سرانجام DirectX 12 توسط مایکروسافت و در همکاری نزدیک با NVIDIA رونمایی شد

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
مهمترین ویژگیهای این API جدید که در کنفرانسی در GDC 2014 توسط مایکروسافت معرفی شد:

-راندمان بیشتر و کم کردن باری کاری پردازنده همچون AMD Mantle
-قابلیت پیاده سازی بر روی کنسولها, PC . موبایل
-پشتیبانی شده توسط INTEL,AMD و NVIDIA
-قابلیت اجرا بر روی سخت افزارهای کنونی DX11 و بدون نیاز به سخت افزار جدید!
-عرضه ی نهایی در اواخر سال 2015 میلادی

index.php

index.php

منبع

دوستان اگر اخبار تکمیلی یا تفضیلی رو هم ترجمه کردن ممنون میشم در پستهای بعدی برای دوستان قرار بدن. اهمیت زیادی داره این API جدید که نیازمند تاپیک جداگانه هست.

MASTER OC 7

کاربر سایت
May 6, 2011
79
نام
Maxwell
45328794299681513647.jpg

درود
امسال عیدی خوبی PC GAMER ها گرفتیم طی مراسم معرفی DX12 که دیشب برگزار شد

کد نویسی low level در API جدید برای PC تایید شد و این خبر دقیقا چیزی بود که پیشبینی میکردم و با كم كردن سر بار draw call overhead همراه میشه و از همه مهمتر هم همین بود بدلیل اینکه دست طراحان بشدت برای استفاده بهینه از قطعات PC باز خواهد شد .
خصوصا برای طرفداران انویدیا چون low level معماریهای فرمی کپلر و ماکس ول شامل میشه

در مورد ساپورت کارتهای AMD گفته شده
Which hardware will be DX12-compatible? AMD said all of its Graphics Core Next-based Radeon GPUs (i.e. Radeon HD 7000 series and newer) will work with the new API

انویدیا اعلام کرده کار ساخت DX12 از 4 سال پیش شروع شده . کاشف به عمل اومده در DirectX 11 همیشه یک هسته مشغول کار بوده ولی تو DirectX 12 این نقص برطرف شده
In DX11, one core is doing most of the workon d3d12, overall CPU utilization is down 50%

کد نویسی low level به طراحان سازندگان بازی اجازه دسترسی سطح پایین سخت افزار PC میده چیزی که قبلا در کنسولها شاهدش بودیم و الان برای PC GAMING هم OK شد . طراح بازی میتونه یک بازی بین 30% الی 300% بهینه کنه . بازیها این نسل همشون X86 هستن بازم اختلاف بین PC و کنسولها زیادتر میشه
سپاس
53.gif

Hero Man

کاربر سایت
May 29, 2013
744
نام
MamaD!
من فکر کردم یه 3 ماه دیگه میاد ! ایول دمشون گرم ! ولی من یه چیزیو نفهمیدم یعنی این بیاد روی کارت های سری 700 انویدیا یا پایین تر ساپورت میشه و بهترشون میکنه؟(مثلا 780)

آخرین ویرایش:

R00T

کاربر سایت
Aug 27, 2012
121
نام
Mohammad.KH
من فکر کردم یه 3 ماه دیگه میاد ! ایول دمشون گرم ! ولی من یه چیزیو نفهمیدم یعنی این بیاد روی کارت های سری 700 انویدیا یا پایین تر ساپورت میشه و بهترشون میکنه؟(مثلا 780)
نه درباره ی amd نوشته که سری 7 به بالا رو ساپورت مینه احتمالا انویدیا هم همینطوره

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
چه عجب برگشتن به سیستم قدیم (احتمالا بخاطر کنسول X-One ـه)
به احتمال زیاد همینجوره ولی مطمعن باش یه سری ویژگی های انحصاری رو برا کارت گرافیکای جدید آزاد میکنه و ممکنم هست ویندوز 7 تمام ویژگی های 12 رو ساپورت نکنه در واقع ماکرو با این کارش با یه تیر میخواد چند تا هدف رو بزنه :|

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
خبرهای dx12 رو خوندم و دنبال کردم و خیلی ممنون بابته اطلاع رسانی اما دوستان مهندس و کارشناس بیان یه توضیحی بدن مثلا با dx11 مقایسه کنن اینجوری هم من بی سواد متوجه میشم هم نیاز این تایپک هست ممنون از شما

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
خبرهای dx12 رو خوندم و دنبال کردم و خیلی ممنون بابته اطلاع رسانی اما دوستان مهندس و کارشناس بیان یه توضیحی بدن مثلا با dx11 مقایسه کنن اینجوری هم من بی سواد متوجه میشم هم نیاز این تایپک هست ممنون از شما
خلاصه و اصل مطلب اینه که DX12 باعث بهبودی در عمل کرد X1 میشه و از اون ور تو PC دیگه اجازه دسترسی به سطح پایین برنامه نویسی برای DX12 رو میده ینی مثل همون چیزی که تو کنسولا میبینیم ...

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
dx 11.2 که به 8 و 8.1 جواب میده احتمالآً اینم به ویندوز 9 جواب میده دیگه...؟
فرق dx 11.1 & 11.2 & 12 چیه حالا؟ به زبان ساده. جدا از اورهد.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
dx 11.2 که به 8 و 8.1 جواب میده احتمالآً اینم به ویندوز 9 جواب میده دیگه...؟
فرق dx 11.1 & 11.2 & 12 چیه حالا؟ به زبان ساده. جدا از اورهد.
فعلا از اینا ساپورت میکنه :

Code:
Xbox One, Windows 8, Windows 8.1, Windows Phone 8.1, Windows RT, Windows Server 2012 R2
مهم ترین تفاوتشون [از 11 به 12] دسترسی به پایین ترین سطح کارت گرافیکا ـست . این کار باعث میشه راندمان کارت گرافیکا افزایش بیابه ...

پی اس4

کاربر سایت
Sep 28, 2013
494
نام
مهدی
سلام دوستان من یک سوال داشتم زمانی که این نرم افزار بیاد کارت های سری 700 انویدیا میتونن هم چنان بازی ها رو اجرا کنند

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
بله بی شک هیچ مشکلی نخواهند داشت و با قدرت پیش میرن .
البته تا اون زمان کارت های گرافیکی انویدیا بر پایه maxwell وارد بازار شده و قیمت مناسبی پیدا خواهند کرد .

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
فرشید جان یک سوال دارم .
نسل بعد gpu های انویدیا کد اسمشون چیه ؟ maxwell ؟؟
زمان عرضشون حدودا کی میشه ؟ اواخر امسال یا اواسط سال آینده ؟

اینک گفته شده DX 12 روی تمام سخت افزار های DX11 پشتیبانی میشه ، این پشتیبانی به معنای پشتیبانی کامل هست ؟
یعنی با آپدیت فریمور کارت گرافیک یا چیزی لازم داره ؟ توی GPUZ هم نشون میده ؟

ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر