DirectX 12 برای Windows 7 منتشر نخواهد شد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
DirectX 12 برای Windows 7 منتشر نخواهد شد

dx12_0.jpg

اوایل امسال که DirectX 12 در نمایشگاه GDC معرفی شد, بسیار مورد تحسین قرار گرفت. مثلا شرکت Intel گفت که بزرگترین جهش گرافیکی windows در چند سال اخیر است و یا Tim Sweeney از شرکت Epic از آن به عنوان قدمی بزرگ و رو به جلو یاد کرد.

به نظر می رسید که DirectX 12 بزودی همه جا فرا گیر می شود. شرکت nvidia از ساپرت DX12 برای همه ی کارتهای DX11 و کارتهای جدیدتر خود سخن گفت و اعلام کرد که 50 درصد گیمرها از DX12 بهره خواهند برد. ولی در یک گردهمایی به نام PDXLAN در همین ماه, رییس بخش علوم بازی از شرکت AMD یعنی Richard Huddy اعلام کرد که کاربران Windows 7 جزو این 50 درصد نخواهند بود.

با اینکه Windows 7 هنوز هم سیستم غالب شرکت Microsoft است ولی پس از انتشار DirectX 12 بهره ای از آن نخواهد برد. با اینکه این خبر تاسف برانگیز به نظر می رسد ولی چندان هم تعجب بر انگیز نیست. امروزه اکثر کاربران به سختی حاضر به تغییر سیستم عامل خود می شوند ولی شاید این دلیلی باشد برای ارتقاء سیستم عامل.

زمانی که Windows 10 منتشر شود, شاید DirectX 12 بهانه ی خوبی برای آپگرید کردن باشد. علاوه بر این, Windows 7 در سال آینده از پشتیبانی کمتری برخوردار خواهد بود. این قضیه ممکن است برای Windows 8.1 هم اتفاق بیفتد (پشتیبانی کمتر) ولی با اینحال DX12 برای 8.1 نیز منتشر خواهد شد.

سرچشمه:
Time for an upgrade: DirectX 12 won't be available on Windows 7 | PCGamesN

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
نمیدونم این مردم چی از ۷ دیدن که ول کنش نیستن.واقعا ۸.۱ نسبت به ۷ خیلی خیلی بهتر و سبک تر و پایدارتر هستش.نزدیک‌یه سالی میشه از ۷ مهاجرت کردم الان نسبت به ۷ همون حسی رو دارم که بعد از اومدم ۷ نسبت به xp داشتم.اصلا نمیتونم برم سراغش

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
نمیدونم این مردم چی از ۷ دیدن که ول کنش نیستن.واقعا ۸.۱ نسبت به ۷ خیلی خیلی بهتر و سبک تر و پایدارتر هستش.نزدیک‌یه سالی میشه از ۷ مهاجرت کردم الان نسبت به ۷ همون حسی رو دارم که بعد از اومدم ۷ نسبت به xp داشتم.اصلا نمیتونم برم سراغش

ما که مجانی استفاده میکنیم بله ولی برای اون عده ای که پول میدن مهاجرت به معنای هزینه هست دلیل اینکه مردم با اکراه مهاجرت میکنن فکر کنم همین باشه

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
DX12 روی ویندوز 7 نمیاد چون میشه گفت که تقریبا امکان پذیر نیست که بیاد (مگر به بهای گزاف) ویندوز 7 از معماری گرافیکی مدل WDDM 1.1 استفاده میکنه ، DX12 احتیاج به WDDM 2.0 داره که بتونه مستقل از Kernel ویندوز عمل کنه و این برای ویندوز 7 و سخت افزارهای قدیمی امکان پذیر نیست ، حتی در صورت در دسترس بودن سخت افزار چون باید به صورت رادیکال Kernel ویندوز 7 رو دستکاری کنن فوق العاده ریسکی هست تغییر Kernel همونو متعاقب اون از دست رفتن سازگاری و کرش کردن میلیون ها میلیون سیستم که از ویندوز 7 استفاده میکنن و درد سرهای متعاقب اون ...

amir113

کاربر سایت
Feb 7, 2012
39
نام
INTEL
ما که مجانی استفاده میکنیم بله ولی برای اون عده ای که پول میدن مهاجرت به معنای هزینه هست دلیل اینکه مردم با اکراه مهاجرت میکنن فکر کنم همین باشه

من ویندوز 7 خودمو اوریجینال خریدم برعکس شما ولی با بیل الکتریکی هم نمیتونم ولش کنم خدایی حیف اون پنجره های ناز شیشه ای نیست این سیستم من جلوه بیشتر بده :d

نه خدایی حیف این سیستم من نیست روش ویندوز 7 نصب نباشه ؟؟؟؟:d

80399521526071479850.jpg

ولی خوب چاره ایی ندارم بخاطر dx12 low level هم شده باید به ویندوز 10 مهاجرت کنم

فقط منتظرم Project CARS بیاد با نهایت گرافیک رو این سیستم بترکونم :d

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
همون چیزی که توی XP دیدن ....
سون پایه ی ویندوز 8 و 10 ـه هر وقت دوباره ماکرو یـ چیزی مثل 7 به صورت پایه ای داد بیرون بنده و امسال بنده میریم سمتش ;)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
سون پایه ی ویندوز 8 و 10 ـه هر وقت دوباره ماکرو یـ چیزی مثل 7 به صورت پایه ای داد بیرون بنده و امسال بنده میریم سمتش ;)

البته یه چیزی در مورد آمارهایی هم که در زمینه نفوذ سیستمهای دنیا منتشر باید در نظر گرفت. این آمارا شامل هم سیستمهای خونگی و هم اداری میشه. مسلما شرکتها بدلیل اینکه نیازی نمیبینن خیلی دیر نسبت به مهاجرت اقدام میکنن. بنظرم در صد نفوذ ویندوز 7 تو مصارف خونگی باید خیلی کمتر از آمار کلی باشه

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
من که هنوز 8 نصب نکردم. چه چیزیش بهتر شده؟
از اینترفیسش خوشم نمیاد. مرض دارن طاهر ویندوزو هی عوض میکنن؟:D
من خیلی بدم میاد از تعییر. ویندوز 7 هم به زور نصب کردم :D

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad

همه ما قبول داریم ۷ یه نسخه کم نقص بود.تو کامنتت جواب خودتو دادی.اگر xp عالی بود چرا مردم رفتن سراغ ۷؟مسلما ۷ رو بهتر دیدن وگرنه xp یه نسخه جاودانه است.در مورد نسخه ۷ و ۸.۱ هم همین صادقه.۷ در زمان خودش عالی بود ولی الان ۸.۱ بهتره.اگر تمام کامنتو میخوندی برداشت بهتری میکردی.

r3min

کاربر سایت
Jan 8, 2009
455
نام
رامین
همه ما قبول داریم ۷ یه نسخه کم نقص بود.تو کامنتت جواب خودتو دادی.اگر xp عالی بود چرا مردم رفتن سراغ ۷؟مسلما ۷ رو بهتر دیدن وگرنه xp یه نسخه جاودانه است.در مورد نسخه ۷ و ۸.۱ هم همین صادقه.۷ در زمان خودش عالی بود ولی الان ۸.۱ بهتره.اگر تمام کامنتو میخوندی برداشت بهتری میکردی.
والا اگر XP ساپورت می شد و DX11 رو ساپورت می کرد خیلی ها حاضر بودن از همون XP سبک استفاده کنن ..

mesi08

کاربر سایت
May 18, 2008
138
نام
علیرضا
من ویندوز 7 خودمو اوریجینال خریدم برعکس شما ولی با بیل الکتریکی هم نمیتونم ولش کنم خدایی حیف اون پنجره های ناز شیشه ای نیست این سیستم من جلوه بیشتر بده :d

نه خدایی حیف این سیستم من نیست روش ویندوز 7 نصب نباشه ؟؟؟؟:d

80399521526071479850.jpg

ولی خوب چاره ایی ندارم بخاطر dx12 low level هم شده باید به ویندوز 10 مهاجرت کنم

فقط منتظرم Project CARS بیاد با نهایت گرافیک رو این سیستم بترکونم :d
آقا شما که ازین فرمونا دارین راضی هستین ازش ؟ سازگار هست با بازی ها ؟ لذت بازی رو به خاطر ناهمگونی خراب نمیکنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر