مایکروسافت استودیو خالق Minecraft را خرید

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
بنا به یکی از منابع آگاه مایکروسافت درحال مذاکره با کمپانی سوئدی Mojang خالق Minecraft است. رقم این معامله 2 میلیارد دلار خواهد بود و ممکن است همین هفته امضا شود.
منبع
بالاخره مایکروسافت استودیو رو خرید. اسپنسر و نلسون جفتشون توییت کردن.

Last edited by a moderator:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
چیپش نه چیپس! مایکرو هم به حال خودش میزاریم! جوجه رو اخر پاییز میشمرن!

- - -ویرایش - - -

به نظر من اگه مایکروسافت این هزینه رو برای تاسیس یک استودیوی جدید و یک Ip جدید میکرد خیلی بهتر بود و میتونست موفق تر از این عمل کنه و نظر ها رو به خودش جلب کنه

عاغا میگم این پست من نبود؟؟؟:-/:confused:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
چیپش نه چیپس! مایکرو هم به حال خودش میزاریم! جوجه رو اخر پاییز میشمرن!

- - -ویرایش - - -

به نظر من اگه مایکروسافت این هزینه رو برای تاسیس یک استودیوی جدید و یک Ip جدید میکرد خیلی بهتر بود و میتونست موفق تر از این عمل کنه و نظر ها رو به خودش جلب کنه

یعنی مطمئنی که Minecraft = مزخرف میشه؟ شما که وضعت مشخصه یه فن دو آتیشه ی سونی که به صورت کورکورانه از بدترین چیزهاش هم دفاع میکنه و در مقابل دنبال کوبیدن شرکت های رقیب هست از همین لحظه تا ابد هم هی ما بگیم فلان و بهمان شما پست میدی و توجیح میکنی. این مزخرف بودن یا نبودن دیگه ربطی به نظر شخصی من و شما نداره فن بیس و فروش این بازی اینقدر فوق العاده و زیاد هست که کسی بهش نتونه بگه مزخرف، حالا از نظر شما یه بازی مکعبی خوب نیومده دلیل نمیشه کل بازی مزخرف باشه و خرید IP و استودیوش هم کاری ناعاقلانه، بماند که همین بازی که به نظر شما مزخرفه از خیلی از بازی های AAA بیشتر فروخته و سودی رو عاید سازندش کرده که تا نوه و نتیجش هم میتونن ازش بخورن!. اشتباه کار اینجاس که شما و دوستان دیگه سوددهی این عنوان رو فقط توی بازیش خلاصه میکنید این بازی خیلی عذر میخوام حتی لباس زیرهای طرح دارش هم میتونه سود ده باشه چه برسه به چیزای دیگه. کوچکترین مثلش هم میتونه عنوانی مثل Angry Birds باشه!. بازم میگم منم دوست داشتم به جای این خرید میرفتن روی IPـهای جدید یا توسعه ی استودیوها (هم تاسیس هم رسیدگی بیشتر به دیگر استودیوها) تمرکز میکردن ولی خوب لابد یه چیزی هست که این مبلغ پول بی زبون رو دادن پای این معامله.

یه پست بلند بالا دادی که خیلی خیلی عذر میخوام اصلاً ارزش نقل قول رو نداشت بعد حرف از منطقی بودن میزنی. اول میای متا رو وسط میکشی وقتی به نتیجه نرسیدی اسم چهارتا بازی دیگه رو وارد قضیه میکنی وقتی بازم به نتیجه نرسیدی چهارتا حرف بی پایه و اساس و سرانجام سعی در کوبیدن عنوان مذکور میکنی. در کل به این نوع بحث و تبادل نظر والا تو منطقه ی ما نمیگن منطقی دور و اطراف شما رو دیگه خبر ندارم چه جوریاس!

این پول اصلاً از بودجه Microsoft Studios یا بخش Xbox نبوده که بخواد خرج IP جدید و استدیوهای جدید و ... بشه. این پول از منابع پولی خارج از آمریکای مایکروسافت هست که برای خریدهای استراتژیک (مثل بخش سخت افزاری نوکیا و اسکایپ) و همچنین فرار از مالیات استفاده میشه. بنابراین اگر منطقی نگاه کنیم نه تنها ضربه‌ای به Xbox وارد نشده (نه منابع مالیش کم شده و نه فشارهای احتمالی وارده از طرف سرمایه گذارهای ناراضی از Xbox با این کار زیاد میشه) بلکه ممکنه در آینده بهش کمک هم بکنه.

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
با اخرین صحبتای پیامبر bc متوجه شدیم که مایکروسافت همچنان در جهت گسترش کفر در صنعت گیم داره فعالیت میکنه و اصلا خرید استدیو و ساختن بازی انحصاری یک کار اشتباهه مگر اینکه توسط شرکت معظم و حامی مظلومان جهانی سونی انجام بشه از دیگر روشن گری های ایشان این بود که ماینکرفت با فروش سرسام اور و تحسین منتقدا اشغالی بیش نیست در نهایتم ایشون بشارت دادن که این سیاستای مایکرو ره به جایی نمیبره و به زودی کفر و استکبار جهانی از بین میره
پ ن: الله وکیلی فازت چیه برادرم حداقل این جوکای بامزتو به شکل فکت تحویلمون نده...

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
ببخشید دخالت میکنم فقط خواستم از افشین Eury تشکر کنم که احساسات من و دیگران رو بصورت شماتیک به ما نشون داد :d

از بالا کشیدن انحصاری های سابق X360 هم استقبال میکنم،بخصوص که دور و برای 68 باشه :d

68>87 8-|

فقط میتونم بگم خدایا توبه :)

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,452
نام
آریا
يعني موجانگ بازي هاي ديگش انحصاري ايكس باكسه؟
يا دي ال سي انحصاري ميدن
يا همين ماينكرفت رو ديگه جايي پشتيباني نميكنن؟ :|
پ.ن: اين آپديت جديد نسخه ي ايكس باكس ماينكرفت كي اومده؟ :d
مربوط به همين موضوعه؟ :d

Sent from my iPhone using Tapatalk

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
يعني موجانگ بازي هاي ديگش انحصاري ايكس باكسه؟
يا دي ال سي انحصاري ميدن
يا همين ماينكرفت رو ديگه جايي پشتيباني نميكنن؟ :|
پ.ن: اين آپديت جديد نسخه ي ايكس باكس ماينكرفت كي اومده؟ :d
مربوط به همين موضوعه؟ :d

Sent from my iPhone using Tapatalk
نه. همه چی مثل الان می مونه، بازی که منتشر شده رو نمی شه برداشت که.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,557
نام
Mehrdad
مغازه 8 متری تو بازار بزرگ تهران داریم 4 میلیارد... مطمئنا 5 سال هم سود خالص جمع کنه قیمتش در نمیاد... چاه نفتو ملت برای سود کوتاه مدت حتی 10 ساله نمیخرند این تجارت ها برنامه بسیار بلند مدتی پشتشونه که سالها ازش سود کنند و مهم تر از همه تبلیغات کنند.. در کنار skype به نظرم تنها خرید بزرگ و هوشمندانه مایکروسافت تو این چند سال بوده...

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
مغازه 8 متری تو بازار بزرگ تهران داریم 4 میلیارد... مطمئنا 5 سال هم سود خالص جمع کنه قیمتش در نمیاد... چاه نفتو ملت برای سود کوتاه مدت حتی 10 ساله نمیخرند این تجارت ها برنامه بسیار بلند مدتی پشتشونه که سالها ازش سود کنند و مهم تر از همه تبلیغات کنند.. در کنار skype به نظرم تنها خرید بزرگ و هوشمندانه مایکروسافت تو این چند سال بوده...
Gears Of war IP;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر