Square Enix دوباره محدود بودن مدت قرارداد Tomb Raider با مایکروسافت رو تکرار کرد

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
rise_of_the_tomb_raider_new.jpg

بلاخره Rise of the Tomb Raider (به طور مختصر ROTTR) برای همیشه انحصاری XBOX نخواهد بود.

وقتی برای اولین بار اعلام شد که ROTTR انحصاری Xbox است، بلافاصله Square Enix و Microsoft اعلام کردند که قراردادشان فقط برای مدت زمان محدودی است.

ما امیدوار بودیم که این مدت زمان کوتاه باشد ولی با اعلام اینکه مایکروسافت بازی رو منتشر میکنه بسیاری از گیمرها نا امید شدند.

به همین دلیل Square Enix در مصاحبه ای با Game Informer دوباره تکرار کرد که قراردادشان برای همیشه نیست.
قرارداد ما با مایکروسافت بر روی Rise of the Tomb Raider یک مدت زمان دارد ولی ما فعلا جزئیات زمان را بحث نمیکنیم و تمرکزمان بر روی همکاری و تحویل یک بازی عالی بر روی Xbox One و Xbox 360 است

در اینگونه قرارداد ها طبیعی است که طرفین از جزئیات قرارداد حرفی نزنند چون برای شرکتی که صاحب پلتفورم است هیچ سودی نخواهد داشت اگر اعلام شود که نسخه های دیگری از این بازی بر روی پلتفورما های دیگر هم خواهد آمد.

ولی همچنان اینگونه اطلاعیه های گمراه کننده بسیار خسته کننده شده اند و ما اکنون برگشته ایم به همان خانه اول که مایکروسافت اعلام کرد قراردادمون مدت زمان دارد. چیزی تغییر نکرده.

====
ویرایش:
بعد از اینکه Square Enix با Game Informer تماس گرفته و این موضوع رو دوباره تکرا کرده و با توجه به سردرگمی هایی که حول این بازی پیش آمده Game Informer برداشت خودش رو از این قرارداد اعلام کرد:
کلمه انحصاری دیگر مثل قبل نیست و امروزه این کلمه تحریفای زیادی پشت سرش داره. با توجه به اینکه مایکروسافت میگه در ساخت بازی همکاری و هزینه میکنه شما میبایست از عرضه آن روی PS4 چشم پوشی میکردید ولی این قضیه همچنان مبهم است.
اگر مایکروسافت توانایی این رو داشت که از عرضه بازی روی Playstation 4 جلوگیری کند مطمئنا تا الان از آن به عنوان اهرم فروش استفاده میکرد همانطوری که سونی با Street Fighter V با صراحت اعلام کرد که هرگز روی کنسول دیگری غیر از PS4 نخواهد آمد.
یه بخش از این قرارداد مثل تیکه ای از پازل هست که فعلا هیچکودوم اون رو نمیبینیم. با توجه به طبیعت این گونه قرارداد ها اون تیکه پازل فقط بعد از عرضه بازی پیدا خواهد شد.

===
Rise of the Tomb Raider Microsoft deal ***8220;does have a duration***8221;, Square Enix reiterates | VG247

آخرین ویرایش:

BIGnote

کاربر سایت
Apr 14, 2010
1,040
نام
مجید
آخه قضیه اینه که احتمالاً از اون اول تصمیمی برای انحصاری شدنش حتی به صورت زمانی در کار نبوده! :D وگرنه توی همون کنفرانس E3 این رو میگفتن. نه اینکه بازی معرفی بشه و کوچیک ترین خبری از انحصاری شدنش نباشه و حتی بعضی سایت ها مثل Amazon نسخه PS3 رو هم برای فروش بذارن، چه برسه به نسخه PS4.
بعدش 2 ماه گذشت و خبر انحصاری شدنش منتشر شد. خبری که خیلی زود حرف و حدیث هایی در مورد زمان دار بودنش پخش شد. بعدش دوباره یه مدت گذشت و گفتن مایکروسافت فلان کار بازی رو انجام میده و ناشرش هست و ...
یعنی مشخصه که تکلیف انحصاری شدنش از اول مشخص نبوده و هی تغییر و تحول پیدا میکنه و تبدیل به یه ماجرای جنایی شده! :D فکر کنم یه مدت دیگه بگذره، مسئولین مایکروسافت میان میگن آقا اصلاً ما IP بازی و استودیو Crystal Dynamics رو خریدیم که دیگه بحثی نباشه و تمام! :D
اگه بخواد این اتفاق بیافته مطمئن باش بعد از عرضه بازی میافته. اسپنسر تا از کیفیت بازی و استودیوی CD مطمئن نشه اینکارو نمیکنه:d

Mau5

کاربر سایت
Dec 5, 2014
19
آخه قضیه اینه که احتمالاً از اون اول تصمیمی برای انحصاری شدنش حتی به صورت زمانی در کار نبوده! :D وگرنه توی همون کنفرانس E3 این رو میگفتن. نه اینکه بازی معرفی بشه و کوچیک ترین خبری از انحصاری شدنش نباشه و حتی بعضی سایت ها مثل Amazon نسخه PS3 رو هم برای فروش بذارن، چه برسه به نسخه PS4.
بعدش 2 ماه گذشت و خبر انحصاری شدنش منتشر شد. خبری که خیلی زود حرف و حدیث هایی در مورد زمان دار بودنش پخش شد. بعدش دوباره یه مدت گذشت و گفتن مایکروسافت فلان کار بازی رو انجام میده و ناشرش هست و ...
یعنی مشخصه که تکلیف انحصاری شدنش از اول مشخص نبوده و هی تغییر و تحول پیدا میکنه و تبدیل به یه ماجرای جنایی شده! :D فکر کنم یه مدت دیگه بگذره، مسئولین مایکروسافت میان میگن آقا اصلاً ما IP بازی و استودیو Crystal Dynamics رو خریدیم که دیگه بحثی نباشه و تمام! :D

CD مال خود SE اه ، بعید بدونم همچین اتفاقی بیفته
مایکروسافت اگه استادیو بخر بود Epic رو می خرید کلا ، بازی هم براش نمی ساخت مهم نبود همون Engine اش به اندازه کافی سود آوری داره
استادیو هایی که مایکروسافت می خره کلا استادیو های AAA نیستن ، یک جاهایی مثل Twisted Pixel و Mojang رو می خره ، دلیلش هم با خودش :-??

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
@Dinosaur
تصمیم برای انحصاری بودنش که خیلی وقت پیش گرفته شده و چند ماه پیش هم اعلام شده. ولی همون اول گفتن ما تو ساخت بازی هزینه کردیم. این جمله ینی اصولا امکان عرضه ی بازی رو PS4 وجود نداره. گیم اینفورمر هم میگه این گفته های مایکرو در تناقض با اینه که هی اسکوئر میاد میگه قراردادمون زمانی هست و مایکرو هم با صراحت اعلام نمیکنه رو کنسول دیگه ای نخواهد آمد (چون اصولا نباید بیاد با توجه به گفته خودشون) و میشه از این به عنوان اهرم فروش استفاده کرد و اینکه استفاده نمیکنن ینی یه تیکه از پازل دیده نمیشه :D

پ.ن: نظر منم اینه که این کار فقط جنبه ی جلب توجه داره که ملت یکم از رزولوشن و فریم و ... بکشن بیرون :D

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
قبلا هم یبار توضیح دادم که ناشر یه عنوان، هیچ ربطی به انحصاری بودنش نداره... اینکه ناشر نسخه های ایکس باکسی رستاخیز توم ریدر مایکروسافت هست، هیچ دخلی به این نداره که تو قرارداد فلان جاش انگولک شده و نهایتا برای PC بیاد! اینا چیزی جز Fan Dream نیست... همون اولین جمله در مورد این بازی: "بازی، برای فلان زمان در انحصار مایکروسافت هست. " انحصاری زمانی بودن این بازی رو تایید کرد... همون موقع هم من گفتم این قضیه رو. اون موقع هنوز حضرت اسپنسر نگفته بود که جریان انحصاری بودن این چجوری ـه...

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
من که شخصا از شخصیتهای مونث خوشم نمیاد حالا هر بازیی میخواد باشه. انحصاری بودن یا نبودن این بازی هم بنظرم اهمیت زیادی نداره چون روی PC و PS از این سبک بازیا زیاد هست.
در مورد رقابت با Uncharted هم که اصلا حرفشو نزن :-j

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
اتفاقا خیلی هم دهون سوزه:d
نمیدونم برای ps4 بیاد یا نه ولی مهم اینه برای pc صد در صد میاد

برای PC بیاد من رو PC بازیش خواهم کرد ولی نیاد هم زیاد غصه نمی خورم، نسل پیش تنها بازی که من حصرت بازی کردنش به دلم موند از انحصاری های مایکروسافت Lost Odyssey بود، بابا الان من انتظار ندارم صاحب های Xone هم بیان واسه Street Fighter کنسول سونی رو بخرن، این یکی دوتا عنوان (Moderate High quality) که خوبن ولی عالی نیستن باعث نمیشن کسی از کنسولی کوچ کنه....این دوتا شرکت تا دلشون میخواد میتونن از این Title هارو انحصاری کنن، تا مایکروسافت Metal Gear Solid و Final Fantasy , Dragon Age, Mass Effect, Silent Hill, Grand Theft Auto, یا بازیهای Obsidian و Bethesda رو انحصاری نکنه من نمیرم طرف کنسولش و انتظار دارم که طرفداران مایکروسافت هم برای Street Fighter و :d چهار تا عنوان که مخاطب خاص فقط دارن نیان دنبال کنسول سونی.

A.S.Z***

کاربر سایت
Nov 4, 2014
133
نام
علیرضا
این رو که چند ماه پیش فیل اسپنسر خودش گفته بود :D تغییری که از اون موقع تا حالا به وجود اومده اینه که ناشر بازی انتخاب شده. اگه مایکروسافت بخشی از هزینه های ساخت بازی رو داده باشه به نظرم نهایتا بعد از یه مدت واسه PC عرضه میشه، پولی هم واسه ساخت بازی نداده باشه و صرفا یه چیزی داده باشن که بازی انحصار زمانی باشه که خب واسه همه پلتفرمها میاد.

خبر خیلی قدیمیه !!!!!!!!!! ماله E# باشه فکر کنم :) ! چرا حالا دارین میزارین؟!

AchyTunic

I'll be watching over you
کاربر سایت
Sep 15, 2009
3,164
نام
Ehsan
با توجه به اینکه تا حالا چند تا تاپیک در مورد انحصاری بودن و ناشر کی هست و ... این بازی زده شده و احتمالاً برای خیلی ها سوال پیش اومده گفتم یه سری توضیحات بدم شاید مفید باشه ! :D

اول اینکه مشخصه که این قرار داد یه دوره ای داره، و با توجه به توئیت و توضیحات اسپنسر میشه نتیجه گرفت که حداقل 1 - 1/5 سال این نسخه در انحصار مایکروسافت خواهد بود . چرا ؟ چون خود اسپنسر گفته بود که نوع قرار داد و سرمایه گذاری که ما روی این نسخه کردیم، مثل Dead Rising 3 هست .

پس با در نظر گرفتن این نکته که بعد از گذشت 1 سال هنوز خبری از DR3 روی کنسول های دیگه نیست، میشه نتیجه گرفت که مدت زمان انحصاری بودن رستاخیز توم‌ریدر هم به همین صورته !

37079600825940720103.png

بنظر خودم افزایش مدت زمان انحصاری یا خریداری شدن این ip توسط مایکروسافت هم بستگی به این داره که این نسخه تا چه حد میتونه از لحاظ تجاری و از لحاظ کیفیت موفق عمل کنه ! پس عزیزانی که دوست دارن توم‌ریدر رو روی کنسول مورد علاقه ـشون بازی کنن بهتره دعا کنن این نسخه زیاد موفق عمل نکنه ! :D

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
تو E3 میگن بازی رو کلا انحصاری کردیم و خیال همه راحت میشه! :D کلا اینا هیچ وقت نگفتن انحصاری زمانی، بلکه گفتن قرارداد با مدت زمان مشخص. این دو تا با هم فرق دارن، حالا شاید بعد از چند مدت واسه بقیه کنسول ها هم اومد ولی وقتی از واژه انحصاری زمانی استفاده نمیکنن یعنی اینکه شرایط قراردادشون یه مقدار پیچیده هست :D

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
آقای رییس اسپنسر. از اینکه حرکت زشت و کثیف سونی را خیلی زود جبران نمودید و دل هواداران را شاد، از شما سپاسگزاریم.
قرارداد با مدت زمان مشخص#
TRTPS4confirmed#

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
واقعا این بحث ها بیخود هستش وقتی مایکروسافت و اسکوار انیکس رسما اعلام میکنن که مایکروسافت در ساخت بازی پول خرج کرده و فقط محدود به بخش تبلیغاتی بازی نمیشه یعنی چی ؟ وقتی فیل اسپنسر شرایط این بازی رو با Dead risin و ryse مقایسه میکنه از لحاظ انحصاری زمانی یعنی چی ؟ وقتی کارگردان بازی همون اول قبل هیچیزی امدش تویت کردش کلا انحصاری هست (total) یعنی چی ؟
واقعا این همه گول زدن نداره به چه زبونی بگن بدبخت ها دیگه اول برای x360 x1 میاد بعده یک سال شایدم یک سال و نیم برای PC میاد

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
به هر حال tomb raider با پلی استیشن شده tomb raider و کوچکترین شکی ندارم که این بازی رو بعد مدتی روی ps4 هم خواهیم دید!
به نظر من اگه پاییز بیاد و از اونطرف هم آنچارتد بیاد همون بهتر که تو اون بازه ی زمانی رو پلی استیشن نیاد چون رو این کنسول تقریبا شکست می خوره و بهتره بعد مدتی رو پی اس بیاد.

Dlforshot2

کاربر سایت
Sep 15, 2014
599
هزینه ساخت بازی و دیگر کمک های دیگه رو مایکروسافت داده مثل D3 و Ryse ، و مطمئنا مثل اون 2 تا بازی دیگه اینم قراردادشش محدوده یعنی بعد از یه مدت زمانی تنها روی pc منتشر میشه;)

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
من که نفهمیدم چی به چیه بلاخره !! فقط اینده مشخص میکنه ، ولی برداشتم اینه که بازی تو ی بازه زمانی در انحصار کنسول های ماکروسافت هست و بعدش واسه کنسول های سونی هم میاد.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
واقعا این بحث ها بیخود هستش وقتی مایکروسافت و اسکوار انیکس رسما اعلام میکنن که مایکروسافت در ساخت بازی پول خرج کرده و فقط محدود به بخش تبلیغاتی بازی نمیشه یعنی چی ؟ وقتی فیل اسپنسر شرایط این بازی رو با Dead risin و ryse مقایسه میکنه از لحاظ انحصاری زمانی یعنی چی ؟ وقتی کارگردان بازی همون اول قبل هیچیزی امدش تویت کردش کلا انحصاری هست (total) یعنی چی ؟
واقعا این همه گول زدن نداره به چه زبونی بگن بدبخت ها دیگه اول برای x360 x1 میاد بعده یک سال شایدم یک سال و نیم برای PC میاد

اما واقعیت چیز دیگریست...
قرار داد محدود با ماکروسافت یعنی قرار دادی که پایان داره. وقتی که تموم بشه چی میشه؟ دیگه به ماکروسافت ربطی نداره که سازنده میخواد با ip خودشون چیکار کنه.
فهم این این قضیه اصلا سخت نیست که شما انقدر واسه خودت سختش کردی.
فقط میتونید به این امیدوار باشید که ماکروسافت ip رو بخره.

انقدرم ناراحتی نداره کی :D حالا ماهم بازی میکنیم. مگه چیزی از شما کم میشه؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر