GameSpot: بستن یک پی‌سی گیمینگ هم‌قیمت با کنسول‌ها؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
جای بحثی وجود نداره که یک پی‌سی گیمینگ های‌اند به راحتی می‌تواند دو کنسول Xbox One و PS4 را در هر زمان و شرایطی از پای درآورد؛ این را نیز باید مد نظر قرار داد که برای بستن همچین پی‌سی‌ای خرج بسیار بیشتری باید کرد. اما یک پی‌سی گیمینگ که این‌قدر برای شما گران نیفتد چطور؟ مثلا بگیم با 550$ دلار؟
این سوالی است که ما می‌خواهیم آن را آزمایش کنیم. آیا ما می‌توانیم یک پی‌سی گیمینگی را از پایه ببندیم که تجربه‌ی گیم پلی و ویژوالی مشابه و در حد کنسول‌های نسل جدید (فعلی) ارائه دهد، و قیمت آن در حوالی قیمت کنسول‌ها باشد؟ در حالی که PS4 جایگزین ارزانتری است، ما می‌خواستیم این عمل را تا جای ممکن رقابتی انجام دهیم، و این یعنی که ما به خودمون اجازه دادیم که کمی بالاتر از بودجه تعیین شده [هم قیمت با کنسول ها] خرج کنیم. دو ادیتور ما مارک و پیتر هر کدام یک سیستم بستند؛ یکی با چیپست‌های اینتل و انویدیا، و دیگری با AMD. سپس ما هر دوی سیستم‌ها را آزمایش کردیم که ببینیم آیا مارک و پیتر از بودجشان عاقلانه استفاده کردند یا اصلا بهتره روی به خرید کنسول‌ها برای داشتن گرافیک خوب با یک بودجه ثابت بیاورند. متن زیر نتایج پایه‌ای این آزمایش رو شرح می‌دهد اما شما برای تست دقیق‌تر و عمقی تر نیز می‌توانید ویدوهای زیر را تماشا کنید.

اصول و اهداف

ما در نظر داشتیم که بر روی بودجه‌ی 550$ دلار خودمان بمانیم -- تقریبا حداکثر قیمتی که برای یک Xbox One در آمریکای شمالی باید پرداخت. علاوه بر خرید موارد ضروری برای یک PC - پردازنده، کارت‌گرافیک، رم، مادربورد، پاور، کیس و هارد - افراد ما قیمت یک موس، کیبرد و ویندوز را به آن نیز اضافه کردند -- چون هیچگونه قطعه‌ی از قبل موجود یا پایرسی قبول نیست!
هدف دوم این بود که که سیستمی ببندیم که عملکردی مشابه یا بهتر از Xbox One و PS4 در عناوین کراس پلتفرم [مولتی] ارائه دهد. لیست کاندیدها برای بنچمارک‌ در این خصوص شامل Assassin's Creed IV: Black Flag ،Battlefield 4 ،Thief و Titanfall خواهد بود.

با تشکر فراوان از bacheh mosbat بابت آپلود ویدیوها

ویدیو AMD:
AMD: How To Build a Gaming PC on a Console Budget

[video=aparat;29Ke0]http://www.aparat.com/v/29Ke0[/video]

Mark - AMD Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUAMD FX-6300 Vishera 3.5GHz$109.00Amazon
MotherboardASUS M5A78L-M/USB3 AM3+ AMD 760G$48.49Newegg
CaseFractal Core 1000$39.99Newegg
PSUEVGA 100-W1-500-KR 500W$44.99Newegg
GPUPowerColor AX7850 2GBD5-DH Radeon HD 7850 (open box item)$107.00Newegg
RAMHyperX XMP Blu Series 4GB DDR3 1600$40.00Newegg
StorageSeagate Barracuda ST500DM002 500GB 7200 RPM 16MB$50.95Amazon
OSWindows 8$70.00eBay
Key/MouseV7 Standard PS/2 Keyboard and Mouse Combo$10.19Amazon
Subtotal$520.61
Sales Tax$45.55
Total$566.16

GameSettingsAverage Frame Rate
Assassin's Creed IV1080p, Ultra, AA42
Battlefield 41080p, High, AA72
Battlefield 41080p, Ultra, MSAA42
Thief1080p, Ultra, AA87
Titanfall1080p, Very High, AA60

ویدئو اینتل :
Intel: How To Build a Gaming PC on a Console Budget

Peter - Intel/Nvidia Gaming PC

ComponentTypePriceStore
CPUIntel Pentium G2130 3.2 GHz$74.99Newegg
MotherboardBiostar H61MGV3$36.99Newegg
CaseTopower TP-1687BB-300$34.99Newegg
PSU300W SFX Power Supply (included w/case)n/aNewegg
GPUEVGA GeForce GTX 750 Ti 2 GB$154.99Newegg
RAMTeam Elite 4GB (2x2GB) DDR3 1333$39.99Newegg
StorageWestern Digital Blue 500 GB 7200 RPM 16MB$54.99Newegg
OSWindows 8.1 64-Bit$99.99Newegg
Key/MouseRosewill PS/2 Wired$12.98Newegg
Subtotal$509.91
Sales Tax$38.24
Total$548.15

GameSettingsAverage Frame Rate
Assassin's Creed IV1080p, High, FXAA40
Battlefield 41080p, High, 2x MSAA50
Thief1080p, High, FXAA55
Titanfall1080p, High, No AA50

[...]

نتایج

همان طور که معلوم شد - با توجه به عناوین کراس پلتفرم موجود حال حاضر - شما می توانید پی‌سی گیمینگی را در حدود قیمت Xbox One ببندید که عملکرد بهتری نسبت به هر دوی کنسول ها ارائه دهد. شما همچنین می توانید از کلکسیون بزرگی از بازی ها (و هم از نظر تعداد) که هیچ کدام از دو کنسول PS4 و Xbox One قادر به تطابق با آن نیستند، بهره مند شوید. علاوه بر آن، سیستم شما قابل ارتقا است، و کاربرد آن در بخش های غیر-گیمینگ نیز به ارزش آن اضافه میکند. [...]

[...] به یاد داشته باشید که عناوین کراس پلتفرم حال حاضر در بین کنسول ها، بر روی PS4 عملکرد بهتری ارائه میدهند. PS4 هم اکنون صد دلار ارزان تر از Xbox One فروخته میشود. اگر بخواهید یک پی‌سی در حد 400 تا 450 دلار ببندید، تجربه ما نشان میدهد که در نهایت با سیستمی رو به رو می شوید که توانایی رقابت را با هیچ کدوم از دو کنسول نسل جدید را ندارد. [...]

[Source]
برای خواندن متن کامل و همیچنین تماشای ویدیو به منبع مراجعه کنید

آخرین ویرایش:

Star Citizen

کاربر سایت
Apr 15, 2014
4
سیستم های 7 میلیونی فقط تا 2 یا نهایتش 3 سال بهترین کیفیت رو بهت میده اونوقت سیستم 500 دلاری میخواد 6 سال بازی ها رو با کیفیت خوب اجرا کنه تازه اگر بازی رو اجرا هم بکنه.:-j

جوک نگو

این سیستم سالار منو میبینی ؟ :d

این سیستمو من 4 سال پیش جم کردم یدونه 480gtx نازنین روشه که سالهاست دارم باهاش اکثر بازی هارو با مانیتور 1080 60fps تتظیمات high تجربه میکنم هنوزم اخ نگفته

همین الانم خیلی بهتر قوی تر از کنسولهای ps4/xone حداقل خوبیش اینه 60fps تجربه کردم

در ضمن لذت بازی اول شخص با ماس هرگز فراموش نکنید

آخرین ویرایش:

Morgoth

کاربر سایت
Jan 15, 2009
1,656
نام
پوريا
Premium membershipـه Console network ها هم سالیانه حدودا 50$ آب می خوره, گفتم اینم در نظر داشته باشیم حالا که داریم قیمت کنسول رو با PC مقایسه می کنیم
از یه سمت دیگه هم با پیشروی توی این نسل PC های تو این رنج قیمت کم میارن

@metal gear:
که چی؟

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
به شما قیمت بالا میدند به بقیه چه مربوطه ؟

کارت Gtx 750 قیمتش 460 تومنه و پروفرمنسش از کنسول ها هم بیشتره
رم هم قیمت زدی 300 تومن به راحتی 190 هم گیر میاد
و ...

در ضمن باید به دلار حساب کنی نه قیمت ایران !
بحث سر پی سی گیمینگ در نیاست نه پی سی گیمینگ در ایران !

خب من در ایران زندگی میکنم و شرایط خودم و باقی دوستان رو میگم . بقیه دنیا به من ربط نداره .

چطور پرفورمنس 750 از کنسول ها بیشتره وقتی خودش از gtx 660ti حدود 62% ضعیفتره ؟

یه چیزی مثل 2*2 چهارتا هستش . رم 300000 تومن هستش . به گیر اومدن نیست که عزیز . ما این اینجا قطعات نو رو محاسبه میکنیم . والا کنسول هم گیر اومدنش گیر میاد .

شما اگه به من با همین قیمت قطعات میفروشید بیاید persiantools و اگر کاربر معتبر باشید من از شما خریدارم :d

لیون الان داره 650 معمولی رو میده 420000 تومن چطور 750 قیمتش 450 تومن هستش ؟؟؟

لازم به ذکر هستش قیمت 750ti همون کارتی که این منبع قرار داده 830 تومن هستش .

اینم لینک قیمت

لیون کامپیوتر , فروش نوت بوک , فروش تبلت , فروش قطعات کامپیوتر , لیست قیمت قطعات کامپیوتر , فروش قطعات حرفه ای کامپیوتر , لیست قیمت نوت بوک , ل�

قیمت های که شما دادی یک لحظه فکر کردم تو بهشت زندگی میکنم :d

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,463
نام
امین
3 حالت وجود داره.
خیلی مایه دار باشی که هم یه سیستم تاپ ببندی و کلی خرجش کنی و هر دو کنسول هارو هم بخری که بهترین حالت ممکنه.
انتخاب pc بخاطر تجربه بهتر بازی های مولتی.
کنسول به خاطر انحصاری ها
حالا هر کی به نسبت بودجه و سلیقش انتخاب میکنه.
خلاص :d

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
یکی از بهترین بازیهای سبک استراتژیک Real Time همون COH خودمون هست که نسخه 1 جایزه های زیادی هم گرفت . معیار کیفیت چه چیزی هست ؟

متا ؟ دیدگاه منتقدان ؟ تعداد جوایز؟ زمانی که کاربر سرگرم میشه ؟ مقدار فروش ؟ چطور میشه بازی سبک استراتژیک یا mmo با

بازیهای کنسولی مقایسه بشن وقتی سبکشون کلا فرق داره ؟ :)
من گفتم همشون که مثال نقض میاری واسه من؟ گفتم خیلی هاشون!
بله انحصاری خوب هم داره! نمونش Dota 2 یا Hearthstone (اینارو مثال زدم چون بازیشون مبکنم و به نظرم خوب هستن) ولی بخوای نخوای خیلی از انحصاری هایی که داره پرت و پلاست!
در ضمن من بازی ای رو با بازیه دیگه مقایسه نکردم، گفتم به لحاظ کیفی، کیفیت هم که ربطی به سبک نداره!
--------------
با توجه به تجربه خودم (:d) تلاش هر طرف (چه PC باز چه کنسول باز) برای اثبات حرفش به دیگری تو این فروم بی نتیجه اس :d

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
دوستان اصولا مقایسه PC و کنسول ها با این معیار کار اشتباهی هستش و به نظر من اصلا این تفکر که بریم چه با 500$ و چه با 1000$ سخت افزاری تحت عنوان PC جمع کنیم که جای کنسول برامون بگیره اشتباهه . بازی تحت PC و کنسول دو سبک کاملا مختلف هستن که نمیتونیم این دو باهم مقایسه کنیم . از نظر سبک و روش گیمینگ به طور خلاصه ما 3 روش و سبک بازی کردن داریم :

1- بازی تحت PC که از به طور کلاسیک رو به روی مانیتور و با موس و کیبرد هستش .

2- بازی تحت کنسول که در اصطلاحا در اتاق نشیمن ، روی کاناپه ، با کنترلر و رو به روی نمایشگر هستش .

3- بازی تحت موبایل و تبلت

4- برخی ها مثل آقای Andrew Wilson مدیر عامل شرکت EA اعتقاد دارن واقعیت مجازی میتونه سبک چهارم گیمینگ باشه .

الان تمام گیمرهای جهان در یکی از این 3 دسته قرار دارن . ممکنه یک نفر در عین حال 2 یا هر 3 روش تجربه کنه اما بدون شک به یک پلتفرم اصلی اعتقاد داره و این اعتقاد صرفا ناشی از سلیقه گیمینگ اون فرد هستش . الان اکثر مردم جهان به سمت عناوین موبایل و تبلت ها جذب شدن و چون اکثر عناوین موبایل ، برای افراد تازه کار ، آسان و در عین حال جذابه . اما گیمرهایی که مقوله گیمُ بصورت جدی تر دنبال میکنن در یکی از دو پلتفرم PC یا کنسول تقسیم شدن و با توجه به قدمت ، اسانی رابط کاربری ، جذابیت و به صرفه بودنِ کنسول الان اکثرا روی کنسول بازی میکنن و کنسول ها بازاراصلی ناشران بزرگ محسوب میشن .ما میتونیم بیایم دو محصول در یک زمینه مقایسه کنیم ( مثلا PS3 و X360 ) اما دو روش گیمینگ نمیشه باهم مقایسه کرد چون متر و اندازه یکسانی ندارن حتی اگر نرم افزارهای یکسانی داشته باشن .

این که برخی از دوستان خوبم میان میگن اگر PC بگیریم از تجربه انحصاری های کنسول محروم میشیم و یا بلعکس اگر یک PC خوبی نداشته باشیم از تجربه عناوین مولتی پلیر و مستقل بزرگ PC محروم میشیم از اساس اشتباهه .

واقعا در مقایسه PC و کنسول بحث سلیقه خیلی مهمه . یک سریا هستن با PC و عناوینی مثل WOW بزرگ شدن و قائدتا الان هم لذتی که از PC و نشستن جلو مانیتور و بازی تحت موس و کیبرد میبرن با کنسول ها نمی تونن تجربه کنن و بلعکس کسانی هم که با کنسول های شرکت سگا ، نینتندو و سونی وارد صنعت گیم شدن از همون ابتدا سلیقه گیمینگ اونا طوری شکل گرفته که بازی در اتاق نشیمن روی یک کاناپه با هیچ PC قدرتمندی عوض نمی کنن . این شک گیری سلیقه عموما در دوران کودکی شکل گرفته و واقعا از نظر من اینکه بیایم این دو سبک بازی کردن با هم مقایسه کنیم اساسا کار بی معنی هستش .

PC هم پلتفرم بشدت قابل احترامیه و عناوین بسیار بزرگی بر روی این پلتفرم عرضه میشن که از دید ارزش مولتی پلیر شاید کمتر عنوان کنسولی بهشون برسه و الان اکثر عناوین مولتی پلیر بزرگ پلتفرم PC از نظر نوع کنترل و سبک بازی طوری هستن که احتمال عرضه روی کنسولُ ندارن به همین دلیل گیمرها عملا برای تجربه این سبک از بازیها انتخابی به جز PC نخواهند داشت .

در کل چیزی که مشخصه مقایسه PC و کنسول از اساس اشتباهه و اشتباه بزرگتر اینه که بیایم یکی از دیگری برتر بدونیم و مثلا بگیم می تونیم با 500$ یک PC هم تراز با کنسول ها داشته باشیم . بهتره خیلی فکرمون درگیر این مسائل کمی سخت افزاری نکنیم .

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
اون 99$ واسه ویندوزو که حساب کردن نامردیه! اینم اگه روی گرافیک و cpu اضافه کنیم خیلی چیزه بهتر میشه جمع کرن ( الان حساب کردم من تو اموزشگام 3800$ دی وی دیه ویندوز دارم به دیده غربیا ! )

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
هر وقت PC بازی انحصاری در حد

Last Of us

God Of War

Uncharted

Killzone

Infamous

Order 1886

و خیلی بازی های دیگه که بخوام بگم لیست وحشتناکی میشه داشت و رو کنسول نبود ما یه فکری در مورد PC میکنیم والا عقل میگه کنسول داشته باش از این بازیا که رو PC عمرا بیاد لذت ببر

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
Windows 8$70.00eBay
خوب!
اینجا که ویندوز اورجینال معنی نداره پس 70$ ـش پرید و از کنسول Xbox One هم ارزون تر شد :D :D

- - -ویرایش - - -

Last Of us

God Of War

Uncharted

Killzone

Infamous

Order 1886

و خیلی بازی های دیگه که بخوام بگم لیست وحشتناکی میشه داشت و رو کنسول نبود ما یه فکری در مورد PC میکنیم والا عقل میگه کنسول داشته باش از این بازیا که رو PC عمرا بیاد لذت ببر
عقل میگه PC داشته باش از بازی هایی همچون Dota - World of Warcraft و لیست وحشتناکی که میتونم رو کنم لذت ببر که عمرا روی کنسول بیاد :)

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
پس مانیتور و سیستم صوتی چی میشه؟امکان داره کسی PC بخره و اون رو به LCD TV وصل کنه؟ فکر اینکه یه کیس وسط اتاق نشیمن باشه با کلی سیم و کیبرد و...آدم رو دیوونه میکنه
(ترا خدا الان نیاین بگین که کسایی هستند که LCD TV تو خونشون ندارن و باید به خاطر کنسول برن یه دونه بخرن)

Ashkan84

کاربر سایت
Sep 19, 2008
460

Last Of us

God Of War

Uncharted

Killzone

Infamous

Order 1886

GTA V یادت رفت. وحشتناکتر از همه برا PC بازها! ;;)

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
این که میگن PC همیشه پر خرجه و دردسر زیادی داره رو اصلا قبول ندارم من خودم 4 سال پیش یه گرافیگ GTS 450 گرفتم با 4GB رم DDR3 و Intel 2300 CPU.
شاید سیستمم خیلی قوی نباشه ولی تا الان تونستم تمام بازی ها رو با تنظیمات High و 1080p اجرا کنم و فریم ریت هم همیشه بالای 40-35 بوده در حالی که همین بازی ها رو کنسول به زور 25 فریم میتونست بده با رزولیشن 720p و گرافیک به مراتب پایینتر. :|
آخرش به این نتیجه رسیدم که کنسول فقط به درد انحصاریهاش میخوره و برای تجربه ی بهتر بازی ها باید یه PC خوب و نسبتا قوی تهیه کنید

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
این که میگن PC همیشه پر خرجه و دردسر زیادی داره رو اصلا قبول ندارم من خودم 4 سال پیش یه گرافیگ GTS 450 گرفتم با 4GB رم DDR3 و Intel 2300 CPU.
شاید سیستمم خیلی قوی نباشه ولی تا الان تونستم تمام بازی ها رو با تنظیمات High و 1080p اجرا کنم و فریم ریت هم همیشه بالای 40-35 بوده در حالی که همین بازی ها رو کنسول به زور 25 فریم میتونست بده با رزولیشن 720p و گرافیک به مراتب پایینتر. :|
آخرش به این نتیجه رسیدم که کنسول فقط به درد انحصاریهاش میخوره و برای تجربه ی بهتر بازی ها باید یه PC خوب و نسبتا قوی تهیه کنید

لطفا یه چیزی بگین که آدم شاخ در نیاره!!!
با GTS 450 بازی 1080 با تنظیمات High و AA و فریم بالای 35-40!!!!!!!!!!!
امکان نداره این کارت بتونه مثلا بتلفیلد 4 رو با این تنظیمات 30 فریم هم بده...
طرفداری هم یه حدی داره و الان طرف میاد میگه من با کارت 8600 بتل 4 رو 720 با تنظیمات High آوردم!

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
حالا این بحث ها به کنار، ولی خداییش حیفه گیمر باشی و مثلا Infamous SS رو تجربه نکنی! :bighug:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر