حل مشکل MTU پارس آنلاین در تهران

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
با سلام خدمت دوستان عزیز.

MTU چیست ؟؟؟
این کلمه در علم شبکه مخفف کلمه ی Maximum transmission unit و به معنای حداکثر واحد انتقال است.در سیستم های ارتباطی برای انتقال دیتا آنها را به پکت هایی تقسیم میکنند که توسط این پکت ها دیتا منتقل میشود که این پکت ها دارای حجم های متفاوتی می باشند.

همون طور که دوستان اطلاع دارند دیفالت MTU شرکت پارس آنلاین در تهران روی 1300 تنظیم شده که به علت پایین بودن در شبکه xbox live باعث ایجاد مشکل میکنه و در نهایت کاربرانی که در تهران قرار دارند نمی توانند بهXBOX LIVEدسترسی پیداکنندو من به شخصه این مشکل رو با بخش فنی پارس آنلاین در میان گذاشتم و بعد از شرح کامل مشکل موجود بعد از 45 دقیقه قبول کردند که MTU رو به 1400 افزایش بدهند.ولی به شرط اینکه حداقل 5 نفر و حداکثر 10 نفر از کاربران باهاشون تماس بگیرند و مشکل MTU رو بیان کنند.از این رو از کسانی که از پارس آنلاین سرویس میگیرند چه آنهایی که از XBOX LIVE استفاده میکنند و چه اون هایی که استفاده نمی کنند خواهش مندم با پشتیبانی پارس آنلاین تماس بگیرند و با ایجاد تیکت و ثبت شماره 629945در خواست خودشون رو مبنی بر وجود مشکل با دیفالت MTU اعلام کنند.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
ولی فکر کنم خودت هم بتونی MTU رو تغییر بدی. من یه سری با پشتیبانی حرف زدم، گفت MTU رو بذار رو 1280. یعنی هر چی بیشترش کنیم بهتره؟

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
ولی فکر کنم خودت هم بتونی MTU رو تغییر بدی. من یه سری با پشتیبانی حرف زدم، گفت MTU رو بذار رو 1280. یعنی هر چی بیشترش کنیم بهتره؟

مسلما هر چی بیشتر بشه بهتره حتی باعث سریع تر باز شدن صفحات و کاهش پینگ هم میشه.با رفتن به تنظیمات مودم میشه تغییر در MTU ایجاد کرد و اون رو کاهش داد و مثلا از 1300 به 1280 برد ولی چون دیفالت MTU روی 1300 تنظیم شده است اگه شما بخوای افزایش بدی به هر عددی بیشتر از 1300،روی مودم مثلا 1400 رو تنظیم کنی SAVE میشه ولی در اصل روی 1300 میمونه چون دیفالت MTU رو به صورت دستی نمیشه روی مودم انجام داد و باید خوده ISP اون رو افزایش بده.

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
من که 2 سال پیش پارس انلاین داشتم مشکلی نداشتم و لایو بازی میکردم و اولاش میذاشتم روی 1380 ولی بعدا گذاشتم روی 1480 mtu اسیاتک چنده ؟ من تا فردا پس فردا پورت اسیاتک میخواد برام بذاره

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
شماره تلفن و مشخصات رو بگید دوست عزیز تا زنگ بزنیم/
من خودم از پارس ندارم و هیچ و قت هم نمیگیرم
انشالله که مشکل OK بشه.

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
من که 2 سال پیش پارس انلاین داشتم مشکلی نداشتم و لایو بازی میکردم و اولاش میذاشتم روی 1380 ولی بعدا گذاشتم روی 1480 mtu اسیاتک چنده ؟ من تا فردا پس فردا پورت اسیاتک میخواد برام بذاره
MTU پارس آنلاین در شهر های مختلف با هم تفاوت داره.این مشکل فقط در تهرانه.فک نمیکنم آسیاتک مشکلی داشته باشه.

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
شماره تلفن و مشخصات رو بگید دوست عزیز تا زنگ بزنیم/
من خودم از پارس ندارم و هیچ و قت هم نمیگیرم
انشالله که مشکل OK بشه.
ممنون که اهمیت میدید دوست گرامی.پارس آنلاین وضعیت پینگش الان خیلی خوبه بره همین از پارس آنلاین سرویس گرفتم و تنها مشکلش MTU هستش که انشاالله حل بشه.شما زنگ بزن و بگو که میخواستم ازتون سرویس بگیرم ولی چون من با کنسول بازی میکنم و MTU تون پایینه به مشکل بر میخورم،MTU تون رو افزایش بدید تا ازتون سرویس بگیرم...بازم ممنون ازت.
شماره تلفن : 82205

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
mtu ما در شرکت مکسنت روی 1500 هست. برای اتصال به سرویسهای آنلاین هیچ مشکلی نداریم.
لطفا همونطور که دوستمون گفت با پشتیبانی تماس بگیرید تا اقدام کنند.

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
زنگ بزنید دیگه.کاملا قبول کردند که MTU رو زیاد بکنن فقط منتظر شما اند که زنگ بزنید و بهشون بگید که با MTU مشکل دارید.خواهشا زنگ بزنید.

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
mtu ما در شرکت مکسنت روی 1500 هست. برای اتصال به سرویسهای آنلاین هیچ مشکلی نداریم.
لطفا همونطور که دوستمون گفت با پشتیبانی تماس بگیرید تا اقدام کنند.
:-/
بله برای اتصال مشکلی‌ نداره این مکس اما دوره بازیها آنلاین رو باید خط بکیشید با این پینگ ۳۰۰-۵۰۰و تایم آوت و پکیج لاست دائمی مکس نت و همچنین قطعی‌های عجیب قریب که مختص مکس نت هست و روزی ۳- ۷ بار خود به خود قطع و وصل می‌شه !!!:-$

soheilarfaei

کاربر سایت
Feb 2, 2011
341
خیلی خوبه که دوستان دارن تلاش میکنن تمام مشکلات موجود برای بازی آنلاین رو از بین ببرن منم با مشکل MTU برخورد کردم و مجبور بودم حالت مودم رو به Bridge تغییر بدم تا بتونم به لایو وصل بشم
اما بخاطر همین دوستمون با پارس تماس میگیرم بهشون اعلام میکنم که مشکل MTU دارم و امیدوارم انشالله این مشکل رو حل کنن

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
این مشکل رو اگه خودتون بخواید برطرف کنید باید مودم linksys wag 120nبخرید! مودم های دیگه که قابلیت تغییر Mtu هم دارن جواب نمیدن برا پارس آنلاین!
خود شرکت هم اگه میخواست حرکتی بکنه تا به حال کرده بود! خیلیا این مشکل mtu رو باهاشون مطرح کردن اما هیچ کاری نکردن! تنها راه حلی که دادن گذاشتن مودم رو حالت Bridge بوده!

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
از کجا بفهمم MTU من دیفالت رو چه عددیه ؟
برنامه های زیادی وجود داره برای فهمیدن دیفالت MTU که بهترینش MTU TEST هستش.

- - -ویرایش - - -

خیلی خوبه که دوستان دارن تلاش میکنن تمام مشکلات موجود برای بازی آنلاین رو از بین ببرن منم با مشکل MTU برخورد کردم و مجبور بودم حالت مودم رو به Bridge تغییر بدم تا بتونم به لایو وصل بشم
اما بخاطر همین دوستمون با پارس تماس میگیرم بهشون اعلام میکنم که مشکل MTU دارم و امیدوارم انشالله این مشکل رو حل کنن

دوست عزیز مرسی بابت کمکتون.اگه میتونید شماره خطی که روش ADSL دارید رو برام پ.خ کنید برای جلو بردن سریع کار.

- - -ویرایش - - -

این مشکل رو اگه خودتون بخواید برطرف کنید باید مودم linksys wag 120nبخرید! مودم های دیگه که قابلیت تغییر Mtu هم دارن جواب نمیدن برا پارس آنلاین!
خود شرکت هم اگه میخواست حرکتی بکنه تا به حال کرده بود! خیلیا این مشکل mtu رو باهاشون مطرح کردن اما هیچ کاری نکردن! تنها راه حلی که دادن گذاشتن مودم رو حالت Bridge بوده!

با عوض کردن مودم هیچی درست نمیشه چون شما نمیتونی دیفالت MTU رو زیاد کنی و فقط باید ISP تغییرش بده.من باهشون کلی صحبت کردم،مثه اینکه این سری جدیه و قراره زیادش کنن.روی حالت Bridge هم مشکل داره.یه موقعه هایی هیچی لود نمیکنه و فقط به live وصل میشه.جوین هیچ بازی و سروری هم نمیشه و باید یه 45-50 باری مودم و کنسول رو ریست بکنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر