نگاهی به جدیدترین مدل نمایش‌ داده شده از کنترلر استیم

S.X

کاربر سایت
Sep 26, 2011
851
نام
Sajjad
29042307622737790704.jpg

چندی پیش بود که Valve مدل جدیدی (سومین مدل) را از کنترلر استیم ارایه داد و حال نمونه‌ای دیگر را معرفی کرده است. نمونه‌ای که در حال حاضر نمایش داده شده، تفاوت زیادی با مدل پیشین ندارد و تقریبا آرایش و فرم آن را حفظ کرده و در کنارش یک تغییر قابل‌توجه و آشنا را به همراه داشته است.

Valve که در مدل پیشین، چهار کلید جهت‌دار را حذف و آنالوگ استیک را جای‌گزین آن کرده بود، حال با حفظ آنالوگ استیک، چهار کلید اصلی و دو پد لمسی، کلید‌های جهت‌دار را مجددا به پد سمت چپ اضافه کرده است. هدف از تغییر ایجاد شده و این‌که قرار است دقیقا چقدر به عملکرد کنترلر استیم کمک کند، آن‌چنان که باید مشخص و واضح نیست، ولی به نظر می‌رسد که افزایش انعطاف بیشتر و نزدیک شدن به ساختار کنترلر‌های استاندارد دلیل آن باشد. کلید‌های جهت‌دار تا پیش از دو مدل آخر، به جای آنالوگ فعلی قرار داشته‌اند.

Valve متذکر شده که در CES 2015 حضور نخواهند داشت، اما سعی دارد با حضور در GDC 2015 جزییات قابل توجهی را از Steam Mashine و موارد مرتبط با آن در اختیار قرار دهند. انتظار می‌رود طی این رویداد، مدل نهایی کنترلر استیم را شاهد باشیم.

05827129837069967482.png

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
اینا تا بخوان طراحی کنترلر به پایان برسونن نسل 8 هم تموم شده!
:|

من فکر می‌کنم Valve زیاد نگران این قضیه نیست، چون اصلاً بهشون ربطی نداره. البته ربط که داره، چون داره باهاشون رقابت میکنه، اما نه با نسل مشخصی. :d Steam Machine یدونه مدل نداره که، صدتا مدل داره که هر کدوم هم از لحاظ قدرت پردازش با هم فرق میکنن. اگه مشخصاتشون یکی بود میشد حرفت رو قبول کرد، اما الان استفاده از «نسل» معنی مشخصی نداره، چون Steam Machine‌ها رو میشه آپگرید کرد و هر چند ماه هم ورژن‌های جدیدتر عرضه میشن.

انتظار این رو داشتم که d-pad رو اضافه کنن. اگه طراحی‌های قبلی رو دیده باشید هر دو قسمت هیچ d-padیی نداشتن، اما گزارش‌ها رو که میخوندم اکثراً راضی بودن. Valve می‌خواد کنترلری رو طراحی کنه که از لحاظ دقت بهتر از جوی‌ استیک عمل کنه؛ یعنی تا جایی که ممکنه نزدیک به ماوس بشه. به خاطر همینه که طراحی کنترلر اینقدر طول کشیده. کاری که Valve داره انجام میده قابل تحسینه. می‌دونید اگه طراحی نهایی به حدی برسه که از کنترلرهای نسل حاضر بهتر عمل کنه و مورد پسند همه قرار بگیره چه اتفاقی می‌افته؟ احتمالاً کنترلرهای نسل بعد ازش الهام میگیرن و تبدیل به یک استاندارد میشه. البته اگه موفق بشه، من به Valve اطمینان دارم. :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر