رییس Xbox درباره انحصاری شدن Street Fighter 5 می گوید

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
احتمالا شما هم خبر انحصاری شدن شماره پنجم بازی پرطرفدار Street Fighter را شنیده اید. هفته گذشته و در طول کنفرانس سونی به مناسبت 20 ساله شدن کنسول PS1، شرکت سونی بازی Street Fighter 5 را به صورت انحصاری برای PS4 و PC معرفی کرد. این خبر خیلی به مذاق دارندگان کنسول Xbox One خوش نیامده و آن ها در توییتر دلیل انحصاری شدن این عنوان را از Phil Spencer پرسیده اند.

qwibpixccuxl3xt1v76q.jpg

Phil Spencer در جواب به طرفداران گفت: "معامله تجاری اتفاق می افتد و ما نمی خواهیم در تمام این معاملات شرکت کنیم وقتی که ما یک فرانچایز 1st party در همین ژانر داریم و به همین منظور ترجیح می دهیم بر روی این عنوان سرمایه گذاری کنیم."
احتمالا شما هم حدس زده اید که Phil Spencer به بازی Killer Instinct اشاره می کند و به نظر می رسد این شرکت سرمایه گذاری زیادی بر روی این عنوان کرده است.

Spencer در ادامه افزود، این شرکت در گذشه و در حال حاظر معامله های تجاری مختلفی انجام داده است، بازی هایی مثل Dead Rising 3 و Rise of the Tomb Raider. اما خریدن ip، بیشترین اهمیت را برای کمپانی مایکروسافت دارد. کاری که قبلا این شرکت با خرید Gears Of War و Minecraft انجام داده است.

او ادامه داد: "من دوست دارم طرفداران Xbox تمام بازی ها را انجام دهند. اما تجارت باعث می شود، معاملاتی انجام شود و این جزئی از رقابت است."

در آخر هم او گفت: "من بر روی این موضوع کار می کنم تا انحصاری شدن Street Fighter 5 را جبران کنم."

o12yqfayqdgp6ob292cn.png

شما چه فکر می‌کنید، آیا باز هم شاهد انحصاری شدن عناوین مولتی پلتفرم خواهیم بود؟

منبع و منبع

آخرین ویرایش:

War Has Change

کاربر سایت
Dec 29, 2009
3,036
نام
شایان
مسخره ترین کار همین انحصاری کردن عنوانهای مولتی پلتفرم هست .
حتی واسه منی که اصلا تو فکر خرید XOne نیستم . سونی و ماکروسافت بجای اینکه با بازیهای 1st partyشون بازیباز رو مجاب به خریدن کنسول کنن دارن از این روش استفاده میکنن .
البته نمیشه انتظار یه رقابت سالم رو داشت ازشون وقتی همون اول کاری DR3 انحصاری میشه باید چیزی باشه که اینجور انحصاری کردنارو جبران کنن .

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
با نهایت احترام به همه، فعلا که آقای Phil Spencer فقط حرف می زنن و این همه طرفدار و حامی که ایشون پیدا کردن، بیشتر جذب شعارهاش شدن تا عملش!
مدت کمی نیست که اومده! والا، کار این آقا شده جواب دادن های تند و تیز به حریف ها!
ایشون سُخن می گوید و رقیب حَرکت می زند!
شخصا خیلی علاقه دارم رقابت داغی به وجود بیاد!
آقا، بزن اون عَمل قشنگَرو خُ...!!!!!!!!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
جالبه این حرکت فقط واسه مایکروسافت بده، اگه سونی همچین کاری انجام میده میشه تلافی کردن و دمش گرم و اینا lol ماشالا منطق که نیست :D از نظر من که مشکلی نداره، به شرط اینکه مثلا بره کلا Tomb Raider رو بخره و روش سرمایه گذاری کنه تا کیفیتش بره بالاتر، نه اینکه صرفا چند ماه انحصاری بشه.

کثیف ترین کار ممکن رو خودشون با KI و DR3 و ROTTR شروع کردن
KI بازی خود مایکروسافت هست، نکنه انتظار داشتی بازی خودشون رو واسه کنسول های سونی هم عرضه کنن؟ :D

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
با نهایت احترام به همه، فعلا که آقای Phil Spencer فقط حرف می زنن و این همه طرفدار و حامی که ایشون پیدا کردن، بیشتر جذب شعارهاش شدن تا عملش!
مدت کمی نیست که اومده! والا، کار این آقا شده جواب دادن های تند و تیز به حریف ها!
ایشون سُخن می گوید و رقیب حَرکت می زند!
شخصا خیلی علاقه دارم رقابت داغی به وجود بیاد!
آقا، بزن اون عَمل قشنگَرو خُ...!!!!!!!!
شعار؟ :|
از وقتی فیل اسپنسر اومد، کنسول Xbox One نجات پیدا کرد. کلا کنسولی که زمان دان متریک برای سرگرمی و بازی بود، الان تبدیل شده به کنسول بازی.
امسال هم به راحتی میشه وضعیت عناوین انحصاری Xbox One از لحاظ کیفیت و کمیت، بررسی (و مقایسه) کرد.
+
خریدن Gears
حذف کردن Kinect از روی کنسول و نجات دادن استودیو Rare :d
و...
همین کاری هایی که تو این یک سال انجام داده کافی تا اینقدر طرفدار داشته باشه.

آخرین ویرایش:

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,816
نام
نریمان
این جریان DR3 چیه همه میگن؟ :d این بازی نسخه ی اولش هم انحصاری بوده و هست. حالا نسخه ی دوم از دستشون در رفت سومی رو دوباره انحصاری کردن. :d
همین جریان رو هم سونی درمورد Bloodborne داره.

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
کلا من با انحصار کردن یک فرنچایز قدیمی کلا مخالفم . SF میخواد باشه یا TR فرقی نمیکنه . این جنگم توی نسل 8 خود فیل شروع کرد . در حال حاضر سونی روی چوب کبریتم شرط بندی کنه میلیونی میفروشه . میخواد رقابت کنه این همه هزینه که داره میکنه (استودیوهاشو گسترده تر کنه) از استودیوهای خودش مایه بزاره و بخاطر نداشتن یه بازی اکشن ادونچر مثل UC نره سراغ طرفدارای بیشمار TR . یا در آینده نبینیم بخاطر نداشتن BB بره سراغ DS :d. آتیشش دامن خودشو میگیره :d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
جالبه این حرکت فقط واسه مایکروسافت بده، اگه سونی همچین کاری انجام میده میشه تلافی کردن و دمش گرم و اینا lol ماشالا منطق که نیست :D از نظر من که مشکلی نداره، به شرط اینکه مثلا بره کلا Tomb Raider رو بخره و روش سرمایه گذاری کنه تا کیفیتش بره بالاتر، نه اینکه صرفا چند ماه انحصاری بشه.
اگه این مسخره بازیا از نظر شما مشکلی نداره کلا جای بحث نمیمونه. با بهرام درست تر میشه بحث کرد در این مورد.

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
/:)
BloodBorne هم IP جدید و هم متعلق به سونی هست (مثل Demon's Soul) . خود سونی هم که داره با FS توی ساخت بازی همکاری میکنه . حالا ربطش Tomb Raider و Street Fighter چیه من نمیدونم:D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا
فقط خواهشاً وسط این دعوای مسخره سر انحصاری کردن بازی های مولتی پلتفورم، به فکر بنده باشین و بازی های مورد علاقه ـم رو انحصاری نکنین! :| خوشبختانه تا الآن که به خیر گذشته و هر دو بازی ای که انحصاری شدن، برای من چیز خیلی خاصی محسوب نمیشن. :D
TR که کلاً از اولین نسخه تا آخرین نسخه روی هم 2،3 ساعت بیشتر بازی نکردم (90% این زمان هم برای The Angel of Darkness هست! :-") Street Fighter هم با اینکه خیلی با نسخه چهارمش حال میکردم و ساعت ها درگیرش بودم و اولین بازی Fightingـی بود که سعی کردم تکنیک های مختلف رو یاد بگیرم، ولی چیزی نیست که براش 60 دلار بدم، یعنی کلاً در اون حد Fightingباز نیستم که برام مسأله مرگ و زندگی باشه. :D
کلاً همون طور که قبلاً هم گفتم، این کار به نظرم مسخره ترین کار ممکن هست. اگه بازی X از ابتدا برای فلان کنسول به صورت انحصاری بیاد، خیلی هم خوبه. ولی بازی ای که سال ها مولتی پلتفورم بوده و نسخه جدیدیش هم به صورت طبیعی باید برای همه کنسول ها می اومده، انحصاری شدنش چیزی به من به عنوان یه گیمر اضافه نمیکنه. یعنی اگه X1 داشتم، در هر صورت Rise of the Tomb Raider برای کنسولم عرضه میشد و الآن چیز بیشتری بهم نمیرسه. همون طور که اگه PS4 داشتم، به هر حال Street Fighter V برای این کنسول منتشر میشد و الآن چیز اضافه ای گیرم نمیاد. در حالی که همین پول ها میتونه صرف تولید بازی های جدید بشه، حتی یه بازی جمع و جور جدید هم به کنسول اضافه بشه بهتر از این حالت هست.

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
اگه این مسخره بازیا از نظر شما مشکلی نداره کلا جای بحث نمیمونه. با بهرام درست تر میشه بحث کرد در این مورد.
مگه واست کارت دعوت فرستادم که بیا بحث کن؟ :-/ با هر کی دوست داری برو بحث کن، همون موقع که گفتن TR انحصاری شده من گفتم کار خوبی کردن (به همون شرطی که گفتم)، الان هم کار سونی به نظرم مشکلی نداره.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا

KI بازی خود مایکروسافت هست، نکنه انتظار داشتی بازی خودشون رو واسه کنسول های سونی هم عرضه کنن؟ :D
نه، اینکه دست کنی تو کاسه بقیه و غذاشونو بدزدی و هیچ مشکلی هم نیست، میشه منطق از جانب مایکرو:bighug: :biggrin1:
البته کاملا مشخصه چرا از نظر تو مشکلی نداره، چون همه سایت میدونن از نظر تو SF یه بازی Overrated هست:d ولی خب از نظر بقیه مشکل داره. Deal with it:d
و اینکه یه بازی انحصاری میشه و کیفیتش میره بالا از همون حرف های کلیشه ای همیشگی هست. یعنی وقتی مثلا مایکرو بیاد TR رو بخره و روش سرمایه گذاری کنه، تیم سازنده شاخ و دم در میارن؟ نه خیر، تیم سازنده همونه و قرار نیست تغییری بکنه.
کار سونی هم بد بود. هیچ جایی نگفتن و نمیگن خوب بود. ولی این به اون در. به قول احسان، چیزی که عوض داره، گله نداره.
IP جدید اصلا و ابدا مشکلی نداره انحصاری بشه چون هیچ فن بیسی پشت سرش نیست که بخواد اعتراض کنه.
==================
@Dinosaur
در حال حاضر نگران نباش آریا. ولی دیر یا زود آتشش شلوارِ تو رو هم میگیره:d:|

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,540
نام
Mehrdad
داستان زمانی جالب میشه که با یک نگاه به نسل حاظر میتونیم شباهت به نسل 6 مشاهده کنیم
من اگه طرف صحبت اسپنسر بودم میگفتم دعا کن نسخه هایی از gta dmc و ... خودجوش انحصاری نشند انتقام پیشکش

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
مگه واست کارت دعوت فرستادم که بیا بحث کن؟ :-/ با هر کی دوست داری برو بحث کن، همون موقع که گفتن TR انحصاری شده من گفتم کار خوبی کردن (به همون شرطی که گفتم)، الان هم کار سونی به نظرم مشکلی نداره.
استاد منحرف کردن مسائل :))
وقتی پرش میکنی وسط بحث دیگه نمیان بگن مگه کارت دعوت فرستادیم :|

ولی جالب اونایی هست که میگن کار مایکروسافت زشته و کار سونی درسته lol
بیا، یه حرفی هم از خودت در بیار تا بحث منحرف تر بشه :hug:

برو خدا روزیت رو جای دیگه حواله کنه!
دقیقا همچنین.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر