Intel : بیشتر از 711 میلیون PC GAMER در جهان

pasia

کاربر سایت
Jun 22, 2007
291
نام
V@hID
70219472944595126465.jpg

در مراسم 2014 امسال Intel Developer Forum IDF معاون اجرایی شرکت اینتل اقای Kirk Skaugen مدیر کل بخش PC Client Group اعلام داشت:
سیستم های رومیزی زنده و سیستم های مخصوص به گیم در وضعیتی عالی به سر می برند.
در حال حاضر 711 میلیون PC گیمر در سراسر جهان وجود دارد و از میان هر 10 نفر در کره خاکی یک نفر جز این دسته به حساب می اید

Skaugen همچنین در مورد پردازنده های جدید شرکت اینتل مدل Broadwell صحبت کردند:

پردازنده های سری Broadwell که از اوایل سال اینده وارد بازار خواهند شد از تکنولوژی ساخت 14nm بهره میبرند . این تکنولوژی پیشرفته ترین محصول سیلیکونی در جهان است

همچنین کرک اسکاگن در ادامه افزود:
PC GAMING یکی از بخش هایی هست که همچنان به رشد خود ادامه میدهد. ما قصد داریم جدیدترین فناوریهای روز Intel در اختیار pc gamer های سرار جهان قرار دهیم . انها همیشه خواهان حداکثر توانایی ما هستند و از وفادار ترین مشتریان ما بحساب می ایند.
شرکت Intel بطور کامل روی PC GAMING و هواداران این بخش تمرکز خواهد داشت و بهترین تکنولوژی های روز همواره برای PC عرضه خواهد کرد.

منبع

آخرین ویرایش:

FaVoRiTe

کاربر سایت
Jul 4, 2014
79
دوباره بوی گند فن بازی از یک تاپیک زد بالا
اینکه کنسول بهتره یا pc ، کی پایرت میکنه یا کی نمیکنه ، بازی برای کی میاد برای کی نمیاد
دقیقا شبیه همون دعوایی هستش که دوتا بچه کوچیک سر بهتر بودن اسباب بازیشون میکنن
------------------------
آره آقا من گفتم به خاطر تاخیر های پیاپی و بلند مدت Gta رو همچین پایرتش میکنم انگار از همون اول پایرت بوده ( به لطف دوستان پستم پاک شد )
کلا به این مسائل پایرتی هم اهمیت نمیدم ، شرکتش بازیکن و زبان ایرانی رو آدم حساب نمیکنه اونوقت یک عده افتخار میکنن به این شرکت ها پول بدن
ترجیح میدم خودم باشم تا یک کنسول بازی که تمام بازی های ps3 رو پایرت کرده و حالا اومده برای من ... :|
اینا پایرت نیست پس چیه ؟ برای کنسول ها بخش جداگونه مخصوص هــک داریم و کلی آموزش آنبن و جلوگیری از بن شدن و ... و در کنار اینا کلی هم ادعای پول دادن پای بازی و ...
----------------------
یاد بچگیمون بخیر : فقط میخواستیم بازی کنیم و سرگرم بشیم ، حالا مهم نبود pc یا ps باشه یا سگا باشه یا نینتندو یا آتاری یا ...

اشکال نداره رفیق بزار کنسول گیمرها فعلا هرچی دوست دارن بگن اینا همه کلاس قبل ناشتاس :))

سر بازی Dead Rising 3 دیدیم چطوری هجوم اوردن سمت باجه های PC

اینا یه نسل رو کنسولهای قدیمیشون پایرت کپی خور کردن انلاین رایگان زدن به بدن کمی بد عادت شدن. :))

کمی صبر کن اکثر بازیهای توپ نسل بعدی برای PS3/X360 دیگه عرضه نمیشن .. بعد خواهیم دید چطوری همه ور میشن سمت باجه های PC :))

تا چند وقت دیگه چنان علاقه مند بشن به PC که حد نداره :))
این خط این نشون اینم کلاه درویشون :d دیگه خودمون میدونیم تو ایران چه خبره

آخرین ویرایش:

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
مسئله پایرت هم که جای خود داره. برای مثال همین تاپیک تاریخ عرضه GTAV! طرف اومده نوشته چون بازی دیرتر میاد پس پایرت میکنیم!!!:|خب برای همین کارهاتون هست که برای یه IP مثل gta اینقدر دردسر دارید دیگه! یه steam دارید که این همه off های باورنکردنی میذاره وقتی شما یا امثال شما اینجوری رفتار میکنید دیگه چه انتظاری از rockstar دارید؟!
الان که دوست عزیز صلح و صفا گفتند رفتم بخش اخبار رو چک کردم دلیل تاخیر چیزی که من نوشتم نیست و خبر رو نخونده بودم.
ولی این چیزی از این که پایرت روی PC خیلی بیشتر از کنسول ها هست رو کم نمیکنه.
چند جا هم دوستان از تعداد User های steam صحبت کردند که با سرچی که تو گوگل زدم به این نتایج رسیدم:
Steam : 75 million users پس با این حساب یه چیزی حدود 90 درصد pc gamer ها اکانت Steam ندارن!
PSN : 110 million users
Xbox Live : 48 million users
منبع
منبع

آخرین ویرایش:

EIGRP

کاربر سایت
Sep 8, 2011
140
نام
محمد علی
مورد پایرسی که فاجعه ای برای PC هست به کنار! . طی تحقیقاتی که صورت گرفته روشن شده اون اندک کسایی که بازی رو به روش قانونی خریداری میکنن معمولا صبر میکنن تا بازی با قیمتی ناچیز برسه و بعد اقدام به خریدش میکنن.

[h=1]Half of all PC gamers wait for a game to go on sale before buying[/h]

FaVoRiTe

کاربر سایت
Jul 4, 2014
79
مورد پایرسی که فاجعه ای برای PC هست به کنار! . طی تحقیقاتی که صورت گرفته روشن شده اون اندک کسایی که بازی رو به روش قانونی خریداری میکنن معمولا صبر میکنن تا بازی با قیمتی ناچیز برسه و بعد اقدام به خریدش میکنن.

Half of all PC gamers wait for a game to go on sale before buying
خوب این اصلا بد نیست فروش بازیها روی استیم بسیار خوبه و شاهد عرضه بازیهای بسیار زیادی بروی پلتفروم معظم PC هستیم . البته چشم حسود کور:d

فاجعه ؟؟
yahoo_21.gif
؟؟ JTAG و PS3 Jailbreak قربونش برم اصلا یه وضیعتی فاجعه رم رد کرده . اینجام یه سر بزن ببین چه خبره ماشاالله همه انلاین باز Destiny | PSN نگران از بن شدن کنسول
yahoo_21.gif

باز حالا ما کرک میکنیم انلاینشو از دست میدیم شما چی ؟ :))

خلاصه زیاد داستان پایرت رو PC بازش نکنید;) که سمت خودتون اوضاع خیلی وخیم تره سعی کنید انصاف داشته باشید. خودمون تو ایران زندگی میکنیم میدونیم دنیا دست کیه

خواهشا کلاس برا ما نزارید . این خبر هیچ ربطی به پایرت این حرفا نداره . و بدرستی اشاره شده

یاد بگیرید همیشه تو زندگیتون عادل باشید:d

آمارو از خودش در اوردن.. یحتمل اومدن یک نظر سنجی بین 1000 نفر انجام دادن مثلا دیدن 50 درصد این افراد تو عمرشون یکمی بازی کردن بعد اون رو تعمیم دادن به کل دنیا

گیمر به کسی میگن حداقل سالی چهارتا بازی درست حسابی رو روزی 2 ساعت بازی کنه نه کسانی که سالی یکبار بیان دو تا از بازی های پیش فرض ویندوز رو بازی کنن

بعد مگه چندتا PC فعال تو دنیا داریم که 700.000.000 نفرشون گیمر باشن..؟
باشه :) زنگ بزن روابط عمومی اینتل اعتراض کن بگو امار مورد تایید شما نیست

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
آمارو از خودش در اوردن.. یحتمل اومدن یک نظر سنجی بین 1000 نفر انجام دادن مثلا دیدن 50 درصد این افراد تو عمرشون یکمی بازی کردن بعد اون رو تعمیم دادن به کل دنیا

گیمر به کسی میگن حداقل سالی چهارتا بازی درست حسابی رو روزی 2 ساعت بازی کنه نه کسانی که سالی یکبار بیان دو تا از بازی های پیش فرض ویندوز رو بازی کنن

بعد مگه چندتا PC فعال تو دنیا داریم که 700.000.000 نفرشون گیمر باشن..؟

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
به نظر من که مزخرف ِ محض ِ، فن بازی هم در نمیارم و نظر بنده همین ِ، بهتر یه حالی به فکر انتشار بازی ها همزمان با پلتفرم های دیگه بکنن، تا اضافه کردن افرادی به لیست 711 میلیونی (!) که 15 سال پیش با PC پنتیوم 2 Neverhood بازی می کرده. نمونه بارزش همین GTAV تا چند وقت پیش حرف PC می زدید از ریشه بنتون می کرد، حالا بعد از یکسال بعد از امضا جمع کردن و ناز راکستار و کشیدن داره برای PC میاد .. عجب ..

اولا GTA از اول همیشه همین روند رو داشته!
دومن اینکه ناز کردن نبود و همه هم میدونستن میاد , الکی شلوغش کردن!
سومن , اینکه بازیها با تاخیر میاد صرفن به خاطر اینکه تجربه ی بهتری نسبت به کنسول ها داشته باشیم , که داریم البته , و در ضمن این شرکتها ی مایکرو و سونی و غیر هستند که به ناشر گاها التماس میکنن که بازی رو با تاخیر بر روی PC منتشر کنند .

باز خوبه ما میتونیم Neverhood بازی کنیم , حداقل لازم نیست واسه هر نسل یه بازی رو هی بخریم , هی بخریم , نسخه ی بهینه بخریم , نسخه ی ریمستر بخریم ... 1 دونه میخریم تا آخر عمرمون همون رو بازی میکنیم!

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
در مراسم 2014 امسال Intel Developer Forum IDF معاون اجرایی شرکت اینتل اقای Kirk Skaugen مدیر کل بخش PC Client Group اعلام داشت:
سیستم های رومیزی زنده و سیستم های مخصوص به گیم در وضعیتی عالی به سر می برند.
در حال حاضر 711 میلیون PC گیمر در سراسر جهان وجود دارد و از میان هر 10 نفر در کره خاکی یک نفر جز این دسته به حساب می اید

Thats Right !

141080595515531.gif

پردازنده های سری Broadwell که از اوایل سال اینده وارد بازار خواهند شد از تکنولوژی ساخت 14nm بهره میبرند . این تکنولوژی پیشرفته ترین محصول سیلیکونی در جهان است

همچنین کرک اسکاگن در ادامه افزود:
PC GAMING یکی از بخش هایی هست که همچنان به رشد خود ادامه میدهد. ما قصد داریم جدیدترین فناوریهای روز Intel در اختیار pc gamer های سرار جهان قرار دهیم . انها همیشه خواهان حداکثر توانایی ما هستند و از وفادار ترین مشتریان ما بحساب می ایند.
شرکت Intel بطور کامل روی PC GAMING و هواداران این بخش تمرکز خواهد داشت و بهترین تکنولوژی های روز همواره برای PC عرضه خواهد کرد.

I'M Impressed

141080595519132.gif

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
این آمار که 100 درصد مشکل داره، چون فکر کنم هرکی که CPU داره رو حساب کرده، که خوب اشتباست:D
ولی خوب بازم هیچی از ارزش های PC کم نمیشه>:d

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
فکر کنم کل صنعت کنسول های بازی 711 میلیون تا حالا فروش نداشته که اینتل اومده 711 میلیون پی سی گیمر اونم در حالا حاضر پیدا کرده!:|

البته ممکنه تعداد پی سی گیمرها رو به توان یه عدد بزرگ رسونده باشه!:d

- - -ویرایش - - -

اولا GTA از اول همیشه همین روند رو داشته!
دومن اینکه ناز کردن نبود و همه هم میدونستن میاد , الکی شلوغش کردن!
سومن , اینکه بازیها با تاخیر میاد صرفن به خاطر اینکه تجربه ی بهتری نسبت به کنسول ها داشته باشیم , که داریم البته , و در ضمن این شرکتها ی مایکرو و سونی و غیر هستند که به ناشر گاها التماس میکنن که بازی رو با تاخیر بر روی PC منتشر کنند .

باز خوبه ما میتونیم Neverhood بازی کنیم , حداقل لازم نیست واسه هر نسل یه بازی رو هی بخریم , هی بخریم , نسخه ی بهینه بخریم , نسخه ی ریمستر بخریم ... 1 دونه میخریم تا آخر عمرمون همون رو بازی میکنیم!

یعنی از اون حرفا بودا!!!!
این همه کین اون وقت و از کجا میدونستن؟؟؟؟
به حرف باشه که read dead هم الان باید همه پایرت کرده باشنش ولی پی سی گیمرها فقط تونستن با سیستمشون تریلرشو ببینن!!!!
اگه بازی های مولتی پلتفرم روی پی سی هم میاد فقط به این دلیله که یه بخش کوچیکی از هزینه ها رو دربیاره وگرنه هیچ شرکتی علاقه به تباه کردن فروش بازیش نداره!!!!
سنگین ترین بودجه ساخت بازی انحصاری PC چقدر بوده؟؟؟؟

منم میتونم هنوز بازی های NES و با کنسولش اجرا کنم و یعنی چی یه بازی میخرم و هر وقت خواستم بازی میکنم و مگه بازی کنسول تاریخ مصرف داره!!!!

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
یعنی از اون حرفا بودا!!!!
این همه کین اون وقت و از کجا میدونستن؟؟؟؟
به حرف باشه که read dead هم الان باید همه پایرت کرده باشنش ولی پی سی گیمرها فقط تونستن با سیستمشون تریلرشو ببینن!!!!
اگه بازی های مولتی پلتفرم روی پی سی هم میاد فقط به این دلیله که یه بخش کوچیکی از هزینه ها رو دربیاره وگرنه هیچ شرکتی علاقه به تباه کردن فروش بازیش نداره!!!!
سنگین ترین بودجه ساخت بازی انحصاری PC چقدر بوده؟؟؟؟

منم میتونم هنوز بازی های NES و با کنسولش اجرا کنم و یعنی چی یه بازی میخرم و هر وقت خواستم بازی میکنم و مگه بازی کنسول تاریخ مصرف داره!!!!

Red Dead Redmption رو خود مسئولین راکستار هم گفتن که این بازی متفاوته و از اینکه روی PC منتشرش نمیکنیم ازتون عذر میخوایم ولی بعضی بازیها هست که نمیشه ولی همیشه میخوام GTA روی PC باشه ... خواستی منبع این صحبتشون رو بهت میدم , اگرم سرچ کنی تو صفحه ی اول گوگل میاره همچین چیزی رو
در ضمن GTA کلا روی PC شکل گرفته , مثه کرایسیس , حذف کردن PC از لیست پلتفرماش اصن توهین به خود فرنچایز محسوب میشه !!

آها ینی PC انحصاری نداره!؟ :| من لازم نیست اینُ جواب بدم , هر گیمری میدونه که PC انحصاری های خاص خودش رو داره و در ضمن طیف خیلی خیلی گسترده ای از بازیها هم روی PC منتشر میشه و بعد از اینکه موفقیتی بدست آوردن سران مایکرو وسونی و غیره هم واسه کنسولشون بازی رو میارن! لازم به اسم بردن نمیدونم , خودت تو استیم یه چرخ بزن , تعدا بازیایی که میبینی از کل بازیای ابتدای عمر PS1 تا حالا هم بیشتره , این از نظر کمیت , از نظر کیفیت هم که اصن لازم نمیبینم توضیح خاصی بدم ... همه میدونن بهترین اجرا ها روی پی سی هست و خواهد بود... چه انحصاری و چه مولتی پلتفرم!

بعد دوست عزیز یه جوری صحبت میکنید انگار کنسول دارا پسرای پیغمبرن و PC بازها همه شمر ! عذر میخوام , ولی خودتون تا حالا چنتا بازی اصل خریدین ؟!
اگه قرار بود فروش بازی تباه بشه , یوبی سافت بعد از اندی تجربه نمیومد اساسین رو همزمان با نسخه ی کنسولی منتشر کنه , یا EA که همه به سفت و سخت گیریش واقف ان بیاد بتلفیلد رو همزمان عرضه کنه , اصن چرا راه دور میری یکی از پرفروش ترین بازیهای هر سال , COD یه بازی مولتی پلتفرم ئه که هر سال هم واسه PC همزمان میاد! ینی میخوای بگی کل اونایی که بازی رو میخرن همه کنسول دارن؟! 1 نفرم توشون PC نداره؟! شوخی نکنید اینقد با من :D
بنا بر منطق شما , تا بحال باید کمپانی های بزرگی از جمله Blizzard , Valve , و خیلی های دیگه بخاطر اینکه باری PC انحصاری میسازن تباه میشدن!
Starcraft تنهایی 11 میلیون فقط روی PC فروش داشته.World Of Warcraft نزدیگ 15 میلیون , دیابلو 3 12 میلیون , The Sims 3 نزدیک 11 میلیون ... نمیدونم چرا نشانی از تباهی نیست هر چی میگردم!

افتخار به این نیست که با سرمایه های زیاد بازیهای متوسط ساخته بشه , روی PC روزانه بازیهایی میاد که با بودجه و هزینه ی خیلی خیلی کم ساخته میشن ولی پر از ایده های خوب و نوآورانه هستن , مقایسه ی بازی بر حسب بوجه اش کار درستی نیست ولی با این حال :

RankNameYearDeveloperPublisherPlatformEstimated development cost (US$)Estimated marketing cost (US$)Estimated total cost (US$)
1Destiny2014BungieActivisionPS3, PS4, Xbox 360,Xbox One500,000,000[SUP][1][/SUP]
2Grand Theft Auto V2013Rockstar NorthRockstar GamesPC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One494,000,000[SUP][2][/SUP]
3Star Wars: The Old Republic2011BioWareElectronic Arts, LucasArtsPC200,000,000[SUP][3][/SUP]200,000,000+[SUP][4][/SUP]
از جای خاصی برش نداشتم , ویکی پدیاست...اول و دوم لیست 2 تا عنوان مولتی پلتفرم هستن , که یکیشون برای PC هم تایید شده , دیگری هم در آینده ی نزدیک خواهد شد! حالا به این کاری ندارم , سومیش چیه!؟
Star wars انحصاری PC... مولتی پلتفرم هم نیست , باز اقلا اول و دومِ لیست بازی انحصاری کنسولی بود میشد این به رخ کشیدنتون رو توجیه کرد ولی الآن ...
حالا من میپرسم , سنگین ترین بودجه ی ساخت انحصاریِ کنسولی چقدر بوده؟! دقت کن گفتم انحصاری .

در جواب سوال آخرتون هم , اینکه , بله کنسول که تاریخ مصرف داره , همینکه شما نسل به نسل مجبوری عوضش کنی نشون دهنده ی اینه که تاریخ انقضا داره , و این حرفم دلیل بر این نیست که پی سی تاریخ انقضا نداره . هم اینکه هر نسل نمیتونی بازی های نسل قدیمیت رو روی کنسول جدیدت بازی کنی نشون میده تاریخ مصرف داره !
سال 2014 ایم , 7 نسل تاریخ گیمینگ رو پشت سر گذاشتیم بعلاوه ی نسل حاضر و , بخوای حساب کنی حدودن هر نسل 15 تا پلتفرم مختلف و جانبی داشته باشه , و 5 تا اصلی که جمعا چیزی در حدود 160 تا پلتفرم درمیاد...و پلتفرمای اصلی چیز حدود 40 تا !
طبیعتا که 160 تا پلتفرم و کنسول رو نه میتونی خریداری کنی و نه نگه داری ... مسلما 40 تاش رو هم نمیتونی ! اصن 3 نسل پشت هم رو هم کسی بعید میدونم نگه داشته باشه! و اینکه باید بازی نسل پیشت رو بازی کنی ولی نتونی از همونی که روی کنسول قدیمیت استفاده میکردی استفاده کنی , آزاردهنده است ... و بنظر من دزدیه!
و من تعجب میکنم وقتی میبینم بازی رو با چنتا افزونه و رزولشن بهتر از کنسولی به کنسول دیگه پورت میکنن ملت هم تشویق کنان ازش حمایت میکنن! در حالی که کیفیت و رزولوشن و همه ی اینها باید از اول خوب میبوده , نه اینکه بعد از 1 سال فرضن بیان بازی رو 60 فریم کنن و تبدیلش کنن به 1080 و باز هم بفروشنش اون هم با همون قیمت اصلی!!!

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
Red Dead Redmption رو خود مسئولین راکستار هم گفتن که این بازی متفاوته و از اینکه روی PC منتشرش نمیکنیم ازتون عذر میخوایم ولی بعضی بازیها هست که نمیشه ولی همیشه میخوام GTA روی PC باشه ... خواستی منبع این صحبتشون رو بهت میدم , اگرم سرچ کنی تو صفحه ی اول گوگل میاره همچین چیزی رودر ضمن GTA کلا روی PC شکل گرفته , مثه کرایسیس , حذف کردن PC از لیست پلتفرماش اصن توهین به خود فرنچایز محسوب میشه !!آها ینی PC انحصاری نداره!؟
:| من لازم نیست اینُ جواب بدم , هر گیمری میدونه که PC انحصاری های خاص خودش رو داره و در ضمن طیف خیلی خیلی گسترده ای از بازیها هم روی PC منتشر میشه و بعد از اینکه موفقیتی بدست آوردن سران مایکرو وسونی و غیره هم واسه کنسولشون بازی رو میارن! لازم به اسم بردن نمیدونم , خودت تو استیم یه چرخ بزن , تعدا بازیایی که میبینی از کل بازیای ابتدای عمر PS1 تا حالا هم بیشتره , این از نظر کمیت , از نظر کیفیت هم که اصن لازم نمیبینم توضیح خاصی بدم ... همه میدونن بهترین اجرا ها روی پی سی هست و خواهد بود... چه انحصاری و چه مولتی پلتفرم!بعد دوست عزیز یه جوری صحبت میکنید انگار کنسول دارا پسرای پیغمبرن و PC بازها همه شمر ! عذر میخوام , ولی خودتون تا حالا چنتا بازی اصل خریدین ؟!اگه قرار بود فروش بازی تباه بشه , یوبی سافت بعد از اندی تجربه نمیومد اساسین رو همزمان با نسخه ی کنسولی منتشر کنه , یا EA که همه به سفت و سخت گیریش واقف ان بیاد بتلفیلد رو همزمان عرضه کنه , اصن چرا راه دور میری یکی از پرفروش ترین بازیهای هر سال , COD یه بازی مولتی پلتفرم ئه که هر سال هم واسه PC همزمان میاد! ینی میخوای بگی کل اونایی که بازی رو میخرن همه کنسول دارن؟! 1 نفرم توشون PC نداره؟! شوخی نکنید اینقد با من :Dبنا بر منطق شما , تا بحال باید کمپانی های بزرگی از جمله Blizzard , Valve , و خیلی های دیگه بخاطر اینکه باری PC انحصاری میسازن تباه میشدن!Starcraft تنهایی 11 میلیون فقط روی PC فروش داشته.World Of Warcraft نزدیگ 15 میلیون , دیابلو 3 12 میلیون , The Sims 3 نزدیک 11 میلیون ... نمیدونم چرا نشانی از تباهی نیست هر چی میگردم!افتخار به این نیست که با سرمایه های زیاد بازیهای متوسط ساخته بشه , روی PC روزانه بازیهایی میاد که با بودجه و هزینه ی خیلی خیلی کم ساخته میشن ولی پر از ایده های خوب و نوآورانه هستن , مقایسه ی بازی بر حسب بوجه اش کار درستی نیست ولی با این حال :
RankNameYearDeveloperPublisherPlatformEstimated development cost (US$)Estimated marketing cost (US$)Estimated total cost (US$)
1Destiny2014BungieActivisionPS3, PS4, Xbox 360,Xbox One500,000,000[SUP][1][/SUP]
2Grand Theft Auto V2013Rockstar NorthRockstar GamesPC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One494,000,000[SUP][2][/SUP]
3Star Wars: The Old Republic2011BioWareElectronic Arts, LucasArtsPC200,000,000[SUP][3][/SUP]200,000,000+[SUP][4][/SUP]
از جای خاصی برش نداشتم , ویکی پدیاست...اول و دوم لیست 2 تا عنوان مولتی پلتفرم هستن , که یکیشون برای PC هم تایید شده , دیگری هم در آینده ی نزدیک خواهد شد! حالا به این کاری ندارم , سومیش چیه!؟Star wars انحصاری PC... مولتی پلتفرم هم نیست , باز اقلا اول و دومِ لیست بازی انحصاری کنسولی بود میشد این به رخ کشیدنتون رو توجیه کرد ولی الآن ... حالا من میپرسم , سنگین ترین بودجه ی ساخت انحصاریِ کنسولی چقدر بوده؟! دقت کن گفتم انحصاری .در جواب سوال آخرتون هم , اینکه , بله کنسول که تاریخ مصرف داره , همینکه شما نسل به نسل مجبوری عوضش کنی نشون دهنده ی اینه که تاریخ انقضا داره , و این حرفم دلیل بر این نیست که پی سی تاریخ انقضا نداره . هم اینکه هر نسل نمیتونی بازی های نسل قدیمیت رو روی کنسول جدیدت بازی کنی نشون میده تاریخ مصرف داره !سال 2014 ایم , 7 نسل تاریخ گیمینگ رو پشت سر گذاشتیم بعلاوه ی نسل حاضر و , بخوای حساب کنی حدودن هر نسل 15 تا پلتفرم مختلف و جانبی داشته باشه , و 5 تا اصلی که جمعا چیزی در حدود 160 تا پلتفرم درمیاد...و پلتفرمای اصلی چیز حدود 40 تا !طبیعتا که 160 تا پلتفرم و کنسول رو نه میتونی خریداری کنی و نه نگه داری ... مسلما 40 تاش رو هم نمیتونی ! اصن 3 نسل پشت هم رو هم کسی بعید میدونم نگه داشته باشه! و اینکه باید بازی نسل پیشت رو بازی کنی ولی نتونی از همونی که روی کنسول قدیمیت استفاده میکردی استفاده کنی , آزاردهنده است ... و بنظر من دزدیه!و من تعجب میکنم وقتی میبینم بازی رو با چنتا افزونه و رزولشن بهتر از کنسولی به کنسول دیگه پورت میکنن ملت هم تشویق کنان ازش حمایت میکنن! در حالی که کیفیت و رزولوشن و همه ی اینها باید از اول خوب میبوده , نه اینکه بعد از 1 سال فرضن بیان بازی رو 60 فریم کنن و تبدیلش کنن به 1080 و باز هم بفروشنش اون هم با همون قیمت اصلی!!!
آخه اینهمه رو من چه جوری جواب بدم!!!!:((

اول از همه بگم که با صحبت هات مشکلی ندارم و فقط متوجه منظور من نشدی!!!!

من میگم سر read dead هم گیمرها میگفتن میاد و نیومد و به بیانه راکستار چی کار دارم!
من نمیگم پی سی انحصاری نداره و صحبتم در مورد بودجه ساخت بازی ها بود که معمولا بازی های پی سی به دلیل اینکه ممکنه خیلی فروش نکنه هزینه ی زیادی واسه ساختش نمیشه!
حالا یکی 2 تا عنوان کاری ندارم و صحبتم کلی بود...
یه نکته هم هست که این star wars که گذاشتی توسنته هزینه ساخت و تبلیغاتشو دربیاره؟؟؟؟(من اطلاعی ندارم و اگه درآورده بگیدb-))
در اینکه کمیت بازی های پی سی خیلی بیشتره هم حرفی ندارم و همه اینو میدونن!
دلیل موفقیت بازی های استراتژیگ هم مشخصه و چون نمیشه توی کنسول این سبک رو به خوبی بازی کرد و چند بارم شرکت خواستن این سبک وارد کنسول کنن ولی شکست خوردن و در نتیجه جایی به جز فروش و عرضه جز پی سی ندارن!
در مورد عمر پی سی هم یه جورایی حرفت درسته ولی خب اگه بخوایم روی پی سی هم بازی قدیمی اجرا کنیم هزار جور مشکل داره و باید ویندوز قدیمی نصب کنی(حالا به شکل مجازی یا کامل)و داستانهای دیگه!
ولی این مزیت پی سی واسه خیلی ها از جمله خود من اهمیتی نداره و شاید برای حس نوستالژیک برم سراغ یه بازی ولی هیچ وقت دنبال تجربه چندباره بازی های قدیمی نیستم!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر