معرفی و گفتگو درباره بازیهای قدیمی (Retro) (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

محبوب ترین کنسول خانگی کلاسیک

• Atari 2600

• NES

• Sega Genesis

• Super Nintendo

• Sega Saturn

• Playstation 1

• Nintendo 64

• Dreamcast

• Playstation 2

• Gamecube

• XBOX

Results are only viewable after voting.

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام به همگی دوستان

بهترین بازی که من روی ps1 بازی کردم و بیشترین وقت رو برای بازی کردنش گذاشتم بازی فوقالعاده زیبای tombs 2 هست
یه بازی زیبا که به نظر من به کراش شباهت داره و خیلی جذابه
سبک بازی پلتفورمر هست
تاریخ عرضه ی بازی ۱۹۹۹
HX2aS.png

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
ایشالا تا چند سال دیگه آرشیوم از این کاماتر میشه

فکر نکنما :d این یه عکس از کلی عکس که یه آرشیو خیلی بزرگه که فقط طرف بالا 300 تا کارتج nes داره بقیه رو خودت حساب کن :d

برای خرید همچین آرشیویی تو ایران با این پول بی ارزش باید 2 جفت کلیه رو فروخت :d

arash_1996

کاربر سایت
Sep 18, 2014
101
نام
آرش
The Neverhood

کاور :

مشخصات:

سبک:پازل(نسخه pc)،پلتفرمر(نسخه ps1)

سال اتشار:31 اکتبر 1996(pc) و 23 آوریل 1998 (ps1)

پلتفرم: pc و ps1

نورهود (که در ژاپن با نام کلیمن کلیمن Klaymen Klaymen منتشر شد) نام بازی ویدئویی است که در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک بازی ماجراجویی گرافیکی برای رایانه شخصی توسط Doug TenNapel ساخته شده و استودیو دریم ورک اینتراکتیو نیز آن را منتشر کرده است. ویژگی‌های بارز این بازی که آن را از بازی‌های دیگر جدا می‌سازد پویا نمایی خمیری، و موسیقی زیبایی آن است که توسط تری اسکات تیلور برای این بازی ساخته شده‌است.

نکته:نسخه ی ps1 با نام (Skullmonkeys) شناخته میشود.

نظر شخصی:نسخه ی ps1 خیلی جذاب تر و بامزه تر از نسخه ی pc هستش....

تصاویر بازی
نسخه ی pc:

نسخه ps1:

• Like
Reactions: Sega_genesis

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
@arash_1996

به آقا آرش چه بازی نابی رو هم معرفی کردی. واقعا neverhood از اون دست بازیهای ناب بود. معماهای بازی خیلی جالب و بعضا سخت هم بودن. از موسیقی بازی هم که نمیشه گذشت. واقعا بینظیر بود. نه تنها در زمان خودش بلکه هنوز هم از اون دست بازیهای بینظیر هست.
نسخه skullmonkeys که ادامه نسخه اصلی بود توسط EA در سال 98 منتشر شد و کلا سبکش فرق کرد و پلتفورمر ساید اسکرولینگ شده بود و فقط هم برای PS منتشر شد.

- - -ویرایش - - -

خب برای امروز دو بازی رو برای معرفی در نظر گرفتم.

Super Mario Advance 4

این بازی در حقیقت نسخه بازسازی شده بازی Super Mario Bros 3 برای کنسول دستی GBA است. گیم‌پلی بازی فوق‌العاده زیبا و جذاب هست به طوری که وقتی شروع به بازی می‌کنید به راحتی گذر زمان رو هم فراموش می‌کنید :d
داستان بازی هم همان داستان کلاسیک سوپ ماریو است و شما باید در نقش ماریو برای نجات شاهزاده خانم اقدامات لازم رو انجام بدین.

hcsm_206431-super-mario-bros-3-game-boy-advance-screenshot-underground.png

Adventure Island

بازی Adventure Islan در سال 1986 برای اولین بار برای کنسول بسیار محبوب NES منتشر شد. سبک بازی سبک بسیار محبود پلتفورمر دو بعدی و سایداسکرولینگ است. گیم پلی بازی بسیار سریع است که در کنار موزیک بازی تجربه بسیار خوبی را برای گیمر فراهم می‌کند. داستان بازی هم کاملا کلاسیک است وتم اصلی آن همان تم همیشگی نجات شاهزاده دزدیده شده است. انجام این بازی رو به همه دوست‌داران سبک پلتفورمر و بازیهای رترو پیشنهاد می‌کنم.

mhzb_265414-adventure-island-game-boy-advance-screenshot-the-axe-can-be.png

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
@arash_1996

به آقا آرش چه بازی نابی رو هم معرفی کردی. واقعا neverhood از اون دست بازیهای ناب بود. معماهای بازی خیلی جالب و بعضا سخت هم بودن. از موسیقی بازی هم که نمیشه گذشت. واقعا بینظیر بود. نه تنها در زمان خودش بلکه هنوز هم از اون دست بازیهای بینظیر هست.
نسخه skullmonkeys که ادامه نسخه اصلی بود توسط EA در سال 98 منتشر شد و کلا سبکش فرق کرد و پلتفورمر ساید اسکرولینگ شده بود و فقط هم برای PS منتشر شد.

- - -ویرایش - - -

خب برای امروز دو بازی رو برای معرفی در نظر گرفتم.

Super Mario Advance 4

این بازی در حقیقت نسخه بازسازی شده بازی Super Mario Bros 3 برای کنسول دستی GBA است. گیم‌پلی بازی فوق‌العاده زیبا و جذاب هست به طوری که وقتی شروع به بازی می‌کنید به راحتی گذر زمان رو هم فراموش می‌کنید :d
داستان بازی هم همان داستان کلاسیک سوپ ماریو است و شما باید در نقش ماریو برای نجات شاهزاده خانم اقدامات لازم رو انجام بدین.

hcsm_206431-super-mario-bros-3-game-boy-advance-screenshot-underground.png

Adventure Island

بازی Adventure Islan در سال 1986 برای اولین بار برای کنسول بسیار محبوب NES منتشر شد. سبک بازی سبک بسیار محبود پلتفورمر دو بعدی و سایداسکرولینگ است. گیم پلی بازی بسیار سریع است که در کنار موزیک بازی تجربه بسیار خوبی را برای گیمر فراهم می‌کند. داستان بازی هم کاملا کلاسیک است وتم اصلی آن همان تم همیشگی نجات شاهزاده دزدیده شده است. انجام این بازی رو به همه دوست‌داران سبک پلتفورمر و بازیهای رترو پیشنهاد می‌کنم.

mhzb_265414-adventure-island-game-boy-advance-screenshot-the-axe-can-be.png

بازی neverhood روی ps1 سال ها پیش بازی کردم واقعا جالب بود و هنوز دوست داشتنی البته من یادم نمیاد نسخه Skullmonkeys بازی کرده باشم بیشتر یادمه نسخه BoomBots بود که برام آورده بودن

دمت گرم بازی Super Mario Advance 4 واقعا شاهکاره من که روی gba ازش خیلی لذت بردم بعد از سال ها هنوز علاقه بهش دارم

Adventure Island نگو که همه خاطراتم زنده شد :x وای یادش بخیر من 2 نسخه روی nes بازی کردم دنیایی داشتم :bighug: نسخه 3 رو سال ها بعد رو شبیه ساز بازی کردم

البته چون اون زمانا من gb و gbc داشتم نسخه این بازی برای این کنسول ها بازی کرده بودم

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
بازی neverhood روی ps1 سال ها پیش بازی کردم واقعا جالب بود و هنوز دوست داشتنی البته من یادم نمیاد نسخه Skullmonkeys بازی کرده باشم بیشتر یادمه نسخه BoomBots بود که برام آورده بودن

دمت گرم بازی Super Mario Advance 4 واقعا شاهکاره من که روی gba ازش خیلی لذت بردم بعد از سال ها هنوز علاقه بهش دارم

Adventure Island نگو که همه خاطراتم زنده شد :x وای یادش بخیر من 2 نسخه روی nes بازی کردم دنیایی داشتم :bighug: نسخه 3 رو سال ها بعد رو شبیه ساز بازی کردم

البته چون اون زمانا من gb و gbc داشتم نسخه این بازی برای این کنسول ها بازی کرده بودم

سوپر ماریو واقعا گیم‌پلی قشنگی داره. آدم از بازی کردنش سیر نمیشه. من تازه دنیای دوم رو تموم کردم رفتم دنیای سوم :-"

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
من چرا این تاپیک رو ندیده بودم؟؟ :d

عشق من بازی کردن بازی های قدیمیه.متاسفانه الان دیگه هیچ کنسول قدیمی ندارم ولی خب کامپیوترم پره از Emulator کنسول های مختلف.واقعا لذتی که توی بازی کردن بازی های قدیمی هستش تو هیچی نیست.بسیار تاپیک خوبیه.بذار ببینم وقت کردم یک سری از بازی های قدیمی رو که انجام میدم اینجا میذارم

• Like
Reactions: Sega_genesis

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
من چرا این تاپیک رو ندیده بودم؟؟ :d

عشق من بازی کردن بازی های قدیمیه.متاسفانه الان دیگه هیچ کنسول قدیمی ندارم ولی خب کامپیوترم پره از Emulator کنسول های مختلف.واقعا لذتی که توی بازی کردن بازی های قدیمی هستش تو هیچی نیست.بسیار تاپیک خوبیه.بذار ببینم وقت کردم یک سری از بازی های قدیمی رو که انجام میدم اینجا میذارم

به به آقا سهیل. خوش اومدی به تاپیک :welcome:

واقعا همینطوری که می‌گی هست. این بازیا کلی دنیا و خاطره به همراه خودشون دارن و البته فوق العاده زیبا و جذاب هستن.

خیلی خیل کار خوبی میکنی توی تاپیک فعالیت کنی. این تاپیک اگر بچه‌های مثل شما و احسان و آریا و ... فعالیت کنید این تاپیک چند سال دیگه یه مرجع خیلی خیلی خوب واسه گیمرهای نسل جدید میشه

- - -ویرایش - - -

یادش بخیر اون دسته snes خیلی باحال و عالی بود :x

دستت درد نکنه نریمان جان

اون دسته سه دکمه سگا رو ببین چه میکنه با آدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر