اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
تکنیکال دایرکتور The Division گفته که نسخه PC این بازی پورت نیست و به صورت جداگانه ساخته میشه.
“Indeed the PC version is not a port so it gets just as much love as the consoles, and we will create a great experience on all platforms.”
همچنین ازش پرسیده که شده آیا نسخه Xbox One از قابلیت پردازش ابری بهره می بره که گفته که این موضوع رو در دستور کارشون قرار دادن.
“This topic is on our agenda, but nothing is at a stage that we can talk about right now.”

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
به نظر من اینکه رزولوشن نسخه کنسولی بازی های بعضا 900p هست عمدتا به دو دلیل میتونه باشه
1-سازنده ها هنوز شناخت کامل از معماری کنسول ها ندارن
2-میان بازی رو با رزولوشن کمتر میدن چون اول نسل هست که تا اخر نسل که بازیا فول اچ دی شدن ملت بگن واااو!!:d

VECT0R

کاربر سایت
Jun 8, 2011
988
به نظر من اینکه رزولوشن نسخه کنسولی بازی های بعضا 900p هست عمدتا به دو دلیل میتونه باشه
2-میان بازی رو با رزولوشن کمتر میدن چون اول نسل هست که تا اخر نسل که بازیا فول اچ دی شدن ملت بگن واااو!!:d
هر دو احتمال تپول مثبت گرایی توش موج میزنه هر چی جلو تر میریم بازیها باید ارتقا گرافیک داشته باشن که میشه مشکل اساسی برای رزولوشن احتمال اصلی اینه سخت افزار ضعیف کردن تو جعبه انتظار موجزه هم دارن و نمیشه دارن طفره میرن

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
هر دو احتمال تپول مثبت گرایی توش موج میزنه هر چی جلو تر میریم بازیها باید ارتقا گرافیک داشته باشن که میشه مشکل اساسی برای رزولوشن

pc فن بودنم توی پست شما موج میزنه!هرچی جلوتر بریم مطمئن باش رزولوشن و گرافیک نسخه کنسولی بازی ها افزایش پیدا میکنه.اگه بخوایم فکتی که شما صادر کردی رو قبول کنیم در 3-4 سال آینده باید شاهد عرضه بازی ها با رزولوشن 720p باشیم:|

komeyl

کاربر سایت
May 8, 2012
19

من فکر کنم اگه به حرف شما کنسول بازا باشه
هنوز که هنوزه سازنده ها نتونستن به نهایت قدرت خام ps3/x360 برسن چه برسه به دوتا کنسول جدید :))
شیش سال دیگه هم بگذره بازم یه عده هستن میگن این تازه نهایت قدرت خام کنسول نیست حالا کی این کنسولها پخته میشن خدا میدونه ( هرکی ندونه فکر میکنه راکتور اتمی تو کنسول جاسازی کردن قراره شکوفا بشه)
درکل واقعیت اینه

کنسولها پردازنده ضعیفی دارن و برای بازیهای ow با تعداد زیاد npc اصلا مناسب نیستن از نظر تنظیمات درون بازی در حالت LOW بسر میبرن ( اینم بخاطر سخت افزار درخشان AMDیه )

مگر اینکه بازی خطی باشه انحصاری هم باشه بلکه بتونید طعم شیرین 1080/60FPS بچشید .. ولاغیر
-میان بازی رو با رزولوشن کمتر میدن چون اول نسل هست که تا اخر نسل که بازیا فول اچ دی شدن ملت بگن واااو!!:d
منتظر باش احتمالا اخر نسل بازی 4k با 60fps تحویل میگیری امید به زندگی چیز خیلی خوبیه

هنوز داستان BF3 تو نسل قبل یادمون نرفته.

آخرین ویرایش:

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
هنوز که هنوزه سازنده ها نتونستن به نهایت قدرت خام ps3/x360 برسن چه برسه به دوتا کنسول جدید :))
شیش سال دیگه هم بگذره بازم یه عده هستن میگن این تازه نهایت قدرت خام کنسول نیست حالا کی این کنسولها پخته میشن خدا میدونه ( هرکی ندونه فکر میکنه راکتور اتمی تو کنسول جاسازی کردن قراره شکوفا بشه)
درکل واقعیت اینه

کنسولها پردازنده ضعیفی دارن و برای بازیهای ow با تعداد زیاد npc اصلا مناسب نیستن از نظر تنظیمات درون بازی در حالت LOW بسر میبرن ( اینم بخاطر سخت افزار درخشان AMDیه )

مگر اینکه بازی خطی باشه انحصاری هم باشه بلکه بتونید طعم شیرین 1080/60FPS بچشید .. ولاغیر

منتظر باش احتمالا اخر نسل بازی 4k با 60fps تحویل میگیری میگی WOOOW امید به زندگی چیز خیلی خوبیه

اولــ نسلی کمی تا قسمتی این طعمــ شیرین رو با Infamous: Second Son چشیدیمــ! :d

آخرین ویرایش:

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
بحث PC فرق می کنه یه خرده، داریم رو کنسول ها بحث می کنیم :d من با 'TV 46 نمی تونم 900p و 1080p تشخیص بدم، باید خیلی دقت کنم تا تشخیص بدم ، نمی دونم شاید ایراد از چشمامه، دیگه وقتی غرق بازی بشی که کلا هیچی قابل تشخیص نیس جز فرم ریت بازی که منظورم دقیقا همینه، من نگفتم که تفاوتی نداره؛ ولی اونطوری هم که دارن یه عده بزرگنمایی می کنن، مث نون شب گیم نیس که اینطور تو این نسل روش فُکوس کردن و اوجب واجبات شده! قضیه طوری شده که اولین سوال در مورد گیم رزولشنشــه! کم کم میترسم تو این نسل معیار سنجش بازی ها رزولشن بشه. حالا یکی میاد میگه میخواد ضعف X1 رو میخواد بپوشونه، فن بوی بازیــه، حالا هر چیزیه، خوب چیکارش کنم، همه میدونیم X1 ضعیفتره! :d واقعاً نظر شخصیم رو گفتم، اگه اوضاع برعکس بود بازم نظرم همین بود ولی فرقش اینه که به کسی نمی گفتم.:d

من فکر میکنم تلویزیونی که باهاش بازی کردی مشکل داره. به شخصه رو لپ تاپ فرق 900 با 1080 رو راحت میبینم. حالا نمیدونم واقعا بقیه ملت چجوریه کارشون. بحث کنسول نیست. تا هیلو وجود داره همه اینجا میدونن که من xbox اول میگیرم. مسئله اینه که من نمیدونم همچین چیزه واضحی چطور دیده نمیشه ؟ واقعا برام جالبه

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
ﻣﮕﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺎﺯﯼ ﺧﻄﯽ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﻧﺤﺼﺎﺭﯼ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻪ ﺑﻠﮑﻪ ﺑﺘﻮﻧﯿﺪ ﻃﻌﻢ ﺷﯿﺮﯾﻦ
1080/60FPS ﺑﭽﺸﯿﺪ .. ﻭﻻﻏﯿﺮ

فقط من فهمیدم منظورش U بودا، هیچ کی نفهمید :d =))

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
جهت اطلاع :

I:SS رزولوشن ش 1080p هست ولی 60فریم نیست بلکه 30فریم ه

البته جهت اطلاع فریم بازی نوسان داره و بین 30 تا 60 (دقیق خود 60 رو نمیدونم) متغییره. یه گزینه هم بعدا گذاشتن که میتونستید روی 30 قفل کنید فریم رو.

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
من فکر کنم اگه به حرف شما کنسول بازا باشههنوز که هنوزه سازنده ها نتونستن به نهایت قدرت خام ps3/x360 برسن چه برسه به دوتا کنسول جدید*شیش سال دیگه هم بگذره بازم یه عده هستن میگن این تازه نهایت قدرت خام کنسول نیست حالا کی این کنسولها پخته میشن خدا میدونه ( هرکی ندونه فکر میکنه راکتور اتمی تو کنسول جاسازی کردن قراره شکوفا بشه)درکل واقعیت اینهکنسولها پردازنده ضعیفی دارن و برای بازیهای ow با تعداد زیاد npc اصلا مناسب نیستن از نظر تنظیمات درون بازی در حالت LOW بسر میبرن ( اینم بخاطر سخت افزار درخشان AMDیه )مگر اینکه*بازی خطی باشه*انحصاری هم باشه بلکه بتونید طعم شیرین 1080/60FPS بچشید .. ولاغیرمنتظر باش احتمالا اخر نسل بازی 4k با 60fps تحویل میگیری میگی WOOOW امید به زندگی چیز خیلی خوبیههنوز داستان BF3 تو نسل قبل یادمون نرفته
من نمی خوام تعیین تکلیف کنم برای ناظم ولی خواهش می کنم پاک نکنید.واقعا نیازه بالاخره جواب داده شه
------------------------------
خیلی با خودم بالا و پایین کردم که برم این نسل یه کنسول بخرم چون نسل قبلم داشتم ولی با کلی فکر وسوال پرسیدن به این نتیجه رسیدم برم سمت pc اونم یه pc معمولی فقط و فقط به خاطر بازی های گرون کنسولا.
سوال های زیادی در رابطه با سخت افزار کردم و تا دلتون بخواد بنچمارک دیدم.فقط در همین حد بهتون بگم این کنسولا هر جفتشون خیلی بیشتر از پولی که دادید براتون بازده دارن.همین سخت افزار درخشان amd کنسولا همین اول نسلی بتلفیلدی رو اجرا کرد که شما با پول کنسول کارت گرافیک دست 2 پی سیش رو هم نمی تونید بخرید.
کدوم کارتا الان دارن بازی رو 4k به راحتی اجرا می کنن؟یه جوری صحبت می کنید که انگار الان همه ی پی سی بازها رو رزولوشن 4k دارن بازی میکنن.همین الان مثال بزنم از کارتی که دست 2 فقط 1500 بازم نمی تونه crysis و رو آخرین تنظیمات اجرا کنه.
کنسول یه وسیله ی کاملا متعادل از نظر بودجه ای و بازدهیست و قشر عظیمی رو هم به طرف خودش کشونده به هزار دلیل.اون آمار ها و رکورد های بازی های پیسی رو هم نذارید اینجا تو رو خدا.بازی هایی هستند که سخت افزارش تو اکثرخونه ها هست .من فقط صحبتم سر زولوشنو گرافیک کنسول هاست که بسیار بیشتر از اونچه که فکر بکنید (نسبت به پولی که خرج کردید) از پسش بر میان.
این چیزایی که من نوشتم مثل روز روشنه اینجا افراد با معلوماتش میدونن همه ی اینهارو ولی خوب از کنارش میگذرنو جواب نمیدن.ولی به خدا اگه این پست داده نمیشد منم اینارو نمی نوشتم.
میدونم جاش اینجا نبوده از همه عذر می خوام

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
جهت اطلاع :

I:SS رزولوشن ش 1080p هست ولی 60فریم نیست بلکه 30فریم ه
عرض کردمــ کمی تا قسمتی! همونطور که دوستمونــ FaRd!N اشاره کردنــ، بین 30 تا 60 فریمــ نوسانــ دارهـ، کهـ در نسخه First Light نسبت به SS بهبود همــ پیدا کرده.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
درکل واقعیت اینه

منتظر باش احتمالا اخر نسل بازی 4k با 60fps تحویل میگیری امید به زندگی چیز خیلی خوبیه

در جوابتون باید بگم که بله هنوز که هنوزه هم کسی نتونسته از نهایت پتانسیل قدرت ps3 استفاده کنه چون سخت افزار فوق العاده پیچیده ای داره!
حالا کنسول ها ضعیف و اصلا پردازندشون چیزی معادل Pentium 4 .ما همینو دوس داریم و نهایت لذت رو ازش میبریم نه دردسر کرک کردن بازی داریم نه آپدیت گرافیک نه ارتقا سخت افزاری نه باگ های متعدد!
در ضمن بازی ow باشه یا خطی هم تا آخر نسل 1080 اجرا میشن بازیا که تا همین الانم شدن!تعداد محدودی از بازی تا الان روی پی اس 4 رزولوشن زیر 1080 دارن!که همین هم قابل قبول هست تا اخر نسل.در مورد رزولوشن 4k هم بگم که هنوز خیلی از افراد تلویزیون و مانیتور های 4k ندارن که بخوان از نهایت قدرت ابر pc شون استفاده کنن

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
انقدر طی ماه های اخیر از 4K شنیدم که گفتم یک نگاهی توی اینترنت بندازم ببینم وضعیتش چطوره و واقعاً به درد میخوره یا نه
نتایج جالبی به دست اومد که مینویسم شاید واسه ی دوستان جالب باشه

طی صحبت های این سایت، رزولوشن 4K نیازمند شرایط بسیار خاصیه تا بشه ازش بهره برد که مطمئنم شامل حال هیچ کدوم از PC Gamer ها نمیشه. طبق محاسباتی که انجام دادن و منبعی که ازش یاد میکنه درون وبسایتش، برای تشخیص تفاوت رزولوشن 4K از سایر رزولوشن ها در شرایطی که از یک تلویزیون 84 اینچ استفاده میکنید باید تا فاصله ی 150 سانتیمتری به تلویزیون نزدیک شده باشید. که خب عقل سلیم این اجازه رو نمیده.

سایر محاسباتش رو هم توی تصویر زیر میبینید:

resolution_chart.png

از اونجایی که اکثر ماها، نهایتاً از یک تلوزیون 55 اینچ استفاده خواهیم کرد، البته PCGamer ها رو نمیدونم آیا کیفیت تصویرشون روی تلویزیون اندازه مانیتور میشه یا نه اما در هر صورت. نتایج روی TV 55" خیلی جالبه

برای دیدن تفاوت 1080 از رزولوشن های پایینتر باید 2.1 متر از TV فاصله داشته باشید
برای دیدن تفاوت 4K از رزولوشن های پایینتر باید 90 سانتیمتری TV 55" باشید. میشه حکم همون پشه ی روی تلویزیون !!

حالا دوستان خودشون تصمیم بگیرن آیا حاضرن بین 4 تا 5 میلیون هزینه کارت های AMD و 6 تا 7 میلیون هزینه ی کارت های NVidia رو بدن تا تو فاصله ی 90 سانتیمتری بشینن با این هزینه نهایتا با 40 فریم 4K بازی کنن!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر