مایکروسافت در حال آزمایش طرح اجرای بازی های XB1-360 بر روی مرورگرهای اینترنتی

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
بنابر گفته منابع ، مایکروسافت درحال آزمایش کردن طرح جدیدی است که بوسیله آن میتوان بازی های دو کنسول XBOX ONE و XBOX 360 را بر روی مرورگر های اینترنتی اجرا کرد .
بر اساس گفته ها بازی هایی که برروی مرورگر استریم میشوند در 60 فریم در ثانیه اجرا خواهند شد .
داشبورد کنسول XBOX 360 هم به طور کامل در مرورگر اجرا خواهد شد ، بدون اینکه برای اجرای آن نیازمند به اینترنت اکسپلورر باشید ؛ این بدان معناست که شما حتی بوسیله مرورگر گوگل کروم هم میتوانید داشبورد را اجرا کنید و این ویژگی به طور اختصاصی برای IE درنظر گرفته نشده است .
گفته شده که مایکروسافت تا حدودی فراتر از مرحله کانسپت اولیه است و درحال حاضر گروه کوچکی از یوزرها در حال آزمایش این ویژگی هستند .
هنوز تاریخ عرضه ای مشخص نشده است گرچه خود مایکروسافت هم این ویژگی را به طور رسمی معرفی نکرده و حتی ممکن است که در میانه راه این پروژه متوقف شود اما به دلیل حرکت مایکروسافت به سمت Azure دیر یا زود بازیباز ها میتوانند بازی های دو کنسول ذکر شده را در مرورگر خود اجرا کنند .
منبع

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
از نظر تئوری خیلی شبیه PS NOW هست اگرچه برای هر دو طرح خیلی زوده و هنوز زیرساختا حتی تو کشورای غربی خیلی آماده نیست

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
از نظر تئوری خیلی شبیه PS NOW هست اگرچه برای هر دو طرح خیلی زوده و هنوز زیرساختا حتی تو کشورای غربی خیلی آماده نیست
لطفا به جای واژه بیگانه 'PS now' از معادل فارسی 'جایگاه بازی هیچوقت' [با این اینترنت] استفاده کنید:d

Rito

کاربر سایت
Sep 9, 2014
34

از نظر تئوری قبل از این که سونی اصلا وارد Cloud بشه Microsoft داشت Windows Azure و Office365 می فروخت
از نظر تئوری قبل از این که سونی حرف از Cloud بزنه مایکروسافت از ویژگی های Cloud Gaming می گفت که برخی اینجا به مسخرش می گرفتن که البته بعد از معرفی PSNOW سکوت اختیار کردن
از نظر تئوری قبل از این که سونی اپسیلونی به فکر این موضوع باشه OnLive داشت این کار رو می کرد و Square Enix هم سرویس هایی مثل Core Online و بازی هایی مثل Game Globe رو آزمایش می کرد

در نتیجه خیلی تئوری های بهتری هست که با PSNOW ای که فقط محدود به وسایل سونیه و خیلی بعد تر از خیلی مدعی ها عرضه شده مقایسه بشه ;)

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,530
نام
Mehrdad
تنها پیشرفت تکنولوژی که ازش خوشم نمیاد اونم فقط به خاطر شرایط محیطمون... وگرنه کی بدش میاد با مرورگر fable legend شصت فریم بازی کنه؟

- - -ویرایش - - -

از نظر تئوری قبل از این که سونی اصلا وارد Cloud بشه Microsoft داشت Windows Azure و Office365 می فروخت
از نظر تئوری قبل از این که سونی حرف از Cloud بزنه مایکروسافت از ویژگی های Cloud Gaming می گفت که برخی اینجا به مسخرش می گرفتن که البته بعد از معرفی PSNOW سکوت اختیار کردن
از نظر تئوری قبل از این که سونی اپسیلونی به فکر این موضوع باشه OnLive داشت این کار رو می کرد و Square Enix هم سرویس هایی مثل Core Online و بازی هایی مثل Game Globe رو آزمایش می کرد

در نتیجه خیلی تئوری های بهتری هست که با PSNOW ای که فقط محدود به وسایل سونیه و خیلی بعد تر از خیلی مدعی ها عرضه شده مقایسه بشه ;)
تئوری تبلت هم اول مال مایکروسافت بود حداقل همگام با بقیه بود ولی در نهایت هیچ جایگاهی تو این زمینه پیدا نکرد... زمان مشخص میکنه کدوم بهتره:d

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
من متوجه نشدم .
اجرای بازی روی مرورگر اینترنت ؟
ممکنه یکی توضیحی بده ؟
ممنون
از طریق اینترنت پر سرعت بازی رو از روی دستگاه قدرت مند ریموت میکنی و به بازی می پردازی (در واقع بازی جای دیگه ای پردازش میشه و شما با اینترنت پر سرعت فقط تصویر رو دریافت میکنی)

اینترنت اینجا نقش سیم رابط بین مانیتور و کیس رو ایفا میکنه :D دیگه راحت تر از این نمیشه گفت :D

آخرین ویرایش:

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
از طریق اینترنت پر سرعت بازی رو از روی دستگاه قدرت مند ریموت میکنی و به بازی می پردازی (در واقع بازی جای دیگه ای پردازش میشه و شما با اینترنت پر سرعت فقط تصویر رو دریافت میکنی)

منظورتون از " دستگاه " چیه ؟ مگه بازی توسط خود کنسول Xbox اجرا نمیشه ؟

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
میدونم که با این اینترنت نمیشه از طرح استفاده کرد .

فقط من کنجکاوم بدونم این دستگاهی که حالا میگید چی هست و چرا کسی اصلا باید همچین کار بکنه وقتی میتونه بازی رو فیزیکی یا نهایتا دیجیتالی داشته باشه . و چرا باید به وسیله یه دستگاه دیگه بازی کنه وقتی میشه اینکارو با خود کنسول انجام داد و در ضمن مثلا بازی که فقط در انحصار 360 یا one هست هم میخواد وارد این طرح بکنن ؟ اینجوری که دیگه انحصاری معنایی نداره .
ابتدا من فک کردم یه چیزی شبیه همون طرحی بود که به وسیله اینترنت با PS4 میشد بازی های ps1-2-3 رو داشت , ولی ظاهرا این یکی متفاوته . (یا کلا من اشتباهی متوجه شدم:d)

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
773
میدونم که با این اینترنت نمیشه از طرح استفاده کرد .

فقط من کنجکاوم بدونم این دستگاهی که حالا میگید چی هست و چرا کسی اصلا باید همچین کار بکنه وقتی میتونه بازی رو فیزیکی یا نهایتا دیجیتالی داشته باشه . و چرا باید به وسیله یه دستگاه دیگه بازی کنه وقتی میشه اینکارو با خود کنسول انجام داد و در ضمن مثلا بازی که فقط در انحصار 360 یا one هست هم میخواد وارد این طرح بکنن ؟ اینجوری که دیگه انحصاری معنایی نداره .
ابتدا من فک کردم یه چیزی شبیه همون طرحی بود که به وسیله اینترنت با PS4 میشد بازی های ps1-2-3 رو داشت , ولی ظاهرا این یکی متفاوته . (یا کلا من اشتباهی متوجه شدم:d)

خیلی قضیه روشن هست
پروسس های گرافیکی و همه چیز توی سرور ها انجام میشه و فقط بواسطه ی نت یوزر بهش وصل میشه و بازی میکنه. حس کن اصن تو کیست داره این پروسه انحام میشه. منتها نت قوی میخواد.

این طرح یجور اینده نگیریه چون ده سال دیگه کنسول کلا وجود خارجی نخواهد داشت. وقتی از طریق داشبوردی که توی مرور گرت باز شده بازی میکنی، و به ماکرو سافت مربوطه، پس بازی در انحسار اونه. هیچ چیز پیچیده ای نداره

- - -ویرایش - - -

البته این طرح ها برای ما در حد وهم و خیاله -_-

Rito

کاربر سایت
Sep 9, 2014
34
تنها پیشرفت تکنولوژی که ازش خوشم نمیاد اونم فقط به خاطر شرایط محیطمون... وگرنه کی بدش میاد با مرورگر fable legend شصت فریم بازی کنه؟

- - -ویرایش - - -

تئوری تبلت هم اول مال مایکروسافت بود حداقل همگام با بقیه بود ولی در نهایت هیچ جایگاهی تو این زمینه پیدا نکرد... زمان مشخص میکنه کدوم بهتره:d

موفقیت Micorosft Surface و تمایل روزافزون کمپانی ها به تولید تبلت های ویندوزی چیز بدهی ای هست ، حالا شما دوست داری مایکروسافت رو "دارای هیچ جایگاهی" در این زمینه ببینی علاقه شخصی خودته اما واقعیت چیز دیگست ، نیاز به زمان نیست همین الانش سرویس های Cloud مایکروسافت جزو پرسود ترین بخش های این کمپانی هستند و مایکروسافت یکی از کمپانی های پیشرو در زمینه فناوری های مبتنی بر Cloud هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر