Big Boss یا Solid Snake ؟ کدام زجر بیشتری کشیده اند ؟!

کدام یک از اسنیک ها زجر و سختی بیشتری کشیده اند ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    167
  • نظرسنجی بسته شده است .

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
88081184216375097355.jpg

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,020
وقت نکردم بخونم متن رو فعلاً اما بخوایم سختی فیزیکی بگیم خب Big Boss:
تو MGS3 باس همون اول زد دستشو شکوند پرتش کرد توو رودخونه.اون صحنه شکنجه اشو که نگو و نپرس;از اون مشت های هولناک ولگین با برق 10 میلیون ولتی بگیر تا کور شدن چشمش و تیر زدن باس به پاش!
تو MGS5 که کلاً بر سره یه اتفاق وحشتناکی بدن و صورتش درب و داغون میشه دستش قطع میشه و در ادامه میمیره اما با شوک الکتریکی بر میگرده ولی 9 سال میره توو کما,بلافاصله بعد از کما بیرون اومدنشم که یه دنیا قصد داره بکشتش!
تو MG1 هم که توسط سالید به ظاهر کشته میشه!
تو MG2 هم باز هم توسط سالید در شراره های آتش میسوزه و باز هم به ظاهر میمیره!:d
تو MGS4 هم که توسط ویروسی که از سالید بهش منتقل شده واسه باره سوم توسط سالید دیگه واقعاً فوت میکنه!
یعنی که این بشر بطور کلی در واقع 4 بار مرده ببینید چه جان سختی بوده!:dو به نظرم به فشار احساسی ای دچار نشد چون بعضاً اشتباهاتی بود که خودش انجام داد و تاوانش هم پس داد;از ماست که بر ماست!:d
البته میشه گفت کارهای سالید تو MGS4 همش سختی بوده بخاطر کهولت و ضعف بدنیش ولب خب لباسش این مشکل رو تا حدودی حل کرد استفاده بیش از حد از اون سرنگ ها و سیگار هم که کارو بدتر میکرد!و خب کتک خوردناش از لیکوئید تو Volta و سوختن صورتش و در آخر هم گذشتن از اون امواج مایکروویو و مبارزه آخرش با لیکوئید نمیشه گفت اتفاقات سختی نبوده!
ولی تو سختی احساسی و روانی کاملاً کفه ترازو برا سالید سنگینتره;علاوه بر اینکه هیچ روزهای خوشی در کودکیش نداشته یا بهتره بگیم اصلاً کودکی ای نداشته اکثر خانوادش و دوستانش توسط خودش کشته شدن و تو MGS4 هم با اینکه میدونست به زودی بخاطر پیری زودرس میمیره(که این پیر شدنشم اطرافیانش مدام به روش میوردن)اما هدفش رو با جدیت دنبال کرد و انجامش هم داد و در آخر هم از شدت فشار روانی و ترس از اینکه تبدیل به یه سلاح بشه واسه نابودی بقیه میخواست خودش رو بکشه ولی نتونست.......

crash.

کاربر سایت
Jun 24, 2013
135
نام
سید حسین
بدون شک big boss.
بعد از کشتن the boss چه عذابهایی که نکشید.
اسنیک هم که کلا بدبخت به دنیا اومده.
واقعا این کوجیما داستانی نوشته که برا همیشه میشه بهش لقب بهترین داستان و بازی رو تو تمام دوران ها داد.

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,050
نام
حامد
بنده به سالید اسنیک رای دادم

بیگ باس از لحاظ موضوع عشقی موفق تر بود یعنی دو سه نفر پیدا میشدن که بهش عشق بورزن یا به قولی حال بدن بهش اما اسنیک این طوری نبود
اسنیک مریل رو می خواست که اونم وقتی دید اسنیک پیر شده ولش کرد ( حالا هر چقدر اون اکیبا هم نجاتش میداد باز ازش ناراحت شدم )

اما با این حال یکی از تنها دلایلی که باعث میشه به اسنیک رای بدم همون بخش جون دادن بیگ ماما در دستان اسنیک بود و مادرش رو بر روی دست خودش از دست میده و مرگش رو میبینه
اینش زجر اوره

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
واقعاً انتخاب سختیه ! یعنی هر دو کاراکتر انقدر توی بازی هاشون مظلوم واقع شدن که نمیشه راحت یکی رو انتخاب کرد. :D یه جورایی فکر میکنم کوجیما میخواسته عدالت رو بین Big Boss و Solid Snake رعایت کنه و سعی کرده هر دو رو به یه اندازه با بدبختی و مشکلات و زجر کشیدن ها و ... روبرو کنه.
ولی به نظرم Solid Snake یه کم مظلوم تره. یعنی همون قضیه کلون بودن و اینکه کلاً فلسفه متولد شدن یه نفر به خاطر اهداف یه سری آدم دیگه باشه ، خودش به تنهایی خیلی مصیبته چه برسه به بقیه موارد. ولی از اون طرف Big Boss هم خیلی سختی کشید و احتمالاً توی The Phantom Pain دیگه از شدت زجر کشیدن باید براش اشک بریزیم ! :D
در مجموع هر جوری فکر کردم دیدم نمیتونم یکی از این دو کاراکتر فوق العاده رو انتخاب کنم و از اونجایی که Solid Snake توی نظرسنجی زجر بیشتری کشیده بود (!) به اون رأی دادم ! :D

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
دقیقاً، اصلاً انگار کوجیما طوری این 2 شخصیت رو پرورش داده که نمی تونی راحت بگی این بیشتر سختی کشیده ! هر کدومشون یه مدل سختی کشیدن !
MGS3 خیلی خیلی ناراحت کننده است، اما تنها بازی که من بعد از ده بار که بازی می کنم بازم اشکم رو درمیاره همین MGS4 ـه مخصوصاً اون صحنه ای که اسنیک لباسش رو در میاره تا نائومی ببینه ! واقعاً اون آهنگ لعنتی داغونم می کنه با این صحنه ! اگه من این Harry Gregson رو نبینم ! دیگه نمی تونه آهنگی مثل Old Snake رو بسازه ! هیچ وقت فک نمی کردم با چند تا نت ِ یه گیتار اینقدر تاثیر داشته باشه روم ! حالا فک کن این موریک در آمیخته شه با تصاویری از سختی های اسنیک تو MGS4

این آکیبا بی خاصیت ترین آدمی ِ که تو MGS دیدم ! حق مریل همون ِ ! می ترسم یه روزی کوجیما نخواد شخصیت جدید MGS ـش بکنه که اون روز، روز ِ خداحافظی من با این سری ِ،اسنیک اون قدر مرد بود که به نائومی نگفت Frank Jaeger پدر و مادرش رو کشته ! حتی از مرگ ِ آسلات هم ناراحت شد، اسنیک هیچ کسی و نداشت، باز بیگ باس یه چند هوایی با اوا بود
تونل مایکرویو که نگو ! اون بالاهایی که آخرای بازی میاره ! و اون توهین هایی که مریل بهش می کنه ! بزنم کلم به دیوار :D

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
ممنون امیدجان بابت مقاله ی قشنگت.
فعلا با در نظر نگرفتن MGSV و اتفاقاتی که میخواد توش بیفته به سالید اسنیک رای میدم ولی اگه بعد از MGSV این نظرسنجی رو بزاری احتمالا رای ام به بیگ باس تغییر کرده.
ولی خب کلا هر دو شخصیت به جرئت می تونم بگم از معدود یا حتی تنها شخصیت های دنیای بازی ها هستند که این قدر همراه با داستانی عمیق، قابل باور، دوست داشتنی، ناراحت کننده و ... (کلا نمیدونم چطوری شرح شون بدم :d ) هستند.

.Noctis.

کاربر سایت
Jun 11, 2012
363
نام
Noctis
انتخاب خیلی سختی بود با اینکه ارادت خاصی به big boss دارم و هر دو کلی زجر و سختی کشیدن, از نظر زجر و سختی بیشتر به solid snake رای دادم

OldSolidSnake

کاربر سایت
Jun 3, 2012
67
نام
پوریا
اوف سخترین نظرسنجی دنیا ولی با توجه به mgs4 و اتفاقاتی که برای solid افتاد به اون رای دادم کسی که تا اخرین لحظه ی عمرش جنگید و تسلیم نشد.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
خوب بعد از خوندن مقاله باید بگم که به نظر من اسنیک احمق ترین ، خائن ترین ادم و .... به خانواده اش بوده و بیگ باس تنها فردی تو این سری بوده که واقعا حقش و خوردن . واقعا قهرمان بودهع و واقعا براش پاپوش ساختن ، خرابش کردن ، نامردی کردن و .... و اخرش هم توسط پسر ناخلف خودش کشته میشه .

به نظرم بدترین و غم انگیز ترین حکایت و بیگ باس داره و بازم به نظرم ، تمام زجر هایی که اسنیک کشیده حقش بوده و تازه کم هم بوده .
بدون اینکه مقاله رو بخونم به بیگ باس رای دادم :d ناخود اگاه یه چیزی دستمو برد روی رای دادن به بیگ باس :d

- - -ویرایش - - -

واقعاً انتخاب سختیه ! یعنی هر دو کاراکتر انقدر توی بازی هاشون مظلوم واقع شدن که نمیشه راحت یکی رو انتخاب کرد. :D یه جورایی فکر میکنم کوجیما میخواسته عدالت رو بین Big Boss و Solid Snake رعایت کنه و سعی کرده هر دو رو به یه اندازه با بدبختی و مشکلات و زجر کشیدن ها و ... روبرو کنه.
ولی به نظرم Solid Snake یه کم مظلوم تره. یعنی همون قضیه کلون بودن و اینکه کلاً فلسفه متولد شدن یه نفر به خاطر اهداف یه سری آدم دیگه باشه ، خودش به تنهایی خیلی مصیبته چه برسه به بقیه موارد. ولی از اون طرف Big Boss هم خیلی سختی کشید و احتمالاً توی The Phantom Pain دیگه از شدت زجر کشیدن باید براش اشک بریزیم ! :D
در مجموع هر جوری فکر کردم دیدم نمیتونم یکی از این دو کاراکتر فوق العاده رو انتخاب کنم و از اونجایی که Solid Snake توی نظرسنجی زجر بیشتری کشیده بود (!) به اون رأی دادم ! :D

کجاش اسنیک مظلوم تره ؟!؟!؟!؟ زده پدر و مادر ملت و درآورده . پدر خودش و کشته، مادر خودش وکشته !! مظلومه :d ادم ساده لوح امقیه :)) با اینکه پدرش باید براش تجربه میشد که سمت مهین پرست ها نره ، اما بازم رفت سمتشون ! و تازه بیشتر از 3 بارفریب دشمنای پدرش و خورده !!!! ادم از این احمق تر !؟!؟؟!

ولی بیگ باس اینطوری نیست .اون واقعا زجر کشیده . با عشق و تمام وجودش برای کشورش خدمت کرده ، اما آخرش بهش لقب خائن دادن!!! از صحنه سیاست حذفش کردن ! کاری کردن با بهترین دوستاش و مربیش رودر رو بشه ! کاری کردن پسرش تو روش وایسته ! دستش واز همه جا کوتاه کردن و در نهایت بهش لقب خرابکار و تروریست دان !!! لقب خائن دادن !!! اینهمه زجر فقط به خاطر خوش خدمتی و رو راست بودن به یه سری سیاست مدار عوضی آخرش میشه همین .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر