دایرکس 12 مشکلات xbox one از قبیل رزولوشن و غیره را بر طرف خواهد کرد

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین

درود

Brad Wardell مدیر شرکت Stardock درTwitterپیامی را ارسال کرد با استفاده از DirectX 12 مشکلات زیادی XBOX ONE مثل رزولوشن حل خواهد شد

Brad Wardell می گوید
اگر به معماری کنسول XBOX ONE درست نگاه کنیم خواهیم دید از 8 هسته اصلی CPU تنها یک هسته در اختیار DirectX 11 است اما در حالت DirectX 12 تمامی 8 هسته می تواند از توانایی های DirectX استفاده کند

بعد از این خبر یکی از کاربران در پاسخ به آقای Wardell گفت در حال حاضر همه هسته های CPU کنسول XBOX ONE همین کار را انجام می دهند اما آقای Wardell گفت شما اشتباه می کنید زیرا مشکل دستگاه در زمینه over headو قسمت های اضافی نیست بلکه در حالت dx11نمی توان از 8 هسته cpuبطور واحد و یکجا استفاده کرد

من فکر می کنم که به وسیله dx12 می توان این مشکل و کمبود را حل کرد و رزولوشن بالاتری و کیفیت بهتری را از طریق این کنسول بنمایش گذاشت
درهفته پیش نیز تعدای از سازندگان اشاره کردن که با استفاده از dx12 قدرت gpuکنسول 50 تا 100درصد افزایش خواهد یافت

به نظر شما dx12می تواند تمامی مشکلات xbox oneرا حل کند ؟

منبع

آخرین ویرایش:

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
من نمی دونم این موضوع درباره کنسول چقدر صدق می کنه اما روی کامپیوتر خودم این بازدهی بیشتر رو با آپدیت نرم افزاری به چشم دیدم.

Diplomat

کاربر سایت
Apr 24, 2013
50
نام
بي نام
از اول هم معلوم بود اين اختلاف بين دو كنسول مصنوعي هست ؟؟؟ واقعا خيلي مضحك بود رو يكي 1080p اجرا ميشد و رو يكي 720p و 900p .....
با اين dx12 تمام اختلاف ها برداشته ميشه و قدرت X1 ازاد ميشه همون طور كه انتظار مي رفت .
از اول هم معلوم بود كه يه جاي كار ايراد داره كه خدا رو شكر مهندسين مايكروسافت ايراد رو شناسايي و برطرف كردن ......

Diplomat

کاربر سایت
Apr 24, 2013
50
نام
بي نام
بیخیال PLZ.
نه دوست عزيز اين حرف ميتونه درست باشه ...
اين جور كه معلومه dx12 هم باعث افزايش قدرت 50% درGPU ميشه و هم كاري ميكنه كه به جاي اينكه فقط يه هسته CPU در X1 به طور هم زمان كار كنه هر هشت هسته در اين كنسول به طور هم زمان كار كنن كه اين يني افزايش قدرت CPU .....و دراقع قدرت CPU چند برابر ميشه .....وقتي هم قدرت CPU و هم GPU كنسول افزايش پيدا ميكنه هر چيزي ممكنه .
يادت نره كه apu اين كنسول طراحي خود مايكروسافت و چيز هايي هست كه شايد عموم ندونن.
خود مايكروسافت اعلام كرد X1 مثل يك سوپر كامپيوتر ميمونه و فكر كنم كم كم با اپديت هاش اين مسئله رو به إثبات برسونه .

Oct 23, 2011
369
نام
Hamid
از اول هم معلوم بود اين اختلاف بين دو كنسول مصنوعي هست ؟؟؟ واقعا خيلي مضحك بود رو يكي 1080p اجرا ميشد و رو يكي 720p و 900p .....
با اين dx12 تمام اختلاف ها برداشته ميشه و قدرت X1 ازاد ميشه همون طور كه انتظار مي رفت .
از اول هم معلوم بود كه يه جاي كار ايراد داره كه خدا رو شكر مهندسين مايكروسافت ايراد رو شناسايي و برطرف كردن ......
بله قطعا! مهندسین مایکروسافت به حدی قدرتمندن که میتونن اختلاف پردازشی 600گیگافلاپسی دو کنسول رو به صفر برسونن...

خدارو چه دیدی شاید اصلا XBONE جلو افتاد:d

Kevin-1993

کاربر سایت
Oct 1, 2010
274
نام
محمد
یکی به من بگه آخه این سازنده ای که چنین حرف چرتی رو زده کی بوده آخه مگه میشه یک قطعه سخت افزاری با یک نرم افزار 50 تا 100 درصد قدرتش بیشتر بشه اینجا چند فرض داریم
1:کمپانی بزرگی با قدمت ماکروسافت در زمینه نرم افزاری قدرت ساخت سیستم عامل مناسب برای استفاده حداکثری از سخت افزار کنسولش ندارد
2:این 50 تا صد درصد در بعضی از مشخصات هست نه در قدرت کلی سخت افزار
3:این سازنده های معنی درصد را نمیفهمند
4: اینهم یکی دیگر از حربه های تبلیغاتی ماکروسافت هست که میخواد به وسیله ی اون یک سری که به خاطر مشکلات xbox one در خریدش تردید دارن را مطمعن کنه که این مشکلات برطرف میشود
انتخاب با شماست
پیکان موتورش 1600 سی سی هست. سمند هم 1600. پراید 1400!
به نظرتون چرا پیکان با این موتور قوی به اندازه نصف پراید و یا یک دهم سمند شتاب نداره؟

پس همه چیز قدرت خام نیست. بلکه به فناوری و حداکثر به کارگیری از قدرت اولیه بستگی داره

shooshcity

کاربر سایت
Jan 3, 2011
448
به نظرتون چرا پیکان با این موتور قوی به اندازه نصف پراید و یا یک دهم سمند شتاب نداره؟

پس همه چیز قدرت خام نیست. بلکه به فناوری و حداکثر به کارگیری از قدرت اولیه بستگی داره
تقریبا درسته ولی مثال های بهتری هم بود مثل 206 تیپ 6 که1600 هست والبته پراید1300 نه 1400

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
مثکه یه سری هنوز متوجه نشدن مایکروسافت چیکار کرده دارن دور خودشون میچرخن.
dx12 نرم افزاره قرار نیست کاری بتونه رو سخت افزار بکنه این سخت افزاره x1 هستش که rendering features دایرکت 12 توش قرار داده شده وقتی dx12 میاد اونوقت یه چیزایی تو x1 قابل استفاده میشه و باهاشون چیزایی اجرا میشه که تو نسل قبل کارتای گرافیک یا قابل اجرا نیس یا خیلی پر هزینه هست مثلا tile based deferred renderer که الان بازیسازا دارن بهش رو میارن اگه قابلیتش رو سخت افزار باشه خیلی سریع و بدون setup اضافه اجرا میشه ولی اگه نباشه setup کردنش خیلی هزینه میبره یا مثلا استقاده از jpeg برا فرمت تکسچر روی یه gpu قدیمی حتی بهترین gpu های الان decode کردن jpeg هزینه میبره چون باید بره روی gpu یا cpu محاسبه بشه تا decode بشه ولی روی x1 به صورت سخت افزاری روی هوا decode میشه چون الگوریتم decode کردنش روی سخت افزار جاساز شده و fixed function هست یعنی که سخت افزارشو با علم به این قضیه اینجوری طراحی کردن همین تکسچر jpeg خیلی نیاز به پهنای باندو کم میکنه حجم اشغال حافظه رو کم میکنه کم شدن حجم اشغال شده حافظه یعنی مدیریت سبکتر و آزاد موندن بیشتر منبعای روی سخت افزار مایکروسافت تکنولوژی جلوتر از زمان تو X1 استفاده کرده چون تیمی که دایرکت ایکس میساختن داشتن با انویدیا و ای ام دی و اینتل کار میکردن میدونستن آینده چه خبره چی قراره بیاد چی قراره منسوخ بشه مایکروسافت نرفته از amd یه apu بخره که تکنولوژیش مال الان باشه رفته امتیاز سیلیکن خریده که بتونه دست کاریش کنه برای آینده چونکه میدونسته چه خبره تنها ضعف این تکنولوژی جدید اینه که با انجینای قدیمی ناسازگاره بایست صبر کنید تا انجینای جدید بیاد بیرون با پایه dx12 ساخته شده باشن.

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
هم XO مال ماکرو هست هم DX12 خوب قاعدتا میاد طوری این دو رو با هم جور میکنه که کارایی رو ببرن بالا
حالا یک عده این وسط چرا ناراحتن من نمی دونم..

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365

احسنت درود به شرفت خلاصه کلام همینه.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
کاش اونایی که مثل خدا این حرف رو قبول دارند و اونایی هم که به کل منکرش هستند ، حداقل میدونستند اصلا DX چی هست که اینطوری در موردش نظر ندند و رویاپردازی هم نکنند .

Milkway Galaxy

کاربر سایت
Jan 12, 2013
248

این مثال ها رو جان من از کجاتون در میارید ... اقا به خدا هیچ کس مجبور نیست در مورد زمینه ای که تخصص نداره ... نظریه صادر کنه

من کاری به دو تا کنسول که ضعیف تر از انتظار حاضر شدن ندارم ....

ولی جوری میگی بهره وری ... انگار فقط مایکرو سافته که قراره این بهره وری رو داشته باشه ... در مورد اتوموبیل حرف نمیزنیم که یه محصول مکانیکیه و تغییری توش به وجود نمیاد حرف نمیزنیم برادر داریم از کنسول بازی های کامپیوتری حرف میزنیم ... پس سونی چرا ول کرد سی پی یو قدرت مند سل رو که بتونه به راحت ترین شکل این بهره وری رو داشته باشه ... سونی هم با یه اپدیت همون طور که مایکرو شعارش رو میده میتونه بهره وری کنسولش رو افزایش بده ... فقط تفاوتش اینه که مثل مایکرو محدویت و ضعف سخت افزاری نداره .... پس گول این شعار ها و بازی با کلمات رو نخورید

اگه بهترین پروفورمنس رو میخواید یه pc خوب ببندید و حالش رو ببرید ... اگه هم انحصاریه که یکی دو سال صبر کنید ببنید سونی و مایکرو چه بازی هایی تدارک دیدن برای مشتری هاشون ... ولی اینکه ما کنسول رو قویتر میکنیم و اینها فقط فریب مخاطبیه که کوچک ترین اطلاعاتی نداره (خودمم ندارم ولی باز میام از دوستان اینجا اطلاعات کسب میکنم) سونی هم از این حرف ها بخواد بزنه که ما کنسول رو قویتر یه pc های اند میکنیم همین حرف رو در موردش میزدم ... حالا هر چقدر بهینه سازی انجام بدیم ...یه پراید یا سمند نمیتونه به یه لامبورگینی برسه

آخرین ویرایش:

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
این مثال ها رو جان من از کجاتون در میارید ... اقا به خدا هیچ کس مجبور نیست در مورد زمینه ای که تخصص نداره ... نظریه صادر کنه

من کاری به دو تا کنسول که ضعیف تر از انتظار حاضر شدن ندارم ....

ولی جوری میگی بهره وری ... انگار فقط مایکرو سافته که قراره این بهره وری رو داشته باشه ... در مورد اتوموبیل حرف نمیزنیم که یه محصول مکانیکیه و تغییری توش به وجود نمیاد حرف نمیزنیم برادر داریم از کنسول بازی های کامپیوتری حرف میزنیم ... پس سونی چرا ول کرد سی پی یو قدرت مند سل رو که بتونه به راحت ترین شکل این بهره وری رو داشته باشه ... سونی هم با یه اپدیت همون طور که مایکرو شعارش رو میده میتونه بهره وری کنسولش رو افزایش بده ... فقط تفاوتش اینه که مثل مایکرو محدویت و ضعف سخت افزاری نداره .... پس گول این شعار ها و بازی با کلمات رو نخورید

اگه بهترین پروفورمنس رو میخواید یه pc خوب ببندید و حالش رو ببرید ... اگه هم انحصاریه که یکی دو سال صبر کنید ببنید سونی و مایکرو چه بازی هایی تدارک دیدن برای مشتری هاشون ... ولی اینکه ما کنسول رو قویتر میکنیم و اینها فقط فریب مخاطبیه که کوچک ترین اطلاعاتی نداره (خودمم ندارم ولی باز میام از دوستان اینجا اطلاعات کسب میکنم) سونی هم از این حرف ها بخواد بزنه که ما کنسول رو قویتر یه pc های اند میکنیم همین حرف رو در موردش میزدم ... حالا هر چقدر بهینه سازی انجام بدیم ...یه پراید یا سمند نمیتونه به یه لامبورگینی برسه
فریب و این حرفا کدومه؟
شما که الان داری درباره pc حرف میزنی بگو ببینم با آپدیت نرم افزاری میتونی کارت دایرکت ایکس 10 و بکنی دایرکت ایکس 11 و بعدش بازیای dx11 روش اجرا کنی؟ وقتی کارت گرافیک برا دایرکت ایکس 12 یا اینکه بهتره بگیم dx12 برا اون کارت ساخته شده با آپدیت دایرکت 12 از همه چیش استفاده میشه ولی وقتی سخت افزارش تا دایرکت 11 کشش داشته باشه دایرکت ایکس 100 بریزی فرقی نمیکنه فقط بازیای dx11 روش اجرا میشن.

framerate

کاربر سایت
Oct 18, 2013
220
مثال زدم.در ضمن قدرت سخت افزار و تفاوت نرم افزاری رو فقط با بازی نمی سنجند.

و اینکه x1 روی کاغذ یک pc های اند محسوب میشه نه مید اند.پس به اندازه ی کافی جای پیشرفت داره.
هر دو کنسول در حد یک pc مدیوم هستند...بخصوص از سمته GPU ...این حرفا چطور تولید میشه من نمیدونم.

Milkway Galaxy

کاربر سایت
Jan 12, 2013
248
فریب و این حرفا کدومه؟
شما که الان داری درباره pc حرف میزنی بگو ببینم با آپدیت نرم افزاری میتونی کارت دایرکت ایکس 10 و بکنی دایرکت ایکس 11 و بعدش بازیای dx11 روش اجرا کنی؟ وقتی کارت گرافیک برا دایرکت ایکس 12 یا اینکه بهتره بگیم dx12 برا اون کارت ساخته شده با آپدیت دایرکت 12 از همه چیش استفاده میشه ولی وقتی سخت افزارش تا دایرکت 11 کشش داشته باشه دایرکت ایکس 100 بریزی فرقی نمیکنه فقط بازیای dx11 روش اجرا میشن.

ای حرف شما درسته .... ولی من دارم میگم ...سونی هم برنامه هایی داره که 100 درصد بهره وری رو تا اخر نسل از کنسولش ببره ...

و اینکه تکنولوژی 50 سال پیش پیکان و کلا محصولات مکانیکی رو با کنسول های بازی که سالا 2012 توسط یه کمپانی ساخته شدن از اون مسائلیه که ادم رو حیران میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر