PlayStation تنها راه نجات SONY

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
sony_corporate_6.jpg

شرکت SONY بالاخره تصمیم گرفت که بازار تلویزیون و گوشی های هوشمند خود را محدود کند و برند PlayStation را به عنوان هدف اصلی خود در بازار تکنولوژی قرار دهد.

SONY سال‌هاست که منابع مالی عظیمی را برای صنایع تلویزیون و گوشی های همراه خود هزینه می‌کند بدون اینکه کوچکترین توجه‌ای به بازگشت مالی آن‌ها داشته باشد و در حال حاضر نیز هر دو بازار بسیار ضرر ده بوده‌اند.

با توجه به مرکز خبری Reuters مسئولین Sony برای کاهش ضرر‌های خود تصمیم گرفتند که تنوع و تعداد محصولات را در صنایع تلویزیون و گوشی ها همراه به مقدار قابل توجه‌ای کاهش دهند تا بجای اینکه به بهترین فروشنده تبدیل شوند حداقل بتوانند سود دهی داشته باشند، سیاستی که عمل عکس داشته است و در حال حاضر نیز سونی در حال ضرر دادن در این دو بازار است.

آقای Hiroi Totoki مدیر عامل جدید بخش گوشی های همراه SONY در کنفرانس خبری که با سهامداران این شرکت داشت عنوان کرد:
"ما بازار و راس هرم فروش گوشی های همراه را هدف نگرفته‌ایم و در حل حاضر تمام سعیمان را می‌کنیم تا فقط به سود دهی برسیم"

با تشکر از این سیاست جدید سونی که باعث کاهش بسیار زیاد تنوع محصولاتش شده است حال سونی با کاهش 30 درصدی فروش محصولات خود مواجهه شده است.

مطمئنا از خود میپرسید که این چه ربطی به دنیای بازی دارد؟ باید گفت که در حال حاضر بخش PlayStation از معدود بخش هایی در شرکت SONY است که در حال سوددهی کامل است و مشتریان از آن رضایت کامل دارند. سونی پس از مدت‌ها بالاخره متوجه اهمیت زیاد این بخش شد و تمامی منابع مالی که از بخش های تلویزیون و گوشی های همراه خود کم کرده بود به بخش PS اضافه کرد، مبلغی بالغ بر چندین میلیارد دلار!

این کمپانی توقع دارد که بخش PS همچنان به رشد خود ادامه دهد و در 3 سال آینده به سوددهی 25 درصد برسد، سوددهی که برای Sony مبلغ 13.5 میلیارد دلار به ارمغان می‌آورد. PlayStation Network و تمامی خدماتی که در آن ارایه می‌شود شامل این برنامه ریزی های سونی می‌شود، برنامه ریزی که سود آن به نفع تمامی خریداران کنسول های SONY خواهد بود.

SONY همچنین سرمایه بسیار زیادی را برای بخش دوربین های عکس‌برداری و فیلم‌برداری خود که سودده نیز هستند تدارک دیده است تا تمامی وظایف سود مالی این شرکت بر دوش بخش PS نباشد.

با وجود تمامی موارد گفته شده این سیاست حرکتی رو به جلو برای SONY حساب می‌شود زیرا بالاخره از صنعت سنتی و قدیمی خود که برای چندین سال به ضررش بوده است دوری کرده و به طرف صنعت سودده و پر منفعت خود حرکت می‌کند تا از کیفیت و سوددهی آن مطمئن شود و مصرف کنندگان و خریدارانش را راضی نگه‌دارد.

پس از این کنفرانس که در بالاتر توضیح داده شد سهام سونی در طول هفته 6 درصد افزایش پیدا کرد و این نشان دهنده آن است که همگان از سیاست جدید SONY استقبال کرده‌اند.

آیا شما این سیاست جدید شرکت SONY که به سود طرفداران دنیای بازی هست را می‌پسندید؟ بنظر شما این سیاست راه درستی است؟

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
منبع اصلی این خبر رویترز نیست. vg247 هست. می‌تونید برید صفحه اصلی و از اونجا وارد منبع ببشید و جمله‌اتون رو پیدا کنید.

منبع این خبر Vg247، یک سایت دیگه هست که منبع اصلی اون سایت هم همین رویترز هستش. برنامه سونی این هست که برای سود ده کردن بخش TV و موبایل تولید رو کمتر کنه و در عوض کاهش درآمد کلیش این بخشها رو سود ده کنه. جایی گفته نشده که میخواد سرمایه گذاریهای اون بخشها رو در بخش PS خرج کنه. اما گفته شده برای افزایش درآمدش در دو بخش سود ده (بخش سنسورهای عکسبرداری و PS) قصد داره سرمایه گذاری بیشتری روشون انجام بده. اما مقدار این سرمایه گذاری که در متن خبر Vg247 و ترجمه شما چند میلیارد دلار ذکر شده نیست و اصلاً در منبع اصلی (رویترز) به میزان این افزایش سرمایه گذاری اشاره نشده.

بهتره برای همچین خبرهایی همیشه از منبع اصلی استفاده بشه.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
منبع این خبر Vg247، یک سایت دیگه هست که منبع اصلی اون سایت هم همین رویترز هستش. برنامه سونی این هست که برای سود ده کردن بخش TV و موبایل تولید رو کمتر کنه و در عوض کاهش درآمد کلیش این بخشها رو سود ده کنه. جایی گفته نشده که میخواد سرمایه گذاریهای اون بخشها رو در بخش PS خرج کنه. اما گفته شده برای افزایش درآمدش در دو بخش سود ده (بخش سنسورهای عکسبرداری و PS) قصد داره سرمایه گذاری بیشتری روشون انجام بده. اما مقدار این سرمایه گذاری که در متن خبر Vg247 و ترجمه شما چند میلیارد دلار ذکر شده نیست و اصلاً در منبع اصلی (رویترز) به میزان این افزایش سرمایه گذاری اشاره نشده.

بهتره برای همچین خبرهایی همیشه از منبع اصلی استفاده بشه.
چرا عزیزم شما میپیچونی قضیه رو ؟

وظیفه بنده ترجمه از منبع خبری معتبری مثل vg247 هست. تا اونجایی هم که سردبیر من این منبع رو معتبر بدونه من از این سایت خبر میذارم. بحث سر حق انتخاب خودمم است که بخوام از کدوم منبعی بزارم و تو این مورد بنده ترجیح دادم از vg247 بزارم.

درضمن وظیفه بنده فقط ترجمه است و از اونجایی که امکان دسترسی به جمع اوری خبر ندارم در نتیجه راست و دروغ خبر هام پای منبع خبر هست که همیشه گذاشته میشه منبع.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
چرا عزیزم شما میپیچونی قضیه رو ؟

وظیفه بنده ترجمه از منبع خبری معتبری مثل vg247 هست. تا اونجایی هم که سردبیر من این منبع رو معتبر بدونه من از این سایت خبر میذارم. بحث سر حق انتخاب خودمم است که بخوام از کدوم منبعی بزارم و تو این مورد بنده ترجیح دادم از vg247 بزارم.

درضمن وظیفه بنده فقط ترجمه است و از اونجایی که امکان دسترسی به جمع اوری خبر ندارم در نتیجه راست و دروغ خبر هام پای منبع خبر هست که همیشه گذاشته میشه منبع.

من دنبال ایراد گرفتن از شما نبوده و نیستم منتهی به مورد اشتباهی اشاره کردم که در منبع شما اومده و در نتیجه در ترجمه شما هم منعکس شده. حالا اگر دوست داشتید اون بخش رو اصلاح کنید و اگر هم دوست نداشتید بذارید همینجوری که هست بمونه. در کار ترجمه وفاداری به متن اصلی خیلی مهم هست و در کار خبرنگاری وفاداری به واقعیت هر ماجرا/خبر (کاری که بنظر نمیرسه VG247 انجام داده باشه). حالا اگر شما خبرنگار هستید رسالت کاریتون ایجاب میکنه متن خبر رو اصلاح کنید و اگر خودتون رو یک مترجم صرف میدونید بهتره بذارید خبر همینطور که هست باقی بمونه.

فکر نمیکنم نیاز باشه تا بیش از این سر این موضوع وقت بذاریم (نه من و نه شما).

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
نمی دونم سونی چرا این بلا سرش اومد (شاید بخاطر اینه که Snob appeal ش رو به Apple باخت طی چند سال اخیر).....6 سال پیش داشتن بازار الکترونیکی رو میتازوندند! البته توی Entertainment از لحاظ موسیقی و فیلم هم سوددهی خوبی داشتن ولی خب......
الانم product هاشون بد نیست، گوشی های سری Z عالی ان، تلوزیون هاشون هم خیلی خوبن. Playstation هم که توی قلب همه ما جا داره....
فقط VAIO رو بد خراب کردن.

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
من دنبال ایراد گرفتن از شما نبوده و نیستم منتهی به مورد اشتباهی اشاره کردم که در منبع شما اومده و در نتیجه در ترجمه شما هم منعکس شده. حالا اگر دوست داشتید اون بخش رو اصلاح کنید و اگر هم دوست نداشتید بذارید همینجوری که هست بمونه. در کار ترجمه وفاداری به متن اصلی خیلی مهم هست و در کار خبرنگاری وفاداری به واقعیت هر ماجرا/خبر (کاری که بنظر نمیرسه VG247 انجام داده باشه). حالا اگر شما خبرنگار هستید رسالت کاریتون ایجاب میکنه متن خبر رو اصلاح کنید و اگر خودتون رو یک مترجم صرف میدونید بهتره بذارید خبر همینطور که هست باقی بمونه.

فکر نمیکنم نیاز باشه تا بیش از این سر این موضوع وقت بذاریم (نه من و نه شما).

فقط اعصاب آدم رو خرد میکنن دیگه !!

دو ساعت به طرف گیر دادی و الان میگی هر کاری دوست داشتی بکن ؟
مثلا خواستی خودتو خاص نشون بدی؟
بنظرم سونی تو قسمت تولیدی گوشی هاش ، باید مثل اپل بکنه خودشو !
امیدوارم که بخش TV و Mobile رو هیچوقت تعطیل نکنه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
تقصیر سونی نیست برندهای دیگه دارن بهتر عمل میکنن:d
اره کلن بنجل فروشی خیلی سودش بیشتره به نسبت کالای درست و درمون فروختن.
تو همه موارد هم جنس اشغال و بدردنخور بیشتر فروش میره.
سونی همیشه و همیشه کیفیتش بالاترین بوده و به طبع گرونتر .... واسه همسن وقتی یه محصول ازش بگیری تا یه عمر خیالت راحته برعکس برندهای معلوم الحال و مشخص :d

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
اره کلن بنجل فروشی خیلی سودش بیشتره به نسبت کالای درست و درمون فروختن.
تو همه موارد هم جنس اشغال و بدردنخور بیشتر فروش میره.
سونی همیشه و همیشه کیفیتش بالاترین بوده و به طبع گرونتر .... واسه همسن وقتی یه محصول ازش بگیری تا یه عمر خیالت راحته برعکس برندهای معلوم الحال و مشخص :d

البته قابل توجه شما باشه خود سونی رفته در لیست بنجل ساز ها
چند روز پیش رفته بودم 4k بگیرم یعنی اینقدر کیفیت 4k های سونی بدرد نخور بود که حد نداره انگاری داری hd ready میخری :|خدایی الان الجی و سامسونگ بهترین display ها رو دارند میسازند

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,500
نام
mohammad
الان بحث tv شد بگم
الجی و سامسونگ مثل رستورانی میمونه استیک می فروشن حالا این گوشته فاسد هستش میان چیکار می کنن؟؟ میان دور بشقاب رو تزیین می کنن مثلا دورش رو خیارشور و گوجه و زیتون و چیپس و سس و ... میریزن . مشتری هم فکر می کنه واقعا خوبه (اما کیفیت واقعی رو نشون نمیدن) به تصویر نگاه کنید یهو برقش می گیره ولی کیفیت حقیقی رو تحویل نمیده ( مثل جریان همون bf4 که می گفتن کیفیت وان از پی سی بهتره:D)
سونی هم مثل کسیه که استیک می فروشه گوشت تازه تحویل میده بدون تزیین.
من حالا نمی خوام بگم کدوم از کدوم بهتره و یا ... ولی سونی از سام و ال جی بهتره ولی باز هیچکدوم اینا پخ پاناسونیکم نمیشن:D

안정환

کاربر سایت
Jun 7, 2014
765
نام
Im_AhN
تمامی منابع مالی که از بخش های تلویزیون و گوشی های همراه خود کم کرده بود به بخش PS اضافه کرد، مبلغی بالغ بر چندین میلیارد دلار!

>:)

Tidus

کاربر سایت
Apr 30, 2008
1,122
البته قابل توجه شما باشه خود سونی رفته در لیست بنجل ساز ها
چند روز پیش رفته بودم 4k بگیرم یعنی اینقدر کیفیت 4k های سونی بدرد نخور بود که حد نداره انگاری داری hd ready میخری :|خدایی الان الجی و سامسونگ بهترین display ها رو دارند میسازند

شوخی می کنی نه ؟! در حال حاضر سونی یکی از بهترین تولید کنندگان TV های 4K هستش، معلوم نیست اونی که به شما نشون دادن چی بوده ولی کافیه یه سرچ در این رابطه بزنید تا متوجه بشید.

Best 4K TVs 2014
Top 10 4k TVs 2014

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
بحث سر بد بودن محصولات سونی واقعا مسخره ترین بحثه ! هیچ شکی در فوق العاده بودن تک تک محصولات سونی نیست ! مشکل ضرر دادن سونی هم بد بودن محصولاتش نیست و مشکل خریداری هستش که بد رو از خوب نمیتونه تشخیص بده و فقط دنبال اسم و مارک اون محصول تا خود محصول !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر