15 موسیقی برتر دنیای گیم از نظر من

حالا به نظر شما موسیقی کدوم عنوان بهتره؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    444

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
»»»به نام خداوند بخشنده مهربان«««

موسیقی تو دنیای بازی از نظر بنده اهمیّت فوق العاده ای برای لذّت بردن گیمر از اون بازی داره(گر چه برای تصمیم گیری تو خرید تقزیباً بی تاثیره)!موسیقی متن یه بازی میتونه احساسات گیمر رو به جوش و خروش بیندازه،میتونه اونو تو موقعیّت های انتخابی قرار بده یا اینکه به طور کامل بتونه موقعیّت اون لحظه و یا مکان دور وبرمون رو تشریح کنه!یا حتّی بعضی بازی هم بودند که پای موسیقی رو به گیم پلی باز کردند یا بازی هایی که گیم پلی در خدمت موسیقی بودند(Guitar Hero).
هدف من بنده خدا:dتو این تاپیک زده بندی 15 تا از بهترین موسیقی متن های دنیای گیمه که بنده با توجّه به سابقه یک سری اون رو تو لیست میذارم!مثلاً وقتی میگم ماریو،رتبه فلان،یعنی دارم به کلّ موسیقی متن های سری ماریو اشاره می کنم نه یه سری خاص!
1.ممکنه بعضی بازی ها باشند که از قلم افتاده باشند یا اصلاً من بازی نکرده باشم.ممنون می شم اگه موسیقی اون بازی ها رو معرّفی کنید
2.ممکنه برخی انتخاب ها یا رتبه بندی ها به مذاق کسی خوش نیاد!از همین جا بگم اگه یه بازی با موسیقی ای که از نظر من بهتر نباشه معرّفی نکنید،رتبه ها تکون نمی خورند
3.گفتم یه سری بازی هستند که گیم پلی در خدمت موسیقی ـه!خب بذارید بگم که هیچ کدوم از اون ها رو تو 15 برتر نذاشتم.چون به نظرم تا حدودی نا مردی میومد!مثل مقایسه گرافیک اسکایریم با آنچارتد ـه که به اقتضای سبک شون نباید همچین مقایسه هایی صورت بگیره
4.رتبه ها از آخر 5 تا،5 تا گذاشته می شن.ترتیب زمانی خاصّی هم برای 5 تای بعدی که قراره بذارم در نظر ندارم

!!!ENJOY!!!

Hitman

H
hitman_bm_front.jpg

شوالیه کلّه کچل!!! اساتید سبک مخفی کاری با این بازی و موسیقی های شاهکار اش آشنا اند!مگه نه؟4 نسخه اوّل هیتمن موسیقی فوق العاده اضطاب آور و جوساز خوبی داشتند!همه اش هم به خاطر حضور درخشان نابغه دنیای موسیقی یعنی جسپر کید بود!هیچ وقت آهنگ منوی هیتمن 2 رو فراموش نمی کنم.البته هیتمن آمرزش هم گرچه موسیقی اش دیگر جسپر کید ـی نداشت و به پای نسخه های قبل نمی رسید ولی بازم خوب بود و مخصوصاً تو برخی مراحل به خوبی خودشو نشون میداد.گذاشتن هیتمن در این رتبه کار سختی بود چون مطمئنّاً هیتمن موسیقی ای داره که بتونه تا رتبه 10 هم بره امّا آمرزش یه خورده کار رو سخت کرد.امیدوارم تا این جا راضی باشید:d!

دانلود OST 4 نسخه اوّل هیتمن با حجم 600 مگ
دانلود OST نسخه Hitman Absolution با حجم 185 مگ

Metal Gear Solid

mgs3_ost.jpg

دیگه متال گیر سولید رو همه دوستان می شناسند.عنوانی که معجونی گوارا از گیم پلی و داستان و گرافیک خوب،با هم بود.امّا موسیقی چی؟باید بگم که موسیقی این سری در جایگاه خیلی خوبی قرار داره،بیاد بیارید موسیقی Old Snake رو تو متال گیر 4،با روح آدم بازی می کرد یا موسیقی های متال گیر 3،که چقدر زیبا بودند!یا همین موسیقی هایی که پشت تریلر متال گیر سولید V پخش می شد.فکر نمی کنم باید دلایل بیشتری برای اثبات اینکه چرا این بازی باید تو این لیست باشه،بیارم

دانلود OST بازی Metal Gear Solid 2 با حجم 100 مگ
دانلود OST بازی Metal Gear Solid 3 با حجم 330 مگ
دانلود OST بازی Metal Gear Solid 4 با حجم 330 مگ

Call of Duty

mw2soundtrack.jpg

کسانی هستند که الآن می گن کال آف دقیقاً تو این رتبه چیکار می کنه.ولی مطمئنّاً اون هایی که 3 نسخه Modern Warfare رو بازی کرده اند میدونند من چرا این بازی رو گذاشتم اینجا!
بهر حال هنس زیمر سابقه خیلی درخشانی تو صنعت موسیقی داره که به دنیای گیم هم به مراتب سرایت می کنه!و کال آف نمونه بارز این سرایت ـه!باید بگم موسیقی سه گلنه جنگاوری نوین،علی الخصوص نسخه دوّم،یکی از بهترین های صنعت گیمه!

دانلود OST نسخه MW2 با حجم 100 مگ
دانلود OST نسخه MW3 با حجم 180 مگ

Final Fantasy

images

یکی از بازی هایی که نمی دونستم باید تو کدوم رتبه قرارش بدم همین فاینال فانتزی بود!که گاهاً نسخه هایی بوده که موسیقی خیلی خدایی نداشته و گاهاً هم نسخه هایی بوده که از هر نظر موسیقی خارق العاده ای داشتند!ترک های One Winged Angle و Main Theme چند شماره از بازی های سری از این نمونه ها اند!بازم من گیج شدم که فاینال فانتزی رو کجا بذارم؟چون از رتبه 5 تا همین 12 رو میشه لایق این عنوان دونست!دم اوماتسو و دست اندر کار هاش گرم که موسیقی گرمی رو توی فاینال فانتزی جا انداخت.

دانلود OST بازی Final Fantasy VII از لینک مستقیم (FF Mages)
دانلود OST بازی Final Fantasy XIII از لینک مستقیم (FF Mages)

Batman Arkham Series

images

این یه مورد باید همین جا باشه!اصلاً راه در رو نداره!موسیقی متن آرکام سیتی رو بیاد بیارید!جوّ فوق العاده آرکام اسایلوم!موسیقی متن بتمن از عواملی بود که مخصوصاً اوایل و اواخر آرکام سیتی خودشو خیلی جا انداخت و با همون تم خاصّ و مخوفش بسیاری از طرفداران بتمن رو یاد فیلم های بتمن نولان انداخت.کلّاً اگه قبول ندارید برید دوباره آرکام سیتی رو بازی کنید مطمئنّم متوجّه می شید!و اینم یادتون باشه اگه یه بازی متا و نمراتش میره بالا حتماً موسیقی اش یه کاری با منتقد بنده خدا کرده!

دانلود OST نسخه Arkham City با حجم 120 مگ

​Mario

tumblr_m15q7jriLw1qb4tajo1_400.jpg

نبود ماریو تو این لیست،حتماً هم باید عجیب باشه،کوجی کوندو رو نمی شناسید!سال ها پیش ترک هایی رو برای ما ساخت که بعد 20 سال از ذهن بعضی ها خارج نمی شدند و بعدش هم برای نسخه های دیگه ماریو نوشت و ساخت!ترک های SMG های کنسول Wii چیزی نیستند که بخوان راحت از ذهن کسی از بین برن!حالا خودتون پا شید،بی انصافی نیست ماریو رو تو این لیست نذاریم؟خب پـَ !تازه من با خودم کلّی کلنجار رفتم رتبه اش رو بیشتر نکنم که الآن دهم شد!

دانلود OST بازی Super Mario Bros از لینک مستقیم (Mario Mayhem)
دانلود OST بازی Super Mario World از لینک مستقیم (Mario Mayhem)
دانلود OST بازی Super Mario 64 از لینک مستقیم(Mario Mayhem)

دانلود OST بازی Super Mario Sunshine از لینک مستقیم(Mario Mayhem)
دانلود OST بازی Super Mario Galaxy از لینک مستقیم (Mario Mayhem)
دانلود OST بازی Super Mario Galaxy 2 از لینک مستقیم (Mario Mayhem)

The Witcher

cover_l.jpg

یعنی Adam Skorupa ترکوند با موسیقی ویچر!در وصفش فقط باید بگم حماسی!و وقتی هم به ترک هایی همچون Sorcesses گوش میدم فقط سکوت می کنم!دلیلی نمی بینم که ویچر تو لیست نباشه!هر دو نسخه مخصوصاً نسخه دوّم از موسیقی منن فوق العاده ای بهره می برند که دمشان گرم،انصافاً حماسی اند!فقط.....

دانلود OST بازی Wither 2 از لینک مستقیم(بازینما)

​Sonic The Hedgehog
Sonic_Generations_Original_Soundtrack-_Blue_Blur.jpg

انصافاً سونیک تو هر زمینه ای از ماریو ضعیف تر باشه،موسیقی اش یه سر و گردن بالاتر ـه!حتّی تو Sonic Unleashed و Sonic 2006 که بدترین نسخه ها از نظر منتقدان بودند ترک های فوق العاده ای شنیده می شد!ترک هایی که تو Sonic Unleashed بنا به شب و روز بودن این قدر زیبا تغییر ریتم پیدا می کرد که جوّ یک شب آرام یا یک روز شلوغ به گیمر منتقل شه!بعلاوه اینکه احتمالاً اکثر ما با موسیقی متن مرحله Green Hill زندگی کردیم.مگه نه؟اگه هنوز مخالفید برید تو آلبوم موسیقی های Sonic Generations تا به عمق حرف من پی ببرید

​The Last of Us

054650hq9lell96d9h9wld.jpg

گوستاو سانتوالالا(اگه درست نوشته باشم)موسیقی دان مشهور و پر آوازه ایه ولی تقریباً تا قبل از سال 2013 اصحاب صنعت گیم(یعنی ما گیمر ها)درون کنسول مون اثری از او نشنیده بودیم تا اینکه The Last of Us عرضه شد و این شد اولّین قدم و محکم ترین قدم گوستاوو در صنعت گیم!جای تقدیر داره که این موسیقی دان بزرگ همچین شاهکاری رو برای یه بازی آخرازّمانی ساختهوجز تقدیر فقط میتونم بگم برید ترک های All Gone و The Last of Us رو گوش بدید تا به عمق حرف های من پی ببرید.

دانلود OST بازی The Last of Us با حجم 134 مگ

​Halo

Halo-4-Soundtrack.jpg

موسیقی هیلو از دیرباز مثل یک جواهر بوده و حتّی وقتی که مردم به خوبی موسیقی نسخه چهارم شک داشتند بازم یک شاهکار بی بدیل از خودش عرضه کرده!شاهکار هایی که پشتش افراد قدر صنعت موسیقی نشسته بوودند!شاهکارهایی که تم افسانه ای-حماسه ای بی بدیلی داشت.چیزی که غیر قابل وصف ـه!هنوزم برخی از موسیقی های شاهکار Halo Reach از ذهنم بیرون نمیره!واقعاً این رتبه فقط لایق بازی ای مثل هیلو ـه

دانلود OST بازی Halo 4 با حجم 250 مگ

Silent Hill

Sh0_ost_jp_cover_00.jpg

تعجّبی نداره اگه بگیم نصف ترس و هیجان و زیبایی و... تمام سایلنت هیل ها از موسیقی زیبای استاد Akira Yamaoka شکل می گیره!سری سایلنت هیل با این که در 15 ال عمرش فراز و نشیب های زیادی رو تجربه کرده ولی بازم به لطف آکیرا یامائوکا موسیقی فوق العاده اش رو همیشه زنده نگه داشته(و البته داستان شو که فکر نکنم ربطی به یامائوکا داشته باشه!)البته با این که در نسخه آخر شاهد غیاب یامائوکا بودیم،باید بگم مویقی این بازی هم چیزی کم نداشت و بازم که دارم فکر می کنم میبینم فقط موسیقی Theme of Laura ارزش بودن سایلنت هیل تو لیست رو داره!

​Max Payne

actual_1337632934.jpg

مکس پین رو هر PC بازی می شناسه!بازی ای که 11 سال پیش به رعت تو قلب گیمر ها رسوخ کرد چون داستان نوآر بی نظیری داشت،چون گیم پلی بسیار روون و نوآورانه ای داشت،چون گرافیک محشری داشت و بالاخره،چون موسیقی های بی نظیری داشت!!!آره موسیقی های متن مکس پین واقعاً غمناک و تک بودند به طوری که مدّت ها با چشم های بسته میتونستید رو میز کامپیوتر بخوابید و فقط به موسیقی منوی بازی گوش بدید!این مورد تو مکس پین 2 هم به شدّت رعایت شد و هنوز هم موسیقی بازی در حدّ عالی ای قرار داشت و سر مکس پین 3 که همه یک کم دو دل بودیم Remake بی نظیری از آن چه که در مکس پین 1 شنیده بودیم به گوشمان خورد!بنابراین هیچ شکّی در مورد حضور مکس پین در این مقام نمی بینم

The Elder Scrolls

tumblr_m2nla0U7YW1qbxrpzo1_cover.png

جرمی سول،نابغه موسیقی ـه!کاری با سری کتیبه بزرگان کرد که بزرگان موسیقی نتونستند با فیلم های فوق حماسی هالیوود بکنند!!تم Dragonborn و Far Horizons از اون تم هاست که تو بازی هزار بار شنیده میشه ولی یه بار هم خسته کننده نمیشه!بازم میگم کتیبه بزرگان سرتاسرش پر از حماسه است!حتّی موسیقی فوق حماسی و زیباش!!!
نمیشه کتیبه بزرگان رو تو رتبه ای غیر از رتبه سوّم تصوّر کرد

Journey

524620_336705373043693_219513938096171_903931_1202566084_n.jpg

موسیقی متن این بازی و رتبه اوّل تنها موسیقی هایی هستند که عمراً از سر جاشون تکون بخورند!آستین وینتوری معجزه کرده تو این عنوان.کاری کرد که من به عنوان "سفر" ایمان بیارم.کاری کرد که منم باهاش هم سفر شم و تو شن های سرگردان و معابد داغ مسافر خودم رو تا انتها درک کنم!از دست دادن OST این عنوان احمقانه ترین کار برای کسی ـه که به موسیقی های صنعت گیم اهمّیت میده.بیش از این تعریف نمی کنم ولی برید با تمام وجود به ترک "I was Born for This" و "Nescence" گوش بدید چون امکان نداره بعدش ذرّه ای ایراد به رتبه این این بازی تو این لیست بگیرید

دانلود OST بازی Journey از لینک مستقیم(بازینما)

The Legend of Zelda

1ac65efc1f13a1c74de4e08c304c8b69.jpg

شاید بشه گفت فن بازی،ولی موسیقی های افسانه زلدا در طیّ این 25 سال همیشه در حال پیشروی بوده اند و یکی از بهترین تجربه های موسیقی سال یه حساب میومدند!
کار کوجی کندو وحشتناک قابل ستایشه در مورد این سری.انگاراونو برای ساختن موسیقی برای افسانه صنعت گیم آفریده اند!ترک های حماسی اکارینای زمان و شمشیر آسمان نشان و یا ترک های زیبا و به یاد ماندنی نسخه منجی باد و حتّی موسیقی بازی های قدیمی تر این سری،همه شنیدنی اند و این قدر کار این افراد تر تمیز هست که حالا افسانه زلدا یک سمفونی بزرگ و مجهّز دارد!سمفونی الهه ها!دلم نمیاد بهتون پیشنهاد ندم ولی باید ترک های Zelda Suit و Dragon Roost Island و Gerudo Valley رو پیدا کنید و گوش بدید تا به افسانه ای بودن این تیم زبده پی ببرید!هنوزم قطعاتی که سمفونی الهه ها تو نمایش E3 سال 2011 نینتندو اجرا می کردند رو یادم نمیره.قطعاتی که همون ابتدا برام مشخّص کرد کدوم کنفرانس تاثیرگذار ترین نمایش رو خواهد داشت!
من این بازی رو لایق این رتبه میدنم و پای حرفم هم میمونم و فقط ساندترک های Journey رو در حدّ این عنوان دیدم و بس!

دانلود OST نسخه اوّل The Legend of Zelda از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)
دانلود OST نسخه Ocarina of Time از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)
دانلود OST نسخه Majora's Mask از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)
دانلود OST نسخه The Wind Waker از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)
دانلود OST نسخه Minish Cap از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)
دانلود OST نسخه Twilight Princess از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)
دانلود OST نسخه Phantom Hourglass از لینک مستقیم(Zelda Dungeon)

شما همین ها رو دانلود کنید تا بقیه شو بذارم!زیاده!!

و بالاخره این تاپیک به انتها رسید و از همه دوستان به خاطر نظراتشون ممنونم که تو رتبه ها بسیار تاثیر گذاشت!
انتقاد، پیشنهاد،فحش و تهمت و... در این تاپیک پذیرفته می شن

بدرود!و اگه بشه دانلود OST بعضی از سری ها رو میذارم تا دان کنید!
از دوست خوبم "i am dead" هم ممنونم که لینک های برخی از نسخه ها رو در اختیارم گذاشت تا به خدمتتون برسونم.
***Zelda-Fan***

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Fallen God

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,420
نام
مسلم
به نظر من :
1- موسیقی Ending متال گیر سالید 1 : به خصوص اگه بعد از تموم کردن بازی گوش بدی ( یه جوریایی با پایان بازی هماهنگه ، اون پایانی که با مریل هست را میگم :d )
2- Fall of Max Payne : فقط با گوش کردن به این یکی کاملا بدبختی های مکس پین را احساس می کنید
3- Room of Angels : به طور کلی شماره های 1 تا 4 سایلنت هیل در این زمینه استادن ولی این یکی جزو یکی از تراژدیک ترین صحنه هایی است که دیدم
4- Devil Never Cry : چه چیزی باعث میشه که بعد از تموم کردن بازی ای که اصلا قصد شروع کردنش را نداشتید تصمیم بگیرید که یه دور دیگه از اول شروعش کنید ؟ مطمئنا یه تیتراژ پایانی عالی با موسیقی به یاد ماندنی اش که شاهکار DMC 3 را تکمیل کنه :d ( یکی دیگه از موسیقی های مورد علاقه ی من در این بازی موسیقی ای که موقع انتخاب سلاح ها در Statue of the God of Time پخش میشه )
5- Dragonborn : فقط میتونم بگم با دیدن این تریلر عاشق این بازی شدم
6- َAssassin's of Kings : هر بار که این آهنگ را گوش میدم به یاد یکی از بهترین تجربه های زندگی می افتم
7- تیتراژ آغازین سری مانکی آیلند : تنها یادگاری من از یه شاهکار منقرض شده ( خدا لعنتت کنه دیزنی :d )
فعلا همین را یادم هست ولی بیشتر بازی هایی که برام خاطره شدن مطمئنا 50 درصدش به خاطرش موسیقیش بوده
( ترتیب این آهنگ ها نشانه برتری یکی بر دیگری نیست )
دو تا عکس آخری ای که گذاشتی هم نشون نمیده

batman-love

کاربر سایت
Jul 5, 2010
831
arkham asylum قسمتی که از بلندی پرواز میکنه و موسیقی رویایی پخش میشه
arkham city صحنه ای که جوکر با اسلحه قصد کشتن کتومن داره و بعد بتمن در حال اسکن زمین و پنجرست
pop 1,2
heavy rain
و________________

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
میشه لینک دانلود این موسیقی ها رو هم قرار بدید؟
دارم تلاش می کنم لینک های مستقیمشون رو پیدا کنم!از نظرات دوستان هم متشکرّم چون باعث میشن 10 رتبه برتر بعدی رو با دقّت بیشتری انتخاب کنم(البته 2 رتبه ی اوّل کامل سرجاشون اند و حالا حالا ها تکون نمیخورند)

alcatrez

کاربر سایت
Mar 9, 2011
593
نام
محمد
15 خیلی کمه لیستت رو 50 تایی کن موسیقی شاهکار زیاد داریم :D

موسیقی Castlevaina los اسمش belmonts theme بود همه خاطراتم با این سری رو آورد جلو چشمم :D

Deus ex Hr شاهکار بود

متال گیر همشون عالی بودن مخصوصا 2و4 :D

TLOU هم هست :D

رتبه اولهم میشه ماریو دو هم زلدا :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر