تحلیل داستانی MGSV:GZ

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
ایویل امید. و ممنون از دوستان! :d

به نظرم خودم که اسکال فیس پتانسیل تبدیل شدن به یکی از بهترین villainهای تاریخ رو داره. :d این بشر در کل دیوانست! اگر تو TPP طوری نشونش بدن که کشت و کشتار راه بنداره حتی با زیردستای خودش خیلی شخصیت جالبی میشه! :d
از همین الان یه جنگ خونین تو TPP رو پیش بینی میکنیم که توش هیچکی به هیچکی کوچکترین رحمی نمیکنه. :d

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
و تا یادم نرفته این صداپیشه SkullFace عجب چیزی بود. من اون اولاش زیاد خوشم نیمده بود ازش (تو تریلر اول). بعد اینجا که حرف میزد خیلی استایل خاصی داشت و اصلا بدن آدم میلرزید! :d اسم صداپیشش کی بود یادم رفته؟

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
مرسی از بهروز و امید عزیز عالی بود. متن کاملا بی‌نقص و روون ترجمه شده بود.
اینجوری که از تریلر tpp و دیالوگ ها معلوم شد بیگ باس و میلر علت حادثه رو سایفر میدونند و اصلا از وجود XOF خبر ندارند.
پیشبینی من اینه که اسکال فیس همه تقصیر ها رو گردن سایفر میندازه و یه جورایی خودش رو دوست نشون میده و از بیگ باس استفاده میکنه تا سایفر رو نابود کنه. از حرف های اسکال فیس میشه نتیجه گرفت هدف اصلیش زیرو هست نه بیگ باس به هر حال شاید بعد از نابودی سایفر بخواد diamond dogs هم نابود کنه.
چیکو هم اگر زنده بمونه صد در صد یه خائن یا شایدم جاسوس XOF بشه. میلر هم که تو les enfants tribles دست داشته و تقریبا میشه گفت با سایفر همکاری داشته اما چون فکر میکنه زیرو بهش خیانت کرده میخواد از سایفر انتقام بگیره.
هیویی هم که خیانت کرده ممکنه بازجویی و شکنجه بشه اما خودش رو لو نمیده. به هر حال شاید آخر بازی که معلوم شد خیانت کرده پرتش کنند تو آب یا خفش کنند یا یه همچین چیزی!(چون همینطوری میمیره! و دلیل این که EE تو mgs2 هم از آب میترسید همین بود!‌)
خلاصه این که آخر بازی حس میکنم god fatherی! تموم بشه حساب خیلی ها رو باید برسند!

دقت کردید که این صحنه حذف شده بود از بازی؟!
البته با توجه به این که کوجیما گفته بود کمپ امگا تو tpp نیست!

آخرین ویرایش:

HAM1DR37A

کاربر سایت
Mar 10, 2014
266
نام
حمید
هیویی هم که خیانت کرده ممکنه بازجویی و شکنجه بشه اما خودش رو لو نمیده. به هر حال شاید آخر بازی که معلوم شد خیانت کرده پرتش کنند تو آب یا خفش کنند یا یه همچین چیزی!(چون همینطوری میمیره! و دلیل این که EE تو mgs2 هم از آب میترسید همین بود!‌)
هیویی به کی خیانت کرده ؟!! چیزی معلوم نیست هنوز که؟
داستان غرق شدن هیویی هم اینه (شرمنده حال نداشتم ترجمه کنم:d)(Otacon عوضی :d :|)
Emmerich later parted ways with Big Boss, divorced Hal's mother, and went on to remarry a British woman named Julie Danziger. In 1997, Emmerich discovered that his second wife was having an affair with his son, and decided to drown himself in the family pool, nearly taking his stepdaughter (Danziger's daughter) with him. His suicide was later covered up as an accident, something Emma herself believed as well, although Hal secretly knew the truth and blamed himself.

میلر هم که تو les enfants tribles دست داشته و تقریبا میشه گفت با سایفر همکاری داشته اما چون فکر میکنه زیرو بهش خیانت کرده میخواد از سایفر انتقام بگیره.
این از کجا اومد؟!!!:d
میلر تو این پروژه چه نقشی داشته؟!
چیکو هم اگر زنده بمونه صد در صد یه خائن یا شایدم جاسوس XOF بشه
چرا همچین فکری میکنی؟
چیکو به نظر من خیلی انسان خوبی بود و از اول به اسنیک وفادار بود و فقط به خاطر عشقش به پاز تو این مصیبت ها افتاد ، در بدترین حالت به نظر من چیکو میمیره ولی احتمال قوی تر اینه که چیکو همون اشمائیل(اسماعیل!) توی تریلر هِ.

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
هیویی به کی خیانت کرده ؟!! چیزی معلوم نیست هنوز که؟
داستان غرق شدن هیویی هم اینه (شرمنده حال نداشتم ترجمه کنم:d)(Otacon عوضی :d :|)
Emmerich later parted ways with Big Boss, divorced Hal's mother, and went on to remarry a British woman named Julie Danziger. In 1997, Emmerich discovered that his second wife was having an affair with his son, and decided to drown himself in the family pool, nearly taking his stepdaughter (Danziger's daughter) with him. His suicide was later covered up as an accident, something Emma herself believed as well, although Hal secretly knew the truth and blamed himself.
چه جالب نمیدونستم این رو! به هر حال میخوره بهش که داستان رو یه جورایی تغییر بده چون اگه اشتباه نکنم آخر pw هم مرگ هیویی رو غرق شدنش مینویسه و شاید تو tpp عوض کنند داستان رو یا مثلا یه جورایی بکشنش بعد بگن تصادف بوده!
این از کجا اومد؟!!!
:d
میلر تو این پروژه چه نقشی داشته؟!
اگه همه‌ی ماموریت های pw رو بری یه کاست بهت میده secret file که توش تماس تلفنی بین سایفر و میلر هست و در مورد les enfants tribels صحبت میشه.
watch?v=rC8jzXwO-2I
چرا همچین فکری میکنی؟
چیکو به نظر من خیلی انسان خوبی بود و از اول به اسنیک وفادار بود و فقط به خاطر عشقش به پاز تو این مصیبت ها افتاد ، در بدترین حالت به نظر من چیکو میمیره ولی احتمال قوی تر اینه که چیکو همون اشمائیل(اسماعیل!) توی تریلر هِ.
تقریبا میشه گفت حادثه آخر GZ تقصیر چیکو بود! اگر کاست های چیکو رو بخونی اسکال فیس چیکو رو راحت عوض میکنه و کاری میکنه که به خاطر پَز اطلاعات mother base رو بده. من فکر میکنم چیکو مرگ پز رو تقصیر بیگ باس بدونه و هنوز معلوم نیست اشمئیل چیکو باشه. به نظر من اشمئیل یا مدیک‌ه یا ساخته‌ی ذهن بیگ باس!
به هر حال اینایی که میگم همشون حدس منه شایدم همش غلط باشه! ممکنه اصلا چیکو سر عقل بیاد و همون اشمئیل باشه خلاصه اینا فکت نیستند!

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
دم دو بزرگوار گرم. مقاله تون عالیـه:d

فقط من به شدت از TPP میترسم. تو یه بازی دو ساعتی این همه نکته و رمز و راز وجود داره دیگه تو یه بازی OW با کلی شخصیت جدید... خدا به هممون رحم کنه :-s

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
تشکر ویژه و اساسی از امید و بهروز عزیز! :D واقعاً عالی بود این تاپیک!
من فعلاً یه بار بازی رو تموم کردم و باید حتماً یه دور دیگه بخش اصلی رو برم. فرعی ها هم باشه برای بعد. :D
در مجموع بازی خیلی عالی بود! اولش یه حالتی داشت که داشتم ناامید میشدم، ولی کم کم که بهش عادت کردم به شدت خوشم اومد. حیف که تا اومدم عادت کنم و با بخش های مختلف گیم پلی آشنا بشم، تموم شد! :D البته کوجیما و سازندگان بازی توی همین مدت کوتاه هم انقدر چیزهای مختلف داخل بازی قرار دادن که آدم کف میکنه! نمونه ـش همین مقالات و نوشته های تاپیک که شاید واقعاً توی 70،80% بازی های طولانی این نسل هم شاهد این همه جزییات نبودیم.
تنها مشکلم با بازی پایانش بود:
به صورت کلی پایان جالب، عجیب و البته دردناکی بود و بدجوری تو کف میذاشت، ولی انتظار یه چیز خفن تری رو داشتم! :D البته شاید دلیل اینکه پایانش زیاد برام تأثیرگذار نبود این باشه که Peace Walker رو بازی نکردم. با اینکه داستانش رو کم و بیش میدونم، ولی باز تأثیری که روی یه نفر بعد از چند ساعت ارتباط با کاراکترهایی مثل Paz و Chico داخل خود بازی میذاره خیلی بیشتر از یکی مثل من هست. کاش PW رو بازی کرده بودم. :(
در نهایت فقط میشه گفت انتظار برای The Phantom Pain از قبل هم سخت تر شد! وقتی این همه امکانات و جزییات مختلف توی Ground Zeroes هست، دیگه خدا TPP رو به خیر کنه! Skullface هم نشون داد که villain خیلی جالبی هست و پتانسیل تبدیل شدن به یک کاراکتر خفن رو داره. حیف که با صداش حال نمیکنم! :D

MamadAmin

کاربر سایت
Mar 22, 2014
13
چیزی که من از این بازی دیدم منو به هیچ عنوتن نتونست راضی کنه واقعا این بازی از هر لحاضی غیر قابل مقایسه با بازی splinter cell یا دیگر عناوین مشابهه . داینامیک بازی خیلی قوی نیست ولی داستانش به تر از بقیه ی بازی هاست ولی در کل چیز مالی نیست

Behrooz

کاربر سایت
Apr 14, 2006
3,009
چیزی که من از این بازی دیدم منو به هیچ عنوتن نتونست راضی کنه واقعا این بازی از هر لحاضی غیر قابل مقایسه با بازی splinter cell یا دیگر عناوین مشابهه . داینامیک بازی خیلی قوی نیست ولی داستانش به تر از بقیه ی بازی هاست ولی در کل چیز مالی نیست

داینامیک بازی قوی نیست یعنی چی؟ :-/ :d

KNPS

کاربر سایت
Dec 12, 2013
66
دوستان یه سری سوال داشتم
1-بعد از PW میلر و بیگ باس این بیس رو میسازند ولی کی این بیس رو در آخر GZ نابود میکنه ؟
2-سایفر و XOF و Diamond Dogs چی هستند؟
3-چرا چیکو و پاز خیانت کردن و چه چیزی رو به چه کسی لو دادند؟
4-فرق XOF با FOX چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر