ماکروسافت: تفاوت بین Halo و Call of Duty به خاطر داستان غنی آن است

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,936
نام
فرهاد
hcod21.jpg
فوق

درود.

همیشه بحث سر اینکه در عناوین FPS چه چیزی آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند بسیار بوده. اینبار آقای دن ایوب تهیه کننده استودیو 343 Industries در مصاحبه‌ای به تقاوت بازی Halo با Call of Duty پرداخت و افزود این داستان بازی هالو است که آن را از کال آف متمایز می‌کند. وی در ادامه اذعان کرد:

"به شخصه فکر می‌کنم چیزی که هیلو را کال آف متمایز نگه می‌دارد بخش داستانی این باز باشد. همین داستان سرایی غنی و جهان عظیم بود که توانست کاری کند این عنوان این همه مدت پا برجا باشد."

مردم همیشه به Johnson, Cortana و Arbiter اهمیت می‌دهند و دوست دارند بدانند در آینده چه اتفاقی برای ‌آن‌ها می‌افتد. نظرم این است که این کار فقط گیمرها را به بازی وفادار نگه نمی‌دارد بلکه باعث تلاش و بیشتر مشتاق بودن آن‌ها نیز می‌شود و وقتی با خودم فکر می‌کنم چه چیزی باعث شد هیلو این مدت طولانی پایدار بماند سوای گیم‌پلی عالیش، داستان این عنوان بود."

وی در آخر نیز بخش مولتی بازی Halo 2 را پدر تمامی بازی‌های مدرن online FPS خواند که دیگر بازی‌ها همگی از ابداع هیلو 2 به امانت گرفتن و از روی آن ساخته‌اند.

Halo Different From Call of Duty Thanks to ***8220;Really Rich Story, A Huge Universe***8221; � GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

games.yahoo.com

آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
خوب، تا جایی که من دیدم الان تو ایـــــن تاپیک سوای مقایسه داستان کود و هیلو که بحث اصلی ــه، به لطف دوستان ما یه مقایسه بین TLOU و بایوشاک ، یه مقایسه بین GOW و Rise که هم همین الان کلید خورد و بحث مس افکت و استار وارز و آنچارتد و ... رو داریم! راستش من دیدم این تاپیک حیفه، دلم نمیاد بیکار بشینم گفتم یه مقایسه ای بین ماریو و فیفا هم از طرف خودم راه بندازم، به نظر من داستان فیفا بهتره! خوب نظر دوستان چیه؟

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
مدتها فکر میکردم گیمرهای ایرانی اکثرا داستان هیلو رو نمیدونن چون عادت کردن به داستان های تک قسمتی که توی همون نسخه شروع میشه و همونجا هم تموم میشه.

الان توی این تاپیک متوجه شدم علاوه بر اینکه داستان هیلو رو نمیدونن و خودشون رو فقط به فهمیدن میزنن بلکه داستان خیــــــــــلی از بازی های دیگم متوجه نشدن.

ینی تا این حد داستان بازیها رو محدود میدونن که با بازی کردن Halo 1 الان انتظار دارن داستان دنیای هیلو رو متوجه شده باشن :d

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
تفاوت ها بسیار هست واقعا هر دو بازی جزء برترین FPS ها هست به نظرم COD واقعا انقلاب خوبی تو سبک FPS ایجاد کرد و سرعت و هیجان رو بیش از همیشه وارد این سبک کرد و خیلی بازیها شروع به تقلید ازش کردن.
حالا شاید یک سری ضعفها مثل کوتاهی کمپین یا نبود یک داستان بسیار جذاب داشته باشه ولی اصل بازی گیم پلی هست که البته الان دیگه برای خیلی ها تکراری شده

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
اگر پست ام کج تابی داشت و منظور بعضی دوستان عزیزم از پست من بود , عذر خواهی می کنم . اما این جور برداشت ها و تحلیل های اشتباه از دو سه تا خط یک پست منصفانه نیست که شاید به خاطر یک موضوع منظور رو کامل نرسوندیم اما واضح گفتیم که راحت در مورد یک شخص یا اشخاصی نظر می دهید .

آخرین ویرایش:

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
یه چیز بگم به من نپرید، ببیند من Halo هارو همه رو بازی نکردم، فقط 1 رو روی PC بازی کردم و 3 رو با X360 یکی از دوستان، به نظر من داستان آنچنان چیز دندون گیری نبود (نظر شخصی) اصلا هم مهم نیست Setting چقدر خفن و بزرگ بود، داستان اصلی هیچ چیز خاصی نداشت.
COD هم که یک جوک احمقانه هستش:d از لحاظ داستانی که هیچوقت داستان اصلا بخش مهمی ازش رو تشکیل نمی داد.

اصلا خنده داره برای من که اومدن مقایسه ای بین دوتا بازی کردن که از لحاظ داستانی اصلا چیزهای درخشانی نیستن.

عزیز با کمال احترام شما نتونستی داستان هیلو رو درک کنی دلیل بر بد بودنش نیست !:d
---
یکی از نقاط قوت اصلی سری هیلو داستانش هست ! مقایسش هم با کالاف مثل جک میمونه!

مورد بعدی این هست که کالاف یه شوتر نظامیه و داستانش برای یک شوتر نظامی واقعا خوبه (مخصوصا Black ops ) ولی به هیچ وجه قابل مقایسه با داستان فوق العاده و عظیم سری هیلو نیست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر