Nvidia: روز های طلایی کنسول ها به پایان رسیده

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
nvidia-titan-z.jpg

کمپانی Nvidia به تازگی از شکستن رکورد در سود آوری خبر داده و اظهاراتی در رابطه با این موضوع که چطور این امر در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد داشته. مدیر ارشد این شرکت آقای Jen-Hsun در جریان صحبت های خود در رابطه با کنسول گیمینگ، اظهار داشته که "روز های گذشته" برای کنسول ها به پایان رسیده.

Jen-Hsun اظهار داشت : " احساس من این است که پلتفرم کنسول بازی احتمالا دیگر همانند روز هایی که به وضوح بهترین و تنها پلتفرم گیمینگ بودند، لذت بخش نیستند. این امر دیگر درست نیست. امروزه راه های متفاوت بی شماری برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. "

Jen-Hsun در ادامه جهت تایید اظهارات خود، به آمار و ارقامی اشاره کرد که صحبت هایش را تایید می کنند و اینکه چگونه PC گیمینگ از کنسول ها _ به خصوص در کشور چین _ پیشی گرفته است : " PC تبدیل به بزرگ ترین پلتفرم گیم جهان شده است. در چین و کشورهای در حال توسعه سراسر دنیا، PC پلتفرمی است که آنها قبلا خریداری کرده اند. آنها می توانند آنرا دو، سه، چهار بار ارتقا دهند بدون اینکه به تغییر پلتفرم پایه خود نیازی داشته باشند. "

در ادامه افزود : " بنابراین من فکر می کنم که در حال حاضر راه های متفاوت بسیار زیادی برای لذت بردن از بازی ها وجود دارد. چیزی که من می دانم، این است که تعداد عناوین PC در حال گسترش اند. عناوین بزرگی در راه PC هستند و این امر به رشد خود ادامه می دهد و کیفیت بازی ها نیز با سرعت هر چه بیشتر در حال افزایش است. "

Golden Days of Consoles Are Over Says Nvidia CEO GamingBolt.com: Video Game News, Reviews, Previews and Blog

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
بله درسته. البته من زیاد حرفه ای نیستما ولی با این وجورد میدونم که وقتی کنسولی میاد:
1- تا آخر نسلش همه بازی های مربوطش رو ساپورت میکنه بدون افت فریم (95%) و یا نیاز به تعویض قطعه ای. ولی با PC برا گرفتن بهترین prformance حتمن باید آپگرید کنی.
2- همین نسل پلی 3 و ایکس باکس 360 که حدود 7 - 8 سال (فکر کنم :d ) طول کشید. یعنی واقعن یه PC gamer میتونه 7 سال PCش رو ارتقاء نده؟

خب شما با کنسول توی یک فضای بسته کار میکنی و امکان انتخاب نداری. نمیتونی بازی رو با رزلوشن‌ها، آپشن‌ها/تکنیک‌ها، فریم ریت‌های مختلف و ... تست کنی تا نسبت به هم بسنجی. در نتیجه وقتی بازی رو اجرا میکنی همه چیز اوکی بنظر میرسه، در حالی که از خیلی از قسمتهای بازی زده شده تا چیزهایی مثل فریم ریت و شاید مثلاً رزلوشن مورد قبول باشن. اگر یک PC باز پیدا بشه که در همین حد رضایت داشته باشه (که تعداد این نوع PC گیمر هم نباید کم باشه) اونوقت با یک GPU میتونه به اندازه 7-8 سال سر کنه. در هر صورت نه شما روی کنسول بهترین پرفورمنس رو میگیری، نه این دسته از PC گیمرها.

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,678
نام
علی
تو این نسل ای انویدیا همیشه ازین حرفا میزنه دلیلشم مشخصه.
اندازه ی 2 تا کنسول پول گرافیک بدی بعدم بگی کیفیت فلان بازی بهتره ؟ پول علف خرسه مگه؟ :d

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
انویدیا این چیزا رو نگه چی بگه ؟! کنسول بازا که بیش از 15-20 سال با کنسول عجین شدن، بازی با PC براشون یه کابوسه! اونی که مزه کنسول حداقل یه نسل زیر زبونش رفته، دیگه رفتن به PC تقریباً براش غیر ممکنه. همین فروش رویایی PS4 نشون میده کنسول هیچ وقت نمیمیره!

Fallen_Angel

کاربر سایت
Sep 20, 2014
114
نام
میشا
خب شما با کنسول توی یک فضای بسته کار میکنی و امکان انتخاب نداری. نمیتونی بازی رو با رزلوشن‌ها، آپشن‌ها/تکنیک‌ها، فریم ریت‌های مختلف و ... تست کنی تا نسبت به هم بسنجی. در نتیجه وقتی بازی رو اجرا میکنی همه چیز اوکی بنظر میرسه، در حالی که از خیلی از قسمتهای بازی زده شده تا چیزهایی مثل فریم ریت و شاید مثلاً رزلوشن مورد قبول باشن. اگر یک PC باز پیدا بشه که در همین حد رضایت داشته باشه (که تعداد این نوع PC گیمر هم نباید کم باشه) اونوقت با یک GPU میتونه به اندازه 7-8 سال سر کنه. در هر صورت نه شما روی کنسول بهترین پرفورمنس رو میگیری، نه این دسته از PC گیمرها.
خب ببین گفتم که من زیاد حرفه ای نیستم :d ولی فکر نکنم واقعن یه gamer بتونه با یه PC که برا 7 - 8 سال پیش باشه بتونه بازی های روز رو تجربه کنه. بعدشم یه چیزی رو فراموش کردید شما. خیلی از بازی های exclusive همیشه برا کنسول میاد :d

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

Witch of Ashes

"Traveler Witch"
کاربر سایت
Jun 10, 2014
803
نام
فرزاد
جالبه وقتی یه شرکتی از کنسولها تعریف میکنه ادم فوق العاده منطقیه ولی وقتی یه شرکتی از pc حمایت میکنه عقده ای تشریف داره

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
کاری به بحث نخ نمای کنسول vs کامپیوترهای خانگی ندارم چون واقعا بیهوده اس ولی میتونم بگم جدا الان با توجه به اوج گیری پلتفرم های دیجیتالی بازار PC نسبت به سالهای گذشته رشد خوبی داشته و مهتر از همه احترام و جایگاه خوبی پیدا کرده.این رو به عنوان فردی که 7-8 سال دور بودم از این فضا کاملا حس پیدا کردم.

الان دقیقا جو PC جوری شده که اگر سازنده واقعا ارزش بده به این پلتفرم گیمرهاش هم خوب جوابش رو میدن.نمونش Valkyria Chronicles که از زمان معرفی با اینکه عرضه ی دوباره یک بازی 6-7 ساله هستش ولی خوب داره پیش فروش میکنه، چون SEGA به درخواست PC Gamer ها ارزش قائل شده و البته همیشه هم سعی میکنه پورت های خوبی داشته باشه واسه این پلتفرم.

درواقع میتونم بیشتر میشه گفت بازار و جایگاه PC رشد کرده تا سقوط وضعیت کنسول ها.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
آره PC پیشرفت خیلی زیادی داشته ولی نه با بازی های AAA و بیشتر بازی های آنلاین و MMO و از این داستانا....

هر وقت بازی های AAA توسنتن روی PC خوب بفروشن بعد بیا از این مضخرفات تحویل بده!

همون بلایی که داره سر سامسونگ میاد به خاطر Xiaomi ممکنه آینده گریبان Nvidia رو هم بگیره!

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
انویدیا بهتره که بیشتر از قبل روی بازیهای pc یا مولتی پلتفرم تمرکز کنه و بیشتر از این جهت ساپورت کنه ، حتی با پرداخت مبالغی میتونه لایسنس انحصاری ها رو در مدت زمان یک یا دوسال بعد از فروش روی کنسول ، از کمپانی سازنده بگیره و خودش به عنوان ناشر مستقل با تکنیکهاش Tweak کنه و چه چیزی می تونه از این بهتر برای pc gaming اتفاق بیفته !

از طرفی بهینه کردن بازیهای مولتی پلتفرم باید بیشتر مورد توجه اش قرار بگیره ، نه با بکارگیری چند صد تُن تکنیک فقط افت پرفورمنس مضاعف رو به ارمغان بیاره ،

روزی که کنسول به معنی و مفهموم کنونی وجود خارجی نداشته باشه و cloud gaming جاش رو بگیره هم pc و هم کنسول های مبتنی بر اون تکنولوژی هردو می تونن با کیفیت فوق العاده بازیهای خودشون رو تجربه کنن و دیگه خبری از پورت افتضاح و سخت افزار محدود کنسول و و و .. نخواهد بود .

Witch of Ashes

"Traveler Witch"
کاربر سایت
Jun 10, 2014
803
نام
فرزاد
آره PC پیشرفت خیلی زیادی داشته ولی نه با بازی های AAA و بیشتر بازی های آنلاین و MMO و از این داستانا....

هر وقت بازی های AAA توسنتن روی PC خوب بفروشن بعد بیا از این مضخرفات تحویل بده!

همون بلایی که داره سر سامسونگ میاد به خاطر Xiaomi ممکنه آینده گریبان Nvidia رو هم بگیره!

شما رو به diablo راهنمایی میکنم (البته خیلی عنوان هست ولی همین یکی کافیه)

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
کنسول ها شاید دیگه روز های خوش قبل رو نبینن ... که تازه اونم میتونه به خاطر تکنولوژی های جدید و فن اوری ابری باشه ... نه به خاطر pc و انویدیا ... :))

چه حبر از کنسول دستی خودشون ... ؟؟؟

saman008

کاربر سایت
Oct 7, 2012
891
نام
استاد(master)
حتما دوران طلایی اینویدیا شروع شده.کارت های گرافیک چند هزار دلاریش به اندازه یه کنسول 400 دلاری عملکرد ندارن.نسل اینده کنسول ها که در سال 2020 بیا انویدیا ورشکست خواهد شد. حالا ببینید

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
983
نام
Esmaiel
به پایان رسیده ؟ عجب !!

2avizrn6qxqrvq1rmv0c.jpg

این ماله آسیاست با احتساب ژاپن که تازه اونجا کلا کنسولهای دستی توی این چند سال اخیر خیلی بیشتر از کنسولهای خانگی فروش می کنن (فقط کافیه آمار بقیه جاها رو متصور بشید ! :d)
ـــــــــــــــــــــــ
vahen0v8f7fth3a0l9ux.png

جالبه بدونید که تا الان خیلی از بازیها Cross Gen بودن و کنسولها اینطوری میفروشن سال بعد با شروع شدن چرخه بازیهای تک نسلی این سیر رشد، دیدنی خواهد بود .... :d

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
بله کاملا موافقم انودیا تکنولوژی بصری زیادی برای PC خلق کرد که تو این نسل از بازی مثل Far Cry 4 میشه دید شاید این توانایی در اخر نسل کنسول ها بشه دید
NVIDIA is powering Far Cry 4 with HBAO+, God Rays, Fur and much more
کنسول هنوز تو 1080p گیر هستن در صورتی که الان PC بحث 8K میشه
تنها برتری کنسول به PC بهینه سازی است که انجام میشه که با لطف DX12 و قابلیت های که Win10 دیده میشه این مرز برداشته میشه و میشه PC مثل کنسول از تمام قدرت استفاده کرد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر