50 بازی برتر نسل هفتم از نگاه بازی سنتر

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
6.jpg

نسل هفتم هم با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش مدتی است که پایان یافته است. این نسل یکی از پربارترین نسل‌های بازی‌های ویدیویی بود که در آن علاوه بر پیشرفت‌های سخت‌افزاری و تکنولوژی ساخت و تجربه بازی، شاهد ظهور IPهای جدید فراوانی بودیم که برخی از آن‌ها حتی به موفقیت‌های بزرگی هم رسیدند و IPهای بزرگ و پرسابقه را کنار زدند. IPهای بزرگی نظیر Mass Efect، Uncharted، Bioshock و Gears of War، تنها قطره‌ای کوچک از دریای بی کران بازی‌های نسل هفتم هستند. با پایان یافتن این نسل، تحریریه بازی‌سنتر تصمیم گرفت لیستی متشکل از 50 بازی برتر این نسل، اعم از IP جدید و یا دنباله IPهای قدیمی، برای خوانندگان خود فراهم کند تا حق مطلب را در خصوص نسلی که با آن وداع گفتیم، به جا آورد. از آن جایی که بازی‌سنتر تا به امروز لیست‌های فراوانی در قالب "بهترین بازی‌های سال" یا "100 بازی منتخب"، متشکل از بازی‌های نسل هفتم منتشر کرده و بارها در مورد این بازی‌ها مطالب متفاوتی ارایه داده، این بار بر خلاف سال‌ها و مطالب قبل، اقدام به انجام تغییری کوچک در مطالب کردیم؛ این بار مطلب هر بازی در واقع نظرات افراد مختلف تحریریه در مورد بازی مذکور است، نه فقط توضیحی اجمالی در خصوص آن بازی. لازم به ذکر است از هر IP تنها بهترین شماره آن وارد لیست شده است و از قرار دادن بیش از یک شماره از هر فرنچایز خودداری کردیم تا جا برای بازی های خوب دیگر نیز باز شود.
بخش ابتدایی مقاله از فرداشب بر روی صفحه اصلی سایت قرار خواهد گرفت.

در پایان باید گفت مقاله پیش رو، حاصل زحمات بی دریغ کلیه اعضای تحریریه بوده که جا دارد همین جا از تمام زحماتشان تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

می توانید از این لینک به مقاله دسترسی داشته باشید:
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 50 بازی برتر نسل هفتم

با ما همراه باشید...

نویسندگان:

[h=3]فرنود سمیع یوسفی
(c@rn@ge)[/h]
[h=3]مجتبی کاظمیان
(Моджтаба)[/h]
[h=3]سهیل اسعدی
(Soheil)[/h]
[h=3]امیر حسین مجیدی
(Nathan Drake)[/h]
[h=3]محمد شکری
(Frobary)[/h]
[h=3]سینا مظفری
(TCSCELL)[/h]
[h=3]آریا بهپور
(Dinosaur)[/h]
[h=3]آرش مرادی
(Sad But True)[/h]
[h=3]پویا آسمانی
(POOYA1989)[/h]
[h=3]پویا مولاپناه
(Rav3n Heart)[/h]

[h=3]فردین باقریان
(FaRd!N)[/h]
[h=3]امیرحسین بابایی
(Dark War)[/h]
[h=3]کیان زمان
(Karchect)[/h]

آخرین ویرایش:

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
دوستان امیدوارم همینطور که الآن به نظر اعضای تحریریه احترام میذارید، بعد از انتخاب 10 رتبه اول هم احترام بذارید، حالا هر بازی ای که میخواد انتخاب بشه.
قبول کنیم که نظرات متفاوته. من خودم هم دوست داشتم GTA V جز پنج بازی برتر میبود ولی هر کسی نظری داره.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
یه سوال : چرا GTA V از GTA IV بهتر بود !؟ :D
برا من که یه مرحله ی بانک زنی هیت IV اندازه کل V میارزید :-" :D
اگه IV به جای V تو لیست بود و TW2:AoK بالاتر از Fallout 3 نبود گردن کلفت های 2008 یه بار دیگه دور هم جمع میشدن :D
و bioshock و mass effect و احتمالا left 4 dead به خاطر تاثيرش يا minecraft

.
اگه به تاثیر بود که CoD4:MW اول لیست بود :D
بودش : بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 23 | 50 بازی برتر نسل هفتم

TWD بود !؟ فکر کنم نبود :-? و فکر کنم اون دهمیه :-"

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
هر چند که به شخصه دوست دارم اسکایریم رو تو رتبه اول ببینم (که البته فکر میکنم بعید باشه)! امیدوارم بایوشاک اول بشه، واقعا شاهکار برازنده این بازی هست، حیف استدیوی سازندش : (

shekib

کاربر سایت
Jul 6, 2011
824
نام
mohammad
هر کی میاد نظرش رو میگه یه باید هم اضافه میکنه...:|
بازی هایی مثل Tlou و RDR و Skyrim و Mario galaxy و Fallout 3 و GTA V و MGS و Halo 3 و ..... همه و همه بتانسیل اول شدن رو دارن.
تو چنین لیست هایی شماره هیچ معنایی نداره همه بازی های تو لیست شاهکار های یک نسل هستند.بیشترین لذت رو زمانی میبرین فقط به عنوان یک لیست به این مقاله نگاه کنید.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
لیست من:
1- Portal 2
2- Portal 1
3- Orange Box(بخاطر Portal 1)
4- Portal Collection
5- TES V: Skyrim
6- TES V: Skyrim Legendary Edition
7- The Elder Scrolls Anthology
8- Bioshock 1
9- Bioshock: Infinite
10- Bioshock 2
:-":D

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
به احتمال زیاد 10 تای آخری این ها باشه
batman
portal
skyrim
uncharted 2
half life 2 یا doom 3
geow
gta iv
the last of us
mast effect 2
bioshock 2
Half Life 2 و Doom 3 وسط بازیهای نسل 7 چه کار می کنن؟:confused:
در مورد GTA IV هم تو پست اول اومده :
از قرار دادن بیش از یک شماره از هر فرنچایز خودداری کردیم تا جا برای بازی های خوب دیگر نیز باز شود.
شماره 11 لیست هم V هست.
در مورد Bioshock 2 هم مگه شماره یک ـش مرده که شماره 2 تو لیست باشه!:)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,955
نام
محمد امین
لیست خوبیه ولی به نظرم بازی که میانگین امتیازیش 94 هست و 15-16 میلیون روی یک کنسول فروش داشته جاش بالاتر از رتبه 17 هست

supermir

کاربر سایت
Mar 29, 2013
86
اول=THE LAST OF US

دوم=GTA V

سوم=SKYRIM

چهارم=UNCHARTED 2

پنجم=COD MW2

ششم=PORTAL2

هفتم=RDR

هشتم=BIOSHOCK INFINITE

نهم=UNCHARTED 3

دهم=KILLZONE 2

نکته:انحصاری های X360 رو بازی نکردم

آخرین ویرایش:

Adroit

کاربر سایت
Oct 9, 2008
805
نام
سپهر
واقعا متاسفم شدم واسه این لیست.خوب پیش رفت ولی وقتی جی تی آی پنج رو اول نزاشت منوجه شدم اینا یا گیمر نیستن یا مثلا میخوان بگن خاص هستیم

Sent from my iPhone 5S using tapatalk

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,050
نام
حامد
حضور عنوانی مثل GEow در بین 10 تا و عدم حضور عناوینی مثل دارک سولز و GTA در بین 10 تاپ، وخامت اوضاع رو نشون میده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر