رییس Xbox درباره انحصاری شدن Street Fighter 5 می گوید

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
احتمالا شما هم خبر انحصاری شدن شماره پنجم بازی پرطرفدار Street Fighter را شنیده اید. هفته گذشته و در طول کنفرانس سونی به مناسبت 20 ساله شدن کنسول PS1، شرکت سونی بازی Street Fighter 5 را به صورت انحصاری برای PS4 و PC معرفی کرد. این خبر خیلی به مذاق دارندگان کنسول Xbox One خوش نیامده و آن ها در توییتر دلیل انحصاری شدن این عنوان را از Phil Spencer پرسیده اند.

qwibpixccuxl3xt1v76q.jpg

Phil Spencer در جواب به طرفداران گفت: "معامله تجاری اتفاق می افتد و ما نمی خواهیم در تمام این معاملات شرکت کنیم وقتی که ما یک فرانچایز 1st party در همین ژانر داریم و به همین منظور ترجیح می دهیم بر روی این عنوان سرمایه گذاری کنیم."
احتمالا شما هم حدس زده اید که Phil Spencer به بازی Killer Instinct اشاره می کند و به نظر می رسد این شرکت سرمایه گذاری زیادی بر روی این عنوان کرده است.

Spencer در ادامه افزود، این شرکت در گذشه و در حال حاظر معامله های تجاری مختلفی انجام داده است، بازی هایی مثل Dead Rising 3 و Rise of the Tomb Raider. اما خریدن ip، بیشترین اهمیت را برای کمپانی مایکروسافت دارد. کاری که قبلا این شرکت با خرید Gears Of War و Minecraft انجام داده است.

او ادامه داد: "من دوست دارم طرفداران Xbox تمام بازی ها را انجام دهند. اما تجارت باعث می شود، معاملاتی انجام شود و این جزئی از رقابت است."

در آخر هم او گفت: "من بر روی این موضوع کار می کنم تا انحصاری شدن Street Fighter 5 را جبران کنم."

o12yqfayqdgp6ob292cn.png

شما چه فکر می‌کنید، آیا باز هم شاهد انحصاری شدن عناوین مولتی پلتفرم خواهیم بود؟

منبع و منبع

آخرین ویرایش:

.:Soheil:.

کاربر سایت
Mar 29, 2008
1,525
نام
soheil
آخر این مدل رقابت ها به ضرر گیمرهای تک پلتفرم میشه . حالا می خواد ماکروسافت باشه یا سونی ...
آخرش می بینی انحصاری شدنش تو کیفیت هم تاثیر چندانی نزاشته

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
کثیف ترین کار ممکن رو خودشون با KI و DR3 و ROTTR شروع کردن و سونی هم برگشت یه میدل فینگر شیک و مجلسی نشونشون داد. حالا جالب اینه که میاد میگه تلافی میکنم.
ما رو باش فکر میکردیم این فیل اسپنسر آدم درستیه. تازه این اولش هست. هنوز بدتر از اینا رو میبینیم.

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
تلافی میکنی؟ مومن این کارای گند رو خودت شروع کردی این تلافی کارای خودته تازه میخای تلافی کنی؟

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
کثیف ترین کار ممکن رو خودشون با KI و DR3 و ROTTR شروع کردن و سونی هم برگشت یه میدل فینگر شیک و مجلسی نشونشون داد. حالا جالب اینه که میاد میگه تلافی میکنم.
ما رو باش فکر میکردیم این فیل اسپنسر آدم درستیه. تازه این اولش هست. هنوز بدتر از اینا رو میبینیم.
از KI منظورت Killer Instinct که نیست !؟

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
یعنی چی جبران میکنم ؟ کاری رو که خودت شروع کردی ( کثیف ترین کار ممکن ) باز میخوای جبرانشم بکنی ؟ معلوم نیست اینبار دیگه میخوان چه گندی بزنن !

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
و @Daemonis
"I'll work on making amends for SF,"
این جمله ای که گفته دو تا معنی میتونه داشته باشه:
یک بازی Fighting خیلی خوب میسازیم تا کمبود SF احساس نشه.
یک بازی مولتی پلتفرم انحصاری می کنیم تا جبران کرده باشیم این حرکت سونی.
به نظر من گزینه اولی احتمالش بیشتره، چون خودش گفته که سرمایه گذاری زیادی روی KI کردن و بازی هم پتاسنیل خیلی زیادی داره.
برای TR هم تنها دلیل این که انحصاری شد، نبود یک انحصاری درست و حسابی تو ژانر اکشن ادونچر برای Xbox One بود. (من خودم از این حرکت خوشم نمیاد :| )
البته من یک حس بدی نسبت به Capcom پیدا کردم، احساس می کنم قراره تمام ip های این شرکت به جز RE انحصاری بشن، امیداورم که هیچ وقت این اتفاق نیوفته و این حس من اشتباه باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
فعلا دارن احتمالات رو بررسی میکنن تا ببینن چه کاری بهتره ... همین ki کیفیتش رو بالا ببرن ... یا یه دفعه خبرش بیاد که تیکن 7 انحصاری x1

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
از KI منظورت Killer Instinct که نیست !؟
آره منظورم همونه.
و @Daemonis

این جمله ای که گفته دو تا معنی میتونه داشته باشه:
یک بازی Fighting خیلی خوب میسازیم تا کمبود SF احساس نشه.
یک بازی مولتی پلتفرم انحصاری می کنیم تا جبران کرده باشیم این حرکت سونی.
به نظر من گزینه اولی احتمالش بیشتره، چون خودش گفته که سرمایه گذاری زیادی روی KI کردن و بازی هم پتاسنیل خیلی زیادی داره.
برای TR هم تنها دلیل این که انحصاری شد، نبود یک انحصاری درست و حسابی تو ژانر اکشن ادونچر برای Xbox One بود. (من خودم از این حرکت خوشم نمیاد :| )
البته من یک حس بدی نسبت به Capcom پیدا کردم، احساس می کنم قراره تمام ip های این شرکت به جز RE انحصاری بشن، امیداورم که هیچ وقت این اتفاق نیوفته و این حس من اشتباه باشه.
حرفت کاملا درسته بهرام، ولی به قول خودش:
او ادامه داد: "من دوست دارم طرفداران Xbox تمام بازی ها را انجام دهند. اما تجارت باعث می شود، معاملاتی انجام شود و این جزئی از رقابت است."
ما امروز یه 3rd party رو انحصاری میکنیم، فردا اونا یکی دیگه رو میکنن، دفعه بعد ما بدترش رو رو میکنیم و الی آخر. همین الانش یه سری میگن اسپنسر باید بره Tekken 7 رو انحصاری کنه:|
خیلی بده. خیلی بد. یعنی فاجعه. احساس میکنم داریم پسرفت میکنیم.

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
KI که مال خود مایکروسافته :D
اگه این جنگ 3rd پارتی ها باعث زنده شدن آی پی های مرده قدیمی بشه، استقبال می کنیم :bighug:

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
آره منظورم همونه.

حرفت کاملا درسته بهرام، ولی به قول خودش:

ما امروز یه 3rd party رو انحصاری میکنیم، فردا اونا یکی دیگه رو میکنن، دفعه بعد ما بدترش رو رو میکنیم و الی آخر. همین الانش یه سری میگن اسپنسر باید بره Tekken 7 رو انحصاری کنه:|
خیلی بده. خیلی بد. یعنی فاجعه. احساس میکنم داریم پسرفت میکنیم.
تا بوده همین بوده:d
نسل قبل هم از این دست بازی ها داشتیم مثل splinter cell conviction.
منظور من از اون پست درباره وضعیت الان و اون توییتی که گفته جبران می کنیم بود. منم ابراز امیدواری کردم که نخواد مثلا فردا بگه شماره Nـم یک بازی انحصاری کردیم و منظورش اینه که می خوایم روی KI بیشتر کار کنیم تا در سطح SF باشه.
....
این توییت هم در جواب یک طرفدار بوده که گفته، Banjo یا Conker معرفی کنین تا ما SF5 فراموش کنیم:d
o12yqfayqdgp6ob292cn.png

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
بالاخره رقابت همیشه سودمند نیست ... بالاخره یه جا باید معایب خودش رو هم نشون بده ... همین 1st party ها و انحصاری های کنسولی هم از همین رقابت پدید اومدن ...

ArianAwesome

کاربر سایت
Aug 24, 2014
1,483
-_-
دقیقا همون چیزی که ازش میترسیدم! این نسل قراره کلی بازی مورد علاقمون انحصاری بشه... و اونایی که یه کنسول دارن محکومن که یسری بازی هایی که قبلا بازی میکردن خیلی راحت رو بازی کنن...

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287

من دیروز داشتم این حرفا رو میخوندم مطلقا چیزی به اسم تلافی میکنم به چشمم نخورد. گفته بود دوست داشتم SF رو داشته باشیم، حالا هم که نداریم روی KI سرمایه گذاری میکنیم.ضمنا KI عتنوان خودشونه. اینکه انحصاری باشه که کار کثیفی نیست :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر