کنسول PlayStation 4 یک سال شد

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,947
نام
فرهاد
n8zpbxy93l60aslaqjhi.jpg

درود.

دقیقا یک سال پیش در چنین روزی یعنی 15 نوامبر سال 2013 شرکت سونی فرزند چهارم از خانواده پلی‌استیشن را با نام PlayStation 4 در آمریکای شمالی عرضه نمود. سخت است که باور کنیم امسال بیستمین سالی‌‌ست که ما 4 نسل را با خانواده PS سپیری کرده‌ایم و با آن‌ها خاطره داریم. چقدر زود گذشت مراسم PlayStation Meeting 2013 در شهر نیویورک که سونی به طور رسمی PS4 را معرفی نمود و مارک سرنی به روی صحنه آمد و DualShock 4 را با آن طراحی زیبا به نمایش داد. سونی برای اینکه اشتباهات PS3 را تکرار نشود با شرکت AMD به مذاکره پرداخت و از سال
2008 به فکر تولید نسل جدید کنسول خود شد. طبق قراردادی، این شرکت CPU و GPU کنسول PS4 را به صورت نیمه سفارشی ساخت و با گذاشتن پردازنده 8 هسته‌ای مدل جکوار و پردازنده گرافیکی AMD GCN Radeon این دستگاه را به طور قابل توجهی قوی ساخت. این دستگاه به قدری عالی طراحی شده بود که بسیاری از سایت‌ها و سازندگاه مطرح جهان به ستایش از او پرداختند.

Mark Rein از اپیک گیمز در صحبتی PS4 یک دستگاه فوق‌العاده خواند و معماری آن را ستایش نمود.
آقای هیدئو کوجیما خالق بازی متال‌گیر: نیز در مصاحبه‌ای به تجلیل از سونی و PS4 پردات و گفت این کنسول تنها دستگاهیست که نا ممکن‌ها را ممکن می‌سازد.
آقای جان کارمک سازنده افساته‌ای دنیای گیم نیز در خبری این ساخت سونی تقدیر نمود و اذعان کرد این طراحی سونی یک انتخاب عاقلانه مهندسی‌ست.
سایت Eurogamer نیز فن‌آوری گرافیکی PS4 را تقدیر و چشمگیر خواند.

این‌ها بخش کوچکی از ستایش‌هایی‌ست که در مورد این کنسول صورت گرفته و همه این موارد را سونی مدیون مغز متفکر مردی‌ست با نام مارک ثرنی است که توانست PS4 را جوری خلق کند که برای همه سازندگان و برنامه نویسان به راحتی قابل اجرا باشد.

سونی در آگست 2013 اعلام کرد که یک میلیونPS4 پیش فروش شده است . در امریکای شمالی این دستگاه یک میلیون فروش داشت و در UK نیز در عرض 48 ساعت 250,000 هزار عدد و در عرض 5 هفته این مقدار 530,000 هزار رسید که بهترین فروش را ار آن خود کند.
در دسامبر همان سال سونی فروش جهانی خود را 2.1 میلیون عنوان نمود که پس از چند ماه یعنی ژانویه 2014 آقای اندور هاوز در کنفرانسی فروش نرم‌افزار را 9.6 میلیون و فروش PS4 را 4.2 میلیون تا پایان سال 2013 عنوان کرد. هم اکن.ن نیز طبق اخرین امار این دستگاه تا به الان 13.5 میلیون فروش داشته است که می‌توان گفت بی‌نظیر عمل کرده است. هر چند سردمداران سونی نیز به این فروش بالا ایمان نداشتند ولی سیاست‌های به جای آن‌ها در مورد حمایت از سازندگاه مستقل، رد و بدل کردن بازی‌ها با دیگران و از همه مهمتر وصل نبودن دائم به اینترنت باعث شد که بسیاری از گیمرها با آغوش باز این دستگاه را بپذیرند.
هم اکنون با اینکه عناوین مهم و انحصاری سونی در سال 2015 روانه بازار می‌شوند ولی با این حال PS4 از بَدو ورودش به آمریکا همچنان پیشتاز است.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
روز تولدش (ـم) تو حلقم

عجب حلقی داری احسان:D
------------------------------------------------------------------------

من یادمه قبل از لانچ PS4 اینو یه جا گفتم و حالا هم بعد از یکسال که از لانچش میگذره میبینم چقدر حس اونموقم درست بوده.
DS3 واقعا نیاز به باز نگری داشت ولی برای من و امثال منی که یه عمر با پلی استیشن خاطره دارن دسته ی کنسول انگار یکی از اعضای بدنشون شده.
خیلی خوشحالم که DS4 با اینکه خیلی تغییرات کرده و بهتر شده ولی جان و درونمایه دسته های قبلی خوانواده پلی استیشن هنوز درونش هست و آدم احساس غریبی بهش دست نمیده.

سال گذشته من کاری کردم که قبلا تو زندگیم نکرده بودم و اونم خرید کنسول Day1 بود. همیشه یکی دو سال بعد به نسل جدید کوچ میکردم. تجربه ی جالبی و از هر نظر ازش راضیم ولی فکر میکنم که هنوز 400 دلاری که به سونی دادم حلالش نشده و هنوز من لذتی که از کنسولای قبلی سونی بردم از PS4 نبردم ولی از اونطرف سال دیگه دو سه تا انحصاری PS4 منو بدجوری هوایی کرده که مطمئنم اون چیزی که از PS4 انتظار دارم سال دیگه محقق میشه.

در ضمن تولدت مبارک:x

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,461
نام
امین
امیدوارم ps تا سالهای سال بمونه خصوصن واسه ملتهایی مثل ما از همه چی واجبتره بودنش.
مسکنی بزرگ برای فراموشی خیلی چیزها.
:x ps :x

amircloop

کاربر سایت
Dec 29, 2012
554
نام
علی
من که هنوز منتظرم که سری اسلیمش بیاد. چون مطمعنم که سری های اولی همیشه خراب میشن احتمالا 2016 که اسلیم با خدای جنگ 4 اومد می خرمش

من همون کهریلیز شد گرفتم ....هنوزم خدا رو شکر هیچ مشکلی نداره.......الان دیگه همه مشکلات برطرف شده ...با خیال راحت برو بخر و حالشو ببر:d

captcha

کاربر سایت
Jun 1, 2011
61
نام
Matarsack
من هنوز بازی آخرین ما رو تجربه نکردم و برای همین برای خرید این کنسول همیشه هایپ ام. سال 94 از تو کف میام بیرون با خرید کنسول سفیدش.
تولدت مبارک سال پرباری خواهی داشت.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر