Nvidia: روز های طلایی کنسول ها به پایان رسیده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
nvidia-titan-z.jpg

کمپانی Nvidia به تازگی از شکستن رکورد در سود آوری خبر داده و اظهاراتی در رابطه با این موضوع که چطور این امر در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد داشته. مدیر ارشد این شرکت آقای Jen-Hsun در جریان صحبت های خود در رابطه با کنسول گیمینگ، اظهار داشته که "روز های گذشته" برای کنسول ها به پایان رسیده.

Jen-Hsun اظهار داشت : " احساس من این است که پلتفرم کنسول بازی احتمالا دیگر همانند روز هایی که به وضوح بهترین و تنها پلتفرم گیمینگ بودند، لذت بخش نیستند. این امر دیگر درست نیست. امروزه راه های متفاوت بی شماری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. "

Jen-Hsun در ادامه جهت تایید اظهارات خود، به آمار و ارقامی اشاره کرد که صحبت هایش را تایید می کنند و اینکه چگونه PC گیمینگ از کنسول ها _ به خصوص در کشور چین _ پیشی گرفته است : " PC تبدیل به بزرگ ترین پلتفرم گیم جهان شده است. در چین و کشورهای در حال توسعه سراسر دنیا، PC پلتفرمی است که آنها قبلا خریداری کرده اند. آنها می توانند آنرا دو، سه، چهار بار ارتقا دهند بدون اینکه به تغییر پلتفرم پایه خود نیازی داشته باشند. "

در ادامه افزود : " بنابراین من فکر می کنم که در حال حاضر راه های متفاوت بسیار زیادی برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. چیزی که من می دانم، این است که تعداد عناوین PC در حال گسترش اند. عناوین بزرگی در راه PC هستند و این امر به رشد خود ادامه می دهد و کیفیت بازی ها نیز با سرعت هر چه بیشتر در حال افزایش است. "

Golden Days of Consoles Are Over Says Nvidia CEO GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خب ببین گفتم که من زیاد حرفه ای نیستم :d ولی فکر نکنم واقعن یه gamer بتونه با یه PC که برا 7 - 8 سال پیش باشه بتونه بازی های روز رو تجربه کنه. بعدشم یه چیزی رو فراموش کردید شما. خیلی از بازی های exclusive همیشه برا کنسول میاد :d

بحث سر قیمت و توان پردازشی سخت افزار بود، نه بازی انحصاری و صبر و حوصله PC Gamerها و ... .

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
اگه این شرکت کار گرافیک کنسول ها ر میزد چپ و راست از این فکت ها میدادl-)

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
بله کاملا موافقم انودیا تکنولوژی بصری زیادی برای PC خلق کرد که تو این نسل از بازی مثل Far Cry 4 میشه دید شاید این توانایی در اخر نسل کنسول ها بشه دید
NVIDIA is powering Far Cry 4 with HBAO+, God Rays, Fur and much more
کنسول هنوز تو 1080p گیر هستن در صورتی که الان PC بحث 8K میشه
تنها برتری کنسول به PC بهینه سازی است که انجام میشه که با لطف DX12 و قابلیت های که Win10 دیده میشه این مرز برداشته میشه و میشه PC مثل کنسول از تمام قدرت استفاده کرد
مشکل pc هیچ وقت رزولوشن و ... نبوده مشکل aaa ها و همین طور دیرتر عرضه شدن یا عرضه نشدن بعضی از بازی های بزرگ رو pc نمونش gta v که تازه بعد از چند وقت کشمکش و بدبختی با وقفه روی pc میاد

Witch of Ashes

"Traveler Witch"
کاربر سایت
Jun 10, 2014
803
نام
فرزاد
برا کنسول هم هستش :d

هر شماره بعد دو سال برای کنسولها اومده و دیابلو 3 هم تا سال 2013 وقتی برای کسنولها نیومده بود 12 میلیون نسخه فروخته بود البته الان بیشتر از 12 میلیون هست ولی چون بعد اون فروشش با فروش نسخه کسنولی قاطی شد دقیق امار اعلام نشد ولی شایعه شده بود 14 میلیون فروخته :d

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
حتما دوران طلایی اینویدیا شروع شده.کارت های گرافیک چند هزار دلاریش به اندازه یه کنسول 400 دلاری عملکرد ندارن.نسل اینده کنسول ها که در سال 2020 بیا انویدیا ورشکست خواهد شد. حالا ببینید
=))
انویدیا شکر خورده یـ چیزی پرونده دوستان هم از آب گل آلود دارن ماهی میگیرن و هی در افشانی میکنن نمیدونم بخندم یا گریه کنم :|

آخرین ویرایش:

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
دوران طلاییش به پایان رسیده کاملا صحیحه الان دنیای فراطلاییش شروع شده :D چی گفتم :|
باو حرف الکی میزنه . رو کنسولا همه چی راحت اجرا میشه و خیلی هم دردسر نداره . با pc بعضی وقتا واقعا پدر ادم درمیاد :D
مطمئنم اگه تراشه گرافیکی کنسولای نسل جدید رو انودیا میساخت میگفت شروع شده :|
به قول معروف گربه دستش به موش نمیرسه میگه پیف پیف :D

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
من اصلا برام اهمیتی نداره که کنسولا چقدر طرفدار دارن یا انویدیا درست میگه یا نه

از جوابتون مشخصه اصلاً براتون اهمیتی نداره.
نمی دونم چطور میشه با 500 دلار یه سیستم در حد کنسول های نسل جدید ِ نمی دونم شایدم من اشتباه می کنم اما من هر چی کارت گرافیک خوب از Nvidia دیدم حداقل 1000 دلاری پولش بوده، حالا بماند قطعات دیگه PC هم باید خریداری بشه و در کنار هم حداقل یه دو هزار دلاری حرج یه سیستم خوب باید بشه که بشه از بازی ها ازش استفاده کرد، در مورد اینکه PC قویتر از کنسول ِ صد در صد درسته با این قطعاتی که جلوتر از زمان خودشون به بازار میان وقیمت های نجومی دارن مشخص ِ، فکر می کنید برای سونی یا ماکرو سخت یه کنسول بدن چهاز هزار دلار پولش باشه و گرافیک ده سال دیگه رو الان بهتون ارائه کنه ؟ مشخص که نیست.

اگه بحث ادامه پیدا کنه فکر کنم کلاً باید از Nvidia متشکر هم باشیم که PC رو به جهان معرفی کرد !!!

Witch of Ashes

"Traveler Witch"
کاربر سایت
Jun 10, 2014
803
نام
فرزاد
من نمیدونم چرا دوستان دارن بحث رو پیچیده میکنن :d در اینکه این حرف انویدیا الان اشتباهه حرفی نیست و مطمئنن الان کسنولها در حال از بین رفتن نیستن (حالا به اینده کاری ندارم :d)
ولی اینکه بعضی از دوستان میان مستقیم انویدیا رو عقده ای معرفی میکنن و pc رو کلا میبندن به توپ کاملا اشتباهه حالا چه این دوستان بخوان چه نخوان pc یکی از مهمترین قطب بازیهای ویدیویی و این چند سال هم رشد فوق العاده ای داشته

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
من برم چیپس و پفیلا بخرم!!
امشب برنامه PC VS Console داریم!
popcorn1-smiley.gif

------------------------------------
اما من هر چی کارت گرافیک خوب از Nvidia دیدم حداقل 1000 دلاری پولش بوده،
فکر کنم شما تو بازار فقط Titan و Titan Z دیدی! :) عجب بازار گل و بلبلی داریم ما!:)

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
برا کنسول هم هستش :d
چه ربطی داره؟ کسی گفت انحصاری ـه مگه؟ گفت بازی AAA رو PC فروش نمیکنه، ایشون هم گفت دیابلو 3.
به Sims 3 و Alan Wake و Civ V و ... هم میشه اشاره کرد.
پ.ن: اون دوستی که گفت 8K دقت کرده که 4800 تا Titan Z رو SLI کنی هم نمیتونی 8K اجرا کنی؟ کم نیست برادر، 8000*4000 یعنی 16 برابر از 1000*2000 (1080) سنگین تره!
نمی دونم چطور میشه با 500 دلار یه سیستم در حد کنسول های نسل جدید ِ نمی دونم شایدم من اشتباه می کنم اما من هر چی کارت گرافیک خوب از Nvidia دیدم حداقل 1000 دلاری پولش بوده، حالا بماند قطعات دیگه PC هم باید خریداری بشه و در کنار هم حداقل یه دو هزار دلاری حرج یه سیستم خوب باید بشه که بشه از بازی ها ازش استفاده کرد، در مورد اینکه PC قویتر از کنسول ِ صد در صد درسته با این قطعاتی که جلوتر از زمان خودشون به بازار میان وقیمت های نجومی دارن مشخص ِ، فکر می کنید برای سونی یا ماکرو سخت یه کنسول بدن چهاز هزار دلار پولش باشه و گرافیک ده سال دیگه رو الان بهتون ارائه کنه ؟ مشخص که نیست.

اگه بحث ادامه پیدا کنه فکر کنم کلاً باید از Nvidia متشکر هم باشیم که PC رو به جهان معرفی کرد !!!
ناظم جان، اطلاعاتت توی این بحث کافی نیست لازم نیست چیزی بگی، اگه واقعا لازمه جواب بدی هم تحقیق کن قبلش.

آخرین ویرایش:

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
مشکل pc هیچ وقت رزولوشن و ... نبوده مشکل aaa ها و همین طور دیرتر عرضه شدن یا عرضه نشدن بعضی از بازی های بزرگ رو pc نمونش gta v که تازه بعد از چند وقت کشمکش و بدبختی با وقفه روی pc میاد
این ها همه مسئله پورت بود که تو نسل قبل خیلی میشد دید چون ساختار کنسول های نسل قبل اصلا با PC بخوبی سازگار نبودن
ولی کنسول فعلی چون بر پایه X86 و تقریبا همون PC میشه ولی اسم کنسول روش گذاشتن با کمی تغییرات در APU ,....
GTA V که تغییرات با فاصله نزدیک بین همین نسل کنسول داره عرضه میشه

Witch of Ashes

"Traveler Witch"
کاربر سایت
Jun 10, 2014
803
نام
فرزاد

--------------

خوب قرار نیست همه 1000 دلار واسه یه کارت پول بدن خیلی از کارت های گرافیکی با قیمت کمتر هم هست :d

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
آره ولی خب اون چیزا هم دخیل هستن دیگه، مگه نه؟

من سعی میکنم توی بحثی شرکت کنم که به سرانجام برسه، وقتی شما پای فاکتورهای دیگه رو بکشی وسط عملاً داری بحث رو به سمتی میبری که پایان نداره. به همین دلیل هم علاقه‌ای به بحث در خصوص این موارد ندارم. اما اون موارد هم میتونن برای هر کس مهم باشن، این بستگی به نظر افراد داره.

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
توان پردازشی ملاک 100% نیست.
فرض کنیم مثلا PS3 ضعیف تر از PC باشه. ولی میبینین که بازیایی روی همین PS3 مثل سری آنچارتد مخصوصا 2 و 3 و TLOU و Heavy Rain و BEYOND و .... رو چه PC بتونه اجرا کنه چه نتونه مجبورین برین کنسول بخرین.
پس بحث توجه به مشتری هم هست .
البته روی PC بازیه انحصاری به این دلیل نیست که روی PC خیلی کپی های غیر قانونی انجام میشه. خیلی خیلی بیش از کنسول ها.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر