زبان عربی برای PS4 تایید شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
Arabic-PS4.jpg

بر اساس یکی از پست های Playstation خاورمیانه در اینستاگرام ، PS4 در آپدیت 2.0 از زبان عربی نیز پشتیبانی خواهد کرد .
"بازیباز ها ما صدای شما را شنیده ایم . باعث افتخار است که زبان عربی را برای PS4 در هنگام عرضه آپدیت نرم افزاری 2.0 تایید کنیم .زبان بازی های Driveclub و Little Big Planet هم بومی سازی خواهد شد . "
منبع 1
منبع 2

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,593
فونت و خط عربی یه چیز جا افتادست
که کلآ تفکر مردم دنیا این که خاورمیانه یعنی عرب
فونتش احتمالآ مثه ایفونه یعنی شاید حرف "ب" "پ" بشه
ولی کلآ فونت عربی یه چیز جا افتادس تو دنیا تا ایرانی و اکثر دنیا فونت فارسی و عربی منیدونن و البته تعداد اعرابی که فونت عربی کار میکنند بیشتر از ایرانیاست

theVaultGuy

کاربر سایت
Jul 11, 2014
145
حالا زبان فارسي كه دست كم از عربي اسون تره اين طوري مهجور بشه و بمونه ( فكر كنم دوستان متفق القول باشن كه عربي سخت تر از فارسي )
نگفتن که بیاین یاد بگیرین!
جان من نگاه کنین به پلی استیشن چی میگن! بلایستیشن ! من دیگه حرفی ندارم :|
خط یه چیز قراردادیه، شما "پلی استیشن" رو می‌خونی PlayStation، توی عربی "بلای ستیشن" خونده می‌شه PlayStation، توی کردی "پلەی ستەیشن"، توی اردو " پلے اسٹیشن" و ... ؛ درست و غلط نداره، قرارداده.
ما هم بر طبق قواعد خودمون یه جای station می‌گیم estation، یعنی یه الف اضافه می‌کنیم، خوبه بقیه بیان به ما بخندن؟

موضوع اینجاست چون فونت های حروف عربی خیلی شبیه حروف فارسی هست خیلی راحت می تونن زبان فارسی را هم بهش اضافه کن! به جز ما چند تا کشور دیگه هم زبان اصلیشون فارسی هست
وقتی مملکت های فارسی زبان قانون کپی رایت درست حسابی ندارن مگه کمپانی ها خرن بیان وقتشونو تلف کنن ؟
بازار بازی های اوریجینال توی کشورهای عربی خیلی خوبه و با ایران و افعانستان و تاجیکستان و اینا قابل مقایسه نیست و سونی هم دلیلی نمیبینه بیاد فارسی اضافه کنه
تاجیکستان از الفبای سیریل استفاده می‌کنه، افغانستان هم که فکر نمی‌کنم پلی‌استیشن خیلی کاربرد داشته باشه!

نامردا یه گژپچ هم اضافه کنن فارسی میشه دیگه فارسی هم اضافه کنن
99% این کار رو می‌کنن، این حروف توی اردو و کردی هم وجود دارن.
"چ" تو خود عربی هم کاربرد داره.

از مدیریت سایت خواهش میکنم این پست من رو پاک نکنه ...
همه‌ی این‌ها هم در اصل از الفبای فنیقی گرفته شدن و اون هم از هیروگلیف مصری، اصلا چه اهمیتی داره؟

آخرین ویرایش:

BOBBY ROODE

کاربر سایت
Feb 27, 2014
113
نام
ParsiGift
:|
بلاگ سونی یک بخش داره ( PlayStation.Blog Share : Have an idea to improve the PlayStation experience? Share. ) که وقتی واردش بشید نظرتونو مینویسید و یوزر ها میتونن بهش رائ مثبت بدند یا منفی ، اگه مثبت زیاد بود اون ویژگی اضافه میشه ... خود سونی هم نظارت داره بر روی نظر ها .

خوب پوکر فیس برای چی گزاشتی ؟ /:)

-----

تا وقتی متوجه نشدیم که همه چی یه قوانینی داره خودش وضعیتمون همینه. حرفم با همه است. اینکه میری پلی استیشن میخری بازی میکنی، دلیل بر این نیست که سونی بیاد ساپورتت کنه. دنیا واسه خودش یه قوانینی داره که بر طبق اون میره جلو. یه سری قوانین مملکتی و قوانین کپی رایت هست که باعث همه این کاراست. تا وقتی ایران توافق نامه کپی رایت امضا نکرده انتظار نداشته باشید هیچ ارگانی بیاد از شماها حمایت کنه. هر چقدر هم میخواید PS و Xbox بخرید. اینا هیچ تاثیری ندارن، چون همین الانش هم از نظر قانونی ماها داریم خلاف قانون عمل میکنیم تقریبا چون هیچ کودوم از این شرکت ها اصلا ریلیز رسمی ندارن اینجا.

حرف کلی من اینه که انتظاراتتون رو منطقی کنید. اینکه ما کنسول میخریم اینجا دلیل بر این نیست فلانی قوانین رو نادیده بگیره و به خاطر گل روی من ایرانی بیاد حمایتم کنه. یه نظرتون چند % از 10 میلیون کنسول فروخته شده تو ایرانه؟ مطمئن باشید درصدش اینقدر پایینه که فکرشم نمیکنید.

موافقم ، فقط همون امضا نکنند بهتره وگرنه گاومون زاییده در خیلی از موارد :d

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
حالا 500 میلیون نفر یعنی بیشتر از 6 برابر ما .. اصلا 1 میلیون نفر، حالا ما باید نژاد پرست باشیم ؟! :|
چی‌چی؟!!!
کسی از نژاد پرستی حرف زد؟! داریم می‌گیم جمعیت عرب‌های دنیا اینقدری نیست که شما می‌فرمایید!
آلان چه ربطی به نژاد پرستی داشت؟!

xbox t

کاربر سایت
Dec 1, 2013
42
نام
طاها
بازیسنتر گزینه خودکشی نداره؟؟:| عربی داره ولی...........

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
این خبر واسه من از تایید GOW جدید مهمتر و لذت بخش تر بود.:|
خیلی خیلی به نفعمون شد.از این به بعد میتونیم از مرورگر کنسول نهایت استفاده رو ببریم.:x
فوق العاده شد.:bighug:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
حالا خنده دارش اینجاست که، اکثر ایرانیا که توی ف.س ب.ک یا ت.ییتر حضور دارن زبان پیش فرض رو انگلیسی انتخاب میکنند، یا با گوشیشون که کار میکنن سامسونگ یا ال جی زبان پیش فرض انگلیسیه، یا وقتی تلویزیون های سامسونگ یا الجی رو میخرن زبان پیش فرض انگلیسیه، چون فارسی رو عقب موندگی میدونن و انگلیسی رو با کلاسی
بعد حالا ناراحت PS4 ان که چرا زبان فارسی نداره!

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,968
نام
احمد
حالا خنده دارش اینجاست که، اکثر ایرانیا که توی ف.س ب.ک یا ت.ییتر حضور دارن زبان پیش فرض رو انگلیسی انتخاب میکنند، یا با گوشیشون که کار میکنن سامسونگ یا ال جی زبان پیش فرض انگلیسیه، یا وقتی تلویزیون های سامسونگ یا الجی رو میخرن زبان پیش فرض انگلیسیه، چون فارسی رو عقب موندگی میدونن و انگلیسی رو با کلاسی
بعد حالا ناراحت PS4 ان که چرا زبان فارسی نداره!
البته دلیل اصلیش چرت بودن ترجمه ی فارسی این دستگاه ها هست نه کلاس گذاشتن :d

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
1 میلیارد نفر؟!!!!!
عموماً هر کسی که به زبان عربی صحبت می‌کنه عرب نیست. حتی با احتساب عرب زبان‌ها، باز هم جمعیت عرب های دنیا بیش تر از 500 میلیون نفر نیست!

ایشون فرمودند عرب زبان که عزیزم، بعد مهم نیست که عرب زبان ها به صورت ژنتیکی شاید عرب نباشند ولی خب خودشون رو که عرب میدونن؟ نمی دونن؟
وقتی یکی دوست داره بگه من عربم ما حق نداریم بهش بگیم که نه تو حبشی هستی مثلا یا اجدادت فنیقی بودن:d

ezio love

کاربر سایت
Nov 3, 2009
359
نام
محسن
چرا بعضي از دوستان ناراحت هستن اين كه به نفع ما تموم ميشه سود داره ولي هيچ ضرري نداره

اينم بگم خود من عرب زبان هستم ايراني هم هستم پس فارسي هم كامل بلدم ولي هيچوقت زبان گوشي يا كنسول يا هر چيزي كه هست رو عربي يا فارسي نميزارم تقريبا گيج ميشم يجوري معني ميشن

ولي زبان بازيها بهشون عربي هم اضافه بشه عالي هست با اينكه اينقدر به انگليسي عادت كرديم كه سخت به زبان ديگه اي عادت كنم..بازي NFS زبان عربي داشت كامل خيلي قشنگ هم ترجمه شده بود

saeed250

کاربر سایت
Aug 14, 2014
92
چرا بعضي از دوستان ناراحت هستن اين كه به نفع ما تموم ميشه سود داره ولي هيچ ضرري نداره

اينم بگم خود من عرب زبان هستم ايراني هم هستم پس فارسي هم كامل بلدم ولي هيچوقت زبان گوشي يا كنسول يا هر چيزي كه هست رو عربي يا فارسي نميزارم تقريبا گيج ميشم يجوري معني ميشن

ولي زبان بازيها بهشون عربي هم اضافه بشه عالي هست با اينكه اينقدر به انگليسي عادت كرديم كه سخت به زبان ديگه اي عادت كنم..بازي NFS زبان عربي داشت كامل خيلي قشنگ هم ترجمه شده بود

آقا ناراحت نیستیم حسودیمون شده :d
میتونیم بریم توی بلاگ سونی بگیم (اهلا وسهلا حبیبی :d) ما بچه محل عرباییم اینم حروف زبون ماست لطفا بگنجونید . عربها زبانشون پیچیدست یک نمونشم فارسیه که عامه پسندتره . با تشکر البازیسنتر :d بچه ها پشت بندش مثبت بدن

Young Tiger

کاربر سایت
Apr 22, 2013
686
نام
li@
زبان عرب اضافه شد چون بیشتر کشورهای غرب اسیا عربی هستن.. فقط زبان کشور ایران فارسی هست بقیه ی کشور رو نگیم بهتره ... فکر نمیکنم سونی بخواد باسه ایران استین بالا بزنه و یه کاری کنه باسه کشورما

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر