مایکروسافت استودیو خالق Minecraft را خرید

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
بنا به یکی از منابع آگاه مایکروسافت درحال مذاکره با کمپانی سوئدی Mojang خالق Minecraft است. رقم این معامله 2 میلیارد دلار خواهد بود و ممکن است همین هفته امضا شود.
منبع
بالاخره مایکروسافت استودیو رو خرید. اسپنسر و نلسون جفتشون توییت کردن.

Last edited by a moderator:

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
روی فقط One می تونه یک دهم این فروش کنه؟ :-/ البته من هم فکر نمی کنم انحصاری بشه بازی

بازی خوب باشه , میفروشه , چرا نفروشه!؟
البته مثکه این نسل مایکرو فروش پی سی رو هم در نظر داره ...ولی دیگه وقتی فرست پارتی میشه بعیده واسه PS4 و مابقی بیاد دیگه

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
این سوالیه که برای خیلی ها ممکنه پیش بیاد .یعنی اگه مایکرو اینا رو بخره ممکنه بازیو از رو کنسول های سونی بردارن ؟

Microsoft Won't Wipe Minecraft From PS4 if Buyout Is Secured, Sources Claim

However, new details have emerged from purported inside sources speaking to Bloomberg, who claim that "Microsoft will keep Minecraft available for rival products" should the deal go ahead. That would suggest, but does not confirm, that Minecraft is likely to remain on PlayStation 3 and PlayStation 4 regardless of whether Mojang is purchased.
Microsoft Won't Wipe Minecraft From PS4 if Buyout Is Secured, Sources Claim - GameSpot
اینم تو آپدیت خبر نوشتن :
In a statement sent to GameSpot, Sony said: "We cannot comment on any acquisition, however we can confirm that we very excited Minecraft is now available on PS3 and PS4 and coming to PS Vita later this year."

The Thing

کاربر سایت
Jan 20, 2010
188
مثل اینکه شایعست که اگر Mojang فروش بره Notch وای نمیسته:
Report: Notch "Unlikely" To Stay At Mojang After Microsoft Sale

کار عاقلانه ای میکنه.با اینکه به شدت پولداره و در نگاه اول با این سرمایه و آزادی که داره فروش مجموعه اش کار درستی نیست ولی به نظر میرسه Notch از بعد خلاقانه تو Minecraft متوقف شده و چیز دیگه ای برای عرضه نداره.یا باید شرکت رو تبدیل به چیزی مثل Valve کنه یا Mojang خودش تبدیل به شرکتی مثل Rovio میشه.تو این وضعیت به جیب زدن 2 میلیارد دلار و بیرون اومدن بهترین کاره.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
کار عاقلانه ای میکنه.با اینکه به شدت پولداره و در نگاه اول با این سرمایه و آزادی که داره فروش مجموعه اش کار درستی نیست ولی به نظر میرسه Notch از بعد خلاقانه تو Minecraft متوقف شده و چیز دیگه ای برای عرضه نداره.یا باید شرکت رو تبدیل به چیزی مثل Valve کنه یا Mojang خودش تبدیل به شرکتی مثل Rovio میشه.تو این وضعیت به جیب زدن 2 میلیارد دلار و بیرون اومدن بهترین کاره.
البته این بنده خدا دیگه کلا رو MC کار نمی کنه:D
بازی های دیگش هم بازی نکردم، نظر نمی دم:D

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
به نظر من که زیاد خرید عاقلانه ای نیست به نسبت مبلغش.2 میلیارد ارزش Square Enix,Capcom,Take Two و یک سری شرکت بزرگه.اینها که میخان این همه هزینه کنن میتونن با این همه پول حداقل دوسه تا کمپانی مستقل بخرن بزن به دردشون.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
به نظر من که زیاد خرید عاقلانه ای نیست به نسبت مبلغش.2 میلیارد ارزش Square Enix,Capcom,Take Two و یک سری شرکت بزرگه.اینها که میخان این همه هزینه کنن میتونن با این همه پول حداقل دوسه تا کمپانی مستقل بخرن بزن به دردشون.
اگه با 2 میلیارد Take Two و Capcom رو میفروشن که من الان برم پول جمع کنم بخرم! :D حالا واسه Mojang به نظرم مبلغ زیادی هست و البته هنوز چیزی تایید نشده ولی با 2 میلیارد نمیشه Take Two رو خرید :D

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
کپ کام که مفتش هم گرونه به نظرم :D خریدن ای پی هاش به صورت جداگانه به صرفه تره :-/ :D Take Two رو هم اکتیویژن داره می خره :(

Soheil

کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اگه با 2 میلیارد Take Two و Capcom رو میفروشن که من الان برم پول جمع کنم بخرم! :D حالا واسه Mojang به نظرم مبلغ زیادی هست و البته هنوز چیزی تایید نشده ولی با 2 میلیارد نمیشه Take Two رو خرید :D

نه حالا دقیق 2 میلیارد دلار نیستن ولی نزدیکن به این مبلغ.Capcom که از 2 میلیارد دلار هم ارزشش کمتره.Take-Two رو هم EA یکی دوسال قبل با 2 میلیارد دلار نزدیک شده بود به خریدش.

حالا یکم اینور اونورتر میتونستن بخرن.

شرکت های کوچیکتر هم خیلی قیمتشون معقول تره.THQ و Edios با اون همه IP و شرکت داخلی 200-100 میلیون دلار به فروش رفتن.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
نه حالا دقیق 2 میلیارد دلار نیستن ولی نزدیکن به این مبلغ.Capcom که از 2 میلیارد دلار هم ارزشش کمتره.Take-Two رو هم EA یکی دوسال قبل با 2 میلیارد دلار نزدیک شده بود به خریدش.

حالا یکم اینور اونورتر میتونستن بخرن.

شرکت های کوچیکتر هم خیلی قیمتشون معقول تره.THQ و Edios با اون همه IP و شرکت داخلی 200-100 میلیون دلار به فروش رفتن.
حالا بحث منحرف نشه ولی بعید میدونم شرکتی که آمار فروش بازیهاش این جوری هست رو بشه با 2 میلیارد خرید :D

NBA 2K14 - 7.000.000
Borderlands 2 - 10.000.000
Civilization V - 6.000.000
GTA V - 34.000.000
Bioshock Infinite - 7.000.000

شرکت های کوچکتر رو میشه خرید ولی Take Two رو به نظرم به این راحتی نمیشه خرید :D مایکروسافت هم اگه Mojang رو بخره قطعا از الان به فکر Minecraft 2 و تاثیری که تو بازار میزاره هست (جدا از کیفیتش)، ولی خب به نظرم اگه بخواد 2 میلیارد بابتش پول بده خیلی خرید جالبی نیست.

Soheil

کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
حالا بحث منحرف نشه ولی بعید میدونم شرکتی که آمار فروش بازیهاش این جوری هست رو بشه با 2 میلیارد خرید :D

NBA 2K14 - 7.000.000
GTA V - 34.000.000

شرکت های کوچکتر رو میشه خرید ولی Take Two رو به نظرم به این راحتی نمیشه خرید :D مایکروسافت هم اگه Mojang رو بخره قطعا از الان به فکر Minecraft 2 و تاثیری که تو بازار میزاره هست (جدا از کیفیتش)، ولی خب به نظرم اگه بخواد 2 میلیارد بابتش پول بده خیلی خرید جالبی نیست.

آخه فروش بازی ها رو که نمیشه به تنهایی در نظر گرفت.Bioshock مثلا 250 میلیون دلار هزینه اش شده بود که فروشش به زور هزینه هاش رو درآورد.بازی های Take-Two همیشه خوب میفروشن منتهی همیشه هم پرهزینه هستن.سالی که GTA عرضه میشه معمولا درآمدشون خوبه ولی سالهای دیگه متوسط همون دور بر 100 میلیون دلار به زور درمیارن.2012 هم که فک کنم 100 تایی هم ضرر کردن.

یعنی شاید اگه این Mojang بتونه بازی دیگه ای مثل Minecraft بسازه که این همه بفروشه قطعا سودآورتر از Take-Two هستش چون هزینه ساخت بازهاشوت خیلی کمه به نسبت Take-Two.منتهی اصلا تضمینی وجود ندار که اینها بازم بتونن همچین موفقیتی رو تکرار کنن.ولی اونور اگه بتونه یک ناشر یا چندتا سازنده بخره مارکو میتونه بازیهای انحصاری بیشتری بسازه و وضع فروش کنسول رو بهتر بکنه.

ولی جدا من فکر نکنم این خرید به تنهایی فقط به خاطر XBOX باشه و ماکرو احتمالا نقشه های دیگه ای داره که این همه هزینه میکنه.

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار

NBA 2K14 - 7.000.000
GTA V - 34.000.000

من اگر اشتباه نکنم ماینکرفت با فروش فعلی، قسمت بعدیش خیلی راحت پول فروش رو جبران می‌کنه و از طرفی یک پشتوانه خیلی خوب میشه برای Windows Phone و Windows 9 در کنار کنسول... یه جوری یه تیر 4-5 تا نشون میشه:d

------

2K درسته یکم وضعیتش متزلزل شده اما همین الان چند تا بازی بلاک باستر داره که قراره بیان:d مثل Evolve، Civ B

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر