بحث و تبادل نظر در مورد گرافیک بازی های نسل بعد

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,432
نام
محمد
در راستای بحث :D

quantum_break_1.jpg

A character model from Quantum Break

quantum_break_2.jpg

A dental mold from an actor

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
یه چیزی که توی بازیهای نسل بعد خودنمایی می کنه وسیع تر شدن محیط بازیها و تقریبا همگانی شدن اپن ورلدیسمه ! از نظر کیفیت طراحی چهره کاراکترها هنوز من پیشرفت قابل ملاحظه ای نسبت به این نسل ندیدم . از متالگیرسالید 5 بگیر که عشقمه . تا اینفیموس و کوانتوم بریک و حتی دارک سورسرر . همین الان کیفیت چهره و انیمیشن صورت بیاند اگه بهتر از این چیزایی که نشون دادن نباشه ، پایین تر هم نیست . البته فکر کنم اگه تک دموی دارک سورسرر رو توی رزولوشن اصلی و فول اچ دی ببینیم بهتر بشه قضاوت کرد . کوانتوم بریک هم همچین ریکشن صورتی از کاراکترها نمی بینیم چند تا کاراکتر که تقریبا مات محیط شدن ولی نمی دونم چرا حس می کنم کیفیت چهره ی اون خانومه که خشک شده بود خیلی بالا و طبیعیه ولی شخصیت اصلی که مرده باشه همچین نسل بعدی نمی زنه .

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

خداوکیلی میزونی؟ :p
اولا اون عکس یه تارگت رندره ربطش به گرافیک بازی چیه؟ من نفهمیدم!

بعدش من الان نمیفهمم یعنی از نظر بعضی دوستان گرافیک بازیای PS3 از Xbox one بالاتره!!!!؟!؟!؟!؟!؟ (واقعا!!!!!!!) :d

خداوکیلی حالا بازم اگه صورت کاراکترا تو بازیه Crysis 3 رو میگفتین یه جوری آدم میتونست هضم کنه.
توجه کنید این عکسا ریل تایم از داخل کات سین خود بازی هست که HUD هاشم معلومه نه تارگت رنده نه آور سمپل نه با بالک بار اسکوپ شده مستقیم از فریم بافره.

94632548777118841634.jpg

31370437997209667337.jpg

11784827078725775816.jpg

آخرین ویرایش:

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
اتفاقا الن پيج تو بياند بوده نه tlou
---------------
انيميشن هاي كوانتم بريك واقعا عالي بود اما اصلا از كيفت زنه همراه شخصيت اصلي راضي نيستم

PS4 is Best console forever

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
چیزی که من دیدم QB خیلی فوق العاده بود ولی به نظرم خیلی برتریش نسبت به B:TS زیاد نیست توی چهره ها ! یعنی من هنوز نمیفهمم چجوری کیج تونسته همچین چیزی رو روی کنسول سال ۲۰۰۶ بسازه ! حتی گاهی اوقات توی دموها که نگاه میکنم B:TS کم از QB نداره توی چهره ها ! البته یه چیزم بگم , تازه اول نسل بعدیم ! طول میکشه تا بتونن تمام توان کنسولا رو کار بگیرن :d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
بعدش من الان نمیفهمم یعنی از نظر بعضی دوستان گرافیک بازیای PS3 از Xbox one بالاتره!!!!؟!؟!؟!؟!؟ (واقعا!!!!!!!) :d
چه ربطی داره گرافیک بازیا ؟ من انیمیشن چهره رو دارم میگم !
بالاتر نیست . ولی فاصلشون خیلی محسوس و خنده دار نیست و جوری نیست که شما میگی کوانتوم هضم کرده داره تحویل میده بیرون . من فقط خاستم اینو بگم وگرنه خوب معلومه PS3 خیلی از X1 پایین تره نگران نباش :D

پ.ن : البته تو کوانتوم بریک اون پارتنر نقش اصلی طراحی چهرش اصلا در حد نقش اول و اونیکی زن نبود .

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خب چیزی که میگن با چیزی که در نهایت میبینیم میتونه متفاوت باشه... خیلی حرف ها زده میشه ولی فقط باید صبر کرد و دید.
مثلا همون E3 2005 معروف هم سونی گفت که نمایش کیلزون 2 گیم پلی هست...
یا مثلا در مورد Dark Souls II اون موقع که معرفی شد Edge گفت که گرافیک نهایی بازی تفاوت زیادی با اون CG معرفی بازی تو VGA نداره.
یا مثلا همین The Order رو Ready At Dawn تایید کرد که گرافیک نهایی بازی در حد همون تیزری که نشون دادن هست.
یا کوجیما که گفت گرافیک نهایی نسخه ی نسل بعدی MGS V خیلی بهتر از نمایش E3 خواهد بود.
ولی خب حقیقت اینه که از قدیم گفتن حرف باد هواست. پس فردا همه ی این حرفهایی که زدن میتونه درست از آب در نیاد و هیچکس هم یادش نمیمونه یا اگه یادش هم بمونه اهمیتی نمیده.
این چیزی هم که از QB دیدیم میتونه یه کات سین Pre Rendered باشه به سبک کات سین های آنچارتد که با انجین بازی ساخته شده که تو پس زمینه ـش بارگذاری ها انجام میشه و گیم پلی با اینی که دیدیم تفاوت داشته باشه.

در مورد تک دمو هم من فکر نمیکنم محدودیت خاصی وجود داشته باشه که نیاز باشه از رزولوشن بزنن. من فکر میکنم اون بلک بار ها مربوط به Aspect Ratio باشه برای اینکه حالت سینمایی داشته باشه تک دمو.
===
به هر حال هممون کم و بیش از همدیگه شناخت داریم. من هم اگر چیز دیگه ای غیر از برتری QB یا بازی های دیگه ی ماکرو نسبت به بازی های معرفی شده توسط سونی از شما یا مثلا فرخ میشنیدم خیلی تعجب میکردم :D

در هر صورت نظر من اینه که تا نمایش Gameplay از هر بازی ای نشون داده نشه نمیشه در موردش با اطمینان صحبت کرد و نتیجه ای گرفت.
چطور سر انچارتد و tlou این حرفهای Cut Scene نیست ؟ QB یعنی همون Cut Scene ریل تایم هم خودش حرفیه برای خودش چون نوپردازی و سایه ها به شدت و به شدت طبیعی و بسیار بسیار عمیق تر از اون چیزی هست که تصورش کنی با جزئیات طراحی شدند .

نمایش QB کاملا Cut Scene هم نبود بعضی از صحنه کاملا مشخص بود از داخل بازی از پیرامون بازی فیلم برداری شده ( قرار نیست حتما شخصیت بازی را ببینی !) اون قسمتهای که فیزیک بازی را نشون میداد رسما فراتر از هرچی هست که تاکنون نشون داده شده از این حیس هم تو E3 چیزی رقیبیش نبود .

کلا گرافیکش اگه شبیه به Cut Scene هم باشه یه چیزی ماورای تصور اونم برای اویل نسل که باید گرفت فقط برای REMEDY سجده کرد . چیزی که ما تو همین نسل تو هیلو 4 دیدیم ( تفاوت Cut Scene ها و گیم پلی بازی )

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
چطور سر انچارتد و tlou این حرفهای Cut Scene نیست ؟ QB یعنی همون Cut Scene ریل تایم هم خودش حرفیه برای خودش چون نو.رذپردازی و سایه ها به شدت و به شدت طبیعی و بسیار بسیار عمیق تر از اون چیزی هست که تصورش کنی با جزئیات طراحی شدند .

نمایش QB کاملا Cut Scene هم نبود بعضی از صحنه کاملا مشخص بود از داخل بازی از پیرامون بازی فیلم برداری شده ( قرار نیست حتما شخصیت بازی را ببینی !) اون قسمتاهای که فیزیک بازی را نشون میداد رسما فراتر از هرچی هست که تاکنون نشون داده شده از این حیس هم تو E3 چیزی رقیبیش نبود .

کلا گرافیکش اگه شبیه به Cut Scene هم باشه یه چیزی ماورای تصور اونم برای اویل نسل که باید گرفت فقط برای REMEDY سجده کرد . چیزی که ما تو همین نسل تو هیلو 4 دیدیم ( تفاوت Cut Scene ها و گیم پلی بازی )
چون از آنچارتد و TLOU فقط کات سین ندیدیم! درسته که کات سین هاشون کیفیت بهتری دارن ولی Gameplayــشون هم گرافیک فوق العاده ای داره هم از نظر تکنیکی و هم هنری. یعنی فاصله ـشون با کات سین زیاد نیست. کات سین هاشون هم فقط به این دلیل Pre Rendered هست که بارگذاری تو پس زمینه ـش انجام بشه.

اما اینجا فعلا فقط یه کات سین دیدیم نه بیشتر. ممکنه فاصله ی Gameplay با کات سین زیاد باشه. (ممکنه هم زیاد نباشه مثل U یا TLOU)

به هر حال نظر با نظر متفاوته ولی من تا خود گیم پلی رو نبینم و عیناََ همین چیزا توش نباشه برا کسی سجده و غش و ضعف نمیکنم :D
===
فعلا بین بازی های نمایش داده شده من گرافیک InFamous و Watch Dogs با توجه به OW بودنشون و بعد MGS V رو از همه بهتر و نسل بعدی تر میدونم.
@ امین :

تو اول ثابت کن همین تک دموی The Dark Sorcerer از QB سرتره Beyond پیش کش !
ببخشید با چه فرمولی میشه ثابت کرد؟ اصلا برا چی ما باید خلاف حرف شما رو ثابت کنیم؟
من میگم The Dark Sorcerer از QB سرتره و Beyond هم از نظر انیمیشن چهره اونقدری فاصله نداره که بگیم مقایسه ـش خنده داره حالا شما اگه راست میگی خلافشو ثابت کن!
مثل اینکه جدی جدی باورتون شده که قانونی هست مبنی بر اینکه: " همیشه بازی های ماکروسافت سر تر هستن مگر اینکه خلافش ثابت بشه! "

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
|به نظر من the order گرافیگش از بقیه بازی های نمایش داده شده یک سر و گردن بالاتر بود ولی بعید میدونم ریل تایم بوده باشه

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
|به نظر من the order گرافیگش از بقیه بازی های نمایش داده شده یک سر و گردن بالاتر بود ولی بعید میدونم ریل تایم بوده باشه
مثل انکه یکی از خبرنگارای ا جی ان رفته پیش سازنده ها و یه چیزایی از بازی نشونش دادن . گفته که خود بازی هم دقیقا همین شکلیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر