سیستم مورد نیاز و کاور بازی شبگرد رونمایی شد

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
درسته این صنعت نوپاست تو ایران و بودجه و سازمان خصوصی و در کار نیست جز عده محدودی که خصوصی بودجه رو میزارن که اونم در حدی نیست ..
ولی خوب این طور که مشخصه قرار نیست در اینده تغییر خاصی صورت بگیرد .چون نه حقوق کپی رایتی برای مولف و نلشر وجود داره نه تبلیغی وجود داره و نه شرکت خصوصی و در اینده هم فکر نمیکنم همه چیز گل و بلبل شه . منظورم اینده نزدیکه و بهتره وقتشونو بیشتر رو بازی های اندرویدی و خلاقانه ابتدا بزارن و بعد برن سراغ بازی های بزرگ تر.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
Respawn Entertainment: Founded 2010
Activison: Founded October 1, 1979

کمپانی ای که 2010 ساخته شده بازی ای ارائه کرد که قابل رقابت با کمپانی ای بود که از 1979 داره کار می کنه ، نیومد چون 2010 ساخته شده بیاد بازی بده در حد Wolfenstein 3d بگه ما تازه کاریم داریم پیشرفت می کنیم
Whaattt??
ته مقایسه بود این دیگه :|

تکنولوژی بازی سازی اصلا ربطی به سال بوجود اومدن شرکت نداره!
واقعا تو ایران چقدر از بازی سازی حمایت میشه؟؟ بعد از ساخت بازی چند نفر بازی رو میخرن؟
آیا شرایط و محدودیتی که توی ایران وجود داره توی خارجم هست؟

آیا شما میدونی شرکتی مثل Epic نمیاد انجینشو به ایران بفروشه چون تحریمیم و آیا شما میدونی که ایران نمیتونه واسه پلتفورم PS یا Xbox بازی بسازه چون مایکروسافت و سونی ایرانو تحریم کردن؟
آیا میدونی سازنده ها دارن با انجین رایگان بازی میسازن یا هم با انجین درب و داغونی که خودشون ساختن بازی میسازن؟
برای مثال همین شبگرد با UDK ساخته شده نسخه رایگان UE3! و یا هم ارتش های فرازمینی هم با UDK ساخته شده!

اینا رو در نظر نمیگیری یک دفعگی رو هوا انتظار یک بازی در حد بازی های 2014 خارج داری!
من دیگه حرفی ندارم :D

Redfoo

کاربر سایت
May 24, 2014
242
نام
ashash
خوب قربون شکل ماهت برم موسسین این استدیو رو اصلا می دونی چه افرادی هستند؟ :-/

قربون شکلم بری منظور از اون جمله این بود که کیفیت و پیشرفت و رقابت به قدمت ربطی نداره

واسه شما هم مثال زیاده ، Playdead,Thatgamecompany,Mojang,....

Whaattt??
ته مقایسه بود این دیگه
yahoo_22.gif

تکنولوژی بازی سازی اصلا ربطی به سال بوجود اومدن شرکت نداره!
واقعا تو ایران چقدر از بازی سازی حمایت میشه؟؟ بعد از ساخت بازی چند نفر بازی رو میخرن؟
آیا شرایط و محدودیتی که توی ایران وجود داره توی خارجم هست؟

آیا شما میدونی شرکتی مثل Epic نمیاد انجینشو به ایران بفروشه چون تحریمیم و آیا شما میدونی که ایران نمیتونه واسه پلتفورم PS یا Xbox بازی بسازه چون مایکروسافت و سونی ایرانو تحریم کردن؟
آیا میدونی سازنده ها دارن با انجین رایگان بازی میسازن یا هم با انجین درب و داغونی که خودشون ساختن بازی میسازن؟
برای مثال همین شبگرد با UDK ساخته شده نسخه رایگان UE3! و یا هم ارتش های فرازمینی هم با UDK ساخته شده!

اینا رو در نظر نمیگیری یک دفعگی رو هوا انتظار یک بازی در حد بازی های 2014 خارج داری!
من دیگه حرفی ندارم
biggrin1.gif

وقتی شما توی یک همچین شرایطی هستی می تونی خیلی راحت بازی نسازی ، پولت رو روی زمینه های دیگه که کشورت پتانسیلت رو داره سرمایه گزاری کنی ، بدیهیه با این اوضاع به جایی نمی رسی فقط پول دور می ریزی :)

mohammad-ys

کاربر سایت
Sep 15, 2010
316
نام
محمد
کمکشون می کنم
شرکت های بزرگ از روز اول که آنچارتد و TLOU و بازی هایی از این دست نساختن که. با همین کیفیت شروع کردن تا به اینجا رسیدن

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
یک ماجرایی دوستم تعریف کرد، گفت چند نفر از از اذری زبانان هموطن توی جنگل اتش روشن کرده بودند، یکیشون میخواست سیگار بکشه دست کرد کبریت دراورد باهاش سیگارش روشن کرد، بقیه گفتند اینجا که اتش روشن کردیم برای چی کبریت زدی ؟ گفت من اگر این کبرین روشن نکنم اون کارخانه کبریت سازی ورشکسته میشه !
---------------------------------------
هر چند وقت یکبار هم خبر میاد که بعضی از استدیوها که قصد دارند یک ایده خودشون تبدیل به بازی کنند درخواست کمک مالی از مردم میکنند و با استفاده از همین پول بازی خودشون میسازند .. حالا این استدیو با بودجه ای که از هر کجا اورده بازی خودشو ساخته، دوست داشتید برید دوست نداشتید نخرید هیچ کس چاقو روی گردنتون نگذاشته ! مثلا من خودم هیچ وقت حاضر نیستم 20 میلیون تومان پول بدم و پراید بخرم !
--------------------------------------
بعضی ها فکر میکنند راه 100 ساله را باید 1 شبه رفت !
Respawn Entertainment: Founded 2010
یک ناشر کله گنده صنعت گیم پشتش بود به اسم EA !!

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
وقتی شما توی یک همچین شرایطی هستی می تونی خیلی راحت بازی نسازی ، پولت رو روی زمینه های دیگه که کشورت پتانسیلت رو داره سرمایه گزاری کنی ، بدیهیه با این اوضاع به جایی نمی رسی فقط پول دور می ریزی :)
خوب مثلا چی؟ :)
یک کشور باید توی همه زمینه ها دست داشته باشه نه اینکه چون شرایط خوب نیست بزنه از بیخ صورت مسئله رو پاک کنه! اگر اینطوری بود که شما میگی الان با این وجود خیلی از کارا رو همین کشور نمیتونست انجام بده! ایران که یکی دوسال نیست تحریمه! از اول انقلاب تحریمه!

با همین شرایط موجود علاقه مند به بازی سازی خیلی زیاده تو کشور ما ولی وقتی میخواد بازی بسازه و میبینه ازش حمایت نمیشه و از آخر بازیش خریدار نداره هیچ ذوق و شوقی نداره و ته ایده ای هم که به ذهنش برسه بکش بکش برو جلو هست!
همین الان اگه بجای اینکه 5 تومن برید چی توز موتوری بخورید برید بازی ایرانی بخرید کلی ازشون حمایت میشه و کم کم توی استیم هم پیشرفت میکنن و میتونن پخشش رو گسترده تر کنن!
قابل توجه شما هم این بازی قرار بود توی E3 پارسال باشه اما به دلیل مسائل مالی که سازنده هاش داشتن نتونستن به E3 برن و فقط ارتش های فرازمینی رفت!

وقتی شما پول بدی همون بازیسازی که پول نداشت بره E3 چهار سال بعد یک بازی میسازه میره E3 بازیشو به جهان معرفی میکنه فروشش توی استیم زیاد میشه و خودش یک موفقیت براش به حساب میاد و بازی بعدیش صد برابر بهتر از قبلیه میشه!
همین الان به گذشته نگاه کنید میبینید همین بازی هایی که الان ترول میشه چقدر نسبت به گذشته پیشرفت داشتن! نمونش ارتش های فرازمینی که گرافیک بسیار خوبی داره و گیم پلیشم قابل قبول بوده و نشون دهنده رشد کیفیت بازیسازی توی ایران هست!

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
یک ماجرایی دوستم تعریف کرد، گفت چند نفر از از اذری زبانان هموطن توی جنگل اتش روشن کرده بودند، یکیشون میخواست سیگار بکشه دست کرد کبریت دراورد باهاش سیگارش روشن کرد، بقیه گفتند اینجا که اتش روشن کردیم برای چی کبریت زدی ؟ گفت من اگر این کبرین روشن نکنم اون کارخانه کبریت سازی ورشکسته میشه !
هر چند وقت یکبار هم خبر میاد که بعضی از استدیوها که قصد دارند یک ایده خودشون تبدیل به بازی کنند درخواست کمک مالی از مردم میکنند و با استفاده از همین پول بازی خودشون میسازند .. حالا این استدیو با بودجه ای که از هر کجا اورده بازی خودشو ساخته، دوست داشتید برید دوست نداشتید نخرید هیچ کس چاقو روی گردنتون نگذاشته ! مثلا من خودم هیچ وقت حاضر نیستم 20 میلیون تومان پول بدم و پراید بخرم !
ولی به خدا وضعیت بازی سازی نسبت به فیلم و کتاب و بقیه مدیا ها به نسب بهتر هست چون هنوز دست یه سری آقایون کله گنده به بازی سازی نرسیده (یا نرسیده یا کلا نمیدونن چی هست اصلا:d)
یارو میاد یه کتاب مینویسه اصلا معلوم نیست فردا که کتابش منشر شد اصلا تضمینی نیست که فردا کتابش با یه اسم و ناشر دیگه منتشر نشه
-------------------------------
یا یابد وزارت ارشاد یه جریمه اساسی در نظر بگیره یا بره کنوانسیون های بین المللی درباره ی کپی رایت را امضا کنه

آخرین ویرایش:

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
آهان یعنی من و امثال من هر بازی یا محصول بی کیفیتی که ایرانی ها ساختن بخرم تا صنعت این محصولات از بین نره!!!:-o

محصول با کیفیت بدن تا مشتری راغب به خرید بشه!:-$

پ.ن : قهوه تلخ ثابت کرد مردم محصول خوب میخرن...:whistling:

شما مگه از اینده اطلاع داری که میدونی این بازی بی کیفیته ؟؟؟ هر وقت بازی امد و دو تا نقد بررسی ازش خوندی اونوقت بیا اینجا واسه ما موعظه کن!

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
عزیزانی که اینقدر دم از حمایت بازیهای وطنی میزنند یه نگاه به تصویر زیر بندازن. این تصویر نتیجه حمایت از بازی وطنی گرشاسپ و احترام اونها به فهم و شعور من_ خریدار هست

lich-king

کاربر سایت
Jan 18, 2013
829
نام
محسن

و یک سری افراد مستعد و علاقه مند به این کار هم برن مگس پرونی،چون ما تازه این کار رو شروع کردیم؟

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
واسه شما هم مثال زیاده ، Playdead,Thatgamecompany,Mojang,....
طرفدار کار پردیس گیم نیستم ولی خیلی ناجوانمردانست که Indie هایی که از همه لحاظ دستشون برای ساخت بازی بازه و محدودیت ندارن رو با بازیساز های ایرانی مقایسه کنیم.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,873
نام
malek

یک ناشر کله گنده صنعت گیم پشتش بود به اسم EA !!

اون داستان تاثیر گذار مرد کبریتیت منو کشته.والا آقای همساده هم فکر نکنم از این خاطرات بلد باشه.حتما سیگار رو هم به این خاطر میکشه که کارخونه تولید سیگار،سیگار فروش،دکتر ریه،مرده شور و نعش کش ورشکسته نشن:d
دوستان توجه کنن که سرفا تکنولوژی برتر نیستش که یه بازی رو میبره هوا خلاقیت این وسط مهمترین بخش یه بازی هستش.

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
شما مگه از اینده اطلاع داری که میدونی این بازی بی کیفیته ؟؟؟ هر وقت بازی امد و دو تا نقد بررسی ازش خوندی اونوقت بیا اینجا واسه ما موعظه کن!

اطلاغ نمیخواد و تا دلت بخواد بازی بی کیفیت ایرانی دیدیم و اینم روش!

البته تریلر دیدم و بازی پر از ایراده ولی هر چی بگیم برمیگردن میگن بازی با موتور مجانی درست شده و این حرفا!

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
من موندم که چرا چنین آدم هایی توی مملکت ما پیدا میشن... وقتی کسی به یه کاری علاقه داره چرا نباید انجامش بده؟!
همش داریم هم وطن های خودمون رو ضعیف خطاب می کنیم در حالی که اگه ایرانی جماعت ضعیف بود غربی ها نمیومدن مغزهای ما رو جذب کنن!
هر کاری از یه جایی شروع میشه و خوشبختانه بازیسازان ما هم با این سرمایه کم واقعا دارن پیشرفت می کنن... چطور شرکتی مثل Deep Silver که شناخته شده هم هست میاد بازی هایی مثل Ride To Hell Retribution رو تولید میکنه و در موردش حرفی زده نمیشه؟ گیم اسپات به این بازی نمره یک رو داد اما به گرشاسب که چند سال قبل هم تولید شده پنج داد!
فقط می خوایم خودمون رو بکوبیم و خارجی ها رو بت کنیم... اونا بهتر از ما هستن اما اگه بخش خصوصی توی ایران به شکل جدی تری توی زمینه ها فعالیت کنه و البته سرمایه هم بذاره ما هم می تونیم به جاهای بهتری برسیم...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر