معرفی و گفتگو درباره بازیهای قدیمی (Retro) (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

محبوب ترین کنسول خانگی کلاسیک

• Atari 2600

• NES

• Sega Genesis

• Super Nintendo

• Sega Saturn

• Playstation 1

• Nintendo 64

• Dreamcast

• Playstation 2

• Gamecube

• XBOX

Results are only viewable after voting.

shm744

کاربر سایت
May 8, 2008
391
نام
شهام سمیع عادل
:welcome:

خداییش واقعا بازی قشنگی بود. یعنی همون زمان خودش خیلی استرس داشت :d یکی از بهترین بازیهای دوران آتاری بود

راستی از امضا هم معلومه که اهل دلی برادر :d
قدیما معتاد بودیم اما جدیدا تفریحی می زنیم داداش ...
مارو کم می بینی تو تاپیک سایلنت هیل ...
ما هم بودیم ...
فقط کمتر شدیم به خاطر بعضی مسائل ، شرمنده ...

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سلام به همه و شبتون خوش

بازی که این بار براتون در نظر گرفتم یه بازی اکشن و آرکید مربوط به کنسول NES هست. بازی Arkanoid از اون بازیهای زیبا و خیلی خیلی جذاب بود و هست. این بازی برای کنسولهای مختلف و کامپیوترها عرضه شد.

ویدیو گیم‌پلی بازی بر روی NES

[video=aparat;ElU7w]http://www.aparat.com/v/ElU7w[/video]

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
True Lies

این بازی بر اساس فیلمی به همین نام و با بازی آرنولد برای کنسولهای سگا و سوپر نینتندو و گیم بوی و Game Gear ساخته شده. سبک بازی شوتر با نمای Top-Down است. بازی دارای گرافیک خوبی هست به طوری که آرنولد کاملا از این نما مشخص هست :d

امتیاز منتقدین : 73

ویدیو گیم‌پلی بازی

[video=aparat;PJwjZ]http://www.aparat.com/v/PJwjZ[/video]

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
610963-resident_evil_code_veronica_x.jpg

حدود 3 هفته‌ای میشد که هیچ بازی انجام نداده بودم(یعنی هیچی نمی چسبید بهم).الان نشستم شروع کردم Resident Evil Code Veronica X رو بازی کنم با امیلاتور PS2 .حدود 2 ساعتی بازی کردم و اصلا گذر زمان رو حس نکردم.حتی گرافیک و کنترل از رده خارجش هم باعث کمتر شدن لذت بازی نشده.واقعا به لحاظ لول دیزاین در بهترین حد ممکن قرار داره.چقدر این بازی خارق العاده بوده اون زمان خدا میدونه:d

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
حدود 3 هفته‌ای میشد که هیچ بازی انجام نداده بودم(یعنی هیچی نمی چسبید بهم).الان نشستم شروع کردم Resident Evil Code Veronica X رو بازی کنم با امیلاتور PS2 .حدود 2 ساعتی بازی کردم و اصلا گذر زمان رو حس نکردم.حتی گرافیک و کنترل از رده خارجش هم باعث کمتر شدن لذت بازی نشده.واقعا به لحاظ لول دیزاین در بهترین حد ممکن قرار داره.چقدر این بازی خارق العاده بوده اون زمان خدا میدونه:d

منم نسخه HD رو گرفتم ولی هنوز وقت نکردم بازی کنم :(

Soheil

کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
منم نسخه HD رو گرفتم ولی هنوز وقت نکردم بازی کنم

یک مجموعه 1000 تایی از Rom های Sega Genesis داشتم الان هرجا رو گشتم پیدا نکردم.:(

من نمیدونم این تاپیک چرا اینقدر استقبال ازش کمه.تو گف برای مثال هر کنسول قدیمی تاپیکش حداقل 80-90 صفحه رفته جلو ما اینجا لنگ یک تاپیکیم.

اون Deep Fear چقدر جالبه.اصلا ندیده بودم همچین چیزی رو.باید دانلود کنم Rom اش رو ببینیم چی بوده.:d

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
یک مجموعه 1000 تایی از Rom های Sega Genesis داشتم الان هرجا رو گشتم پیدا نکردم.:(

من نمیدونم این تاپیک چرا اینقدر استقبال ازش کمه.تو گف برای مثال هر کنسول قدیمی تاپیکش حداقل 80-90 صفحه رفته جلو ما اینجا لنگ یک تاپیکیم.

اون Deep Fear چقدر جالبه.اصلا ندیده بودم همچین چیزی رو.باید دانلود کنم Rom اش رو ببینیم چی بوده.:d

دلیلش همون تفاوت فرهنگ گیمینگ هست. متاسفانه اینجا بیشتر فکر می‌کنند بازی فقط گرافیک و بس. منم فکر میکردم بیشتر از این از تاپیک استقبال بشه ولی خب ... با این حال تمام تلاشم رو میکنم تاپیک رو به روز نگه دارم ولی مشغله زیادی که دارم باعث میشه بعضی وقتها کم کاری کنم :(

اون Deep Fear هم آره خیلی عالی هست. منم هنوز بازی نکردم ولی گیم پلی مثل رزیدنت هست

Soheil

کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
خب یک دونه بازی خوب مال دوره Genesis رو معرفی کنم.

38967-Ristar_(USA,_Europe)_(August_1994)-7.jpg

Ristar یک بازی دو بعدی پلتفرمر هستش که Sonic Team سال 1995 ساخت و سگا بر روی Genesis عرضه اش کرد.بازی به لحاظ مکانیزم و گیم پلی و لول دیزاین مخلوطی از Sonic و Super Mario هستش.حتی دشمنای بازی هم بسیار شبیه به دشمنای این دوتا بازی هستن.مثلا همون شروع بازی هم به شدت یاد آور شروع سونیک های کلاسیک هستش.بازی نسبتا بازخورد خوبی هم اون زمان داشت ولی سگا هیچ وقت دنباله‌ی اون رو نساخت.

من خودم دارم الان این بازی رو با Fusion بازی میکنم.پیشنهادم اینه که شما هم بازی هایی که اینجا معرفی میشه رو چک کنین.:)

• Like
Reactions: Sega_genesis

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
خب یک دونه بازی خوب مال دوره Genesis رو معرفی کنم.
Ristar یک بازی دو بعدی پلتفرمر هستش که Sonic Team سال 1995 ساخت و سگا بر روی Genesis عرضه اش کرد.بازی به لحاظ مکانیزم و گیم پلی و لول دیزاین مخلوطی از Sonic و Super Mario هستش.حتی دشمنای بازی هم بسیار شبیه به دشمنای این دوتا بازی هستن.مثلا همون شروع بازی هم به شدت یاد آور شروع سونیک های کلاسیک هستش.بازی نسبتا بازخورد خوبی هم اون زمان داشت ولی سگا هیچ وقت دنباله‌ی اون رو نساخت.

من خودم دارم الان این بازی رو با Fusion بازی میکنم.پیشنهادم اینه که شما هم بازی هایی که اینجا معرفی میشه رو چک کنین.:)

عاشق این سبک هستم. حتما این بازی رو میگیرم انجام میدم. واقعا در نسل جدید خیلی به این سبک کم توجهی میشه
============================

لیست بازیها هم در صفحه اول تاپی به روز شد

arash_1996

کاربر سایت
Sep 18, 2014
101
نام
آرش
Resident Evil 3: Nemesis

کاور:

مشخصات:

سبک: اکشن سوم شخص، معمایی، ترسناک

ژانر:
Survival horror

شرکت سازنده: capcom

پلتفرم: PS1,PC,GAME CUBE,Dream cast

تاریخ انتشار: ps1:سپتامبر 1999، دریم کست:نوامبر 2000، ویندوز: ژوئن 2000، گیم کیوب : ژانویه 2003

رزیدنت ایول ۳: نمسیس سومین قسمت از سری بازی‌های ویدئویی رزیدنت ایول است، که در ژاپن با نام "Biohazard 3: Last Escape" منتشر شد..شخصیت اصلی بازی جیل ولنتاین بوده که در قسمت اول سری بازی‌های رزیدنت ایول نیز حضور داشته‌است. جیل اینک پس از هجوم همه جانبهٔ زامبی‌ها به خانه‌اش، باید راهی برای خروج از شهر پیدا کند. "منبع: ویکی پدیا"

این نسخه نسبت به دو نسخه قبل پیشرفته تر و محیطی وسیع تر داشت،مثلا در نسخه اول شما کلا در محیط عمارت اسپنسر قرار داشتید و در نسخه دوم هم شما باید در RPD بازی رو ادامه میدادید،اما در نسخه سوم دیگه هیچ مکانی امن نبود و شما تو یه محیط پر رمز و راز قرار نداشتید،تو این قسمت باید از شهر راکون که از در و دیوارش زامبی میباره و هزاران معمای تو در تو و یه موجود بسیار بسیار خوفناک به نام "نمسیس" دنبالتون بود ،فرار میکردید و جون خودتون رو نجات میدادید،از لحاظ فنی هم پیشرفت هایی زیادی نسبت به دو نسخه قبل داشت مثلا اگه این سری بازی رو روی پلی استیشن انجام داده باشید متوجه میشید جاهایی که دشمن رو به شما نیست با زدن R1 جیل سریع اسلحه رو به سمت دشمن میگیره،این حالت هدف گیری خودکار بسیار لذت بخشه،اما در دو نسخه قبل این قابلیت وجود نداشت،به عقیده خیلی ها از جمله خود من این نسخه بهترین نسخه ی سری رزیدنت اویل("ایول")هستش.(از نظر من نه تنها بهترین نسخه اویل بلکه بهترین بازی تاریخ هم هست:x)

تصاویر بازی :

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر