دایرکس 12 مشکلات xbox one از قبیل رزولوشن و غیره را بر طرف خواهد کرد

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,940
نام
حسین

درود

Brad Wardell مدیر شرکت Stardock درTwitterپیامی را ارسال کرد با استفاده از DirectX 12 مشکلات زیادی XBOX ONE مثل رزولوشن حل خواهد شد

Brad Wardell می گوید
اگر به معماری کنسول XBOX ONE درست نگاه کنیم خواهیم دید از 8 هسته اصلی CPU تنها یک هسته در اختیار DirectX 11 است اما در حالت DirectX 12 تمامی 8 هسته می تواند از توانایی های DirectX استفاده کند

بعد از این خبر یکی از کاربران در پاسخ به آقای Wardell گفت در حال حاضر همه هسته های CPU کنسول XBOX ONE همین کار را انجام می دهند اما آقای Wardell گفت شما اشتباه می کنید زیرا مشکل دستگاه در زمینه over headو قسمت های اضافی نیست بلکه در حالت dx11نمی توان از 8 هسته cpuبطور واحد و یکجا استفاده کرد

من فکر می کنم که به وسیله dx12 می توان این مشکل و کمبود را حل کرد و رزولوشن بالاتری و کیفیت بهتری را از طریق این کنسول بنمایش گذاشت
درهفته پیش نیز تعدای از سازندگان اشاره کردن که با استفاده از dx12 قدرت gpuکنسول 50 تا 100درصد افزایش خواهد یافت

به نظر شما dx12می تواند تمامی مشکلات xbox oneرا حل کند ؟

منبع

آخرین ویرایش:

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
شما که الان داری درباره pc حرف میزنی بگو ببینم با آپدیت نرم افزاری میتونی کارت دایرکت ایکس 10 و بکنی دایرکت ایکس 11 و بعدش بازیای dx11 روش اجرا کنی؟ وقتی کارت گرافیک برا دایرکت ایکس 12 یا اینکه بهتره بگیم dx12 برا اون کارت ساخته شده با آپدیت دایرکت 12 از همه چیش استفاده میشه ولی وقتی سخت افزارش تا دایرکت 11 کشش داشته باشه دایرکت ایکس 100 بریزی فرقی نمیکنه فقط بازیای dx11 روش اجرا میشن.
گویا کارت گراف های دایرکت 11 توسط آپدیت نرم افزاری قابلیت ارتقا به 12 رو دارن

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,980
نام
sami
زیاد تو موضوع صاحب نظر نیستم ولی یادمه موقع نصب بتل 3 تو pc با کارت 4890 اول افت فریم کاملا مشهود بود تو بازی ولی بعد از نصب آخرین آپدیت گرافیک کاملا رفع شد.شاید حدود 30-40 درصدی راحت تاثیر داشت
به نظر من مایکرو از همون اول رو قابلیتای dx 12 حساب باز کرده

Sorena Asadi

کاربر سایت
Jan 23, 2014
1,041
من که همین الانشم راضی هستم حالا فرقی برام نداره که بخواد 100 درصد افزایش پیدا میکنه یا 10 درصد مهم لذت بردن از بازی کردن که ما لذتش رو میبریم

s_erosennin

کاربر سایت
Apr 5, 2012
235
نام
Salah
هر دو کنسول در حد یک pc مدیوم هستند...بخصوص از سمته GPU ...این حرفا چطور تولید میشه من نمیدونم.
یادمون نره همین نسل قبل کنسول های "ضعیفی" که رمشون 512 مگ بود بازیایی رو اجرا می کردن که یه PC چند میلیونی فقط قدر به اجراشون بود، حالا هرچقدر هم می خواد اون PC ـه High end محسوب بشه!

در ضمن با حرف این دوستمون موافقم:
هم XO مال ماکرو هست هم DX12 خوب قاعدتا میاد طوری این دو رو با هم جور میکنه که کارایی رو ببرن بالا
چطوری می تونین چشمتون رو روی قابلیت های DX ببندین؟!! همین AMD یه قابلیت برای مو ها توی Tomb Raider گذاشته بود که خیلی راحت کل گرافیک بازی رو تحت تاثیر قرار می داد، حالا باید کلی ازین تکنولوژی ها رو با DX12 انتظار داشته باشیم.

در ضمن متن خبر، سخن رسمی مایکروسافت رو اینجور میگه:
من فکر می کنم که به وسیله dx12 می توان این مشکل و کمبود را حل کرد و رزولوشن بالاتری و کیفیت بهتری را از طریق این کنسول بنمایش گذاشت
کجای این اسمی از PS اومده که طرفدارای سونی احساس می کنن خبر میگه PS سر جاش نشسته و الآن می خواد شکست بخوره! سونی هم به احتمال خیلی خیلی زیاد با DX12 هماهنگ میشه!

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
یادمون نره همین نسل قبل کنسول های "ضعیفی" که رمشون 512 مگ بود بازیایی رو اجرا می کردن که یه PC چند میلیونی فقط قدر به اجراشون بود، حالا هرچقدر هم می خواد اون PC ـه High end محسوب بشه!
این دوتا اجرا کردن ها خیلی فرق داشتن. بزرگ ترینشون این بود که رو کنسول زیر 720 بودن(بعضی وقت ها)، ولی روی PC High-End روی 1080 اجرا میشدن. یا AA و ...

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
کاش اونایی که مثل خدا این حرف رو قبول دارند و اونایی هم که به کل منکرش هستند ، حداقل میدونستند اصلا DX چی هست که اینطوری در موردش نظر ندند و رویاپردازی هم نکنند .
اینطور که من از حرف دوستان برداشت کردم X1 یچیزی تو مایه های پیکان هست در مقابل PS4 که سمند هست بعد اینجا DX12 یهو وارد ماجرا میشه و 50% به قدرت پیکان اضافه میکنه و خدا رو چه دیدی شاید 0تا 100 هم کمتر از سمند بشه.در اینجا DX12 مثل یک پیچ میمونه که مایکرو تو پیکان شل بسته و وقتی سفتش کنه باعث این همه کارایی میشه!
53793945273516563134.jpg
پ.ن:مطمئنا با اومدن DX12 شاهد بهبود عملکرد X1 خواهیم بود ولی با این انتظاراتی که دوستان دارن آدم فکر میکنه X1 رو برای DX12 ساختن تا بلعکس!

s_erosennin

کاربر سایت
Apr 5, 2012
235
نام
Salah
این دوتا اجرا کردن ها خیلی فرق داشتن. بزرگ ترینشون این بود که رو کنسول زیر 720 بودن(بعضی وقت ها)، ولی روی PC High-End روی 1080 اجرا میشدن. یا AA و ...
هزینه ای هم که برای بدست آوردن هرکدوم خرج میشد زیمن تا آسمون بود! اینطور نیست؟! چون روی یه PC با قیمتی نزدیک به کنسول شاید به زور می شد بازی رو نصب کرد!

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
گویا کارت گراف های دایرکت 11 توسط آپدیت نرم افزاری قابلیت ارتقا به 12 رو دارن

قابلیت ارتقا نرم افزاری که همه کارتا دارن شما کارت گرافیک دایرکت 10 داشته باشی ویندوز 8.1 بریزی با دایرکت 11.2 کار میکنه چرا؟ واسه اینکه دایرکت 11 همون کامل شده دایرکت 10 هستش اینجاس که مثال چو 100 رسید 90 هم پیش ماس مصداق داره برا اینکه دایرکت 11 یه superset از دایرکت دهه ولی کارت دایرکت ده قابلیت اجرای بازیای دایرکت 11 که پیدا نمیکنه چون ویژگیاشو که برنامه نویسا بش میگن flag نداره وقتی دایرکت 12 بیاد کارتای دایرکت 11 راندمانشون بهتر میشه چون دایرکت 12 همون کامل شده دایرکت 11 هست که سه تا کار جدید میکنه:
cpu overhead کم میکنه.
روی همه هسته های پردازنده scale میشه.
rendering features/functionality جدید داره.
اون دوتای اول روی راندمان یه سری کارتای قدیمی با cpu حداقل چهار هسته ای و بالاتر تاثیر داره حتی رو x1 البت نه رو همه بازیا بیشتر روی بازیای cpu bound که از طرف cpu محدود شدن و روی پی سیایی که cpu ضعیف دارن روی pc یای قوی برا ثبات فریم خیلی خوبه که مثلا بازی افت فریم گاه بیگاه داره و مینیمم فریم بهتر میشه.
ولی سومی فقط برا کارتای مخصوص dx12 هست که میشه نسل آینده مثلا شاید gtx800 یا r9 300 یا همین گرافیک x1.
گرافیک x1 در حقیقت یه چیز در حد entry level یا mid level یه gpu نسل بعده و flag های dx12 و پشتیبانی میکنه.
الان درباره مایکرو حرف زدم ولی چون میدونم اینجا سایت سونی فناس الان سونی فنای عزیز ناراحت میشن جلو ما جبهه میگیرن و توهین میکنن طبق معمول اونی که هواشونو داره به ما اخطار میده با اینکه بی ربطه ولی یکم دربارش حرف بزنیم.
ps4 ممکنه قابلیت اجرا معادل rendering features دایرکت 12 داشته باشه حالا دقیق معلوم نیست چی هست تا چه حدی هست بیشتره .کمتره .بهتره . بدتره یا معادله تا مثل مایکروسافت خودش یا یکی دربارش کامل حرف نزنه معلوم نمیشه قضیه چیه خود سونی بهش میگه custom sce features حالا این custom features چیه الان داره تو بازیا استفاده میشه ازش نمیشه یا هرچی بعدا معلوم میشه ولی چیزی که الان معلوم شده اینه که x1 الان زمین گیر این api که روش سوار شده هست حالا موقع لانچ حاضر نبوده یا اصلا قرار نبوده x1 تو 2013 لانچ بشه و هر چی دیگه فعلا یه چیزی انداختن رو کنسول تا فقط کار کنه از قافله عقب نمونه وگرنه بازی مثل call of duty g یا trail fusion یا بازیای باز سازی شده نسل قبلی چیزی نیست که نتونه 1080 اجرا کنه.

77681892363164617670.jpg

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
هزینه ای هم که برای بدست آوردن هرکدوم خرج میشد زیمن تا آسمون بود! اینطور نیست؟! چون روی یه PC با قیمتی نزدیک به کنسول شاید به زور می شد بازی رو نصب کرد!
درسته. من فقط گفتم این حرف شما که گفتید: "یادمون نره همین نسل قبل کنسول های "ضعیفی" که رمشون 512 مگ بود بازیایی رو اجرا می کردن که یه PC چند میلیونی فقط قدر به اجراشون بود" غلط ه. بحث دیگه ای ندارم.

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
واسه من جالبیش اینه سونی نه dx داره (open gl) نه ادعا داره که شرکت نرم افزاری فوق خفنم و الم و بلم و جینبلم ولی خیلی شیک و مجلسی کنسولی طراحی میکنه که نه وعده قدرت سر خرمن در آینده با آپدیت نرم افزاری بده نه با رزولوشن پایین همرو مسخره خودش کنه از اول خیلی قدرتمند ظاهر شد و همه با اطمینان و بدون وعده وعید دارن کنسولشو میخرن

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
آپدیت نرم افزاری میتونه تاثیر بسزایی داشته باشه.من یادمه قدیما یه کامپیوتر داشتم رمش 128 مگ بود داشتم Gta Vice city با لگ زیاد و اعصاب خورد کن اجرا میشد یروز رفتم سایت AMD درایور های مادربوردم به همراه گرافیکم که گرافیکم 32 مگ بود و CPU 1Ghz رو دانلود کردم و فریم بازی از حدود 20 به 50 رسید!
یا مثلا گوشی های هوشمند امروزی سخت افزار به نسبت قوی ای دارن ولی خب اندروید نمیتونه اون استفاده لازم رو ازشون بکنه!
حالا اگه مایکروسافت روی این DX12 کار کنه و خوب با X1 وفقش بده میتونه تاثیر اساسی داشته باشه و پیشرفت چشمگیری رو شاهد باشیم

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
وارد مبحث فوق تخصصی تون نمیشم و برداشت من از تمام تردهای مربوط به DX12 و کنسوله "بی‌عیب و ایراد" اینکه رزولیشن پایین و خیلی چیزهای دیگه مربوط به انجین قدیمیه استودیو هاست.
انجین BF4 و the witcher 3 و watch dogs و ... قدیمی هستن الان !! :D.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر