به "موضوع اصلی" که مردمی که گیمپلی بازی را تست می کنند خواهند دید."

Hatred دومین بازی است که به دلیل چنین محتوایی این درجه را دریافت می کند. اولین بازی Thrill Kill است یک بازی فایتینگ که برای Playstation 1 در حال توسعه بود که هیچ وقت منتشر نشد.

بازی های دیگری که درجه AO را دریافت کردند و برای اینکه درجه M دریافت کنند محتوای خود را حذف کردند ، شامل :
Manhunt 2 ، Grand Theft Auto San Andreas و Fahrenheit در کنار باقی عناوین هستند.

Hatred در استیم Green light را دریافت کرد ولی در زمانی توسط استیم حذف شد اما دوباره به درخواستGabe Newell رئیس Valve دوباره در استیم قرار گرفت .

منبع

معنای دقیق کلمه نامناسب در منبع موجود است

آخرین ویرایش:

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اینجور بازیهای برا گیمرهای پاستوریزه ساخته نمیشن
با انجام اینجور بازی ها و طرفداری ازشون حس Cool بودن بهتون دست میده؟ و اینکه مثلا فکر میکنید پاستوریزه نیستید شما؟ من که خلافش رو فکر میکنم. مطمئن باشید کسانی که اعتراض میکنن (از جمله خود من) نه بچه هستن نه از چیزی واهمه دارن. مسئله اینجاست که هدف از این بازی چیه؟ اصلا هدف از سرگرمی های ویدئویی چیه؟ مگر این نیست که سرگرم بشیم و خوش بگذرونیم و لذت ببریم؟ اگر شماها با اینجور چیزا و کشت و کشتار مردم عادی اونم در این وضعیت سرگرم میشید، مشکلتون از یه جای دیگست.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
به نظر من ساخت همچین بازیهایی مسخره و مغایر با اصول انسانی هستش......هرچقدر هم بگیم بی تاثیر بالاخره روی یه قشری در لایه های پنهان ذهنشون تاثیر میذاره و بدتر از همه کم کم قبح این مسایلو از بین میره
مثلا امروز کشتن مردم عادی میشه یه چیز طبیعی فردا یه بازی میسازن که تجاوز و کشتن اعضای خانواده توش مطرح میشه

البته عصر عصر ازادیه و بهترین راه برای دفع این مسایل به قول دوست صفحه قبلمون بایکوت کردنشه نه محکوم کردنش

.

masood101

کاربر سایت
Dec 10, 2011
24
با انجام اینجور بازی ها و طرفداری ازشون حس Cool بودن بهتون دست میده؟ و اینکه مثلا فکر میکنید پاستوریزه نیستید شما؟ من که خلافش رو فکر میکنم. مطمئن باشید کسانی که اعتراض میکنن (از جمله خود من) نه بچه هستن نه از چیزی واهمه دارن. مسئله اینجاست که هدف از این بازی چیه؟ اصلا هدف از سرگرمی های ویدئویی چیه؟ مگر این نیست که سرگرم بشیم و خوش بگذرونیم و لذت ببریم؟ اگر شماها با اینجور چیزا و کشت و کشتار مردم عادی اونم در این وضعیت سرگرم میشید، مشکلتون از یه جای دیگست.

نه وقتی شما پست منو نقل قول میکنی احساس وزارت ارشاد بهمون دست میده
بازی چیه؟ اصلا هدف از سرگرمی های ویدئویی چیه؟
نه اصلا شما بگو هدف از اینترنت چیه ؟؟؟ هزاران سایت مستجهن غیر اخلاقی شبکه های انلاین فیلمهایی با دوز خشونت بسیار بالا تولید میشن با یه سرچ کوچیک در اختیار همه هست کسی ککشم نمیگزه

از نظر من شما با اون سانسورچی که تو وزارت ارشاد لم داده نشسته دونه دونه سایتهارو فیل تر میکنه رو ماهواره پارازیت میفرسته به اثار هنرمندا مجوز نمیده فرقی نداری .

همین تفکراته که باعث شده سرعت اینترنتمون هنوز تو 128kb گیر کنه دیگه

کسی که به اصل دموکراسی ایمان داشته باشه همیشه تو پیش ضمینه ذهن خودش مخاطب خودشو دارای شعور و حق انتخاب میدونه

موضوع بایدو نبایده

شما دوست نداری با معیار هاتون همسو نیست بازی نکن . من دوستدارم بازی میکنم
به همین راحتی

بیخیال الان باز بهت فشار میاد میای پستارو پاک میکنی در اخر با تهدید به مسدود کردن کاربرا حالت حق به جانب میگیری.;)

آخرین ویرایش:

Amir_Music

کاربر سایت
Sep 23, 2011
329
نام
Amir
این نمونه برای ختم کلام. (تاریخ پست رو نگاه کنی کافیه)
پ.ن. اینکه پردیس گیم (حداقل نسبت به بازیسنتر) یه سایت عقب افتاده و سطح پایین ـه هیچ شکی درش نیست. آدم سطح کیفی خبرها و نظرات اونجا رو میبینه خنده ـش میگیره.
لطفا کاربران اینجا رو با اونجا مقایسه نکنید. :)
+ اینکه هر اصطلاحی بالاخره از یه جا ممکنه شروع بشه، استفاده ازش هم جرم و خز بازی نیست، مُد هم نیست، تعریف درست اون مطلب هست. (اکثرا) اصطلاحات تخصصی گیم هستند.
موافقم

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
نه وقتی شما پست منو نقل قول میکنی احساس وزارت ارشاد بهمون دست میده

نه اصلا شما بگو هدف از اینترنت چیه ؟؟؟ هزاران سایت مستجهن غیر اخلاقی شبکه های انلاین فیلمهایی با دوز خشونت بسیار بالا تولید میشن کسی ککشم نمیگزه

حالا چون مخاطب صنعت گیم اکثرا کم سنو سال هستن باید با همچنین بازیهایی مخالفت بشه ؟

با احترام میگم
از نظر من شما با اون سانسورچی که تو وزارت ارشاد لم داده نشسته دونه دونه سایتهارو فیل تر میکنه رو ماهواره پارازیت میفرسته فرقی نداری .

همین تفکراته که باعث شده سرعت اینترنتمون هنور تو 128kb گیر کنه دیگه :d

کسی که به اصل دموکراسی ایمان داشته باشه همیشه تو پیش ضمینه ذهن خودش مخاطب خودشو دارای شعور و حق انتخاب میدونه

موضوع بایدو نبایده

دوشما دوست نداری یا معیار هاتون همسو نیست بازی نکن . من دوستدارم بازی میکنم
به همین راحتی:d

انجمن حمایت از حقوق بشر :d
عزیز شرمنده من ج میدم.

ولی دیگه خاهشن کلماتی دموکراسی و ازادی که جایگاه والایی دارن رو تو هر موردی به کار نبرید.

الان شاید من بخام خودمو بکشم و این کار به خودم مربوط میشه ولی اگه بخام خودمو طوری بکشم که جسدم تو چاهی بیوفته که ملت توش اب میخورن دیگه فقط به خودم مربوط نمیشه!
شما میگی من دوست دارم بازی میکنم گیریم شما سنت بالا و تحت تاثیر هم قرار نمیگیری ولی مسلم بدون هستن کسایی که سنشون پایینه و ممکنه همچین بازیهایی دستشون برسه و چه تاثیری روشون بزاره.
خیلی از بزرگسالان هم والا جنبه این تیپ بازیها رو ندارن!

اینکه یه بازی قراره حالت روانی ایجاد کنه و 100 درصد تاثیر مخرب بزاره باید جلوش گرفته بشه.
ما تو خیلی از بازیها از خشونت استفاده کردیم ولی با دلیل و مثلن انسان های بیخود و خلاص کردیم که دلیلی پشتش بوده.
ولی اینکه ما خارج ار عرف و چهرچوب مقبولی بخایم حرکت کنیم و بخایم مرزها و حرمتها رو پاره کنیم به بهانه های مختلف فکر نکنم مورد قبول اکثریت باشه.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
نه اصلا شما بگو هدف از اینترنت چیه ؟؟؟ هزاران سایت مستجهن غیر اخلاقی شبکه های انلاین فیلمهایی با دوز خشونت بسیار بالا تولید میشن کسی ککشم نمیگزه

حالا چون مخاطب صنعت گیم اکثرا کم سنو سال هستن باید با همچنین بازیهایی مخالفت بشه ؟

با احترام میگم
از نظر من شما با اون سانسورچی که تو وزارت ارشاد لم داده نشسته دونه دونه سایتهارو فیل تر میکنه رو ماهواره پارازیت میفرسته فرقی نداری .

همین تفکراته که باعث شده سرعت اینترنتمون هنور تو 128kb گیر کنه دیگه :d

موضوع بایدو نبایده

شما دوست نداری یا معیار هاتون همسو نیست بازی نکن . من دوستدارم بازی میکنم
به همین راحتی:d

انجمن حمایت از حقوق بشر :d

یک موردی که شدیدا وجود داره تو حرفاتون ، موزد آرمان گرایی و رویا پردازی هست ، که از اصل حقیقت خیلی بدور هست .
کجای دنیا قتل و تجــاوز کار درستی و پسندیده ای هست پیش انسان ها ؟ شما که سازمان حقوق بشر هستید ؟ با آرمان گرایی های خودت هم توی همین دنیا کسایی هستن که مخالف کشتن حیوانات هستند و گیاه خوارند !
این مورد هیچ کجا مورد پسند نیست !
ضمنا مقایسه اینترنت با بازی و فیلم اشتباهه ! اینترنت رو من رسانه ای بهتر میدونم چون مخاطب خودش میره به دنبال اون چیزی که میخواد ، اما توی فیلم و بازی یک چیزی بسته بندی شده میدن به مخاطب .

این بازی هم وقتی اوضاعش بدتر میشه که با اون دیالوگ جو سیاه و بطوری جدی شروع میشه .. دقیقا آدمو یاده این اخبار میندازه که فلان دانش آموز رفت 20 تا رو کشت ، آخرم خودشو کشت :D

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
Ahaaaa من تازه از وجود این بازی مطلع شدم , تریلر رو دیدم کرک و پرم ریخت :D عالی ـه . اون حرفی که یارو اول تریلر میزنه خیلی مادربگریده :D

absolution

کاربر سایت
Nov 9, 2011
288
شت! تریلرو دیدم هم خوب بود هم بد! :|
خدایی من که طرفدار خشونتم کلا خوشم میاد بکشم اینو دیدم... :|
این دیگه خیلی خشنه :|
یکم با دیدنش ترسیدم :|

Urinal Mint

کاربر سایت
Jul 23, 2011
236
نام
ETSPACE
هممم... اگر بخوام به عنوان یک گیمر به این بازی نگاه کنم میتونم بگم باعث سرگرمیم میشه.
اما با دید کلی بخوای بگم یه جور خشونت الکی و بدون اساس بیشتر نیست. که منم فکر نکنم زیاد فرقی داشته واسم. thats all

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
اینکه من توی بازی از کشتن مردم لذت ببرم به این معنی نیست که توی واقعیت هم از این کار لذت ببرم!!!!

من توی GTA میرم با ماشین آدم زیر میگیرم و لذت میبرم و اگه قرار باشه تاثیر این بازی روی زندگیم هم اثر بزاره که تا الان باید 800-900 نفر زیر گرفته باشم با ماشین!!!!

بازی سبکش مشخصه و گروه سنی هم تا زمان عرضه دقیق مشخص میشه و اگه اون شخص خریدار 2 زار سواد داشته باشه میتونه بفهمه که این بازی واسه خودش یا بچش مناسبه یا نه!!!!

بازی رو هم که به اجبار نمیارن بهت بدن بگن بازی کن و هر کسی تمایل داشته باشه میره پول میده بازی رو میخره!!!!

اون کسانی هم که فکر میکنن افرادی مثل من که از این بازی خوششون میاد مشکل روانی و شخصیتی دارن بهتره برن پیش یه روانشناس تا از این اشتباه در بیان!!!!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
چندتا پست پاک شدن چون واقعا بیربط به تاپیک بودن و حس شیر بودن بعضی ها گل کرده بود. عزیزان اینجا سایت گیمه و شما هم کسانی که پشت کامپیوتر نشستید و دارید تایپ میکنید و ... خواهشن اگر مشکلی با مراکز یا ارگان های دیگه دارید برید خودتون باهاشون حلش کنید و توی یه سایت بازی ادای روشن فکرا رو در نیارید. هر پست بعدی که در این مضمون ارسال بشه با بن همراه خواهد بود.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
واقعا دلم نمیخواد ... سیاه و سفید به مسائل نگاه کنم ... پست ها را نخوندم درست ... من از کل بازی خیلی خوشم اومد ولی این قضیه که بزنی آدم عادی را بکشی(اون هم به این شکل) نا امیدم کرد متاسفانه ...

الگوی رفتاری و عادات ما.... همه اکتسابی هستند... با تکرار زیاد خیلی چیزها توی آدم تغییر می کنند.

OFF:
آین پستم هم اگر پاک بشه حدودا چهارمین پستی هستش که پشت سر هم پاک میشه و اون موقع درجه خشونت منم بالامیره :d

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر