PlayStation تنها راه نجات SONY

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
sony_corporate_6.jpg

شرکت SONY بالاخره تصمیم گرفت که بازار تلویزیون و گوشی های هوشمند خود را محدود کند و برند PlayStation را به عنوان هدف اصلی خود در بازار تکنولوژی قرار دهد.

SONY سال‌هاست که منابع مالی عظیمی را برای صنایع تلویزیون و گوشی های همراه خود هزینه می‌کند بدون اینکه کوچکترین توجه‌ای به بازگشت مالی آن‌ها داشته باشد و در حال حاضر نیز هر دو بازار بسیار ضرر ده بوده‌اند.

با توجه به مرکز خبری Reuters مسئولین Sony برای کاهش ضرر‌های خود تصمیم گرفتند که تنوع و تعداد محصولات را در صنایع تلویزیون و گوشی ها همراه به مقدار قابل توجه‌ای کاهش دهند تا بجای اینکه به بهترین فروشنده تبدیل شوند حداقل بتوانند سود دهی داشته باشند، سیاستی که عمل عکس داشته است و در حال حاضر نیز سونی در حال ضرر دادن در این دو بازار است.

آقای Hiroi Totoki مدیر عامل جدید بخش گوشی های همراه SONY در کنفرانس خبری که با سهامداران این شرکت داشت عنوان کرد:
"ما بازار و راس هرم فروش گوشی های همراه را هدف نگرفته‌ایم و در حل حاضر تمام سعیمان را می‌کنیم تا فقط به سود دهی برسیم"

با تشکر از این سیاست جدید سونی که باعث کاهش بسیار زیاد تنوع محصولاتش شده است حال سونی با کاهش 30 درصدی فروش محصولات خود مواجهه شده است.

مطمئنا از خود میپرسید که این چه ربطی به دنیای بازی دارد؟ باید گفت که در حال حاضر بخش PlayStation از معدود بخش هایی در شرکت SONY است که در حال سوددهی کامل است و مشتریان از آن رضایت کامل دارند. سونی پس از مدت‌ها بالاخره متوجه اهمیت زیاد این بخش شد و تمامی منابع مالی که از بخش های تلویزیون و گوشی های همراه خود کم کرده بود به بخش PS اضافه کرد، مبلغی بالغ بر چندین میلیارد دلار!

این کمپانی توقع دارد که بخش PS همچنان به رشد خود ادامه دهد و در 3 سال آینده به سوددهی 25 درصد برسد، سوددهی که برای Sony مبلغ 13.5 میلیارد دلار به ارمغان می‌آورد. PlayStation Network و تمامی خدماتی که در آن ارایه می‌شود شامل این برنامه ریزی های سونی می‌شود، برنامه ریزی که سود آن به نفع تمامی خریداران کنسول های SONY خواهد بود.

SONY همچنین سرمایه بسیار زیادی را برای بخش دوربین های عکس‌برداری و فیلم‌برداری خود که سودده نیز هستند تدارک دیده است تا تمامی وظایف سود مالی این شرکت بر دوش بخش PS نباشد.

با وجود تمامی موارد گفته شده این سیاست حرکتی رو به جلو برای SONY حساب می‌شود زیرا بالاخره از صنعت سنتی و قدیمی خود که برای چندین سال به ضررش بوده است دوری کرده و به طرف صنعت سودده و پر منفعت خود حرکت می‌کند تا از کیفیت و سوددهی آن مطمئن شود و مصرف کنندگان و خریدارانش را راضی نگه‌دارد.

پس از این کنفرانس که در بالاتر توضیح داده شد سهام سونی در طول هفته 6 درصد افزایش پیدا کرد و این نشان دهنده آن است که همگان از سیاست جدید SONY استقبال کرده‌اند.

آیا شما این سیاست جدید شرکت SONY که به سود طرفداران دنیای بازی هست را می‌پسندید؟ بنظر شما این سیاست راه درستی است؟

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
این خیلی طبیعیه که برندها تنوع محصولاتشون رو کم کنند تا هم سوددهی بیشتری داشته باشن و هم خدمات پس از فروش بهتر و هم تمرکز بیشتر روی محصولات که در نهایت باعث بالا رفتن کیفیت نهایی و رضایت بیشتر مشتری خواهد شد.
مثلا پاناسونیک میشه گفت چندین سال بهترین تلویزیون های دنیا رو تولید میکرد. با اینحال بازهم تنوع محصولاتش رو کم کرد و حتی تولید tv های با تکنولوژی پلاسما روهم به خاطر نداشتن توجیه اقتصادی کاملا متوقف کرد و الان هم به صورت تخصصی فقط روی تی وی های 4k تمرکز کرده و خوب هم داره جلو میره.
حتی غولی مثل سامسونگ که تو هر سولاخ یه انگشتی فرو کرده به این نتیجه رسیده و بعضی از محصولاتش رو محدود و یا تولیدش رو برای همیشه متوقف کرده.
تجربه نشون داده تنوع محصولات هیچ رتطی به سوددهی و رشد بیشتر یک کمپانی نداره.
مثلا ماکروسافت مگه چند تا محصول داره. یا کوکاکولا و یا خیلی شرکت های دیگه.
جلو ضرر رو هروقت بگیری منفعته. با آرزوی موفقیت برای سونی....

- - -ویرایش - - -

حتی این شایعه وجود داره که پانا و سونی برای ساخت oled ها از پنل های الجی استفاده کنن .
مطمئن باش در حد همون شایعه باقی خواهد موند.
کمی با برند الجی آشنا شویم:
الجی یکی از چیپ ترین برندهای دنیاست. تو همه زمینه ها.
بعضی از محصولات الجی به خاطر نداشتن استانداردهای لازم، اجازه فروش در بعضی از کشورها رو ندارند.
تو بعضی از کشورهای پیشرفته دنیا حتی نمیدونن برندی به نام الجی وجود داره.
الجی بابت تبلیغات دروغ و عوام فریب شهرت داره.
الجی تو ایران انقدر بزرگه. الجی رو بیش از حد بزرگ نکنید!!

H

"HERMES

- - -ویرایش - - -

بعضی از محصولات الجی به خاطر نداشتن استانداردهای لازم، اجازه فروش در بعضی از کشورها رو ندارند.

این حرفتون فکر نکنم صحیح باشه . مسلما امروز الجی خیلی پیشرفت کرده و برند باارزشی هست .
ضمنا ، این که شرکت های بزرگ از پنل های ساخت یکدیگر استفاده کنن امری طبیعی هست . سونی که همین الان هم از پنل های ips الجی داره برای ساخت led هاش استفاده می کنه .
Panasonic and Sony Using LG 3D Technology in TVs - Softpedia
LG Display Resumes LCD Panel Supplies for Sony TVs After More Than 6 Years - Bloomberg

به علاوه ی اینکه بخشی از قطعات آیفون هم توسط الجی تامین میشه .
همکاری گوگل برای ساخت گوشی های nexus با الجي ، افزایش فروش تلفن های همراه ، عرضه ی نسبتا موفق گوشی g3 ، نوآوری ها و فروش بالا در بخش tv و ... همه نشونه های پیشرفت الجي هستن

Last edited by a moderator:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
والا هرچیزی رو گوگل کنی یه نتیجه ای واسش پیدا میشه.:))
پاناسونیک و سونی 99% از 3d tv هاشون اکتیو هست. ولی الجی پسیو. که با منبعی که شما گذاشتی کاملا در تضاده. البته بعضی از تی وی های جدید پاناسونیک پسیو شدن. فکر کنم سری et60 پسیو هستش. که به خاطر همین پسرفت خیلی ها به پاناسونیک انتقاد کردن.
در مورد دومی هم متن خبر رو بخونی متوجه میشی.
"The panels are for use in TVs with displays of about 20 inches to 30 inches"
----------------
چیزایی که من در مورد الجی گفتم کاملا حقیقت داره. حالا توقع نداشته باش وقت بزارم و گوگل کنم و ساعتها این بحث رو ادامه بدم. چون فایده ای نداره.
فقط در مورد منبع حرفام میتونم در این حد بگم که من فروشنده سامسونگ هستم. و شغلم ایجاب میکنه علاوه بر تسلط بر نقاط ضعف و قدرت محصولات خودمون نقاط ضعف و قدرت رقبا روهم بدونم.
به جرات و بدون تعصب میگم ضعیف ترین و پرایرادترین رقیب ما الجیه. در همه زمینه ها. به جز ماشین ظرفشویی :D

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
چیزایی که من در مورد الجی گفتم کاملا حقیقت داره. حالا توقع نداشته باش وقت بزارم و گوگل کنم و ساعتها این بحث رو ادامه بدم.
وقتی یه ادعایی میکنی باید هم با مدرک ثابت کنی

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
DieDie حتی این شایعه وجود داره که پانا و سونی برای ساخت oled ها از پنل های الجی استفاده کنن .

چهارم حالا شما قضاوت کنید که آیا در ساخت oled و tv های منحنی کره ای جلوترن یا ژاپنی ها ..
اشتباه نکن در ساخت TV فقط پانل تاثیر گذار نیست.موتورهای پردازشگر تصویر و....از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.
همینطور که سونی برای اکثر دوربین های نیکون سنسور رو تولید میکنه درحالی که نیکون توی رقابت با سونی در زمینه دوربین بهتر عمل کرده.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
توی تی وی ها محاله تو موندگاری برندی به سونی برسه اینو با قاطعیت بهت میگم.
یه سر برو جمهوری و از تک تک تعمیرکارا امار بگیر ببین.

تا اونجایی که من امار گرفتم از بعضی دوستانم که تعمیرکار هستن بیشترین خرابی مال led های سونی بوده و کمترین پاناسونیک.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
تا اونجایی که من امار گرفتم از بعضی دوستانم که تعمیرکار هستن بیشترین خرابی مال led های سونی بوده و کمترین پاناسونیک.

این حرفت تا حدودی درسته.
پاناسونیک تقریبا نماینده ای در ایران نداره. یه زمانی بانیان الکترونیک بود که اونم تاجایی که من میدونم دیگه نماینده رسمی پاناسونیک نیست. در ثانی پاناسونیک هیچ خط تولیدی در ایران نداره و تمام tv هاش وارداتیه.
ولی ایران رهجو که نماینده سونی در ایرانه یکی از ضعیفترین نمایندگی ها بین تمام محصولات خانگی/صوتی تصویری است. tv های سونی در ایران تولید/اسمبل میشه و به دلیل نظارت و کنترل کیفی بسیار ضعیف سونی ژاپن و نمایندش در ایران ضعف های زیادی داره.
حالا اگه بگم حتی مدلهایی هم که به وسیله این شرکت وارد میشوند ریفری و قالبن تعمیری و دست دوم هستند باورتون میشه؟؟
------------
سامسونگ و جدیدا الجی هم در ایران ساخته میشه. ولی به خاطر نظارت دقیق شرکت های مربوطه (چه داخلی و چه خارجی) سطح کیفیشون در جایگاه بسیار خوبیه.
متاسفانه برند سونی رو یک نمایندگی ضعیف و سودجود در ایران خراب کرده. سعی کنید tv های سونی رو از جایی به جز نمایندگی رسمیش بخرید. (بانه ای)

kiya

کاربر سایت
Oct 30, 2006
3,332
نام
کیا
اون قسمت خبر که به نفع گیمرهاست ! رو ول کردین چسبیدین به کیفیت tv و فروش موبایل و ... خدا ازتون راضی باشه :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
در آینده نه چندان دور شاهد ساخته شدن بازی های عجیب و با گرافیک فوق العاده برای سونی خواهید بود که حتی خوابش رو هم نمیدیدین:d
در مورد بخش موبایل هم باید به عرضتون برسم که سونی دست از تولید گوشی های فرعی میکشه و به تولید هرچه بیشتر سری z روی میاره

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,546
تا حدودی حلرفت و قبول دارم ولی نه همش
اما اون قسمتی که گفتی که تو کشورهای دنیا اسمه lg و نمیشناسن عجیبه الان تو دنیا اسمه این 4 کارخونه سر زبونه (هیئندای / کیا / سامسونگ / ال جی ) یعنی کسی نیست اینارو نشناسه
ولی بقیه حرفاتو قبول دارم مثه چیپ بودن و........ یعنی حاضرم برم تلویزیون "میتسوبیشی " ضعیف ترین مدلش و بگیرم ولی LG نگیرم
در مورد آمار و ارقام هم بگم یه زمانی تو ایران مد بود سونی و فیلیپ و پاناسونیک کنتراست استاتیک میزدن مثلآ 100000:1 بعد الجی و سامسونک کنتراست داینامیک تو بروشوراشون میزدن که میشد مثلآ 100000000000000000000:1 بعد یه آدم بی سواد گول رقمو میخورد
ال جی تو ایران بابت گارانتیشه که اینقدر تو چشه البته تو ایران همه سامسونگ میخرن ولی در کل من اگه یه روزی بخوام دوباره تی وی بخرم یا فیلیپس یا سونی یا پاناسونیک (سونی براویا 1 دارم مال 9 سال پیشه آخ نگفته / فیلیپس تو خونمون داریم مال 7 سال پیشه چیزیش نشده اونوقت رفیق من رفته ال جی خریده (بماند که روز اول پشت صفحه نورهای به صورت نامنظم مشخص بود ) الان هم مشکل خورده (البته نگاه متعصبانه ایشون به الجی هم دیدن داره همون طور که میشینه ماشین چینی و با ژاپنی مقایسه میکنه :d )

mppm

کاربر سایت
Jul 21, 2012
288
نام
محمد
این خیلی طبیعیه که برندها تنوع محصولاتشون رو کم کنند تا هم سوددهی بیشتری داشته باشن و هم خدمات پس از فروش بهتر و هم تمرکز بیشتر روی محصولات که در نهایت باعث بالا رفتن کیفیت نهایی و رضایت بیشتر مشتری خواهد شد.
مثلا پاناسونیک میشه گفت چندین سال بهترین تلویزیون های دنیا رو تولید میکرد. با اینحال بازهم تنوع محصولاتش رو کم کرد و حتی تولید tv های با تکنولوژی پلاسما روهم به خاطر نداشتن توجیه اقتصادی کاملا متوقف کرد و الان هم به صورت تخصصی فقط روی تی وی های 4k تمرکز کرده و خوب هم داره جلو میره.
حتی غولی مثل سامسونگ که تو هر سولاخ یه انگشتی فرو کرده به این نتیجه رسیده و بعضی از محصولاتش رو محدود و یا تولیدش رو برای همیشه متوقف کرده.
تجربه نشون داده تنوع محصولات هیچ رتطی به سوددهی و رشد بیشتر یک کمپانی نداره.
مثلا ماکروسافت مگه چند تا محصول داره. یا کوکاکولا و یا خیلی شرکت های دیگه.
جلو ضرر رو هروقت بگیری منفعته. با آرزوی موفقیت برای سونی....

- - -ویرایش - - -

كاملا درسته
حالا ببين ما چقدر بدبخت شديم كه ال جي داره دارو هم مياره ايران
داروي ناباروري و غيره!!!

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
هر کدوم از این شرکتها مکمل همدیگه ان و توی یک چیز برتری ویژه دارن .

اپل : سیستم عامل
سامسونگ : نوآوری محصول (خلق امکاناتی که مشتریاش در یک محصول ازش انتظار دارن)
ال جی : بازار آسیا :d
سونی : کلکسیونی از همه چیز !! خلاقیتهای منحصر به فردی رو همیشه ارائه کرده . درسته ضرر دیده ولی همیشه سونی به این معروفه که دست تولیدکنندگانشو برای ایجاد خلاقیت جدید باز میزاره . ولی خب الان زمانیه که باید از همه ی توانش برای گسترده تر شدن شاخترین محصولش بهره ببره .
مایکروسافت : فیل اسپنسر :d

pooryadevil

کاربر سایت
Jul 12, 2009
34
کی بشه سامسونگ بیاد تو صنعت بازی و جلوی انحصاری بودن سونی و مایکروسافت رو بگیره هر جا بوده موفق بوده هم جنسای با کیفیتی داره هم قیمت مناسبی داشته همیشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر