تعدادی از کارکنان استودیو Sucker Punch اخراج شدند

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
شرکت Sony امروز تایید کرد، تعدادی از کارکنان استودیو Sucker Punch اخراج شده اند.
Sony در بیانیه ای به سایت IGN اعلام کرد:
" بخش سرگمی سونی آمریکا تایید می کند، کاهش نیروی کاری در استودیو Sucker Punch اتفاق افتاده است. ما از اعضای تیم Sucker Punch (اعضای اخراج شده) که در ساخت بازی های فوق العاده inFAMOUS و Sly Cooper همکاری کرده اند، سپاسگذاری می کنیم و آرزو می کنیم در تلاش های بعدی خود موفق باشند."

هنوز مشخص نشده است چند نفر از استودیو Sucker Punch اخراج شده اند.

40876031980060081871.png

استودیو Sucker Punch در سال 1997 تاسیس شد و اولین بازی این استودیو عنوان Rocket: Robot on Wheels بود. این استدیو در سال 2000 توسط سونی خریداری شد و از آن زمان تاکنون شماره های مختلف از بازی های inFAMOUS و Sly Cooper توسط این استودیو برای کنسول های PlayStation ساخته شده است. آخرین بازی این استودیو Infamous: Second Son است، که در ماه مارچ امسال برای PS4 منتشر شد.

منبع
منبع

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
تعدیل نیرو نشون دهنده ضرر مالی هست ربطی به اینکه میخوان گیم های با کیفیت تری بسازن نداره!

فرق بین اخراج یه نفر با چند نفر رو میدونی؟ پس مورد دومیت چیه؟ مگه میشه ییهو بفهمی مثلا به 7-8 نفر نیازی نداری؟:D تا الان نمیدونستی؟:D

فرق نمی کنه الان استخدام های موقت و پیمانی خیلی زیاد شده و کمتر شرکتی استخدام دائم دارم
استخدام پیمانی هم همینطور که از اسمش پیداست با یک نفر پیمان میبندن که یک کاری رو در زمان مشخصی انجام بده و بعد از انجام اون کار دستمزد رو بگیره و بره مثل وکیل
حالا کاری با SP ندارم شاید اینها ورشکست شده باشن من دارم روند کلی رو میگم

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
فرق نمی کنه الان استخدام های موقت و پیمانی خیلی زیاد شده و کمتر شرکتی استخدام دائم دارم
استخدام پیمانی هم همینطور که از اسمش پیداست با یک نفر پیمان میبندن که یک کاری رو در زمان مشخصی انجام بده و بعد از انجام اون کار دستمزد رو بگیره و بره مثل وکیل
حالا کاری با SP ندارم شاید اینها ورشکست شده باشن من دارم روند کلی رو میگم
:|
دقیقا چه ربطی به تعدیل نیرو داره پیمانی؟ یعنی میخوای بگی اونا هم پیمانی و رسمی دارن؟ که البته تو ایران پیمانی یه لول پایینتر از رسمیه! یعنی امکان داره رسمی بشه!
بعد از انجام اون کار دستمزد رو بگیره و بره
نه همچین چیزی نیست! ضرورتی نیست طرف بره اگه قراردادشو تمدید کنن!
در هر صورت تعدیل ییهویی ضررهای مالی رو نشون میده! تو خود ایران هم خیلی زیاد اتفاق میوفته
مورد بعدی اینکه 7-8 نفر در مقابل تیم که الان بالای 80-90 نفر عضو داره هیچی نیست .
;)
من که نگفتم الان sp با کله میخوره زمین:D فقط دلیلش رو میگم

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
به نظرم دلیل اخراج کارمندای سونی چه در Sp و چه استودیوهای دیگه کاهش هزینه هاس! به نوعی دارن نیروهایی رو که بود و نبودشون آنچنان تفاوت ایجاد نمی کنه رو بیرون می کنن! خب کار منطقی هست و دلیلی بر ضرر دهی و یا شرایط نامناسب نیست!

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,997
نام
محمد امین
:|
دقیقا چه ربطی به تعدیل نیرو داره پیمانی؟ یعنی میخوای بگی اونا هم پیمانی و رسمی دارن؟ که البته تو ایران پیمانی یه لول پایینتر از رسمیه! یعنی امکان داره رسمی بشه!

نه همچین چیزی نیست! ضرورتی نیست طرف بره اگه قراردادشو تمدید کنن!
در هر صورت تعدیل ییهویی ضررهای مالی رو نشون میده! تو خود ایران هم خیلی زیاد اتفاق میوفته

من که نگفتم الان sp با کله میخوره زمین:D فقط دلیلش رو میگم

این کارمندهای پیمانی یا به طور کلی اقتضایی اول بار تو کشورهای خارجی به وجود آمد بعد وارد ایران شد و الان هم اکثر کارمندهای شرکتهای خارجی اقتضایی هستن به خاطر همین هم هست خیلی راحت کنارشون میگزارن ولی تو کارمند رسمی رو اگر بخوای برکنار کنی باید کل حقوقش رو بدی مثل ایران که اکثرا کارمندهای رسمی هستن
مثلا امکان داره همین شرکت SP چندین نفر رو به عنوان مدیر بازاریابی ، فروش و تبلیغات یا توضیع استخدام کرده باشه و بعد از اینکه بازیشون عرضه شد تا دو سه سال دیگه که دوباره برای عرضه به اینها نیاز نداره اونها رو مرخص میکنه و هر وقت خواست دوباره استخدام میکنه
الان تو خارج و کشور های توسعه یافته اکثر استخدام ها اینطوری هست
اینجوری سازمانها مجبور نیست برای نیروی انسانی که ثمری براشون نداره پول بدن و مزایا بازنشستگی هم نمی دن البته اونجا تحت بیمه بازنشستگی هستن ملت
در کل من دارم کارشناسی ارشد مدیریت می خونم با من کل کل نکن :d

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
بحث رو خیلی تخصصی (!) نکنید :D

یه سری اطلاعات توی Neogaf گذاشته شده از طرف یکی از اعضای سابق استودیو (نمی دونم کاملا قابل استناد هستن یا نه):
Around 30% to 40% of the staff were laid off
Majority of these are full time exempt employees
Some have been at Sucker Punch over 10 years
All areas effected including design, programming, art, marketing, production, and test

NeoGAF - View Single Post - Layoffs at Suckerpunch confirmed, includes staff from Sly Cooper era

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
ولی تو کارمند رسمی رو اگر بخوای برکنار کنی باید کل حقوقش رو بدی مثل ایران
خدای اطلاعات رسمی اسمش روشه رسمیه نمیشه که گذاشتش کنار:D اصلا قابل اخراج نیست

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
بحث رو خیلی تخصصی (!) نکنید :D

یه سری اطلاعات توی Neogaf گذاشته شده از طرف یکی از اعضای سابق استودیو (نمی دونم کاملا قابل استناد هستن یا نه):
Around 30% to 40% of the staff were laid off
Majority of these are full time exempt employees
Some have been at Sucker Punch over 10 years
All areas effected including design, programming, art, marketing, production, and test

NeoGAF - View Single Post - Layoffs at Suckerpunch confirmed, includes staff from Sly Cooper era

گویا community manager استدبو هست/بوده:

NeoGAF - View Single Post - inFAMOUS 2 |OT| Think Twice

Infected Area

کاربر سایت
May 24, 2010
3,619
نام
احمد
دوستمون Lord Zeus توی تاپیک TGS توضیح دادن دیگه :d

Community Manager قبلی Sucker Punch گفته که 40%-30% اعصای استودیو اخراج شدند.
بعضی هاشون از اعضای 10 سال ـه استودیو بودند.
افراد اخراج شده از همه بخش های استودیو (Design , Art , Programming و Production و ....... ) بودند.
کاش مشخص می شد این اتفاقات چرا برای استودیوهای موفق ترین بحش SCE میفته.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
این استدیو در سال 2000 توسط سونی خریداری شد
2011 ! :-" قبل از عرضه ی Infamous 2 ! :d
فکر کنم همزمان با اعلام ساخت قابلیت مرحله سازی و تریلرش بود،که این خبر رو هم گفتن:-" :d

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
40% از نظر نسبی بیشترین بوده توی این اخراج های سونی؟:-/
احتمالا میتونن براحتی توی ردموند شغل پیدا کنن.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,478
نام
آرش
این سونی چه مرگش شده؟!! I SS هم بازی خوبی بود و هم فروش خوبی داشت، خیلی دوست دارند کارمند هارو اخراج کنند، برن اعضای Sony Japan رو اخراج کنند. یعنی نک از I SS بهتر بوده و فروش بهتری داشته؟! به نظرم نک حتی هزینه ی تولید خودش رو هم درنیاورده، روی کنسول های مخصوص ژاپن به صورت مجانی به فروش میرسید.

TheGateKeeper

کاربر سایت
Jun 20, 2014
124
این سونی چه مرگش شده؟!! I SS هم بازی خوبی بود و هم فروش خوبی داشت، خیلی دوست دارند کارمند هارو اخراج کنند، برن اعضای Sony Japan رو اخراج کنند. یعنی نک از I SS بهتر بوده و فروش بهتری داشته؟! به نظرم نک حتی هزینه ی تولید خودش رو هم درنیاورده، روی کنسول های مخصوص ژاپن به صورت مجانی به فروش میرسید.

در مورد Knack کسی رو بخوان اخراج کنن اون سرنی اه که متاسفانه نمی شه اخراجش کرد فعلا :d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
باید یه فیلم در ژانر وحشت در مورد استودیوهای سونی بسازن! :| بندگان خدا احتمالاً شب ها کابوس اخراج شدن می بینن!
نمیدونم این وضعیت تا کِی ادامه داره، ولی میتونه خیلی راحت تأثیر غیرمستقیم رو کار بقیه افراد هم بذاره و به جای اینکه همه تمرکزشون روی ساخت بازی باشه، نگران اتفاق افتادن این موضوع برای خودشون باشن.

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
427
نام
سياوش
آخه این همه اخراج کجا ، کیفیت کجا :D تا الان هر چی استودیوی خوب بوده فقط پر پر شده و چیزی اضافه نشده :D به جای تمام اینا باید PD درش تخته میشد :D

الان وضع استودیو های سونی اینجوریه ، هر از چند گاهی یکی رو می فرستن به استودیو ها و وضعیت مشابه پیش میاد :D

31351638001178625803.jpg
البته اين جوري هم نبوده كه تو اين مدت كه اخراج هاصورت گرفته هيچ كسي به استديو هاي سوني نيومده و كسي استخدام نشده :d
Ray Almaden
Jonathan Cooper
Zied Rieke
از افراد شناخته شده بودن كه تو اين مدت بعد اخراج ها به استديو ND سوني اومدن و رسانه اي هم شده نقل انتقال شون ....
مطمعن باشيد به ازاي افرادي كه ميرن نيروي جديد استخدام ميشن :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر